Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

freemol

Komiksy mám ráda, ale tohle? Nesnáším filmy, kde zvítězí vizuál nad obsahem. Děj: Podceňovaný Reynolds dostane lucernu (ještěže název nepřeložili jako Zelená lucerna :D) a pak s kulometem útočí na největší zlo, načež ho zdolá a...doufám, že nebude dvojka. Navíc Reynolds pro mě opravdu NENÍ nejvíc sexy muž světa. ()

svist10

Tohle hodně bolelo. Celý film nevypadá špatně, Kdybyste si pustili jednotlivé scény zvlášť, nejspíš budete nadšeni. Průšvih je, že pohromadě je to zmatené, nevyrovnané, nechtěně vtipné (čti směšné) a se slůvkem "gradace" to nejspíš nesdílí ani stejnou planetu. Vývoj postavy žádný (a pokud, tak nedůvěryhodný), akční scény odbyté (městský střet s Parallaxem je jedno velké WTF, což hodně zamrzelo u mého oblíbence Campbella. JEDINÍ kdo z toho vyšli bez ztráty kytičky jsou trikaři a pro mně docela překvapivě i Blake Lively. Abych nezapomněl, jako bonus obsahuje Zelená lucerna i jednu z nejodpornějších postav v dějinách filmu (aspoň pro mně), myšleno v tom zlém smyslu. Postava Petera Sarsgaarda se chová i vypadá jako retardovaný luční koník křížený s vetřelcem mínus jeho charisma. a to nezachrání ani povedená vizuální stránka. Jedna hvězda s ostudou. Je smutné, když zase jednou na celé čáře vyhrávají animáče. BTW, vážně nešlo přeložit přísahu Green lantern tak, aby se rýmovala? P. S.: I na druhý pokus mě jímá radost, že jsem to v kině propásl. ()

miromir

Dlouho jsem se na to tesil a musim rict ze jsem sklaman, dalo se z toho vymacknout vic mnohem vic, kdys to srovnam s komixem nebo s kreslenym filmem tak to je slabej odvarek. ()

RoyBatty444

Pár krát som sa aj usmial také štandardné Reynoldsovské podania. Celkovo je film technicky na vysokej úrovni herci sú slušní, len dej je tuctový a záporák bol trochu slabá káva to už tvrdšie vyznel Mark Strong. Tento herec spolu s spolu s Christophom Waltzom sú v poslednom čase pre mňa najlepší záporáci. Pozerať sa na to dá a dalo by sa povedať, že to má spád aj keď ku koncu tomu dôjde dych. Kuk dvojka a len toľko prezradím pôjde do tuhého (teda aspoň dúfam). ()

Riddler

No, tiež som sa na tento film šiel pozerať s obavami. A bolo to aj vďaka nie príliš dobrým názorom popísaným tu. Ale mne sa to páčilo. Nebol to ani zďaleka tak zlý film ako tu niektorý píšu. Efekty vynikajúce, dosť momentov, ktoré zanechali zimomriavky a tiež tam bolo aj dačo na zamyslenie. Určite to nieje snímok, ktorý vyprchá pár minút po záverečných titulkoch. Jediná vec, ktorá mi tam chýbala bol troška strhujúcejší dej, dakto zákernejší, lebo dej bol celkom priamočiary. Chcelo to dákeho poriadneho záporáka, ktorý by viac používal mozog, nielen silu. Ale inak spokojnosť. ()

michalkop

Film není vyloženě špatný. Napětí funguje, efekty podařená, docela dobrá kamera, střih i výkony herců. Nejslabším článkem se mi zdá předloha. Bohužel, jí neznám, tak nemohu soudit, jak moc ovlivnila výsledek... /SPOILER/ Předvídatelnost zakončení je příšerná - už v době, kdy mu říkali při výcviku "Gravity is a bitch", tak jsem věděl, jak to skončí.... ()

Elegan

Na to že sem od toho moc nečekal, tak mě to stejně zklamalo.. To se nikdo nepoučí z těch odpornejch kýčovejch dialogů ? Stačí aby si to řek v hlavě, a pozná, že to zní nesmyslně a v reálu by nikdy nic takovýho neřek.. A prosimvás, fakt letěl přes půlku vesmíru za dalším zeleňáskem, aby se ho zeptal, zda se může nechat zabít ? Nebo sem nedával pozor a byl tam nějakej propracovanej dialog, kvůli kterýmu by tam stálo za to letět ? ()

xxxdvorixxx

Ryan Reynolds je sice sympaťák první třídy, jenže na Lanterna mi úplně nesedí. K tomu se přidává od začátku jasná role Marka Stronga. Občas mi ten film přišel až trapný, skoro jako Thor, který měl naštěstí ty "city" lépe ukočírované. Top Gun v zeleném s absolutně plytkým dějem. Poprvé jsem usnul u komiksového filmu. ()

ellysium

Není to vyloženě nejhorší sci-fi,má to švih,akorát hlavní hrdina se příliš podobá na Supermana,což nijak netají.Takže za tu upřímnost a za efekty čtyři kousky. ()

Akrub

Není to úplně zlé, ale škoda, z tohoto tématu se dalo vyždímat mnohem víc...Na můj vkus trochu moc "ukecané"...:-( 50% ()

Peterek82

Hustééééé!!!! Tak jak mě Kapitán Amerika zklamal, tak mě Zelená Latrína překvapila a u tohodle filmu jsem se královsky bavil! Pecka :-) ()

dudel3333

po všetkych tych negujucich komentoch som čakal,že asi nič moc to nebude,napriek tomu som sa tešil aaaaaa.Dobre že som neveril .......Myslim že každy jeden dolar z tych 250 mil.bol využity maximalne.Triky perfekne,masky taktiež,,herecka dvojka charizmaticka,dej bol taky že človek nemusel ešte 2 hodiny po skončeni filmu rozmyšlat o čom to bolo,.Tešil som sa z každej minuty tohto filmu a komu sa nepačil jeho problem.Ja som dostal megaporciu skveleho filmu a s kludnym svedomim možem povedat že je to možno najlepší "komiksovy"filmik od čias X-menov.Už sa tešim na dvojku a verim že to bude "famozne"minimalne ako toto ()

Tomulka

Jediné co bych tomuto filmu vyřkl je asi fakt, že ty scény, které měli vyvolávat stejný pocit jako odříkávání přísahy (spoluúčast, vtáhnutí do děje a takové to mrazení, které jsem nezažil sám jak čtu) neměli bohůžel tu atmošku. Ty scény o kterých píši byly odstřelené jako kulometem, režisér si ty scény prostě nevychutnal jen to nechal odstřelit. Např bych uvedl proslov Sinestra na OA nebo jeho inzultace Hala, že je slaboch. Lekce s meči měla být asi více drsná. Ale celkově je to parádička a na velké obrazovce to musela být špica. Ještě bych snad dodal, že Ryan Reynolds je very good Lantern :) ()

Mr.Lordi

Upřímě a od srdce jsem se některým akčním scénám se zhmotńováním "fantazie" zasmál. Mělo by to mít i podtitul komedie. A celkové zpracování speciálních efektů bylo luxusní, proto 70% ()

psycho.ta

Film mi připadal jako takový "moderní superman"..ale proste a jednoduše NUDA..na začátku filmu je Vám během maximálně deseti minut představen celý děj a o co ve filmu půjde a pak už je to jen neuvěřitelná ptákovina. Přišlo mi, že režie už ani sama nevěděla, co by do filmu dala a tak tam dala pro jistotu vše, co jí napadlo..prostě blbost. 2** za triky a za Blake ()

ragtime

Nečudo, že sa tie utopené peniaze nevrátili, nie je to tak prefláknutý komiksový hrdina, ako tí ostatní, čo nám lietajú a robia všeličo možné po plátnach kín, ale film je skvele obsadený a s trikmi sa tvorcovia naozaj vyhrali. Je škoda, že to už asi neuvidíme znovu. ()

Mer-Em

No, komiks sem nejen nečetl, ale doslech sem se o něm až nedávno a příběh, postavy a všechno to kolem je neskutečně zajimavý. Ovšem z filmu by se dalo vytěžit daleko víc, navíc při takovém rozpočtu. Na druhou stranu ve 3D to mohl bejt nářez, škoda že sem nebyl v kině ()

kacudzde

I když je to v podstatě kříženec Star Treku a Supermana, bavila jsem se líp, než u Kapitána Ameriky. Předvídatelný děj vyvažují efektní triky a pro mě kupodivu snesitelný Reynolds v gumovém oblečku. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015