johnsnow

Tak Wan to teda riadne poriešil. DC prebral k životu a teraz už iba ostáva dúfať, že to zvyšné filmy nepokurvia. Dobrý záporáci, najmäa Manta, skvelé súboje, výborné efekty, každý herec dá do toho maximum a narozdiel od WW ktorá bola super ale záver to posral kvalitne má záver tu skvelé grády. Za 5*. ()

george82

Musím přiznat, že se mi začínají DC filmy líbit víc a víc. Bylo tu vše. Snad jen Black Manta nedostal tolik prostoru, ale to je jen malý nedostatek. ()

jafuska

Obrovský filmový megahit, a doufám, že tento film získá Oscara, velmi by si to zasloužil. Neřekla bych, že to bylo hloupé, ale spíše famozní, fantastické, možná půjdu na tento film ještě jednou. Velmi podařené, smekám před tvůrci tohoto filmu, ()

Nathaniell

Sakra, to byl film!!! SPOILERY: Pokud by se mu něco dalo vyčíst, pak určitě výbuchy... Výbuch na výbuchu s výbuchem od výbuchu pro výbuch a... VÝBUCH navíc. :-D :-D Ne, neřeknete si: "Sakra, už dlouuho nebyla žádná exploze." Jenže pak tady máme ty klady: Dialogy, příběh a v PRVNÍ řadě herce: Jason Momoa (Vynikající Khal Drogo ze Hry o trůny) dostal roli jako blázen a vytáhl z ní dvě stě procent. Patrick Wilson byl jako záporák dokonale na zabití, Nicole Kidman co by akční verze Mořské víly neměla chybu a rád jsem ji zase viděl. Mám ji jako herečku hodně rád, stejně tak překvapili pánové Willem Dafoe a Dolph Lundgren. Super je zase jednou vidět a jejich role nad míru potěšily. :-) Ovšem největším překvapením byl pro mě sympaťák jménem Temuera Morrison. Toho chlapa žeru od doby, co ztvárnil Jango Fetta a namluvil celou hru - Star Wars Republic Commando. Jeho role tady: Otec Aquamana, skvěle zahraný a z toho mála času co ve filmu měl, vytáhl absolutní maximum emocí... ... Výbuch, sem, výbuch tam, ale já prostě dávám 5*. ()

adamcik.patr

DC jinak.. Takhle by se dal tento film shrnout. Byl tam vtip, byla tam akce, a hodně efektů. Připodobnil bych to k Thorovi. Vzhledem k tomu, že spoustu lidí příběh Aquamana nezná, tak se režie rozhodla nám vysvětlit jak příběh tak souvislosti - což se hodilo. !!Spoiler!! PS: Záporák vypadá ve svém kostýmu jako z Ant-Mana :D ()

Gardis

Aquaman je snad slátanina filmové série MCU od konkurenčního Marvelu. Přesněji jde o filmy jako je především Thor představujícího Aquamana a jako další: Iron Man, Captain Amerika a Disneyho pohádka malá mořská víla. ()

Hedy

Vodník Česílko napumpoval bicáky v posilovně, popadl oblíbené vidle paní Milady z vedlejší vísky a směle se vrhl do chladných vod Vltavy kde společně se slečnou Wassermanovou chtějí zabránit expandujícímu impériu mořských paniců. Film nám naservíruje rovnou pod žábry podmořskou rasu tak stupidní že jim nestačí vláda nad 75% planety země. Oni z nějakého důvodu chtějí dobít i naší suchou domovinu. Děj se motá kolem dvou bratří kteří si chtějí dát po hubě protože už tu není máma která by jejich sourozeneckou hádku mohla přerušit. Po té co vidíme mladšího bráchu skoro vopíchat Aquamana vidlema se Aquamanl vydá na cestu hledat archu úmluvy (Sory ale ono to hledání těch prastarých, pozlacených vidlí je jako vystřižené z Indiana Jonese). Naštěstí mu na cestě pomáhá zrzavý důvod proč jsem z filmu ani na vteřinu nespustil oči. Mezi tím se po jejich stopách vydává negr ve skafandru. Naštěstí ho Aquaman vypráská zpět až na plantáž bavlny a může se směle vydat zachraňovat planetu. Přeskočme děj rovnou k tomu důležitějšímu. Aquaman získá posvátné jezerní vidle a vydá se na bitvu. Tahle podmořsky vesmírná sci-fi střílečka je absolutně k nerozeznání od té co byla už asi trilion krát ukázána ve Star Worst (Až na to že je mnohem epičtější). Tentokrát tady občas někde propluje bublinka aby diváci poznali že se vše děje ve vodě. Aquaman pak jde souboj na vidličky se svým mladším bráškou. Po té co se párkrát píchnou tam přijde maminka, ukončí rozepře a z Aquamana je právoplatný král tři čtvrtiny celé planety. Film byl každopádně boží. Bylo to barevné, vtipné, svižné a akcí to bylo napumpováno víc než Jasonovo bicáky. Na film se krásně koukalo a nebyly tam žádné vyblitě temné scény jako v jiných filmech od DC. Rozhodně plný počet. ()

tartan

Vizuálne úchvatné scény, ako je prienik do ríše zdegenerovaných Atlantídaňov, nad ktorými zaplesá srdce každého fanúšika fantastiky, zráža poloretardovaný scenár, úplná absencia logiky, alebo čo len štipky reality. Herci neurazia, stará garda poteší (celý čas som premýšľal, kto je ten druhý atlantský kráľ, až z titulkov mi svitlo, že to bol Dolph Lundgren). Humor občas škrípe, ale na DC je to stále nadpriemer. Celkovo je to zatiaľ vôbec ich najlepší film a napriek všetkým hore vyššie vymenovaným negatívam som odchádzal z kina spokojný, pretože to je naozaj hlavne pastva pre oči. ()

Olafsson

Vizuálně neuvěřitelně promakaná filmová lahůdka, na kterou však druhý den poté úplně zapomenete. Tzn. zbytek nijak nevybočuje z průměru, který do světa chrlí Jewwoodská stoka. ()

Vykuk

Klasická komiksová pohádka od DC, kde jsou hrdinové trochu overpower oproti marveláckým.. no kdo čekal intelektuální zábavu a šel s tím do kina, byl opravdu mimo, je to přímočaré, předvídatelné a chce to nepřemýšlet a nechat se unášet skvělou hudbou a úžasným vizuálem :) ()

MyrnaAlec

Ani vizuální orgie nemůžou popřít, že to je dějově slabé, stopáž je přepálená a vrazit to do 90ti minut by byl skvělý nápad, BUT je tam Jason, překvapivě i Dafoe, který umí fakt zahrát cokoli a pár krásných záběrů se taky najde. ()

Viper86-V1

Vizualne krasa, jinak ale Pan Prstenu pod vodou se vsemi moznymi klise, co to obnasi. Hero patos, jednorozmerni herci, ani humor na odlehceni nefunguje tak lehce, jako u Marvelu. Doufam, ze to propadne, aby radsi uz cele DC univerzum zavreli. Me se stylem libili MoS a BvS, jinak krome WW vsechno spatne, hlavne po strance scenare. ()

carodejb

So zapretím 4*, lebo je to v podstate zlé, prepchaté a miestami hrozne lacno posobiace. No bavil som sa, bavil som sa štýlom "tak zlé, až dobré". GP ako vyšité. ()

Mkartaylas56

Ano, Aquaman není moc chytrý film a ani nemá nijak extra zajímavou zápletku, ale panebože! Pro mě je od teď dost možná nejlepší DC film, který nejen tržebně zachraňuje tento "vesmír", jenž před rokem totálně zmrvila Justice League a vlastně to tvůrcům i přeju. Jinak zpátky k Aquamanovi, tak minimálně na pohled jde určitě o jeden z nejvelkolepějších filmů roku 2018, který nám nabízí pohled na zbrusu nový podmořský svět, který je obrovský, plný barev a hlavně možností pro případná pokračování. Velkým otazníkem byly pro mě vizuální efekty a to, zda se tvůrcům podaří udržet jejich kvalitu po celou dobu snímku a podle mě se jim to až na pár maličkostí povedlo a i akční sekvence díky tomu vypadají opravdu fajn. Čím nebo spíše kým jsem si taktéž nebyl úplně jistý byl samotný Arthur a jeho představitel Jason Momoa, protože v Justice League patřil k mým nejméně oblíbeným postavám a dost jsem se bál, že ani tady mi nesedne. No opak je pravdou a ve svém vlastním filmu už na mě konečně zapůsobil v dobrém světle a z Jasona tu skoro až sršelo charisma, které dokonale kompenzovalo jeho slabší chvilky v rámci jeho hereckého výkonu. Co chci ještě ve zkratce pochválit je hudba, která mi zde opravdu sedla a ve správných momentech působila neskutečně epickým dojmem. Já tedy hodnotím hodně dobrými čtyřmi hvězdami a pokud budou další DC filmy alespoň tak zábavné jako tady Aquaman, tak budu nanejvýš spokojen. 75% ()

DeDanu

Opět fiilm, který je zde zařazen do špatné kategorie. Vždyť je to jasná komedie!!! A umně spletená z Excaliburu, Hvězdné brány, Jurského parku, Pacific Rimu, Malé Mořské víly (té animované), Pána prstenů, Avatara, počítačové hry Croc a bůhví, čeho ještě. A konec je dojemný - Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina! Čekala jsem, že si začnou ukazovat kakaovu skvrnu velikosti mexického dolaru. Pobavili mě dost. Ale asi trochu jinak, než měli v úmyslu. ()

ratpile

Zrzava Heard je k sezrani, Momoa je sve variaci DrogoConanoWhatever jako doma, podvodni svet je pohadkove barevny a patricne bombasticky (laserovy zraloci, bubnujici chobotnice, podmorske giga "kaiju", giga katapulto-langusty, Dolph Lundgred s trojzubcem). Jinak je ale tenhle - obstojny superbarevny blockbuster - trochu ukazkou toho, ze dosahnout wow efektu je v dobe vsudypritomneho CGI uz takrka nemozne. Ostatni propriety filmu jsou jinak naprosto klise klasika. Zly bratr, hodny bratr hrdina, ztracena matka, nalezena matka a kupa pobihani a bitek mezi tim. ()

Renie42

Pěkná podívaná, ty podvodní záběry se mi líbily a navíc hlavní hrdina je fešák a možná jediný chlap, kterému sluší plnovous a dlouhé vlasy. Jelikož jsem v tento samý den koukala na Aquamana v LEGO provedení, tak originál byl blond a podle toho filmu tak trochu praštěnej. Ale to může být asi jen v tom LEGO filmu. Jinak zde to byla taková adventura o hledání bájného trojzubce a právoplatné získání Atlantidy. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů