Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

MoiJe

Stvrta seria ma nevelmi bavila. Okrem teda s4e03, ktore bolo fajn. I ked uz nakazene ocakavanim, ze to cele zbytocne obratia hore nohami, cele je to sen a tak podobne, co ma potom bavi menej. // Do 2x03. A viem, ako strasne povrchne to znie v komentari na Sherlocka, ale capica pobavila. ()

Terva

........................STUDIE V RŮŽOVÉ (PILOT)........................ CITÁT - Johne, návrat do normálního života bude chvíli trvat............ REŽIE tohoto pilotního příběhu má na svědomí Coky Giedroyc. Následující příběh se stejným názvem je již součástí seriálu a režíroval jej někdo jiný - ale to až později. Vraťme se k tomuto pilotu. Příběh je, stejně jako ostatní, natočen volně podle knih sira Arthura Conana Doyla. Obsahově je tento příběh skoro stejný jako následující první díl. Jen je tu několik málo změn, což je celkem zajímavé sledovat. Nutno dodat, že AXN tento film nezakoupila a ani na DVD, kde slouží jako bonus není dabován do češtiny - tak že pouze titulky. CITÁT - Když eliminujeme nemožné, cokoliv ostatní musí být pravda........ ...................STUDIE V RŮŽOVÉ.................... REŽIE - Paul McGuigan. Je vidět, že oproti Pilotu je tento příběh již vyšperkovaný a je znát, že si tvůrci dali záležet. Mezi Pilotem a prvním dílem seriálu není moc velký rozdíl, ale je tu část pozměněna, je tu něco přidáno nebo naopak zase odebráno. Jako studie výroby filmu je to zajímavé. Příběh se trochu pomaleji dostává do děje. Herci - sympatičtí - ale Dr. Watson a Sherlock Holmes v naší současné době, to chvilku trvá, než to divák skousne. Věřte, že u dalších dílů už to není vůbec žádný problém a i sir Conan by se divil, jak se jeho příběhy dají aplikovat v této době. Já se bavil. CITÁT - To dělá pořád............. Důmyslné a vtipné dialogy mezi hlavními aktéry jsou obrovským tahounem příběhu. Logické postupy Sherlocka Holmese, které jsou divákovy zobrazovány spolu s dějem, jsou naprosto úžasné. Krásně se sledují a divák má pocit, že je Sherlockem. CITÁT - Miluji chytré vrahy............zvlášť, když jsou sériový.............. A ještě jeden CITÁT - Andersone!! Nemluvte nahlas, snižujete IQ celé čtvrtě!!!................. .....................SLEPÝ BANKÉŘ..................... REŽIE - Euros Lyn. CITÁT - Jako Spiderman?.............. Tak u tohoto příběhu jsem se nejen bavil humorem a napětím, ale ještě jsem stačil vypít dva šálky čaje. CITÁT - Už je po všem............. ....................VELKÁ HRA.................... REŽIE - Paul McGuigan. CITÁT - A pak jsem bodal, bodal a bodal...a pak jsem se na ní kouknul a ona se nehýbala...ale byla to nehoda...přísahám.......... DIALOG: WATSON - To je h l a v a. SHERLOCK - Díky, já jen čaj. WATSON - V lednici je uříznutá h l a v a ! SHERLOCK - Jo je, a kam jinam jsem jí měl dát?........... Nějaká pěkná vražda, mladíku, to vás rozveselí. Kam to může vést, když se geniální detektivní poradce nudí? Ale zjevně není sám. CITÁT - Dočkej času........... Příběh ve kterém asistuje několik věcí a odkazů na Českou republiku. Kdo však četl knihy ví, že je tomu tak. I sir Conan Doyle se tu odkazuje na Čechy. Musím však napsat, že tohle byl zatím nejhorší a nejhůře zpracovaný příběh. CITÁT - Celý příběh má Český nádech........... ....................SKANDÁL V BELGRAVII.................... REŽIE - Paul McGuigan. CITÁT - Špatný den na umírání............ Mám rád detektivní příběhy a detektivky, zvláště ty o Sherlockovi Holmesovi. Záběry okolo 28 minuty a Holmesova dedukce mrtvého muže o nenastartování auta, jsou nádherné. CITÁT - Stačí jedno slovo a vyzdobím vám zdi vnitřkem vaší hlavy........... Tento příběh má krásné a zajímavé kamerové záběry - tady jsem se kochal. CITÁT - Je to Sherlock. Jak mám vědět, co se děje v té jeho podivínské hlavě?........... Krásný a podivný příběh, asi nejlepší co jsem zatím viděl. CITÁT - Let smrti............. ..................PES BASKERVILSKÝ.....................REŽIE - Paul McGuigan. CITÁT - Bylo to tak nudné............. Zvláštně pojatý příběh o Baskervillu. Musel jsem se smát, když Sherlock v absťáku, začal pasivně kouřit - směšná scéna. CITÁT - Frčte do Dewonu a dejte si za mně čaj............. Holmes a Watson zde poprvé opouští Londýn. CITÁT - Venku číhá příšera, zjistíme kde žije............. V 57 minutě je opět jeden z těch krásných kamerových záběrů. Kamera "pluje" okolo rozmlouvající trojice Holmes x Watson x Lestrade = povedené, takové záběry miluju. CITÁT - Máte tu mimozemšťany? Ó ó jen se ptám............. Etika i zákon, obojí může být flexibilní, ale ne tady v Baskervillu. Opravdu hororový příběh. CITÁT - Liberty in ...... hound (pes).......... ......................REINCHENBACHŮV PÁD.................... REŽIE - Toby Haynes. CITÁT - Můj nejlepší přítel, Sherlock Holmes, je mrtvý......... Již prvních pár minut dá divákovi tušit, že tohle bude tak trochu jiný případ. CITÁT - Sherlocku, je zpět!!!!!!....... Ano, Moriarty se vrátil a bude peklo. Každá pohádka potřebuje kovového padoucha. Zde je to právě řečený Moriarty. Zvláštní a hodně osobní příběh je zatím poslední ze série, co jsem viděl. Byl zbytečně komplikovaný, prodlužovaný a chvilkama i nudný. CITÁT - Nejraději mám strašidelné pohádky........... () (méně) (více)

jh666

Jeden z nejlepších seriálů, které byly natočeny. Mám hodně rád Holmese s Downeym, ale tohle je o 1000% lepší. Hned první díl je výborný a celá první řada tak pokračuje. Druhá řada začíná neméně dobře, The Woman byla prostě geniální. Díl 2x02 podle Psa Baskervilleského mě sice hodně zklamala, ale vše vynahradilo finále série s dokonalým Moriartym. To vše ale bledne v porovnání se třetí řadou. Znobushledání Shelocka a Johna, svatba a finále včetně Sherlockova myšlenkového paláce bylo nezapomenutelné. ()

PanCitron

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se Gatiss a Moffat píší seriál o Sherlocku Holmesovi hodně jsme se těšil. Pak jsem zjistil, že to má být v současnosti a můj zájem dost opadl, přesto nakonec po všech třech epizodách musím zatleskat. Naprosto úžasné to bylo. Líbilo se mi hlavně to zachování té Holmesovké atmosféry a celkově vztah hlavní dvojice. Na televizní produkci rozhodně úžasná podívaná s opravdu úžasným cllifhangrem poslední epizody nejlepší díl: 1x03 - The Great Game, 2x03 - The Reichenbach Fall, 3x03 - His Last Vow ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- První díl by byl na jasných 5/5, protože něco tak svěžího na poli kriminálek jsem už dlouho neviděl. Zbytek série (resp. další dva díly) už sice tak geniální nebyly (3,5/5 a 4/5), ale to neznamená, že by nebyly dobré. Sherlock je seriál chytrý, vtipný a na krimi hodně záživný. Benedict C. jakožto Sherlock Holmes je skvěle hráblej, Martin Freeman v roli Johna Watsona mu skvěle sekunduje a jako dvojka fungují na výbornou. Převedení do současnosti je povedené, scénář prozatím zajímavý. Ale moc se toho prozatím říci nedá. 3 díly jsou strašně málo, i když má každý cca 90 minut. Každopádně se rovnou vrhám na sérii druhou a uvidíme, co ta nám ukáže. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série začala skvěle. Sice cliffhanger z minula byl trošičku uměle utnut, ale následující případ nastavil laťku opět vysoko (4/5). Nicméně největší bomba série přišla teprve až s dílem druhým v podobě psa Baskervillského. I když mi tato epizoda přišla trochu předvídatelná a pointu jsem odhadl notnou chvíli předem, měl jsem z této epizody dost dobrý pocit. Jednak tempo zpomalilo a dostaly prostor postavy a jednak měli tvůrci šanci trochu si pohrát s kamerou a střihem, který tomu dával ten správný náboj. A poslední díl? Poslední díl předvedl grandiózní herecký koncert. Emoce, napětí, nejistota a závěrečný twist, na který budu ještě vzpomínat hodně dlouho. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Po drsném twistu z konce série nastává poměrně neuspokojivé vysvětlování. Startovací díl (3,5/5) mě nijak zvlášť nenadchl, ošizena zůstala i krimi zápletka, kterou chtě nechtě vytlačilo ono vysvětlování. Kvalita se mu ale určitě upřít nedá, míra zábavnosti je pořád hodně vysoká. Druhý díl (5/5) tradičně obsahuje odlehčenou "výplňovku" a i přes jistou překombinovanost mě bavil hodně. Napětí, neobvyklý způsob vyprávění, trocha humoru - přesně ty ingredience, které mě na Sherlockovi tolik baví. Závěrečný díl (4/5) naopak přitvrdil na vážnosti, připravil nějaké zvraty, omezil humor a pomalu se připravoval na závěrečný cliffhanger, který je ovšem oproti předchozím season finale mnohem slabší. Třetí série je trochu přitažená za vlasy a na předchozí série něco trochu ztrácí. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- The Six Thatchers Ve výsledku ne až tak hrozné, jak jsem čekal. Pořád je to velice nadstandardní filmařina, Cumberbatch je skvělej a je to celé dost zábavné. Nicméně mám s touhle epizodou několik problémů. Jednak zabředává do něčeho, co dokázalo spolehlivě zlikvidovat už několik kriminálek - přepálená osobní rovina inklinující k telenovele. Druhou věcí je naprosto nehodící se špionážní zápletka, která vystrkovala růžky už v minulých epizodách. Mám rád Sherlocka jako geniálního detektiva, který s lehkostí řeší "normální" případy a rozhodně od tohoto seriálu nechci a nečekám bondovský thriller. I po stránce scénáře to není ani zdaleka tak chytré jako dříve. Kdybychom i odmysleli scény navíc, dostaneme vlastně docela přímočarou a banální zápletku a to u Sherlocka zvykem rozhodně není. Na skvělé první dvě série to ani zdaleka nemá, ale ty tři hvězdy si to zaslouží s přehledem. (3/5) The Lying Detective Výrazně lepší, jak předchozí epizoda. Tak nějak jsem přistoupil na to, že se klasického Sherlocka se už nedočkám. Tahle epizoda se tentokrát větví do několika linií, které se navzájem prolínají - řeší se klasický případ, trocha té nekončící vztahovky (tentokrát ale emočně funkčnější díky většímu zapojení Watsona), ale také něco nového, co dostane hlavní slovo na konci v poměrně razantním twistu. Moffat se už ale totálně utrhnul ze řetězu a sází jednu wtf scénu za druhou. Uvěřitelné to není vůbec, zábavné docela ano. (3,5/5) The Final Problem Těžko se k finále vyjadřuje bez spoilerů. To, co mě na předchozích epizodách série štvalo, tady Moffat a spol dotáhli do nesnesitelného křeče kombinujícího sci-fi, překombinovanost a bohužel u nudu. Převládá naprosté zklamání. Tohle už nebyl Sherlock. (2/5) Hodnocení série: 2,5/5 () (méně) (více)

