Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Flego

Ako každé stvorenie superhrdinu, aj v tomto filme je nejaký príbeh, ktorý stojí za pozornosť. Otázkou je, do akej miery stojí za pozornosť. Náhodné sledovanie tohto filmu ma napriek všetkému neurazilo, ale naďalej platí, že comicsovky ma už neuspokojujú. ()

Jinny

Doctor Strange má imáge starosvětského kouzelníka a celým Avengers by dokázal nakopat zadek. Taky je tam nějaký démon z temné dimenze, kde neexistuje čas. Jinak - příběh o původu tohohle netypického superhrdiny patří mezi ty nejlepší z marvelovského filmového universa a určitě ten vizuálně nejzajímavější. Jinak se pořád nestačím divit, že Marvel s vážnou tváří tvrdí, že svět, ve kterém Avengers zabránili mimozemské invazi a nově se v něm vyskytují i uživatelé skutečné magie, je ten samý, kde žije Daredevil a Jessica Jones. P.S. Cumberbatch skoro nesleze z plátna a zaslouží si každý vyplacený dolar. ()

anais

Vlastně je to pořád ten stejný origin - napsané na jistotu s nepřekvapivým příběhem, zato ale s marvelovsky chytlavou nadsázkou. Po dlouhé době jsem si ale v kině připadal, že vidím něco skutečně nového - svět, který se liší nejen od těch ostatních komixových, ale docela vyráží dech i mezi vizuálně založenými filmy obecně. ()

honajz

Slabé tři hvězdy. A to jen proto, že to není až tak blbé, jako ostatní marvelovky, a že se na digitální bordel dostane až ke konci, přičemž mezitím se příběh docela dá. Sice mne nadzvedávala různá "moudra" z úst Tildy, která si vzájemně odporovala, ostatně i některé principy a zákony fungování kouzel mi přišlo, že jsou protismyslná, ale je zde docela zajímavý příběh o chlápkovi, který se nedokáže vzdát vlastního ega, a to mu přitom brání vidět věci tak, jak jsou. Ve filmu tedy. Je zde dokonce pár humorných scén a vtipných replik - heslo k wi-fi, spadení koštěte v kumbálu apod., jenže jak doktor začne létat jako Superman, jde to celé do kopru a začíná z toho být nejen digitální fraška. Souboje k smíchu a vesmírná digitální hlava je jak ze Star Treku ze 70. let. A jestli je v titulcích naznačený další film, tak už to bude hromada postav proti hromadě postav, a to potěš koště. ()

rikitiki

Zrození hrdiny, jeho váhání a závěrečné zapojení do akce - obvyklé schéma komiksových předělávek, díl první. Z obvyklého vyčnívá bitva v Hong Kongu, která je podaná v obráceném toku času, takže místo boření se staví a místo zabíjení oživuje. ()

AlfaNumerO

Není Marvel jako Marvel. Přichází po x-té a přece zcela poprvé. Zpracování astrálního světa, LSD míchanice světa fyzického, Strange a jeho představitel, vše dopadlo na jedničku. Ne už však přerod ze světoznámého arogantního chirurga na samotného Nejvyššího mága. Celkově působí celá transformace velice uspěchaně a nevěrohodně. Čekal jsem nějakou zkoušku, zocelení, pořádnou katarzi a ne že postačí bouchat pár hodin na dveře a že poté nejvyšší mág vybalí nahned tvorbu Mandal. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby byl celý film věnován jeho přerodu a až další pokračování by přineslo nějakou velikou výzvu ve stylu největší záporák vesmíru. No nechám se překvapit prodlouženou verzí, jestli navštíví světlo světa (úpěnlivě v to doufám). Celkově však pocit z filmu převažuje kladný, což je potom obrovském natěšení na Počátek 2.0 veliký úspěch. 78% ()

TheEvilTwin

Popravdě ikdyž jsem šel do kina s tím, že to bude pecka, tak jsem bycl trochu nervozní z toho, že to celé jaksi nebude fungovat dokupy- doktor, magie, prastará učitelka a tak podobně. Jenže díkybohu to fakt fungovalo a vyvinula se z toho jedna z pro mě nejlepších marvelovek co za poslední dobu byly. Supr děj, akce je o to víc boží, protože v traileru nebyla ukázaná skoro žádná a tak si nechali většinu až na plátno, celkové dimenze a i ty efekty byly šilené, až mě z toho bolela hlava jak perfektně to bylo udělané. Rozhodně super film, tip do kina. ()

hansel97

Nemyslím si, že mi stačí málo a nějaký prázdný film by mě naprosto omámil jen svým vizuálem. U Doctora Strange vizuál opravdu hodně dominuje, ale nemyslím si že na úkor příběhu či jeho hloubky. Je to neklasická marvelovka, se kterou jsem opravdu spokojený a musím říct, že režisér zvládl vytvořit v podání Cumberbatche opravdu další úchvatnou postavu, která mě spolu s Ant-Manem zřejmě bude bavit víc jak většina Avengerů. ()

HellFire

Skvělá práce! Po Avengers moje nejoblíbenější Marvelovka. Chybí tomu jen více zapamatovatelnější akce a silná hudba. Ale přeci jenom je to první díl, ve kterém bylo třeba představit mnoho jiných věcí, než se jen soustředit na akci. Velmi dobře zvládnuté! Oceňuji, že ke sledování a pochopení Marvelovek nemusí mít člověk načtenou tunu komiksů. ()

Ilicka

Další v dlouhé řadě marvelovských originů těží především z charismatu Benedicta Cumberbatche a dostává se tak velmi vysoko. Vymazlená je vizuální stránka, především ohýbání reality, škoda je potom nevýrazného protivníka. Jak je ale zřejmé z potitulkové sekvence, další záporák by mohl stát za víc. ()

claudel

Evropskými i Hollywoodskými hvězdami posetá bajka o tom, jak se z nabubřelého lékaře stal pokorný kouzelník. A nemohu říct, že by mě ta bajka nějak zvláště oslovila a bavila, jelikož toho mnoho nenabídla. Pomohla mi však zase o něco více pochopit Avengers: Infinity war a za to jsem vděčný. A Rachel a Madse vidím rád kdykoli a v jakémkoli snímku. ()

ARI50

Po těžké autonehodě je snad Doctor rád že vůbec žije a že mu sotva fungujou ruce nakonec zmizne na mistické místo kde začíná jeho uzdravováni ale taky poznáni různé magie film na mě působil velice jednoduše, začátek filmu hodně připomínal počátek. ()

Necrotongue

Před doktorovou nehodou jsem se lehce nudil, pak se děj přesunul do Nepálu, ve kterém se nacházelo nápadně málo Asiatů, v Kamar-Taj je všechny reprezentuje Wong. Musím přiznat, že jsem se už po celý zbytek filmu nenudil, zato mi ale velice vadilo vykrádání Počátku a velká spousta věcí, které mi tvůrci odmítli vysvětlit, vůbec mi například není jasné,jak mohl mocného zloducha porazit novocián,který se všechno učí za pochodu metodou pokus-omyl. Všiml jsem si, že mě filmy se superhrdinskou tématikou přestaly těšit, víc se mi líbí jejich seriálová podoba. ()

fleker

Možná že to teď řeknu trochu moc fundovaně, ale snad tomu budete rozumět. Na to, jaká je to píčovina, je to docela dobrý, ale pořád je to jenom píčovina, to je třeba si uvědomit. ()

JASON_X

Občas se při filmech nechávám dětinsky unést bombastickým vizuálem, ale v tomhle případě mě všelijaké ty kaleidoskopické triky příliš nenadchly, přišly mi nějak křečovité, zbytečné, vyprázdněné, udělané jen pro povrchní efekt. Myslím, že méně by bývalo bylo více. Postava doktora Aroganta by bez Benedicta byla o třídu nudnější, bez Tildy a Madse by pak byl o třídu nudnější i celý zbytek filmu. Finálový "souboj" doktora s velkým vesmírným bubákem byl nechtěně směšný, ale předpubertálním dětem se asi bude líbit. Několikrát jsem se zasmál dobrému vtipu nebo gagu, ale většinou jen stereotypní comicsová bída, stále se totiž jede ve vyjetých 'avengerských' kolejích, které mě vůbec vůbec nebaví. A epilog s Thorem už je fakt opruz, rád bych oběma hrdinům taky pomohl hledat toho Odina, aby se nemusel vracet už nikdo z nich. Z Marvela se stává nepříjemná osina v mém zadku, chtěl bych zase po letech vidět nějaký nový dospělácký comicsový film, něco na způsob Sin City, 300, Watchmen, Nolanových Batmanů apod. ()

Coleator

Úplně jiná Marvelovka... Předně velkou výhodou Doctora Strange je, že se jedná o jeho první film. Marvel zvládá úvody do sérií v podstatě vždycky dobře, navíc když se jedná o sólovku (že se potom následně v dalších filmech objevuje čím dál tím víc hrdinů na úkor kvality a originality je věc známá)... Když do filmu dokážete sehnat takového herce, jakým je Benedict Cumberbatch, máte o úspěch postaráno... Nový pohled na Marvel hrdinu a hlavně úplně jiná dimenze, ve které se celý film odehrává - to se mi vážně líbilo... CGI po dlouhé době neruší a zatímco v Inception otáčeli svět jen o 90 stupňů, tady se s prostorem provádí takové kousky, jako byste jej hodili do mixéru a zapnuli turbo... Přesto se ten pětihvězdičkový pocit při závěrečných titulcích nedostavil... Mezititulková scéna sice pobavila, ale přesně ukazuje to, co jsem zde už jednou popisoval - příště už Doctor Strange bude zachraňovat svět s Avengers... A to smrdí už tradiční recyklací a nudou... P.S: Velké plus za použití skladby od Floydů - Interstellar Overdrive má skoro 50 let a je pořád výborná... ()

luka4615

V místech, ve kterých se hranice mezi naší a alternativní realitou smývají, se zrodil nový hrdina, jež se po svém vlastním dobrodružství v rámci MCU připojí k Avengers - Dr. Stephen Strange. Doctor Strange ve své konceptuální podstatě nijak zvlášť nevybočuje ze zadaného schématu všech originů od Marvelu. Je zde objevení schopností, zaučení, souboj s následovníky hlavního záporáka a následná konfrontace s hlavní zápornou postavou. V tomto ohledu není vážně nic, v čem by tento snímek vybočoval z řady. Ale pokud na film nahlédnete skrze tuto šablonovitou oponu, objevíte úžasně natočený a vizuálně vypiplaný film, před kterým i "Inception" Christophera Nolana bledne závistí, jelikož takové kamerové "veletoče" jako jsou k vidění zde, v Nolanově filmu z roku 2009 jen stěží najdete. Skrze úchvatný vizuál se "dere" do popředí i výborný herecký výkon Benedicta Cumeberbatche, který mi do role arogantního doktora objevivšího sebe sama sedl výtečně. Tomuto herci zdatně sekunduje i zbytek celého hereckého ansáblu. Jediný atribut, který mi v celém filmu občas neseděl, byl humor. Občas se totiž zdálo, jako by byl do scény násilně "vecpán" i přes odpor logiky celé scény. Ale nechápejte mě špatně - u scén s paličatým pláštěm jsem se smál s celým kinem! Takže, co dodat na závěr? Doctor Strange je skvělým začátkem Fáze 4 MCU, a zároveň i skvěle odsýpajícím a vizuálně vtahujícím originem, který mé nejoblíbenější komiksové stáji ostudu rozhodně neudělá. Jsem moc rád, že si Marvel v tomto ohledu drží laťku pořád vysoko a nebojí se posouvat své vlastní hranice. Skvělá práce! PS: Ten plášť, společně s Rachel McAdams chci letos najít pod stromečkem! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Heroes like the Avengers protect the world from physical dangers. We safeguard it against more mystical threats.“ ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení