Ukázka projektu, ve kterém se tak dlouho piplali s vizuálem, až zapomněli na skoro vše ostatní. Obsazení je v pořádku, triky jsou úchvatné, ale kam se proboha vytratil pořádný děj nebo záporák? Hodně to připomíná Hancocka: Nevyrovnaný film o komiksovém hrdinovy, který vypadá spíše jako drahá úvodní epizoda televizního seriálu, nežli jako plnohodnotný celovečerní film.(11.8.2011)

Když mi u epických trailerů instinkt napovídal, že Green Lantern bude pecka, měl jsem na něj dát a nenechat se na čas odradit posměšnými prvními reakcemi. Sice uznávám, že vůdce mimozemských ochránců pořádku v podobě červeného mudrce radícího se se šedými hlavami nemusí sednout všem, ale zároveň nepřestávám žasnout, jak do sebe dokáže i takhle zdánlivě nesourodá mozaika zapadnout. Strážci, Lanterni, traumatická minulost, vlastní pochyby i love story s překrásnou Blake Lively. Být takhle sympaticky rozháraný a přitom komiksově komplexní není žádná sranda a díky tomu, že to scénář zvládá s přehledem, pošilhává místy snad i po nejvyšším hodnocení. Třeba by se ho bývalo dočkalo pokračování, pro které ale reálně nikdy nebyla šance. 85% pro nečekaně zdatnou konkurenci už tehdy vražedně kvalitnímu Marvelu.(24.9.2011)

Viděna klasická a po 7 letech i extended verze. Ze začátku trošku nudné, hlavně pro ty, jež neznají původní komiksy, se v tom vůbec neorientují. No ale správný origin prostě být vysvětlovací musí. Ovšem druhá část filmu je podle mě povedená, akční pasáže jsou zábavné a nakonec nám vypravěč vše podstatné vysvětlí. Nevím kde se stala chyba v kinotržbách i ohlasech od všech; nejspíš se mi film líbil hlavně proto, že DC mi k srdci nikdy nepřirostlo tak jako Marvel a ten absurdní hate je mi fakt proti srsti. Pro mě zkrátka zábavné guilty pleasure, které mě i v roce 2019 překvapilo svými nádhernými triky a jak se na to pořád hezky kouká. A bylo fajn zas vidět Tima Robbinse...70%(29.8.2012)

Tuhle komiksovou šílenost zaručeně ocení ten, co má rád původní komiks. Film se totiž s ničím a nikým nesere a na ramenech nekompromisnosti 109 minut uvádí film, který popírá veškeré komiksové zažité vlastnosti. Je to prostě sci-fi o superhrdinech z vesmíru, kteří bojují o matičku Zemi mimo Zemi. Musím říct, že to mělo něco do sebe, ale docela dlouho se to rozjíždělo. Ryan Reynolds byl skvělý, ale mohl si tu přeměnu uspíšit a nečekat na ní do půlky filmu. Každopádně nemůžu říct, že by mě to nechytlo, bylo to zase pro změnu něco jiného, než člověk normálně čeká a to se taky počítá.(24.12.2012)

• tron

S Green Lanternom som sa v komikse stretol zatiaľ len párkrát (v origine Tajomstvo pôvodu alebo vo vedľajšej úlohe v JLS: Svoboda a spravedlnost) a hoci som si myslel, že to bude čistá chujovina, nakoniec ma to prekvapivo bavilo. Jasné, je to WTF, ale zručne spracované a to hlavne vďaka sympatickej, kvalitne psychologicky prepracovanej postave špičkového, ale až príliš riskujúceho (všetko) pilota stíhačky. Film je... presne taký blbý, aký som čakal. Nedá sa brať vážne. Nie každý komiksový film musí byť Temný rytier. Treba robiť aj sranda-komiksy. Ale toto bolo na mňa moc. Hoci ide o origin, ktorý by teoreticky mal aj veci neznalému divákovi predstaviť komplikovanú postavu, opak je pravdou. Je toho (všetkého) na netrénovaného diváka strašne veľa. Lampáše, sektory, planéta OA, strážcovia, žltá farba... Scenár je natoľko šialený, že mnohé veci na prvý raz nepochytáte (prsteň musíte občas dobiť - prostredníctvom zeleného lampáša -, aby fungoval, prípadne ak prsteň nejakým spôsobom ľubovoľnému Lanternovi ukradnete, ešte to neznamená, že sa sám stanete Lanternom). Našťastie, len čo hrdina začne používať prsteň, začnú sa diať veci. V jednej scéne sa pokazí helikoptéra a začne sa rútiť do masy ľudí. Green Lantern ju vďaka prsteňu premení na závodné auto (!) a na zem zhmotní pretekársku dráhu. Helikoptéra, teraz už vlastne auto, tým pádom nedopadne na ľudí, ale na pretekársku dráhu a nikomu sa nič nestane. To nevymyslíš, to je život. Prípadne Parallax zaútočí na ženu. Blíži sa k nej, no v poslednej chvíli sa pred ňu postaví Green Lantern, zhmotní gigantický guľomet a začne to do Parallaxa páliť - ako kedysi T-800 rotačákom do rady policajných áut -, a medzitým žena bezpečne utečie. Podobných zábavných TOTÁLNYCH STUPIDÍT je snímka plná. Vďaka aspoň za ne, pretože ako "seriózny" komiks to brať rozhodne nemožno.(20.5.2017)

• - Spoiler: V komiksu získá Hector Hammond své telepatické dovednosti po vystavení radioaktivnímu ozáření z materiálu použitého jako motor Abin Suriho vesmírné lodi. Ve filmu své schopnosti nabije po kontaktu se silou Parallaxe během pitvy Abin Sura. (HellFire)

• - Autor komiksů Geoff Johns, jenž stojí za úspěchem "Green Lantern", byl pro film najat jako konzultant. (Caszidy)

• - Úhlavním nepřítelem se měl stát Legion, mimozemský robot ovládající kolektivní mysly mimozemské hmyzí rasy. Příběh by se tím více přiblížil komiksu, kde byl Abin Sur smrtelně raněn právě Legionem. (HellFire)