tomeš

Byl to boj, ale po dvou dilech nakonec jen dvě hvězdy a mám chuť napsat, že jedna je za český dabing (David Švehlík a Vojta Dyk). Vracím se zpět k Hercule Poirotovi. ()

zablaga

No toto je veľká krása! Skvelé filmovo-seriálové prevedenie Sherlocka, ktoré priblíži britskú klasiku novej generácií. Postavy majú úžasné charaktery a celý seriál má svoj neopakovateľne svojský štýl. V prvom rade tu však ide o geniálny scenár a réžiu. Neviem si predstaviť lepší výber hercov a neviem si predstaviť, že na novú sériu musím čakať ešte asi tri mesiace. -_- ()

liquido26

Tak tohle je asi zatím nejoriginálnější zpracování Sherlocka Holmese. Zasazení do 21. století a využívání moderních vymožeností (už chyběl jen facebook :-D) viktoriánskému detektivovi rozhodně prospělo. Všechny tři díly jsou strhující, dynamické, napínavé a zábavné. Nejvíc mě bavil asi ten první a ten poslední. Úspěch je z velké části i zásluha Benedicta Cumberbatche v hlavní roli. ___ btw. Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím někoho zvednout mobilní telefon a představit se jako Sherlock Holmes :-) ()

Cubinho

Britům se povedlo přesně to, o co se neúspěšně pokoušel G. Ritchie - kvalitně zmodernizovat legendu Sherlocka Holmese. Kdo by to byl řekl, že se jim to povede, třebaže zasadí příběhy neomylného detektiva do současné Anglie. Tato minisérie Sherlocka je snad s ničím nesrovnatelná - pokud tedy pominu ztvárnění hlavní postavy samotného Sherlocka. Už první tři písmena dávají nápovědu, ke komu by se dala hlava tohoto génia přirovnat. Bingo! Je to Sheldon Cooper! Stejně inteligentní, taktéž asociální,... - a když tu někdo zmiňoval Dr. House - ano, právě chováním k ostatním a nadřazeneckou jistotou by vám mohl připomínat tohoto arogantního doktora. Sherlock je jinak opravdu prvotřídně ztvárněn B. Cumberbatchem, kterého jsem dosud neznal (trošičku mi vzhledem připomíná C. Murphyho). Rovněž velmi dobře působí M. Freeman coby Dr. Watson. Celá tato minisérie (doufám v další pokračování) je něco pro obdivovatele geniálních mozků řešících ty nejsložitější příběhy. Někdy jsem Sherlockovy složité myšlenkové pochody vážně nestíhal vstřebávat, naštěstí tu jsou vedlejší postavy, které rovněž potřebují některé věci zopakovat dvakrát... Jednotlivé díly - ten první vám sděluje, že budete svědky počátku něčeho výjimečného, druhý tyto nadšené myšlenky trochu zkrotí, přičemž ten třetí vás utvrdí v dojmech z dílu prvního. (Třetí díl je také nejlepší - už jen proto, že je tak trochu zasazen do českých reálií.) 1. díl - 9/10; 2. díl - 8/10; 3. díl - 10/10. Zatím tedy dávám (navzdory slabšímu druhému dílu) 5* s předpokladem, že si další díly udrží nasazenou laťku - seriály nutno hodnotit trošku jinak než filmy - celkový dojem je důležitější než aritmetický průměr:-) Málem bych zapomněl na perfektní hudební doprovod!..*... Tak nám začala druhá série a po prvním díle jsem celkem v rozpacích. Nemůžu popřít, že jsem se u sledování Skandálu v Belgrarii opět bavil, ale začíná mi trochu vadit ta překombinovanost a složitost Sherlockových myšlenek, ve které se člověk musí ztratit. Musím se určitě na druhý díl podívat znovu, protože jsem poněkud zmaten. --- Tak jsem se podíval znovu a musím zvýšit hodnocení, protože tento díl je opět výborný a věci nejsou až tak překombinované, jak by se na první pohled mohlo zdát (až teda na ten hloupý závěr). --- Pes Baskervillský je dosud nejvíce vybočující z řady dosavadních dílů, protože Sherlock "vyšetřuje" vraždu starou desítky let a celý děj se potom odehrává v netradičních exteriérech přísně tajné laboratoře a baskervillského lesa - pořád vysoce kvalitní zábava s opět skvělým Cumberbatchem. --- A po posledním díle série? Nejraději bych celému tvůrčímu i hereckému ansámblu udělil Oscary... Hodnocení: 4. díl - 9/10; 5. díl - 9/10; 6. díl - 10/10 Bohužel s třetí sérií přišlo to, čeho jsem se obával - autoři se snaží rozvíjet postavy. První dva díly, třebaže nebyly úplně sherlokovské, tedy v té atmosféře, v jaké se odehrávaly předchozí dvě série, nebyly určitě špatné. Zvlášť u druhého dílu jsem se slušně bavil. Ale od třetího dílu jsem požadoval okamžitý návrat ke "starému" Sherlockovi. Bohužel poslední díl je tak špatný, že celou sérii spíš pohřbil. 7. díl - 7/10; 8. díl - 8/10; 9. díl - 5/10 () (méně) (více)

Ajinka126

Kvalitní britský humor a produkce! :)) Líbí se mi tohle pojetí Sherlocka a Watsona zajímavější než slavná hollywoodská adaptace, kde je Sherlock i Watson dokonalý a bez chyby. Tomu se těžko věří. Divák má rád, když je hlavní postava složitá a komplikovaná. ()

Pishin

Serialy obecně nemám rád, ale do tohoto jsem se pustil s chutí. Myslím, že netřeba tady přetřásat to jak tento seriál ikdyž se odehrává v přítomnosti má všechno to co adaptace Guy Ritchieho absolutně postrádala. Skvelý výber hlavních představitelů mezi kterýma to funguje jak má. 1. A Study in Pink 90% / 2.The Blind Banker 80% / 3.The Great Game 100% ()

prkalil

"Oh, jsem si jistá, že se něco objeví, Sherlocku. Nějaká pěkná vražda, která vás rozveselí..." Těším se, až to někdy uvidím česky a místo titulkové štvanice (jsem mistr v pomaločtení) se budu moci jenom DÍVAT (bylo to lepší, ale ani tak jsem nestihla všechny detaily, které bych si byla ráda podrobně prohlédla). Zajímavá transkripce do současnosti, jemňoučký humor. Na sociopata Holmese jsem si musela zvykat. Když ale ve třetím pokračování konečně zahrál na housle, tak mě dostal. A jak odevzdaně, zoufale, naštvaně, věrně a statečně stál Watson/Freeman Holmesovi celou dobu po boku! 2. řada ještě lepší. Dokonalá. Tedy rozhodně první půlka prvního dílu! Zase se těším na uvedení v češtině, abych si mohla vychutnat VŠECHNO. A hlavně se těším na třetí tři díly. "Sherlocku, pro mě, nebuď - prosím - mrtvý. Mohl bys - jen pro mě - toho nechat? Už přestaň!" .... - a on přestal = parádní a dlouho očekávaný povánoční dárek! ()

curunir

,,PADAŤ JE AKO LETIEŤ. LEN S TÝM ROZDIELOM, ŽE VIETE KDE SKONČÍTE." __ S ,,novodobým" Sherlockom som mimoriadne spokojný, je až neuveriteľné ako prirodzene pôsobí presunutie do súčasnosti vrátane využívania najrôznejších moderných vymožeností, akými sú napr. Watsonov blog alebo krátke popisky pri identifikácii jednotlivých postáv (keď analýze pri nahej Dominy naskočili Holmesovi otázniky praskol som smiechom a keď si nato spomeniem, rehocem sa doteraz), ale ak by som mal hodnotil 5*, cítil by som trocha nespravodlivé prilepšenie. Diely 1, 2 a 5 sú ,,len" čisté 4* záležitosti a aj keď ,,Psy baskervillské" si príjemným (nepopierateľne atmosferickým) odbočením z prostredia Londýna, zápletku som rozlúštil už v prvej tretine a konečný príchod nechutne digitálneho psiska som považoval za zlý prešľap tvorcov. 3., 4. a posledný diel tvoria opornú kostru celého seriálu, robia z neho viac než len Doylove náhodne vybrané epizódy, aj keď záver 6. časti je pomerne predvídateľný. Obsadenie je výborné (ÁNO, Moriartiho predobrazom musel byť určite Joker), hudba (možno schválne) pripomína ústrednú Zimmerovu tému, scenár slušne prepracovaný a mnohé hlášky sú skutočnými šperkami (,,Nie som blbý." ,,Hej? Ako vieš?" / ,,Lestrade si ťa nahral na mobil." / ,,Som ako stelesnený sex . Všetci ma chcú." / ,,Je tu skrytá kamera." ,,Bože, a ja som iba v župane!"). Smaug je odteraz pre mňa tým najlepším Holmesom a Bilbo Watsonom. Po nich sú to Plummer a Mason. (11574. hodnotenie, 967. komentár ku seriálu) ()

Tryskomyš

Naprosto fascinující. Bombastické, napínavé. Sherlock je také celkem k nakousnutí. A Watson jakbysmet. Až teprve při dílu Psisko Baskervilské jsem si uvědomila, že ostatní díly nebyly podobné žádnému příběhu, který známe. Tak nevím, jestli to nejsou příběhy nově vymyšlené. Přijdou mi tak. ()

kleopetra

Brilantní!!! Přečetla jsem snad všechno od A.C. Doyla. Většinou nemám ráda, když se někdo snaží těžit na známých postavách, ale v tomto případě výjimka potvrzuje pravidlo. Geniálně vymyšlené zápletky s odkazy na knihy. Bravo!!! ()

Anchi

Geniální. Úžasné. Originální. Dloooouho jsem seriál takhle nehltala detailně scénu po scéně, nepřehrávala vtipný či prostě jenom filmařsky zmáknutý momenty. Jo. Tahle adaptace Holmese je pro mě jak točená na míru :-)) ()

mad_ness

Upozornenie: Komentár môže obsahovať preexponované myšlienky, sentiment, spoilery, ale nie sarkazmus. Opýtajte sa ma, či som v živote videla niečo geniálnejšie a ja vám dám čas na rozmyslenie, či ste otázku mysleli vážne. K tomuto majstrovskému kúsku ma viaže astronomické množstvo osobných preferencií a sympatií aj kvôli precíznosti, s akou je to spracované a rafinovanosti, s ktorou je to podávané. K tomu sa pridá bezhraničný talent a charizma oboch hlavných predstaviteľov a keď vás to nepohltí, ďalej ani nepokračujte. A popritom všetkom, o čom tieto kvalitné detektívne príbehy sú, sa vynára príbeh človeka a „človeka“, dvoch úžasne stvárnených odlišných osobností, kde je vidieť, aké vzácne môže byť priateľstvo, vzhľadom na trpkú osamelosť, ktorej boli obaja doposiaľ vystavení. Pretože uznanie toho, že vám na niekom záleží po tom, čo bola samota vaším dobrovoľným spoločníkom, chce veľa uvedomenia. Nádhera. Skvost. A vďaka tým, ktorí to vedia oceniť bez toho, aby na tom hľadali negatíva. ()

baribal

seriálu trochu ubírá fakt, že původní sherlock holmes užíval ve své době revoluční metody, dnes je to spíše o intuici a dedukci.. i tak ale jeden z nejlepších seriálu dnešní doby ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017