Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

Na tenhle film jsem se dost těšil. Martin Campbell je hodně zručný režisér, Ryan je sympaťák a Blake je kráska jak má být. Vše bylo namícháno tak, že jsem se nemohl filmu dočkat. A po jeho skončení mi bylo… zvláštně. Jakoby si Campbell řekl, že splní řemeslo a nic víc, to samé Ryan a Blake. Pokud jste už pár komiksových filmů viděli, tak je vám jasné, jak tohle bude pokračovat a jak tohle i skončí a to po desíti minutách. Ale, film naštěstí baví. Teda, alespoň jeho druhá půle, která byla opravdu lepší než ta první. A právě díky ní, závěrečné bitvě a skvělé hudbě trochu přitlačím na hodnocení. Navíc bych byl sám proti sobě, kdybych tomuto filmu dal jen tři hvězdy, když to samé hodnocení jsem dal i filmu Captain America který mě nebavil mnohem víc. 70 % s tím, že z letošních komiksáků je Green Lantern přesně mezi Thorem (80 %) a již zmíněným Kapitánem (50 %). Škoda, myslím si, že snímek měl rozhodně navíc…(11.12.2011)

• playboxguest

Docela solidní pohádka, nijak zvlášť vydařený komiks a mám-li porovnat oba zelenáče, je na tom komediálně zaměřený sršeň o trochu lépe. 50% 3D: * Přiznávám, že hlavně ze začátku jsem si v naprosté tmě z hnědouše málem cvrnkla do kalhot, ale jinak není tohle 3Dčko žádný zázrak a ani v jedné scéně mě nezvedlo ze židle. Nevyužitý potenciál.(10.6.2012)

Opät jeden z dalsich komiksov, ktory proste treba vidiet v kine a to ja som videl nastastie aj v 3D, takze zazitok bol o trosku väcsi, ako keby som ho videl len na pc. V tom pripade by som dal maximalne 3*. Lenze Green Lantern je iba nenarocna oddychovka, plna vizualnych, vesmirnych efektov, ktore sa mi cez 3D celkom pacili, ale problem je asi v scenari a v obrovskom mnozstve podobnych komixovych filmov a ked jedneho dna budete proste nasyteni tymito filmami, tak si ich prestanete vazit, alebo uz vas nebudu tak bavit a prave Green Lantern je tym filmom. A co je horsie, o par tyzdnov si len matne na tento film spomeniete a mozno si date otazku, ci to nahodou nebol Green Hornet, v preklade ZELENY SRSEN, ktory mal premieru iba pred pol rokom :-) Tim Robbins a Ryan Reynolds boli celkom fajn, Blake Lively je sice krasna, ale nepoznam ju. Pre mna je zahadou, preco stal tento film az 200 milionov dolarov a este dalsich 100 milionov na reklamu investovali studia, vobec mi taky drahy zase neprisiel. Martin Campbell je skuseny reziser akcnych filmov, 2 krat uspesne restartoval Jamesa Bonda a to s Piercom Brosnanom ZLATE OKO (1995) a neskor s Danielom Craigom CASINO ROYALE (2006). Natocil aj obe casti ZORRA s A. Banderasom (1998 a 2005), ale so sci-fickami nemal myslim doteraz ziadne skusenosti. Hudba od skuseneho Newtona Howarda bola taktiez svizna, ale nijak vynimocna, proste nebola to melodicka Zimmerovka. ________ Ryan Reynolds - (Hal Jordan / Green Lantern) +++ Blake Lively - (Carol Ferris) +++ Peter Sarsgaard - (Hector Hammond) +++ Mark Strong - (Sinestro) +++ Tim Robbins - (Hammond) +++ Jay O. Sanders - (Carl Ferris) +++ Taika Waititi - (Tom Kalmaku) +++ Angela Bassett - (Doktorka Wallerová) +++ Geoffrey Rush - (Tomar-Re - len hlas) +++ Michael Clarke Duncan - (Kilowog - len hlas) +++ Clancy Brown - (Parallax - len hlas) +++ (Videl v 3D kine 02.08.2011)(2.8.2011)

Není to žádná pecka, ale proč by měla? Komiks jsem viděl jeden a moc mě nebavil, kreslený film taky nic moc, tak proč tři *? Pěkné efekty, pěkný ženský a ...ano, znalci tuší, letadýlka. Navíc Parallax a nesmrtelní mi připomínali Burtonovy marťany:-)))) Jinak je to ovšem strašná kravina, ale co čekat od americkýho filmu se zeleným mužíkem v hlavní roli?(1.10.2011)

Mix filmov Superman a Top Gun. Očakával som veľký prepadák a z polovice sa moje očakávania aj splnili. Film stál obrovské peniaze a tvorcom sa vráti len polovica. Teda kasový prepadák to je. Keď sa jedná o kvality filmu, tak už to nie je také hrozné. Pravdaže sa nejedná o žiadny zázrak a sú oveľa lepšie komixové adaptácie (Watchmen, Temný Rytier, Kick Ass, X-men: Prvá trieda, Thor, Iron Man...). Nejedná sa však ani o žiadny odpad a sú aj horšie (Spider Man 3, Wolverine, Spawn, Fantastická štvorka, Elektra...). Jedná sa o pozerateľný priemer. Je to pravdaže blbé a klišoidné, ale má to aj dobré tempo, Avatarovské efekty a obstojnú hudbu. Dalo sa to pozrieť bez toho aby som trpel, ale druhýkrát by som už do toho nešiel.(31.7.2011)

• - V jednu chvíli byl zvažovaným režisérem pro film Quentin Tarantino. (Caszidy)

• - Po druhé světové válce se prodej komiksů znatelně propadl a vydávání vlastní série Green Lanterna bylo zastaveno v červnu 1949 ("Green Lantern #38"). Po dvou letech bylo zastaveno i vydávání "All Star Comics", a to číslem 57. (Danny F.)

• - Spoiler: Po titulkoch nasleduje menšia scéna, v ktorej sa objaví Sinestro. (Shakers)