Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Yoshitsune

S Doctorem Strangem, sem na tom snad hůř, než s Ant-Manem, občas sem ho viděl, jak pomáhá Deadpoolovi nebo Spider-Manovi, ale nemám sním žádný komiks a vlastně o něm vím hodně málo. Takže tenhle film, mně zasvětil do téhle postavy a je to celkem super postava. Je to tedy arogantní, namyšlený frajírek co ví všechno nejlépe a za každou cenu, musí být po jeho, ne ne já tady nemluvím o Tony Starkovi, se kterým má hodně společných vlastností. Sem překvapen, že se Stark a Strange, nějak dokázali dohodnout u Avengers: Infinity War, jelikož oba dva, mají tak velká ega, že na potřebují oddělené multivesmíry, kde nic neni, jen jejich ega. Ale k filmu, akce neni špatná, ale občas je to nepřehledné, tenhle film je takový mix magie a bojových umění, což nezní špatně. A však s magii a s očarovanými předměty, se tu tvůrci dost drží při zemi, takže až na plášť který má vlastní rozum a kazajku která se sama zamyká, nic velkého tady neni. Naštěstí ve finále dojde i na čas a netradiční zúčtování s Dormammu, což bylo asi nejvíc super. Mads Mikkelsen je tady snad nejméně zlý, kdyby si umyl ty kruhy pod očima, tak by snad i byl v pohodě, nicméně Scott Adkins dokázal že i bez těla, je nejvíc nebezpečný. Na filmu, mně nejvíc bavil hlavní hrdina, který navíc tak trochu přešlapoval mezi dobrem a zlem. Ale sem trošku zklamán, snad je to v komiksech lepší a také snad ta dvojka bude lepší, protože Doctor Strange má co nabídnout. ()

nash.

Když dorazil do kin, nic jsem moc jsem od něj nečekal. Komiksový Strange mě nikdy moc nebavil a moc jsem nevěřil, že to s filmem bude jiné. Marvel opět dokázal překvapit. Příjemně překvapit. Má to osobitý styl, silnou atmosféru, a místo té směšné figurky je tu sebestředný přesto charismatický maník, který v sobě má něco z původní arogance Tonyho Starka, zarputilé vytrvalosti Steva Rogerse, přesto zůstává svůj. A totéž platí o filmu. Podmanivý, osobitý, vizuálně strhující, dokonale šlapající, navzdory spíše řídkému výskytu akčních scén a záporákovi, který nepatří mezi ty nejhorší, přesto slouží pouze jako součást iniciačního rituálu. A nechybí tomu dokonce ani špetka humoru, dokonale vyvážená, aby podívanou okořenila, ale přitom na sebe nestrhla pozornost. Rozhodně jeden z nejlepších marveláckých originů. A líbilo se mi to i tentokrát, nejen skvělá scéna v nemocnici. ()

Slarque

Vydařený komiksový trip, který ukazuje, že marvelovský vesmír může být opravdu hodně barevný a pružný. Škoda, že samotná zápletka ani Strangeův protivník nejsou podobně povedené. Na druhou stranu je úžasné sledovat, jak se trikaři vyřádí, když se nemusí nechat svazovat jakýmikoliv fyzikálními zákony. Animátoři už také došli daleko, vždyť ten Strangeův plášť má evidentně vlastní osobnost, a přitom nedisponuje ničím, co by připomínalo obličej. Prostě špičková podívaná s nepříliš silným příběhem. ()

Happens

Rozhodně lepší marvelovka. Koukatelná podívaná, vizuál rozhodně lepší - žádné války, kde vybuchují domy a všechno lítá a tříští se v mohutných explozích, z nichž člověk má pocit, že pokud není epileptik, tak brzy bude. Nápadité podchycení příběhu s perfektně zasazenými vtipnými dialogy. Bravo. Konečně. Děkujeme. ()

eLeR

Od tohto filmu som očakávala, že vizuálom budem ohromená a hereckými výkonmi, minimálne Benedicta, Madsa a Tildy, potešená. A bola som. Páčilo sa mi aj, že nad krvavými bitkami tu mali kúzla a mágia navrch. Doctor Strange má kopec dobrých scén, ale aj tých menej dobrých. A aj humor prišiel nie vždy v správnu chvíľu. Silná trojka. ()

klerik

Nieže by to bol až taký zázrak. Ale kvitujem, že tvorcovia pochopili, že tieto filmy o začiatkoch superhrdinov sú už dosť otravné a v Strangeovi tak po povinnom úvode radšej rezignovali na príbeh a pustili sa do množstva akcie (podobne ako v DEADPOOLOVI). Vizuál je fajn, INCEPTION bol oproti tomuto len jednohubka, a ak raz spravia remake DARK CITY, verím, že zmeny našej reality budú vyzerať nejako takto. Inak sa to ale drží v dosť vychodených marveláckyych šľapajách - čo je súčasne plus aj mínus... ANT-MAN mi prišiel o niečo zásadnejší a hlavne živší... ()

SeBig

Po endgame jsem se rozhodnul rewatchnout strange, a líbil se mi víc než poprvý. Dobrá odreagovačka s fantastickým vizuálem. ()

classic

Nezáleží mi absolútne na tom, že 98 % divákov nepozerá TITULKY !!! Je mi to úplne u riti !!! Kašlú na to, aj keď by mali vedieť, že pri týchto komiksových filmov bývajú zvyčajne dodané krátke scény po záverečných, základných titulkoch, t. j. - réžia, produkcia, scenár a pod. Skrátka, VYSRALI sa na to ! Obyčajní LENIVCI, ktorí nemajú v kine, čo robiť, česť výnimkám... Bohužiaľ, ani tento REST nezachráni celkové DOJMY, ktorý na mňa film urobil. Veľmi rozpačité pocity. SKLAMANIE, ako keď škôlkára oklamete, že s ním pôjdete na hojdačky, ale namiesto toho si otvoríte plechovku piva, vyložíte nohy na stôl, a pozriete si nejaký športový prenos. A chlapčisko je strašne smutné... Nulový dej. Slabá réžia. Prehnané vizuálne efekty, ktoré sa inšpirovali filmom INCEPTION, ale aspoň v tomto prípade boli servírované na pravú MIERU. Tu doslova a do písmena bijú do očí, že mi liezli na nervy. Je tu akýsi humorný podtext, keď sa tu všetci snažia byť za každú CENU vtipní, ale nie sú, a ani nebudú. Obsadenie je na BODE MRAZU ! SLABOTA. Ledva Cumberbatch obstojí, lebo ostatní, na čele s Madsom, nestoja vôbec za nič. Ejiofor, Swinton a Wong sú, ako nadrogovaní. Rozhodol som sa udeliť filmu PRIEMER, pričom moje predchádzajúce skonštatovania tomu nenasvedčujú. Na jedno pozretie úplne stačí. Čakal som viac. Neviem, prečo chodím na tieto NEPODARKY ? ()

Arsenal83

Skutočne hrozný film, zlátanina všetkého, čo už raz niekde bolo videné. Marvel ma už asi neprekvapí, ďalšia žánrovka v rade pre nielen nenáročných divákov, ale hlavne pre tých, ktorým je úplne jedno, že film nemá dej, nestrhne, neupúta. 81 percent je výsmechom iným vysoko kvalitným filmom. Cumberbatch je vrchol nesympatickosti, McAdams tam ani nemusela byť, o Mikkelsenovi ani neviem, ďalšie vedľajšie postavy ako plešatá frigida sú tam zbytočné. Za efekty alá Harry Potter dám jednu hviezdu. ()

Chrustyn

Vizuálně propracované, jaké dělané na 3D. Akční scény jsou nápadité a okulahodící a společně s Benedictem Cumberbatchem, patří k tomu nejlepšímu co takhle netradiční komiksárna nabízí. Bohužel to bylo v mých očích to jediné a příběhově nepřináší film nic, co bychom v jiných, žánrově podobných filmech neviděli. ()

Marze

Zapletka se toci divka schopna proskakovat paralelnimi svety potrebuje ochranu. Sledovani filmu predpoklada znalost Marvelovskych filmu. Vypraveni tu moc neni, jen proskakovani svety, ktere jsou vsak pekne vizualne. ()

marhoul

Jak jsem pro každou "blbost" (marvelovky mám moc ráda, takže je to hodně expresivní termín), Doktor Strange mě celkem zklamal. Vizuálně krásné, děj šel mimo mě. ()

VenDulin85

Jsou filmy, u kterých víte už od prvních pár minut, že to bude ONO (a to píšu zcela nezaujatě. Tak nezaujatě, jak jen může fanynka z řad cumbersisters). Z počátku jsem měla obavy, jak bude Benedict do Marvela napasován, ale to všechno se vytratilo tak rychle, jako "šistapade" z tržiště při policejním zátahu. Prostě geniální, čistě odvedená práce, kterou musíte obdivovat (musíte... chápete??!). Na závěr jedna velmi závažná otázka, která se dotýká nejen Marvela, ale potažmo i všehomíra: Co bylo v tom čaji?? ()

heyda

Konečně pořádná Marvelovka bez přihlouplých Avengers. Moc se mi to líbilo, sice na maximum tomu chybí trošku lepší závěr, ale jinak po stránce efektů naprostá bomba a Benedict je fantastickej. Jasných 80% a podle mě nejlepší marvelovka za poslední 2 roky. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 4.11.2016) Doctor Strange jakožto další marvelovka nabízí slušnou a akcí a vtipem řádně napěchovanou podívanou, během které má člověk nejednou pocit, jako by byl v deliriu, když se tam vše točí, padá a hroutí. Herecké obsazení bylo vybráno skvěle a tvůrci nás dávkovali přiměřeným množstvím humoru v časově optimálních rozestupech. Strangova červená kápě by si rozhodně zasloužila nominaci na Oscara - opravdu nevídaný "herecký" výkon od kousku oblečení. Na rozdíl od Avengerů se v tomto snímku nešetří kouzly, což se někomu, kdo byl odkojený na HP, líbí. Zkrátka svižně natočená jízda doslova až za hranici fyzického světa, která mě bavila od začátku až do konce. ()

evulienka3

A Mister Doctor nevie, že počas jazdy sa nemá telefonovať? ....ááá za to dostal...kúzla a čary a mňa to napodiv bavilo. Dlho som to odkladala, ale film nakoniec prelomil moje obavy rýchlo a bez problémov. ()

Oktavianus

Komiksovka roku 2016 a nejlepší Marvel za poslední dlouhou dobu. Příběh je sice velice prostinký, potěší ovšem rozuzlení nikoli na základě svalů a bitek, ale inteligencí hlavního hrdiny. Padoušská ekipa rovněž není zajímavá a ani osobní kouzlo tak skvělého herce, jakým je Mads Mikkelsen, ze záporáků neudělá příliš obávané protivníky. O tom to ale není. Tady hrají prim dvě úplně jiné veličiny - triky a představitel titulní role. Za pozornost stojí jednak úchvatný vizuál, který předčí i Počátek, kde se pustili do ohýbání prostoru jen do devadesáti stupňů. Tady při kouzelnických soubojích nebylo ani na chvilku jisté, kde je která světová strana. A hlavně - humor. Doctor Strange se ani na vteřinu nebere vážně, Cumberbatch trousí jednu ironickou hlášku za druhou a víc než cokoli jiného připomíná Sherlocka. Sami tvůrci to vědí - když si Strange vykasá límec pláště úplně stejným způsobem jako Sherlock Holmes kabát, dostane od límce pořádnou facku. Avengers jsou sami o sobě docela nezajímaví, ale Doctor Strange je jiný. Už aby tu byl další díl. ()

BMW12

Viděno ve 4DX kině. Mělo to celkem dlouhý rozjezd, ale jakmile Strange přišel do Nepálu, tak to začalo mít grády a následné souboje byli fakt parádní. Příběhově se to také povedlo, Strange je namyšlený, egoistický blb, který si myslí, že on ví všechno nejlíp, on udělá všechno nejlíp, avšak Prastará mu ukáže věci, které jiný člověk nemá šanci vidět a Strange si uvědomí, že se chová fakt špatně. A pak už následuje bitva o Zemi. Záporák v podobě Madse Mikkelsena se povedl, i ta temná síla byla povedená. Potěšila také Rachel McAdams, tu herečku mám rád. :-) No a Benedict Cumberbatch byl v roli Doctora také skvělý. Já sice pořád tvrdím, že mi je nesympatický, ale hrát umí, to musím uznat. No jinak dávám 4*, ale až tenhle film vyjde na dvd/blu-ray, tak to zhlédnu znova a nevylučuji, že tomu dám 5*. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení