Reklama

Reklama

Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 028)

novoten 

všechny recenze uživatele

Když mi u epických trailerů instinkt napovídal, že Green Lantern bude pecka, měl jsem na něj dát a nenechat se na čas odradit posměšnými prvními reakcemi. Sice uznávám, že vůdce mimozemských ochránců pořádku v podobě červeného mudrce radícího se se šedými hlavami nemusí sednout všem, ale zároveň nepřestávám žasnout, jak do sebe dokáže i takhle zdánlivě nesourodá mozaika zapadnout. Strážci, Lanterni, traumatická minulost, vlastní pochyby i love story s překrásnou Blake Lively. Být takhle sympaticky rozháraný a přitom komiksově komplexní není žádná sranda a díky tomu, že to scénář zvládá s přehledem, pošilhává místy snad i po nejvyšším hodnocení. Třeba by se ho bývalo dočkalo pokračování, pro které ale reálně nikdy nebyla šance. 85% pro nečekaně zdatnou konkurenci už tehdy vražedně kvalitnímu Marvelu. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Pěkné efekty jsou poslední dobou všude. A tak se nám tu hromadí obsahově nijaké filmy na které se sice dívá hezky..ale nevyvolávají v nás téměř žádné emoce. Kromě hromady triků nebylo nic, co by mě dostalo do děje. Blake Lively je krásná a Ryan Reynolds je docela sympatický. Jenže to jsem věděla už před zhlédnutím. Kde jsou ty časy, kdy jsem fandila hlavnímu hrdinovi a nemohla se odtrhnout od obrazovky? Teď už se jenom dívám jak to tam dokoulí a jak při tom bude vypadat. Slabé 2,5*. ()

Reklama

Botič 

všechny recenze uživatele

Všichni jsou blázni jenom já jsem letadlo. Naivní osmdesátková pohádka (v moderním nazelenalém CGI neoprenu) o tom, jak se Hal Jordan přestal bát ve zpracování, které je podobně přeplácané jako Spider-man 3, ale mnohem zábavnější než třeba takový Superman Returns, byť samotní scénáristé viděli chytrost jen z vlaku. Škoda, že kiny prosvištěl, aniž by po sobě zanechal výraznější stopu. Takže zatímco ostatní píší o tom Why the World Doesn't Need Green Lantern, já jsem za jeho existenci zcela upřímně rád. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA $116,601,172Tržby Celosvetovo $233,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,969,837 //počet predaných kusov 1,051,870Tržby za predaj DVD v USA $22,342,478 //počet predaných kusov 1,423,029║ V prvom rade dosť zamrazuje ten veľký rozpočet, na to že tam nehrajú žiadne veľké hviezdy, nepríde ani triková stránka že by bola až tak prelomová za tie peniaze hlavne v porovnaní s rovnakým rozpočtom aký mali Transformers 3, ktorý by v danom pomere potom museli stáť 3x viac, príbehovo klasicky otrepaná šablónka, ktorá ničím neprekvapí, jediná výhoda je že dej nejak nenudí a nemá tam až tak oklieštené scénky čo by podrážali dej. čístý priemer bez ambícii, škoda /50%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Koukám, že někteří ten film odstřelili už předem, no dobrá. Green Lantern ve mě vyvolal pocit, že i s hromadou triků a slušnými herci jde natočit film, který nepřekypuje zbytečně arogantním sebevědomím (jako třeba Superman) a dokáže zaujmout svou výjimečností (svět, neomezená síla, která se v hlavní postavě krásně odráží skrze omezenost lidského myšlení/fantazie) místo nějakých zvučných jmen. Za největší úspěch tvůrců však považuji fakt, že dokázali udržet "pro moderního diváka na první pohled směšného hrdinu" v přijatelných mezích směšnosti. Já se skvěle bavil, ať akcí nebo decentním humorem, který vůbec neuškodil. Ani ten úšklebek směrem k čtyřprocentní menšině během filmu nepřišel... Takže oproti slabým očekávání příjemné překvapení. PS: odříkávání přísahy mi způsobuje příjemné mrazení:) ()

Galerie (132)

Zajímavosti (60)

  • V zbore Green Lanternov je celkom 6 ľudí a jedným z nich je aj John Stewart. Jeho postava bola štúdiom zvažovaná na post ústredného hrdinu trilógie, v ktorej sme sa mali postupne prepracovať aj k Halovi, tímu GL a Justice League. S týmto námetom prišiel Corey Reynolds za Warnerovcami a tí najprv prejavovali veľký záujem, no neskôr ho odmietli a najali Grega Berlantiho, ku ktorému pribudli ešte scenáristi Michael Green a Marc Guggenheim. Za pozemského GL napokon určili Hala Jordana (Ryan Reynolds). (ČSFD)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (více)

Reklama

Reklama