Damnsinead

Vizuálně je to sice pastva pro oči ( až na ty děsné kostýmy), herecké výkony jsou decentní, hudba je ucházející, ale jako celek slabší průměr, neurazí, nenadchne. Nejdřív jsme se museli koukat, jak vysvalený trouba machruje a vykládá Meře, proč se nechce stát králem. Než se vůbec dostali pod vodu, hodina filmu byla pryč. Ani další hodina to nijak nespravila, dočkala jsem se hodně výbuchů a utíkání, aby se pak Aquaman dozvěděl, že si má jít vyzvednout trojzubec. To už jsem si říkala, kdy si ho chce jít vyzvednout, protože do konce filmu zbývalo půl hodiny. Nakonec to stihnul a vítězně se vrátil, aby se stal králem....a pohádky je konec. Nic moc, ale přitom by stačilo málo; ukrojit pár minut ze stopáže, trochu změnit styl vyprávění a rozmyslet si, kdo je v tomhle filmu hlavním záporákem. ()

JaryKury

Sel jsem na komiksovku, takze jsem cekal spoustu CGI, slabsi dej a ne nejlepsi herecke vykony, vsak preci nemuzu cekat rozmachle drama se spoustou temnych zvratu. Naplnilo to ve vsem me ocekavani, ba co vic, dokonce prekonalo. Film ma spad, zadne nejake slabsi misto, nejaky vtip i temnotu, dobreho zaporaka, ktery to nedela z vyhecovani, ale ma padne duvody, sexy princeznu a charismatickou ustredni postavu. Navic nicim neprolitneme bez rozmyslu a se vsim nas film vice nebo mene seznami. Co ma Wan ve filmu opravdu dobre je hudebni kulisa. Za me zatim nejlepsi solova komiksovka, ktera tu kdy byla, to co by melo DC pred rokem zavidet Marvelu je naopak. Jsem rad, ze jsem se toho dozil. Uzasnych 82% ()

Kulivier

Na můj vkus příliš hollywoodsky medový úvod mě docela znervóznil, ale to byl teprve začátek. Film přejde na několik promo modelingových záběrů Jasona Mamoa, které provází celý film a show může začít. Ve filmu je všechno: pomsta, souboj civilizací, zrada, další pomsta, boj o moc, ztracené světy, velkej obluďák, love story, žraloci s laserovými děly, padawan a jeho mistr, atd... Každá jednotlivá věc by mi v tomto provedení přišla nevkusná a laciná, já se ale přistihl, jak s úsměvem na tváři sedím a těším se jaký epický zvrat přijde teď. Zklamalo mě však, že se DC vzdalo stylu Temného rytíře a přistoupilo na Marvelovský, superhrdinský humor. Dokážu si představit Aquamana v rozhovoru s Tony Starkem a Thorem, kde se přebíjí supercool vtipnými hláškami, ne však po boku Christiana Balea. Před návštěvou kina mi bylo doporučeno dát si panáka, možná dva. Já bych doporučil rovnou veselou cigaretu, film jsem si užil ale i bez toho. ()

CheeseFigure

Má to prvky ako Black Panther (do popredia sa dostáva hrdina predstavený v inom filme, predstavuje sa nám nový ,,svet" /Wakanda, Atlantída/, máme tu záporáka, ktorý chce viesť vojnu s okolitým svetom), lenže Aquaman je o dosť lepšie spravený a z kina som odchádzal s lepším pocitom, ako pri Black Pantherovi. Momoa je sympaťák, ktorému rola drsného Atlanťana sadla, Amber Head je kočka (rovnako ako Nicole Kidman, ktorá na svoj vek nevyzerá vôbec špatne), Ocean Mater je celkom v pohode záporák, Black Manta zaujal a som rád, že sa má vrátiť aj v ďalších filmoch, podmorský svet vyzerá báječne, rovnako ako aj jeho rôznorodý obyvatelia. Tak ako som sa na Aquamana nejak zvlášť netešil, tak som z filmu spokojný. Je dobré vidieť, že DC a Warner Bros ešte dokážu vyprodukovať kvalitný počin. ()

dyjaska odpad!

Stokrát viděné, a to nejen v superhrdinském žánru. Než jsme vyšli z kina, napočítali jsme snad šestnáct vykrádaček. Originalita námětu a příběhu nula. ()

Nostradamus6

První 2/3 filmu byly podle mně opravdu supr. S poslední 1/3 a to hlavně s finální bitvou jsem úplně spokojený nebyl ... byla to až moc velká pohádka, ale i tak je to oproti předchozím filmům od DC naprostý obrat k lepšímu....(ikdyž u mě osobně stále vede Muž z oceli). Podmořské dobrodružství je fakt supr....takový trochu Avataří svět pod vodou. A Nicole na záčátku filmu se mi už dlouho tak nelíbila jako tady...zábava to ale každopádně byla a proto pro mě celkově krásné 4* ()

HororSamael

Já opravdu nesnáším hrdiny DC.... Ale toto byl velmi, velmi povedený kousek. Krásný podmořský svět, hudba, akce, efekty.... Prostě DC povolalo pana režiséra a sedlo mu to. ()

Kodousek

Do kina jsem šla s očekáváním, že DC konečně udělá break-trought a posune se dál od Justice League (která obecně nebyla moc kladně přijata), Batman vs. Superman a Wonder Woman a překvapení se opravdu konalo. Někde jsem četla, že zahraniční posměváčci označili Aquamana za nejlepší DC od Marvelu, nicméně celek byl velice svěží a nebyl tak utahaný, ´temný´a násilný jako jiné snímky ze stejné stáje. Efekty byly opravdu krásné a na vysoké úrovni. Bravo. Dávám zasloužených 5*. Doufám, že DC již našlo svůj směr a bude pokračovat ve stejném duchu a stejně kvalitně. ()

JimWalker007

Wan sa prejavil ako skúsený filmový barman - do šejkru nahádzal čriepky z LOTRov, Star Wars, Votrelca, Avatara a ďalších blockbusterov a vydarilo sa mu toto opulentné rozmixované vizuálne dielo, ktoré najviac chutí z veľkého plátna. Vypnúť mozgy, otvoriť oči a potom sa už stačí ponoriť do úžasného vodného sveta Aquamena. Keby mal niekto konečne sfilmovať Dead Space, mal by to byť JW. ()

Ja.Malachi

tak prekvapenie-lepšie ako wonder a panter dokopy...a aquaman mu sedí rozhodne viac...takže Momoo už viac na Conana nesiahaj...:) ()

myshade

Aquaman...vždycky si vzpomenu na hlášku, kterou pronesl Raj z Teorie velkého třesku:"Aquaman je trubka!" Ale to se týká filmu Aquaman, tak je to přesně naopak. Film jsem již v kině viděla 2x a jsem z něj unešena. Ikdyž je český dabing super, tak rozhodně doporučuji kouknout na film v originále. Komiksový příběh plný barev, úžasných mořských stvoření, akce a pohádkový příběh s dobrým koncem. To vše je Aquaman a k tomu ješte velmi působivé obsazení. Co si budeme říkat, jsem ženská, takže obsazení Aquamana mě nadchlo - J. Momoa předvedl opravdu super výkon a pro mě pozvedl Aquamana o level výš. Jeho uhrančivý pohled a záběry při kterých z něj testosteron stříká všude kolem je pro něžnější část publika rozhodně lákadlem. Pánové si zase přijdou na své u A. Heard ;) prostě pět * a musíte vidět :) ()

HMTD

Je to poctivá filmařina. Kdyby vám někdo před tím, než obsadili Momoa, řekl že Aquamen bude kasovní trhák, a že bude bavit i lidi kteří měli z tohoto "hrdiny" jen srandu, nevěřili by jste mu. Tedy já rozhodně a přes to jsem se skvěle bavil. Šli na to chytře, odstranili, většinu prvků které by vypadali směšně a nebo je alespoň maskovali. Navrhli velmi rozmanité prostředí a často člověka fascinovali barevností. Celí film je vaše pozornost něčím poutána. Pro mne je to nejlepší komixovka roku 2018, a film který se u mne dostal do top 5 roku, i když pravda asi až na čtvrté nebo páté místo, hold byl dobrý rok. ()

Sireen

Od DC jsem nic světoborného nečekala, ale trailer se mi líbil a hrál v tom Mamoa a má oblíbená Nicole Kidman....A rozhodně nelituji peněz, které jsem utratila za lístky do kina. Výborný humor, dobré efekty, hezký příběh a hlavně žádná slepá místa- to je důvod, proč bych to doporučila každému, ať už fanoškovi komisů, nebo čehokoliv jiného. ()

KuceraJohny

Pro mě docela zklamání. Asi jsem po všech těch oslavných recenzích a řečích typu nejlepší komiksový film od temného rytíře čekal víc. Ještě k tomu to režíroval mnou oblíbený režisér James Wan. Nakonec z toho vznikla dost dlouhá pohádka. Film to není špatný ale v ničem nevyčnívá. Jediný čím se odlišuje je podvodní svět který je pěkně udělaný. Jenomže někdy mi přijde, spíš poslední dobou vždycky mi přijde, že film v dnešní době sázejí víc na efekty než na propracovanost děje. Tady je to to samý. Efekty krásný, úžasný podvodní svět boží, ale příběh takový prostě pohádkový. Dítě z toho asi bude nadšený kouká se na něj hezky ale film vám ležet v žaludku nezůstane po pár dnech ho zapomenete a budete ho brát jako další obří blockbuster. Pro Aquamana jako samotného je super že se DC podařilo z něho udělat pořádného superhrdinu a né teplého vládce moří na mořském koníku. Jason Momoa je snad nejdrsnější herec současnosti. Wanovi se podařilo přitáhnout do filmu velké jména jako je nicole kidman nebo dolph lundgren a zároveň hlavní role dal nadcházejícím hercům což je podle mě správně. Jinak Kidman se mi jako Atlanta líbila. Věřím že vznikne druhý díl. A také se myslím že bude lepší než jednička protože tady se muselo rozlousknout vznik Aquamana a všechno okolo. Dvojka bude mít větší možnost se uvolnit bude moct mít větší rozmanitost. A snad nám nabídne i pořádného záporáka. Protože dobrého superhrdinu dělá i dobrý záporák. Vemte si třeba Batmana, joker zvedá film nahoru nebo třeba poslední avenegers thanos taky suprový. Za to tady je ubrečenej rádoby král který chce vládnout všemu. ()

Mistr119

Tak Aquaman je u mne vážným konkurentem u nejoblíbenějších a multižánrových filmů podobně jako Avatar... Film má rovněž ekologické poselství, adekvátní míru akce a romantiky, odkazy na báje (Atlantida, ale i Artušovo trošku okatě úsměvné vytahování trojzubce ze spárů Atlanty), navíc naprosto žeru charakter a hum(o)r Jasona Momoa. :))) Dost mi připomíná jednoho z mých nejlepších přátel, takže mám k filmu i osobní vztah. :) ()

bez1

Nejsem žádný veliký fanoušek superhrdinů. Ale po šílených sračkách, co se točí v naši rodné zemi, je to milá a hezká pohádka. A to jsem na to původně nechtěla jít. Byla jsem příjemně překvapena, protože pan režisér James Wan prostě umí a má velmi dobrý cit pro výběr herců. Každý z nich byl na tom správném místě. _____ Jen taková malá poznámka, jak mám nefandit i zápornému hrdinovi, když vlastně chce zbavit moře lidských čuňat? ()

Kardio

Scénář není žádný zázrak. Ale ta režie. Rozhodně je. Natočit akční scénu ve tmě, ještě k tomu pod vodou, tak aby byla dokonale přehledná, a tak epická, to je umění. ()

ondra.p

Rozhodně to nejlepší od DC, což mě jako DC fanboiiiie těší. Úžasný vizuál a poutavý příběh. Film má spád, akci a pořád drží člověka ve víru děje. Doufejme jen, že DC dokáže navázat i s dalšími filmy, protože zatím to bylo spíš přešlapování na místě. Každopádně Aquaman to má u mě za krásných 85%, protože už dlouho jsem se u komiksového filmu takhle nebavil (naposledy Infinity War). ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů