Hall900

No porovnejte to s prvním Thorem ,Kapitánem Amerikou, Hulkem a řekněte že je děj naivní až blbý. Tohle je prostě první DC film který se nebojí inspirovat animáky a srozumitelností a timingem se jim dokonce vyrovnat. Protože u takhle drahých věcí člověka už zajímají detaily a tam Wan exceluje. Ve scéně na Sicilii dokazuje že v reálném světě mu Zack Snyder nesahá ani po paty a hrozně moc bych ho chtěl viděl natočit Bondovku,přesto nebo možná právě proto že mě Bondovky už pěkných pár let nezajímají. A ano né každý ze zůčastněných dokáže zahrát Virginii Wolfovou, takže zde platí formule když už to prostě musíš vypustit z huby moc se s tím nezdržuj a funguje to. Funguje i vstup do světa kde celou dobu existovala Atlantida ale nikdo to neřešil. Pokud by se univerzum podařilo skutečně nakopnout nepochybuju že by časem jakmile se do něj podaří plně ponořit diváka můžou se vyprávět i vážnější storky kde na sebeparodii nebude čas( Avengers : Infinity War) ale tady se se světem teprve seznamujeme a nadhled ve vyprávění tady navíc ůspěšně vytváří iluzi optiky hlavního hrdiny. . Silver Age Aquaman is back . Outrageous!!! ()

pindruche

Původně jsme šly na Únikovou hru, ale ani smlouvání a dělání, že jsem natvrdlá, nepřesvědčilo slečnu u terminálu, že mé dvanáctileté dceři je 15. A tak byl Aguaman náhradní varianta. A bylo to skvělý. Momoa, i když tak trochu buran, je krásný. Potetovaný, v kožených kalhotách a do půl pasu nahý ze mně dělal rozněžnělou puberťačku. Je to prostě krásná pohádka, ke které nemám téměř výtky. Dávám 90%. ()

strobl.r

Hezky zpracované co se obrazu týče, ale za mě příliš slabá dějová linie. Superhrdina, který je absolutně neohrožený a všechno, co si usmyslí mu vychází. Chybí nějaká zápletka. Příběh je příliš přímočarý a předvídatelný. ()

AmunRa

DC se poučil z předchozích neúspěchů a natočil epickou podívanou s atmosférou AntMana od konkurence. Vůbec nevadí, že Momoa je dřevo, když hláškuje jako o život a všichni, včetně něj samotného, ho považují za mlátičku a neberou ho vážně. Amber Heard s rudými vlasy malé mořské víly zdatně sekunduje, vnáší do dvojice inteligenci a přihrává na další Momoovy hlášky. Willem Dafoe a Patrick Wilson přispívají trochou vážnosti, aby se film nezvrhl ve vyloženou komedii. Nicole Kidman je příjemné zpestření a další odkaz na AntMana (Michelle Pfeiffer), pamětníky potěšil i Dolph Lundgren a Graham McTavish v epizodních rolích. Triky jsou pro jednou nejen epické, ale i smyslupně použité a dostatečně monumentální, jak se na podmořskou Atlantidu sluší a patří. Příběh je vyloženě v pozadí, je jednoduchý a prvoplánový, což výjimečně u pohádky jako tahle snad ani nevadí. Logiku jsem pohřbil po prvních deseti minutách a nechal se bavit. Rušivým momentem je dějová linka pirátů, která se ke zbytku vyloženě nehodí. ()

Illidan_666

Musím podotknout že ačkoliv jsem fanoušek DC, tak aquamana jsem neměl nikdy moc v oblibě. Tento film však úplně změnil můj nazor na tohoto člena Justice League. Perfektní herecké obsazení (nemohl jsem si nevzpomenout na "Ivane bij!" :-)). Podmořský svět krásně vydesignován a příběh dobrý. Mimochodem Jason Mamoa se na tuto roli náramě hodí. Nestárnoucí Amber Heard taky přidala nějaké ty bodíky :-) 5/5 ()

dankri300

Ono je v celku jednoduché převést příběh z komiksu na filmové plátno, bez jakékoliv chuti, aby to něčeho dosáhlo. Tenhle film na mě působil, stejně jako většina komiksových filmů, jakoby čistý spoleh režiserů na to, že to lidé i tak budou papat, přičemž jim neukažeme nic jineho, než to co jednoduchý divák chce. Mohl bych hodnotit efekty, ale ty jsou v dnešní době už tak okoukané, že to člověk jednoduše přehlíží a když se soustředí na příběh, tak mu to trhá hlavu, oči i uši. Nevím, zda je v dnešní době myšlenka položena na efektech, nebo na nenaročných a povrchních ideách režiserů a scenarisů, ale na mě tohle nefunguje. Chci filmy, u kterých ocením víc, než je "napad něco natočit", ale budu moct ocenit onu tu hlubokou (aspoň minimálně) myšlenku do jádra věci, u které nam režiseři naserviruji pod nos něco nového, nad čím se budu muset chvíli zamýšlet. Filmy typu Aquaman na mě prostě už zkrátka nefungují. ()

pichta

Film vysvetluje pôvod Aquamana, no ide cestou rozprávky. Veľmi infantilné. Po prvé - žiadna logika ani fyzika v pohybe postáv vo vode. Ako je možné, že sa prispsobili tak rýchlo životu pod vodou - toto je už cez čiaru a veľmi mi to vadilo. Tých vecí tam bolo omnoho viac. Zábava to bola, no veľkú fantáziu treba použiť a veľa treba toho ignorovať aby sa dalo na to pozerať. ()

Slepejsek

Prostinký příběh až k uzoufání orientovaný na zábavu = akce (na můj vkus poněkud přefouklé bojové scény) + podívaná (podmořský svět - zvláště ve 3D je opravdu pompézní). Mozek odložit v šatně, nahradit kýblem popcornu, oči schovat za brýle (jinak by vám mohly vypadnout bulvy), bát se není oč (happy end zaručen) a stačí se nechat kolébat ve vlnách (pokud trpíte mořskou nemocí, poslouží vám kyblík od popcornu ještě jednou)… Tož pro dnešek příjemnou plavbu a do kina vyrazte někdy jindy. ()

Cerbajz

Akorát škoda, že z příběhu vypustili Ariel a její kámoše, tu malou žlutou rybku a toho vtipnýho kraba, ty jsem na tomhle animáku měl nejraději. Jinak kvalita animace se trošku zhoršila. No co, prostě furt dokola to samý, je to vlastně relativně zábavný, hlavně jako dítě (je jedno jakýho věku), si to člověk musí dost užít, ale prostě tyhle věci už z principu podhodnocuju, kdyby za ty prachy vznikaly jiný věci, byl bych raději... pokud by to teda nebyly "remaky" a "remaky remaků". ()

Jstr79

James Wan do roku 2007 : pecka. Od té doby točí kaše. A Aquaman je vyvrcholení. Jako pohádka pro nejmenší asi v pohodě, u mě film naprosto propadl. Nejsem zklamaný, ale totálně překvapený. Jak může tuhle slátaninu vřele přijmou taková masa lidí? Nerozumím! Jedna hvězda za vizuální zpracování. ()

BretaKiller

Když se na plátně sejde Ronon Dex, Night Owl, Green Goblin, Ivan Drag, stále stejně, již snad 30 let, vypadjící Kidman a naprosto nesnesitelně hrající, ale alespoň dobře vypadající Heard, slibuje to skvělou podívanou. Ačkoli mi to přijde jako taková malá "vykradačka" MARVELu, když akce střídá akci a ani na chvilku jsem se ty dvě a čtvrt hodiny vyloženě nenudil, rozhodně to stojí za to. James Wan předvedl opět svůj, dalo by se říci, svůj standard. Záběry pod vodou jsou natočeny skvěle, až skoro uvěřitelně. Probádali jsme naprosto neprobádaný svět hrdinů, nenudili se. I tak dle mě spíše 77% ze 100. ()

Paulie2

Lepší než Justice League, ale horší, než Wonder Woman. Dá se na to koukat, ale je to nuda a nepřijde mi to ani trošku vtipné, i když Jason Momoa se dost snaží. Jason, Amber Heard a efekty jsou asi tak jediné, co ve filmu stojí za to. DC prostě neumí točit filmy. 3* ()

Kamil111

Režisér si hrál a hrál, kompjútry fachčily co to dalo, až se z nich kouřilo, ale kromě převelice efektního kabátku nic dalšího nevykouzlily. Žádnou myšlenku, kterou bychom už stokrát omletou neviděli. ()

michalkop

Tohle už je na mě moc fantasy. Samo o sobě příběh celkem dobře vystavěný, ale ta nerealita všeho okolo to zabíjí. Města pod mořem, super hi-tech vyspělí Atlanťané, co nejen že žijí pod vodou a při těch prudkých stoupání a klesání nedostanou Kesonovu nemoc, ale umí taky mluvit pod vodovou...? Plus červené vlasy Mery, které jsou vidět červené i půl kilometr pod hladinou. Červená část spektra se přitom ve vodě ztrácí jako úplně první. Mimoto pod hladinou je to vlastně jeden velký počítačový trik. ()

soukyd33

Velmi dlouhý film na efekty Star Wars, lasery a světelné efekty jsou až přehnané. Aquaman je naopak super, a má dobré srdce, což se o ostatních pod vodou říci nedá. Jestli bude pokračování, bude to asi síla. Závěr filmu není tak velkolepý jako jeho polovina, což je trošku zklamání. Za efekty a herecké výkony hvězdička nahoru. Super jsou také hlášky. Hvězdiček 4**** ()

jizvoun

Ač je příběh klišoidně sračkoidní, nezbývá než zatleskat prvnímu úspěchu DC od doby temného rytíře. Jedno klišé střídá druhé, dialogy jak přes kopírák dalších akčních blockbusterů, ale ten vizuál a akce to vše vynahrazuje. Tolik potěchy pro oko jsem od avatara snad ještě neviděl, tvůrci se s podvodními světy opravdu piplali a výsledek stojí za to. Jako bonus Amber Heard, který to vážně sekne. ()

zekon

Je to hodně barevné, hodně růžové, takové přihřáté, ale odsýpá to a je to dívatelné. Momoa tam hodně vyčnívá, nicméně přebarvená Atlantida mi přišla dost ujetá. Tam kus Star Wars (jakože hodně), kus Predatora, tam kus Souboje Titánů, tam kus Supermana, tam kus Pirátů z Karibiku. Jo, pěkný mix :) S IMAX obrazem dobré dívání. Tak 3 1/2 no. VIVAT VERBAL :D ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů