Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

KASUGI

Jednoznačně nejvtipnější díl, bavil jsem se královsky, ale... Vadil mi nesourodý a neujasněný "damage" protivníků, absence AC/DC a pofidérní návaznost na Avengers - Amerika a president v ohrožení, ale najednou jsou všichni v trapu? Jen Tony Stark a trauma z New Yorku. A taky jsem nepochopil, proč celé dva díly budovali něco, co ve trojce během pár sekund suše vyvrátili (střepina u srdce). Když ještě připočtu, že předešlé dva díly nebyly 3D a viděl jsem je navíc v průměrné kvalitě, trojka tak v podstatě s předchůdci prohrává. Tak jako tak je ale pro mě Iron Man vyvážená trilogie a všechny díly za 75% ()

vyfuk

Epické zakončení trilogie. Na film jsem se v celku až tak moc netěšil, ale to asi byla chyba, protože bych se měl na co těšit. Veleúžasný Black se mi ukázal už s Kiss Kiss Bang Bang, ale to krom humoru mě nějak extrémě nezaujalo. Třetí pokračování Irona Mana zvládl stejně humorně, za což jsem rád. Líbili se mi i odkazy na Avengers a jiné Marvelovské postavy. Sice jsem trošičku nechápal princip oněch "teplých" stvořeních (omlouvám se homosexuálům, pokud je to urazilo), nicméně jsem se s tím docela srovnal. Ben Kingsley je zajímavý herec, ale v tomto filmu se mi ukázal i jako velmi humorný a zábavný chlápek a na tuto roli zřejmě nikdy nezapomenu. IRON MAN 3 JE NEJHUMORNĚJŠÍ, NEJAKČNĚJŠÍ A NEJLEPŠÍ IRON MAN VŠECH DOB!!! Sice je to asi bohužel konec, ale kdyby Black natočil čtyrku... vůbec by mi to nevadilo. Robert - best Iron Man Ever! ()

drackula

Iron Man 3 je ako vybrúsený diamant. Oproti nesporne kvalitným predošlím dvom dielom, je zavŕšenie trilógie temnejšie a dospelejšie. Trošku ma sklamal Mandarin, ale jeho vystupovanie beriem to ako fakt a nemám potrebu polemizovať nad tým, či to bolo správne. Aj keď možno upozorniť na to, že Mandarin tak, ako bol vykreslený v úvode, bol vcelku lákavý a kvalitný materiál. Tony Stark bol zase o niečo civilnejší, či už skrz akciu bez obleku, skvelé scény s chlapcom, jeho záchvaty úzkosti...atď. Nedá sa mi teda inak, iba skonštatovať maximálnu spokojnosť. 100% ()

Killda

Whedon sice naznačil cestu jakou by se měl Marvel vydat, ale očividně si pískaj furt stejnou písničku. Sice nejlepší díl trilogie s Iron-manem, ale pořád žádná sláva! Starkova postava mi nikdy nijak nepřirostla k srdci, a ani tentokrát se na tom nic nemění. Doufám v ukončení série, protože další superhrdinský filmy asi nesnesu. Bohužel vím, že se pletu, a že nám chystaj ještě druhou a třetí fázy... no prostě dokud to solí peníze, budou točit zbytečné a komerční komiksárny dál! ()

Dreadd

Shane Black jako scénárista třetího Iron Mana bezpochyby obstál, (ať už vědomě nebo nevědomě) se především druhá hodina chlubí jeho výrazným rukopisem a dává vzpomenout na oba jeho nejslavnější scénáře k prvnímu dílu Smrtonosné pasti a Poslednímu skautovi. Obsadit ho jako režiséra byl však od studia (vzhledem k tomu, že má za sebou jeden film, který točil se zlomkem rozpočtu pro Iron Mana 3) velmi odvážný tah. Nicméně Tony Stark už není tak plochý jako dříve, konečně se stal postavou, na které divákovi může záležet a přitom si zachoval stejnou úroveň zábavnosti. Nezbývá než počkat, jak s tím naloží Joss Whedon, snad veškerou Blackovu snahu nezabije. ()

Henk123

SPOILER ALERT. Marvelovky miluju, Iron Man je jednim z nejoblíbenějších. Jelikož se jedná o Sci-Fi tak jsem zcela ''Open-Minded'', ale i přes to je dost věcí zarážejících. Uvedu pár příkladů - >>1<< Všechny ty bezpilotní obleky, to je trochu z ruky, mám rád Iron Mana jako jednotlivce, né jeho a desítky dalších ''klonů'', přeci se to nejmenuje Iron Man 3 & his 42 suits.>>2<< Už je trošku i moc když vystřelí z vrtulníku střely a ty vybuchnou cca 2 metry od nich ? Nikdy jsem si nestěžoval na odcházení od výbuchu ve stylu Jamese Bonda, ale tohle je moc okatý. >>3<< Opravdu v letadle který převáží prezidenta USA, AirForce1, prostřelí obyčejnou devítkou okno ?... Toť malé kosmetické detaily, jež zatěžují mysl mou. I když hoši šlápli vedle víc jak 3x Jak jsem zmiňoval nevšímám si každého porušení fyzikálních zákonů, ale něco mi prostě nedá spát. Přes všechno excelentní humor, který opět napravuje jisté nedostatky, tempo slušné, celý film průměrný ( Věřím že takových filmů se dá natočit ještě stovky, proto průměr ). Z celé škály Sci-Fi se objevil jeden monolog, který vyčnívá z řady a poukazuje na realitu >>>> '' But as I looked out over that city, nobody knew I was there, nobody could see me, no one was even looking, I had a thought that would guide me for years to come. Anonymity, Tony. You simply rule from behind the scenes. Because the second you give evil a face. Bin Laden, Gaddafi, The Mandarin. You hand the people a target - You're something else. '' PS: Z Gwyneth Paltrow je teď taky superhrdina nebo ne ? Pokud někdo na něco přijde má schránka je vám otevřena. Takže tak. ()

V.Silver

Zábava! Skvělý zvrat, záporák, zápletka, závěr, ohňostroj... no co víc si přát. Snad jen Bena Kingsleyho, kterak ztvární nemilosrdného teroristu - Mandarína! :) 75%! ()

JohnSmith

Je to trochu jiný Iron Man než předchozí dva díly. Není to taková narcisní pohádka, ale spíš vážnější příběh. Přístup Shanea Blacka se mi moc líbil a jeho druhá spolupráce s Downeyem je fakt skvělá. Sice jsem trochu doufal, že nechá Pepper umřít, ale to by asi nikdo v USA nepřekousnul. Jinak super triky, moc pěkně natočená akce a k tomu výborný záporák Guye Pearce. ()

KarKulA

Tak nevím - mělo to akci, mělo to spád, záporňák jak má být (včetně výborné "figurky"Mandarína v podání Bena Kingsleyho) - a přesto mě to nijak nechytlo. Zkrátka jsem se nemohla zbavit pocitu: "nakrmit" fanouška, aby koza zůstala celá...... ()

Deryll

Všechny 3 díly této letající plechovky sou srovnatelný...ale tenhle je přece jenom o kousek vejš že si zaslouží abych to sem napsal:) ()

Bagr_007

Už ve chvíli, kdy zazněly první tóny Blue, mi bylo jasné, že tohle dopadne dobře. Velká paráda fungující podstatně lépe než předešlé dva díly, jak v akční, tak v komediální rovině. Shane Black kromě všeho ostatního zvládl i připoměnout, že je jasným králem buddy filmů. Ty slovní výměny mezi Starkem a jeho malým parťákem, jsou prostě kouzelné. (Dětská postava, která není otravná! Naopak!) Jasně, v prvním a třetím aktu to občas trochu drhne, ale naštěstí jenom trochu. 9/10 ()

Ravi

Až na ten konec vynikající trojka, na které je vidět pokrok Marvelu. Stark i přes záchvaty úzkosti dokázal potřetí instantně zabodovat a není to jen o akci, ale také o překvapení i o troše zamotaného děje. Kingsley příjemně pobavil a eso v rukávu Pearce tím více vynikl jako skutečně silný záporák. Dramatická, velkolepá hudba doprovází akční sekvence snímku, ale po nich trochu ztrácí dech. Je s podivem, že třetí film na jedno brdo dokáže stále něčím novým upoutat a diváka udržet v pomyslném nebo opravdovém křesle. Držím palce v dalším pokračování a těším se. Toto pokračování dopadlo skvěle. 85% = 4/5 ()

Dagoussek

Iron Man je nejlepší a Robert Downey ho skvěle hraje, nikdo by to snad nedokázal lépe. Jeho hlášky, arogance, charizma, to zkrátka miluju.Třetí díl byl napínavý, bavil mě, Tony jako bezdomovec, kamarád s jedním klukem, jeho záchvaty úzkosti a nakonec ten konec.. . . Když přiletěly všechny jeho rukou vyrobené plechové nádhery :-) ()

Autogram

Nie je to len Baron Prášil, ktorý dokáže sám seba vytiahnuť z bažín. Dokáže to aj tento superhrdina, alebo skôr by som to nazval ukecaná paródia na superhrdinu. Ale aspoň vlažne vtipná paródia. Keď sa war machine v rámci marketingu premenuje na patriot war machine a zamiluje sa, vyzerá to na parádny filmový průser, a u mňa aj bol. Nezaspal som síce ako poslucháč v potitulkovej scéne, ale nemal som k tomu ďaleko. –––– Neúspech je hmla, cez ktorú zahliadneme triumf. ()

mirec88

Tak tretí Iron Man si ma získal úplne. Skvelé efekty, príbeh, akčné sekvencie a celkový príbeh si ma získal. Takto má vyzerať skvelý komiksový film. Samozrejme, bez Roberta Downeyho Jr. by to také dobré nebolo, lebo jeho charizma je úžasná. Videl som to len v 2D, ale bolo to super. Ben Kingsley hral perfektne. A Gwyneth neskutočne krásna. ()

LizianShaw

Po několikátém shlédnutí to není tak špatné, i přesto se to řadí k těm horším Marvelovkám. Asi nejvíce mě štvalo, že si nejchytřejší Tony Stark nechá radit od nějakého desetiletého (ne)roztomilého fracka, místo aby použil mozek a využil těch 40 obleků, co má po ruce. Je to spíše film o Starkovi než o Iron Manovi, což není úplně špatně, ale určité scény, ačkoliv měly působit komicky, tak byly spíše obočí-nadzvedající (neustále se rozpadající oblek). Ano, asi se spíš řadím mezi ty, co nesnášeli twist s mandarinkou, ale Ben Kingsley byl i tak super. Killian mi nepřipadal moc charismatický, a z Iron záporáků ho řadím asi nejníže. Na druhou stranu se mi líbil James Badge Dale jako Eric Savin (Coldblood), jehož dábelský usměv dokázal navodit atmosféru. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu