Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

Triky, pravda, trochu z levnějšího kraje, ale jinak super! Průlety vesmírem, galaxiemi, cizí planety nebo závěrečný souboj na pokraji nedobrovolné kremace, kdy měl zelenáč štěstí a neolízla ho nějaká větší sluneční erupce, to všechno tvořilo příjemný koktejl filmové zábavy. S fantazií si skutečně pohráli. Nějaké ty nutné techtle mechtle s celkem sympatickou pilotkou, jejichž románek mi silně připomínal love story Supermana a Lois, tam být musely, což je pochopitelné. Moc mi tam neseděl hlavní představitel zeleného ochránce vesmírného míru. Když měl na očích masku téže barvy, tak mě silně rozesmával. Takový, trošku, pakoidní výraz. ;-)(15.6.2016)

No docela zklamani. Cekal jsem nejakou poradnou rezbu a trailery lakaly, ze by to melo bejt v docela epickym meritku a vysledek je takovej proste nic moc. Jednak dobrou pulku filmu vyplnujou osobni problemy hlavniho hrdiny, at uz se strachem, smrti otce nebo zenskejma a popravde receno, cely je to takovy trochu zmateny, obzvlast ta romanticka linie, ta se smrti otce pro zmenu pripomina Zhavy vystrely a celkove to na me pusobilo dojmem, jak kdyby si tvurci po natoceni souboju rekli, ze proste potrebujou nejakou vatu mezi to a co je napadlo, to tam narvali. Co se tyce samotnejch souboju, kdyz si Hal vymysli tu hromadu zbrani, je to fajn, skoda, ze to je malokdy. Vetsinou tu totiz nejsou souboje, ale spis epicky zabery. No a dalsi problem je se zaporakem, respektive zaporakama. Hlavni zlutej psouk vypada jak z Fantasticky ctyrky a je spis k smichu a jeho poskok dokturek je takovej uchylacek s oteklou hlavou. Kdyby aspon triky byly bezchybny, ale obcas docela haprujou, treba prave u hlavniho zaporaka nebo u ty bandy nesmrtelnejch alienu. Kdyby film jel v trochu uvolnenejsim duchu, mohla to bejt aspon zabava, jenze tady se bere vsechno moc vazne a do toho tu je sympatak Reynolds, kterej se jednu chvily tvari jako nejlepsi superhrdina vsech dob a za chvily skoro jak Van Wilder. Celkove sice lepsi 3*, protoze jsem se prakticky nenudil, ale letos zatim jedna z nejslabsich komiksovek. Tak po druhym skouknuti, kdy uz jsem nemel zadny velky ocekavani to je nakonec na slabsi 4*.(7.9.2011)

Zelená je moja obľúbená farba, sci-fi je môj obľúbený žáner, Ryan Reynolds je jeden s mojich obľúbencov a James Newton Howard taktiež. No aj napriek týmto plusom sa film moc ďaleko nedostáva. Vizuálne je film síce okúzľujúco pekne zelený, čo sa mi na filme páčilo asi najviac, ale scenár je taký dosť obyčajný. Občas to má nejaké nápady a akcie majú šťavu, tak ako aj vtipné scény, ale celkový priebeh je nič moc. Natočiť film o zelenom lampášoví je síce ťažké a tvorcom sa to podarilo trošku lepšie ako som očakával, ale keď už ma to začalo baviť chcel som čoraz viac a čakal som v niečo lepšie. Green Lantern je v niektorých momentoch podobný iným filmovým komiksovkám, čo by až tak nevadilo, pretože si občas primiešal niečo svoje a s časti dokázal vždy niečim zaujať, ale záver mi prišiel odfláknutý. Prišiel Hal Jordan a vystrielal Parallaxa. Pred tým sa ho každý bál a celý film bol neskutočný Badass a v závere filmu sa z neho stala neskutočná sračka, ktorú cca 15 Lanteri nevedeli poraziť, ale jeden áno. Škoda, až príliš jednoduché a pramočiare na to aby to zabavilo. Celkom fajn až na ten koniec. Btw. nevypínajte to hneď ako uvidíte titulky. 70% - 3*(4.10.2011)

• Renton

Scénář: Greg Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim, Michael Goldenberg .. That's the best you could come up with for your first big appearance? _ Něco tak (na poli comicsovém) nezvládnutého jsem dlouho neviděl. Přitom jsem měl větší obavy z jarního THORa, který ovšem dopadl zcela opačně. Green Lantern má dobré obsazení, zkušeného režiséra, ani vyloženě nenudí, ale je to nevyvážený paskvil, kdy (takto) odkryté univerzum nezaujalo. Smutné, ale daný výsledek si tím rovnou říká ne o pokračování, ale o RESTART.(4.10.2011)

Dost podceňovaný komiksový film. Přitom Green Lantern má všechno, co mít má: Fantastickou vizuální stránku a špičkové speciální efekty (o třídu bombastičtější než Thor, Iron Man a spol.), výborného, sympatického a především vtipného hlavního hrdinu, akční scény, kterých sice není mnoho, ale když na ně přijde (ohromný trénink s šutry, meči, motorovkou, rotačním kulometem...), člověk zírá, Newton Howardův přesně šlapající soundtrack... atd. Kromě toho má Green Lantern ovšem také pořádnou smůlu. V konkurenci populárnějších marvelovců působí jako jejich nevlastní bratříček, se kterým si nikdo pořádně nechce hrát (Onehdy takhle souboj s Nebezpečnými známostmi projel Formanův Valmont, a přitom to také není vůbec špatný snímek). A to je velká škoda. Vytknout mu můžu snad jen lehce přeplácaný děj, z něhož lze poznat, jak moc filmaři počítají s dalším dílem, ve kterém by nyní vedlejší postavy (a snad i ty stovky úžasných mimozemských Lanternů) dostaly pořádný prostor, a v němž by se objevil i pořádný záporák (vydržte do poloviny titulků). Já bych dvojku bral hned. Čtyři čisté.__P.S. Slyšet "rybího mimozemšťana" promlouvat hlasem Geoffreyho Rushe, to je lahůdka.__P.P.S. Asi poprvé od Avatara mi 3D v hraném snímku (Parallaxův útok!) nepřišlo zbytečné.__P.P.P.S. Zajímalo by mě, kolik mudrujících nespokojených chytrolínů vidělo Green Lanterna v kině, a kolik doma na obrazovce 15x20 cm.(22.8.2011)

• - V roce 1997 Warner Bros. oslovilo kultovní filmaře a tvůrce komiksů Kevina Smithe, aby napsal pro film scénář. Smith nabídku odmítnul s tím, že pro film Green Lantern existují vhodnější kandidáti. (Caszidy)

• - Město Oa bylo navrhnuto na základě města Emerald z Čaroděje ze země Oz (1939). (Foox)

• - V komiksu je celkem šest lidí, kteří nosí označení Green Lantern. Jsou jimi: Alan Scott, Hal Jordan, Guy Gardner, John Stewart, Kyle Rayner a Jade (Scottova dcera). Ač se tento film soustředí na postavu Hala Jordana jako hlavního nositele označení Green Lantern, tak se v něm objeví v cameo scénách i Alan Scott a Guy Gardner. (Caszidy)