Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

liskam

Je zajímavé a zarážející kolik uživatelů ve svých komentářích nepřímo podsouvá čtenáři to, že je Doctor Strange částečná vykrádačka nebo v některých úsecích napodobenina filmů Harry Potter (napsán 1997), Inception (natočeno 2010), Interstellar (natočeno 2014). Když první komiksová zmínka o Doctoru Strangovy byla v roce 1963. A od roku 1974 měl Doctor svůj vlastní "sešit". Tento film je prý svému komiksu velmi blízko, takže jakákoli podobnost s filmy výše napsanými je čistě náhodná a nebo jejich tvůrci NAPODOBOVALI komix Doctora Strange, ze kterého tento film vychází. Pro mě byl Doctor Strange rozhodně velikým přínosem do Marvel vesmíru a těším se na další jeho rozvíjení. Za mě 5 Sluncí a 90% ()

mzss1

|52%| Marvelovky opravdu zbožňuji. Nejvíce Iron Mana, Thora, Captaina Americu, Hulka apod. Nedám na ně dopustit. Přesto ne každá Marvelovka mi sedne. Třeba Ant-Man mě skoro vůbec nebavil. Co se týče tohoto Doktora Strangea, po traileru mě ihned opustila chuť na toto zajít do kina. Nezašel jsem, počkal jsem si na rip a je dobře, že jsem tak učinil. Když jsem si pustil trailer na Doktora, ihned mi to připomnělo Nolanův Počátek, který mi teda vůbec nesedl a to jsem ho viděl dvakrát (dal jsem mu jen 2*). Ve výsledku musím potvrdit, že to vizuálně Počátek připomínalo, i když to bylo pojato spíše takovým tím jednoduchým marveláckým stylem. Přesto mě to moc neoslnilo. Když to nahrubo rosekám, tak 1/3 snímku se začínala rozjíždět dobře, ta 2/3 byla už slabší, sice se tu furt něco dělo, efekty byly dobré, ale ne až tak hvězdné jako v Iron Manech, Avengers atd, takže ani ta Digi akce mě moc nechytla a to je zlé, když tuto moderní akci v obdobných Avengers beru všema deseti. Ale přesto to bylo do 2/3 filmu koukatelné. No a ta 3/3 včetně finále – to už bylo takové přeplácané. Říkal jsem si, že to bude nadprůměr, ale nakonec to v mých očích kleslo na slabý průměr. Benedict Cumberbatch mě docela zaujmul a to mi ve filmu Star Trek: Do temnoty vůbec neseděl. Mads Mikkelsen neby špatný, občas se tu na scéně objevil, ale sehrál jen svůj standart. Scott Adkins se tu také občas mihne, dokonce i párkrát téměř předvede pár svých klasických výkopů, ale v trochu jiném pojetí filmu. Hudba byla taková normální. Takže na to jedno shlédnutí mi to stačilo. Čekal jsem to o kousíček horší, ale furt žádná sláva. Je dobrý, že jsem to viděl, abych v dalších filmech od Marvelu nepostrádal souvislosti. ()

kingik

Legendární péro Stana Leeho může být uspokojeno, neb jeho předlohy se ujal režisér, který má cit pro vizuální převedení jeho comiscu, vznikl Inception pro děti. Druhým a definitivně posledním důvodem ke zhlédnutí je Benedict Cumberbatch v hlavní roli, který s přehledem dává svoji přeměnu z egoistického zjeba v ctnostného superhrdinu. Ostatní herci jsou v jeho stínu, Mads Mikkelsen v hlavní záporné roli je znuděný, dostal určitě slušně zaplaceno, je ale znát, že ho role nezaujala. Pokud tedy nechcete skákat ke Cumberbatchovu zapruzenému pytlíku vlivem nošení tepláckého kostýmu, uděláte lépe, když se tomuhle filmu vyhnete. Kromě epické vizuální stránky nemá čím zaujmout. Slabý scénář vykrádá dost neforemně až přeplácaně nápady z jiných bijáků, režisér hororových kvalit Scott Derrickson se musel přizpůsobit přístupnému ratingu, film dost zaostává v tempu, které sice film nasadí solidní, nicméně po přesunutí hrdiny do chrámu v Nepálu začne stejně solidně upadat. Záchranou je porce vizuálních orgií, včetně proslulého "zrcadlového efektu", které už po Inception (Počátek) s DiCapriem, nemůžou být označeny za originální, ovšem veskrze prázdný děj zaplní dostatečně. Dost jsem šílel ze scén, v nichž strašil úkaz jménem Tilda Swinton. Už tak škaredou herečku maskéři zohyzdili, když jí dopřáli holou lebku. Chápu, že členové Orlíku by měli radost, divák už tolik ne. Celý film není úplně špatný, rozjezd je skvělý, autonehoda luxusně natočená, vyrojí se i mystické prvky, jenže pak to začne být celé předvídatelné, bez tempa, dětsky naivní a zlodějské vůči jiným filmům. Od Derricksona jsem očekával, že látku pojme dospěle, vyzrále, komplexně a originálně. Tak ani jedno z toho nepřišlo. Ochutnat komerční úspěch se Cumberbatchovi a spol. podařilo, kvalitativně film neoslnil. Doctor Strange si mě nezískal. 5/10 ()

IQ Tiqe

Benedict nebyl špatnej, Rachel jsem si tolik neužil, ale největší problém byl, že spouustu scén, hlášek a myšlenek už jsem někde viděl – ať už v některém Potterovi nebo Star Wars. ()

Sobis87

Doctor Strange oplývá generickým příběhem, který (snad kromě dvou scén) nemá čím překvapit, ale i tak se v rámci produkce Marvelu jedná o celkem svěží dílo, které se i v několika slabších chvílích může opřít o perfektní obsazení. Ohýbání reality bylo cool, akční scény sem tam překvapily fajn nápady a i ten humor fungoval tam, kde měl. Neudělalo mi to takovou radost jako Strážci galaxie, ale zase jsem neměl nejmenší problém to dokoukat...na rozdíl od libovolných Avengers...a Civil War. Možná to bude i tím, že zatímco Tony Stark se už vyčerpal, tak Mistr Doktor se teprve rozjíždí. Spokojenost. ()

HoneyBunny

Po Sherlockovi je tohle nejlepší výkon, co jsem od Cumberbatche viděla. Jeho Stephen Strange je schopný, inteligentní, sexy (hmm, ta bradka a našedlé vlasy mu sednou) - a proto arogantní. Během filmu se ale jako postava posouvá a začne být divákovi víc a víc sympatický, což vyvrcholí jeho originálním způsobem záchrany světa. A proč jsem začala Cumbebatchem? Protože na něm film stojí a Benedict tomu dává všechno. Jeho charisma a vizuál magie jsou dvě věci, které pro mě dělají z Doctora Strange jeden z nejlepších marvelovských filmů. A ta magie vypadá skvěle (pokud se vám líbila magie ve Warcraftu, tak tady si budete libovat)! Je efektní, logická, a ani na chvíli není laciná. Hlavně "astrální" projekce jsou hodně tripové. Zápory... jsou klasické marvelácké (já se divím, že ani po těch letech nejsou schopni s tím něco udělat): možná až příliš mnoho vtípků, takže u závěrečné bitky necítíte tíhu situace, nevýrazný záporák (i když Mads Mikkelsen tomu dává maximum, co mu scénář dovolí), opakování už viděných postupů. 80 % a bez problémů si tenhle film kdykoli dám znovu. ()

Anderton

Konečne tu máme zase film, ktorý je tak inteligentný, že sa nehanbí za to, aký je blbý. V podstate tu nič nedáva zmysel, ale akosi to vôbec nevadí práve vďaka presne naordinovanému nadhľadu. Cumberbatch je špička, ťažko nájdete sympatickejšieho komixového hrdinu a má veľmi vtipné repliky. Taktiež jeho vyriešenie celej zápletky je veľmi vtipné a tu sa ukazuje, ako sa scenárista s látkou šikovne vyhral. Napriek relatívne originálnemu časovému humbuku v závere nás ale čaká iba ďalšie napadnutie našej planéty nejakým iným svetom, čo sme videli vo finále Marveloviek už toľkokrát, až to nie je vtipné ako celok ani s Benedictom. Potitulková sekvencia ma presvedčila o zaokrúhlení nadol, takéto pokračovanie ma osobne vôbec nezaujíma. Mal som odísť z kina skôr. 70%. ()

Frajer42

Nejsem fanouškem astrálněmeditačnímčárymáryfuk záležitostí a viděl jsem nechtěně trailer, takže jsem tušil do čeho jdu a byl jsem adekvátně skeptický. Nějak na mě obvykle nedělá dojem, když spolu soupeří dva páni za použití nástrojů, které si zrovna vykouzlili. Zde mi to absolutně nevadilo. Nechal jsem se dobrovolně pohltit do propracovaného světa fantazie, které celý tým tvůrců musel mít brutálně moc. Při akčních scénkách jsem prožíval oční orgasmus. Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu zakoukal. Přiznám se, že mě úvodní minuty vůbec nenadchly a způsob jakým Cumberbatch ke zvláštním schopnostem přišel také ne! Ne každý kokot za volantem dostane šanci spasit svět. Jakmile plešárdkyně zahájila Cumberbatchův výcvik, tak jsem byl takřka v sedmém nebi. V rámci Avengers jsem snad doposud neviděl, že by se sešlo tolik kreativity a fantazie v jediném snímku. Dost jsem se bavil. Vzduch dokonce občas rozvířil vynikající vtip. Zřejmě snímek nesedne každému, neboť absolutně netíhne ke sci-fi, jak je divák ze série Avengers zvyklý, nýbrž k žánru fantasy, což byla doposud neznámá. Za záchranu světa je ovšem nezbytné bojovat jak s přirozenými silami, tak i s těmi nadpřirozenými. To by si diváci měli uvědomit, než sem naprskají nějakou ušmudlanou hvězdičku. Někdo tu nepříjemnou práci odnést musí. Tak co je špatného na arogantním Cumberbatchovi s vizáží mimozemšťana?! ()

Kothy

Doctor Strange se opravdu povedl. Už chápu, proč se to všem tak líbí. Scott Derrickson odvedl skvělou práci. Tak vizuálně zajímavý film jsem už dlouho neviděl. Benedict Cumberbatch se taky v roli Stephena Strange docela předvedl. Má hodně zajímavý origin. Celé obsazení je dobré. Škoda že tam Rachel McAdams nedostala víc prostoru. Mads Mikkelsen jako záporák Kaecilius nebyl špatný. Doctor Strange se svou arogancí vyrovná i Tonymu Starkovi. Celkově je tam dost narážek na Avengery. Teď něco k ději. Stephen má po ošklivé autonehodě téměř nehybné ruce a snaží se vyléčit. To se mu ale nedaří a tak hledá útočiště v Nepálu. Tam objeví sílu magie a dá se do učení. To ale přeruší boj s temnými silami a on musí výcvik přerušit. Nakonec ale vyjde jako silný mág, který zachraňuje celou Zemi. Jako každé marvelovce filmu také samozřejmě nechybí humor. Fórů je v něm opravdu dost. Samozřejmě nemůže chybět ani cameo Stena Lee. Snad Stephena uvidíme i v dalších Avengerech. "Co to je, moje mantra? Heslo na wifi. Nejsme divoši." :D Recenze ()

AppleCore

Třebaže dějově je Doctor Strange totéž co všechny marvelovky předtím, díky náhradě klasických sci-fi nesmyslů za čirý fantasy působí svěžím a originálním dojmem a alespoň je upřímně tím, čím chce být - hloupou zábavnou řežbou. Pro mě osobně díky tématu, funkčnímu humoru, nápaditým bitkám a svižnýmu tempu nejlepší marvelovskej origin, kterej si dám klidně znova. Jenom ten Michael Giacchino pořád ne a ne složit adekvátní soundtrack, ač v tomhle případě to alespoň neposral (EDIT 15.2.: Jo, posral! Jeho orchestriální paskvil bere filmům dynamiku i atmosféru). ()

boshke

aneb Jak ani dva vynikající herci v hlavních rolích nezachrání marvelovské omalovánky od špatného, ve finále však v podstatě očekávaného dojmu... 40% ()

Okara

Zarostlej Cumberbatch válí, Giacchino potvrzuje pozici mezi top skladateli současnosti a rejža Derrickson, že jeho odklon od hororů nebudeme muset dlouho oplakávat. Na Marvel dokonce sympatickej záporák, kterej neni jen vyšinutej mamlas a povede se mu rozhoupat divákovu rovnováhu přízně. S CGI volume na maximu divák místy až nestíhá a rozhodně se nenudí. Přitom by trocha tý nudy výjimečně neškodila, protože děj je smrsklej natolik, že tři hoďky by byly akorát.. Takhle je to uspěchaná marvelovská smršť, která ale jako komiksová jednohubka skalní fandy neurazí a neználky zabaví. Nejlepší soundtrack z filmu: Smote and Mirrors. 70 % ()

Ant

Nezávadná atraktivní podíváná, která je mixem Inception, Batman Begins a Harry Pottera. Cumberbatch a Tilda Swinton jsou super a role jim sedí jako ulité. Jen škoda, že pro všechny ty efektní hrátky se zapomnělo na rozvíjení vztahů a postav. Mikkelsen jako záporák sice vypadá dostatečně hrozivě a odkazu na Hannibala v jedné scéně jsem se v duchu zasmála, ale chybí mu backstory a motivace. Nemluvě o tom největším zlu, které bylo jako z večerníčku. Fajn oddychovka, na kterou si ale za týden nevzpomenu. A 3D tady bylo úplně zbytečné. ()

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Představení třetího Thora, kde se dočkáme i Doctora Strange. Potitulková scéna 2 - Scéna představuje budoucího nepřítele Doctora Strange. ()

Zodd

Tak dlouho chodili Marvel Studios se džbánem pro vodu, až si lokli příliš velkého objemu a trochu se zakuckali. Blockbuster nemusí dávat stoprocentní smysl, ale tady je to trochu škoda. Struktura příběhu je nehezky podobná Green Lanternovi z roku 2011, takže v obou případech jde o úplný komiksový úvod převedený do filmového materiálu. Doctor Strange má diametrálně odlišný obal, výrazně lepší scénář a osobitějšího ducha. Nebo ne? Nevadí mi, že tu něco nedává úplný smysl, intelektuální nádech vyznívá do prázdna a nechává film zakončit myšlenkou samotnou (je třeba brát s určitou nadsázkou). Spíš vadí, že vše ostatní (postavy, koncepci vesmíru) víceméně odstrčí stranou, aby si diváci na velkém plátně užili hlavně (zatím) neokoukanou akci v CGI obalu podobném tomu v Inception, jen barevnějším. Benedict Cumberbatch to ovšem přebíjí svým charismatem, ať má s hlavní postavou něco společného nebo ne. Toho arogantního 'hajzla' jsem mu věřil celou dobu, neurochirurgického specialistu taky, ne-li ještě více. V podstatě neřeším, jestli dimenzionální spektrum s kouzly narušuje marvelovský technicky založený filmový vesmír, překvapivě jsem si to užil, jen mezititulková scéna (byť vtipná) uvádí do rozpaků, jakým směrem se tato značka vlastně vydá. ()

predators

Po druhém, domácím shlédnutí musím napsat, že jsem si to všemožné čarování, ohýbání a prolínání světů užil daleko více než v kině! Najednou mi to množství barviček a skládaček nepřišlo tak hloupé a okaté. No, vypadá to, že i já stejně jako onen plášť jsme si oblíbili nového hrdinu! ()

Ratemus

Není to rozhodně nejlepší film od MCU, ale rozhodně je v něm něco, co v jiných filmech není a je toho hodně....Určitě co se týče vizuálu tak to je prostě onanie, kouzla a hraní si s realitou a prostorem, to prostě jsem nikde líp neviděl, opravdu výborné....ten origyn mi přišel tak nějak moc rychlý ale nevadí, je to prostě podle klasické šablony ala první Iron man, ale není to tak nudné, to rozhodně ne...všichni herci to zvládají skvěle a věřím jim jejich role a hlavně Benedict je prostě výborný....potom mi udělalo radost, že toto je asi jediný film od MCU kde vidíte mrtvé nevinné lidi, prostě opravdové následky padoucha....Dark Dimension je přesně jako v komiksech vizuální nálož a Dormammu byl tedy opravdu výborný, mně se tedy líbil....co se týká humoru, já se upřímně zasmál, nebylo ho hodně a nebyl nucený (například u serie Iron man jsem se zasmál jen jednou u celé serie, nebo u Two days of Ultron) humor není laciný ale přirozený...padouch? no jako líbil se mi ale nebyl nejlepší ani nejhorší, takový klasický průměr, větší strach jsem měl z Yellojacketa například.....Jde vidět, že si s tím pohrály hodně, vizuálně je to skvělé, zrod je podle šablony prostě klasika a potitulkové scény jsou skvělé, konečně obě dvě jsou k něčemu ....jako nový přírůstek do MCU skvělá práce, ale bohužel, na pět to není ()

silentname

"Doctor Strange" je druhým tohtoročným filmom Marvel Studios, ktorým nám opäť predstavujú viac menej neznámeho hrdinu z tohto univerza. Rozhodne to však neznamená, že by sme si ho nedokázali užiť tak, ako všetky predošlé filmy z tohto štúdia. Opäť sa dozvedáme zaujímavý príbeh, veľmi dobre spracovaného hrdinu Stephena Stranga (Benedict Cumberbatch), ktorý je veľmi arogantný a zahľadený do seba a potom ho jedna tragédia pripraví o všetko, čo v živote budoval. A rozhodne sa nájsť späť svoju silu a vyliečiť sa v Kamar-Taj, kde sa stane učňom "Prastarej" v podaní Tildy Swinton. A musím povedať, že od toho momentu tu máme vynikajúci film, kde Doctor Strange bude bojovať proti silám, ktoré by mohli pohltiť celú našu planétu, keby boli vypustené. V prvom rade si povedzme o efektoch. Sú podľa mňa fantastické. Film vyzerá vynikajúco, dokáže manipulovať s absolútne čímkoľvek a hoci je pravda, že to pôsobí ako z filmu Inception, nemôžem povedať, že by boli zlé. Rozhodne stoja za to vidieť ich, lebo predviedli tu tvorcovia kus fantastickej práce. Herecké výkony a postavy sú podľa mňa rovnako skvele spracované. Najmä z časti hrdinov. Kaecilius je zloduch, ktorého motivácie sú zaujímavé a aj jeho schopnosti sú skvelé, no neviem či bol pre mňa až tak zaujímavý ako ostatné postavy vo filme. Minimálne z tých dôležitých. Ale Mads Mikkelsen je tu skvelý. Záverečný súboj s Dormammu (ak to môžeme nazvať súboj) je pre mňa absolútne fantastický. Je to vtipné, nápadité a celkom originálne. Nepotrebujeme občas nakopať zadky, aby sme boli víťazmi. A toto to dokazuje. Vynikajúce. A okrem toho musím povedať, že je film skvele a správne vtipný. Nikdy moc netlačí na pílu, a akosi to plynie zo situácií. Vôbec samotný plášť levitácie môžeme považovať za osobnosť v tomto filme a jeho humor stojí za to. Myslím si, že je to opäť film z Marvel dielne, ktorý treba vidieť. Čeknite si ho, a zabavte sa. Hodnotenie: A- ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení