Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

• Cervenak

Hrozná pizdovina. Chlapík navlečený v zelenom sopli bojuje s kriplom s bublajúcou hlavou a digitálnym mračnom z vesmíru. Scenár z výpredaja, herci hrozní (hlavne Blake Lively totálne vypadávala z úlohy), vyvrcholenie nikde. Ale istým spôsobom ma to bavilo. Možno preto, že je to tak nehorázne cheesy - ale konštantne a nonstop cheesy, takže to pôsobí dojmom "autorského zámeru". Škoda, že nebude dvojka, Mark si mohol zahrať ďalšieho zloducha... :-D 5/10(21.11.2011)

Zhruba pred rokom som videl prvý trailer na Lanterna, po ktorom opadli všetky moje očakávania. Kino som vynechal, ale doteraz to ľutujem. Niekedy inštinkt sklame. Green Lantern má podľa môjho názoru jedinú vyslovene slabú stránku, a tou je nevýrazný záporák. Peter Sarsgaard mal dostať viac priestoru a záporák Parallax vytvorený z počítačových trikov jednoducho nedokázal vytvoriť tú správnu atmošku. Herci vôbec nie sú zlí, žiadne oscarové výkony samozrejme, ale Ryan svojho hrdinu zahral zodpovedne a ostatní sa tiež nemajú za čo hanbiť. Špeciálne efekty určite neudreli stopercentne, keďže v izbe mi chýba tretí rozmer, ale aj tak som bol užasnutý. A zvuk bol úplne úchvatný. Nechápem prečo je film tak podhodnotený. Možno preto, lebo neberie sám seba až tak vážne a servíruje nám trošku odľahčený pohľad na superhrdinu. Podobne stroskotal aj Hancock a je to škoda, pretože podobné filmy sa mi páčia, no toto vysiela jasný signál, že rozpočty sa im podobným tak ľahko schvaľovať nebudú. 80%.(24.12.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Greg Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim, Michael Goldenberg / Green Lantern by John Broome, Gil Kane | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Donald De Line, Greg Berlanti | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: DC Entertainment, De Line Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 160,270,384 $ || V tomto roku už druhé dielo s prídavným menom Green (Hornet) a teraz Green (Lantern). Ten sršeň dopadol v mojich očiach o to lepšie, že nemal ani najmenšiu potrebu vysvetlovať sám seba, a ponúkol tak čisto brainwash nenáročnú zábavu. Lampáš má tiež znaky komédie, no musí byť predovšetkým akčnou sci-fi záležitosťou, takže logika a občasná vážnosť musela byť, a to z neho robí nemastnú, neslanú vec, ktorá nevie, čím vlastne chce byť. Začiatok filmu s lietadlami najlepšia časť, ktorá vlastne pomohla k nebolestivému zážitku...(2.8.2011)

Nepatřím mezi jedince, kteří netrpělivě vyhlížejí na nebi přílet dalšího superhrdiny statečně hájícího nekonečnou svobodu občanů USA, ale v rámci své orientace ve filmovém světě se snažím jejich přílety registrovat. Tenhle zeleňouš nebyl obdařen nijak výjimečnými parametry, vlastně jednoho podobného potkávám takřka denně polehávat před zdejší nálevnou, ale zase s ním občas byla sranda.(23.6.2012)

Ok, určitě mám radši DC a radši bych viděla JLA film než Avengers. Ale zatím je tahle rovnice ještě hodně nahnutá. Takže tu jsou zatím DC animáky a tenhle smělý Green Lantern. A není příliš důležité, že příliš neuspěl, přání konkurence k marvelovskému úspěchu je silnější, než jeden dílčí krok k němu. Osobně mě Green Lantern jako samostatná postava tolik netankuje, ale jako součást JLA je fajn. Takže pokud se mu podaří zmást diváky ztracené v comicsových adaptacích natolik, že jednoho dne díky nim JLA filmu bude, splnil Hal Jordan svou roli. A jako k takovému k samostatnému filmu přistupuji, bylo toho na něj naloženo hodně, ale pořád je to jen celovečerák příběhu odvozeného od Aladinovi kouzelné lampy a potřeby bojovat se zlem v době nastupujícího nacismu. Dnes má Green Lantern za sebou 72tiletou historii a tohle je jeho první hraný film. Na půdorysu klasického supermanského schématu nás seznámil s tím, co se stává v nejjasnějším dni a v nejčernější noci. A je to tak, že "Čím jsi větší, tím rychleji se spálíš." Škoda jen té Blake Lively, ale třeba se v pokračování mnohem více vymaní ze stínu své role ze Super drbny.(3.6.2012)

• - Greg Berlanti napsal scénář už v roce 2007, rozhodl se však pro jiný film "This Is Where I Leave You" a scénář tedy dostal do rukou Martina Campbella, který původně režii přijmout nechtěl. (TomikZlesa)

• - Uniformy Green Lantern Corps byly vytvořeny kompletně pomocí CGI: Ryan Reynolds a Mark Strong nosili motion-capture obleky, pomocí nichž byly jejich uniformy renderovány. Rozhodnutí pro kompletně počítačovou grafikou vytvořené uniformy bylo tvůrčím krokem tvůrců, kteří jejich odlišností od skutečného oblečení chtěli zdůraznit, že jsou vytvořeny díky prstenům Green Lanternů. (Caszidy)

• - Vliv na vizuální ztvárnění Parallaxe měla tragédie z 11. září, kdy se stal obrovský oblak prachu pohlcující město dostatečným předobrazem strachu. [Zdroj: Svět filmu]. (272827)