• Nizozemsko

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

• Kaka

Bohužel je to opět to samé. Záchrana světa, nezničitelný záporák, jakási magická imaginární energie, ty správné hodnoty. Tohle od nudy a ohranosti nedokáže záchránit ani osvědčený hitmaker Campbell, jinak znamý jako velký inovátor již zavedených značek (Zorro, Bond). Ne snad, že by opět bezprostřední Reynolds nebyl super, jenomže ty šíleně přepálené kulisy vesmírných světů jsou jen o chlup horší, než celá ta pofidérní mytologie. Takže hold trikařům ano, ale chtělo to lepší projekt, potažmo lépe ho zpracovat. Velkou výhodu má Blake Lively, která by klidně mohla jenom někde stát ve večerní róbě a všechno by bylo v pořádku. To je ale na filmový zážitek málo, specielně pokud jde o komiks, kde je přetlak jako blázen a ničení planet na dvacátý způsob už by odradilo i zarytého fandu zelené barvy.(14.5.2016)

Nepatřím mezi jedince, kteří netrpělivě vyhlížejí na nebi přílet dalšího superhrdiny statečně hájícího nekonečnou svobodu občanů USA, ale v rámci své orientace ve filmovém světě se snažím jejich přílety registrovat. Tenhle zeleňouš nebyl obdařen nijak výjimečnými parametry, vlastně jednoho podobného potkávám takřka denně polehávat před zdejší nálevnou, ale zase s ním občas byla sranda.(23.6.2012)

• Xmilden

Absolutně nezáživný komiks, který stál neuvěřitelných 200 miliónů dolarů. Jelikož dala za pravdu i většina diváků na celém světě, jedná o veliký průšvih. Je žrejmé, že ani za obrovské peníze si prostě dobrý příběh nekoupíte. Green Lanterna měl režírovat leda tak Spielberg, vzhledem k rodinné tragédii, která potká hlavního hrdinu, by nikdo jiný nedokázal vyčarovat ty správné emoce. Nebýt uvedení filmu do kin ani bych nevěděl že nějaký Green Lantern existuje. Vypadá to že ve stáji DC Comics jsou úspěšní pouze s Batmanem a u toho by měli i zůstat, Jonah Hex byl také tragický. Problémů zfilmovaného Green Lanterna je spousta. Vadí mi až dětská přístupnost, slovo fuck nemusí být nutností, ale tak nějak divák tuší že vše dopadne podle pravidel a tak jak má, čili dobře. Ryan Reynolds působí docela prkeně, tady prostě nemá co hrát. Horšího záporáka než je doktor s velkou hlavou alias Sarsgaard aby pohledal. Umí hýbat předměty, to je toho. Vždyť má problém vůbec chodit. Různé světy mohou někomu připadat možná přitažlivé, stejně jako všelijaké vesmírné rasy, ale vždyť máme Star Wars a místo Lanternů rytíře Jedi. Ne, prostě všechno špatně, ani bych se neobtěžoval Green Lanterna znovu restartovat, tenhle hrdina nemá šanci obohatit komiksový žánr. PS: Viděna prodloužená verze.(6.10.2011)

• Shit

Velká nuda a Zelenou lucerničku posílám bojovat s Dardevilem o největšího sračko superhrdinu všech dob, přičemž mám dojem, že Zelenej vyhraje už jen díky tomu naprosto trapnýmu oblečku do kterýho by se nenvlík snad ani Superman a to je co říct, když polovinu života má na sobě červený spodky a líta s níma nad Amerikou.(29.9.2011)

• Hild

Co to jako bylo? To si někdo myslel, že efekty stačí? Efekty sice dobré, ale ten film je i přesto hrozná nuda, na tomhle filmu mě nezaujalo asi nic. Scénář naprosto o ničem. Ale co mě úplně nejvíce štvalo, bylo to chování postav. Hlavní postava je úplně pitomě napsaná a vlastně ne jen ona, přišlo mi, že v tom filmu snad není nikdo normální. Film působí celý strašně trapně, dialogy jakoby někdo psal patnáct minut. Herci průměrní. Strašná ztráta času, tu druhou hvězdu přidávám asi jen z lítosti a za snahu, ta jistá snaha tam přece jen jde cítit.(24.9.2011)

• - Spoiler: Po titulkoch nasleduje menšia scéna, v ktorej sa objaví Sinestro. (Shakers)

• - Uniformy Green Lantern Corps byly vytvořeny kompletně pomocí CGI: Ryan Reynolds a Mark Strong nosili motion-capture obleky, pomocí nichž byly jejich uniformy renderovány. Rozhodnutí pro kompletně počítačovou grafikou vytvořené uniformy bylo tvůrčím krokem tvůrců, kteří jejich odlišností od skutečného oblečení chtěli zdůraznit, že jsou vytvořeny díky prstenům Green Lanternů. (Caszidy)

• - Ve scéně, kdy Cinestro trénuje Hala, použije Cinestro stejný štít, který používal Captain Amerika. (Habansz)