Scream

• USA Scream: The TV Series (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (více)

Série(3) / Epizody(29)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

hansel97

Po prvním díle mě seriál má. Skvěle rozjetý příběh, výborná atmosféra, líbí se mi vyprávění příběhu tím klukem o hororech a jak to v nich chodí, to je docela sranda. Nevím, jak chtějí ke konci udržet seriál, protože doufám, že každý díl umře aspoň jedna postava, jinak by to byla docela nuda. I kdy zase pochybuju, že to tak udělají. No, to je jedno, všechna ta tajemství taky vypadají zajímavě a navnadilo mě to, abych si pustil filmovou sérii, kterou jsem zatím neviděl. Takže se na ní někdy určitě vrhnu. ()

kajda.l

Po pitotu spokojenost. Obstojně krvavé a sexy. Hlavní hrdinka sympatická. Dialogy a popkulturní odkazy fungují výborně. Jen by nemuseli být všichni tak dokonale vyfešákovaní, ale ke Vřískotu to vlastně patří. Po pilotu 85% ()

veru_needy

Originální seriál o zabijákovi s kudlou ze středoškolského prostředí, kde nechybí jak akce, dobré efekty, příjemné herecké obsazení tak ani dobrá hudba. Člověk by čekal, že se tento snímek bude opičit po už dávno známem filmu "Scream", ale jakmile si ho pustíte, tak naopak zjistíte, že to nemá s tímto filmem vůbec nic společného. Za mě mu dávám 80%, protože i přesto, že to není žádný průlom, rozhodně nenudí. ()

ARI50

Musel jsem tomu dát šanci po druhé což je u seriálu velký problém ale celkem nelituji nešel jsem sice z hvězdami až moc nahoru ale dobře chválím mrzí mě samotná maska ale když to tak chtěli dobře, seriál je napínavý herecky zábavný ale mě si fakt zatím drží na středu záležitosti. ()

Morholt

Pilot dokázal navnadit, ale pak seriálový Vřískot podlehl nemoci, kterou trpí většina béčkových slasherů a to je neohrabané natahování. Jenže zatímco u filmu se to natáhne maximálně na dvě hodiny, tak tady je to na deset dílů a na to fakt nemam. Navíc tu naprosto chybějí herci, nebo alespoň herec, který by to dokázal byť jen částečně táhnout. Většina přítomných jsou buď nesympatické blbky, nebo nesnesitelní floutci. A to je společně se scénáristickou neschopností docela vražedná kombinace. Po pátém díle končím. 25% ()

Lucasion

"In my humble opinion, nobody puts on a mask and commits a murder like that just once. The real question is, who's next?" Jako fanoušek jsem se na Scream do televize těšil a zároveň obával. Ale jelikož mám Ghostface rád a děsivé telefonáty žeru (zvlášť když jsou dobře napsané), tak jsem prostě novému seriálu nemohl odolat. První díly na mě jednoduše působí jako spojení Pátku 13tého, Vřískotu a alespoň dalších dvou hororů. Vraždy připomínají Cravenovu sérii a příběh o krvi se rozbíhá. Ne všichni herci sjou sympatičtí, ale na druhou stranu nejsou tu vysloveně rušící elementy. Líbí se mi velké množství popkulturních odkazů. Líbí se mi hudba k seriálu, která se tam hodí. No a nakonec tu nejdůležitější věc. Hra na vraha. Máme tu staronovou oběť Emmu (Willa Fitzgerald), která svádí s duchem psychický i fyzický boj po vzoru Sydney. Máme tu i nerdskou dvojici, která v tomhle příběhu nesmí chybět. No a nakonec ani nechybí nová novinářka Piper, která je moderním ztělesněním Gale Weathersové. Oběti jsou všichni a nelze věřit nikomu. Všichni lžou a všichni mají nějaké tajemství. Lakewood tedy jako by z oka vypadl Woodsboro. Hra na vraha je dobrá, a když jsem už začínal tušit, kdo se za maskou skrývá, tak jsem si pouze pomyslel, pokud je to pravda, tak je to taková pravda, že by jí nikdo nečekal. Takže paleček nahoru. Bohužel zatímco první série mě velmi navnadila i bavila a hra s vrahem má smysl, tak druhá série mě přinejlepším nudila. Spousty dílů jsou zbytečně natahované a výsledné odhalení není ani nijak šokující. Takže zatímco první sérii bych dal hvězdiček pět, tak druhé řadě bych dal slabé tři. Zprůměrujeme to na čtyři. A jsem velmi zvědavý na halloweenský speciál. Oblíbené postavy: Audrey, Noah (84 %) ()

Handle

1. SÉRIE (60 %): Vřískot to sice připomíná, ale filmům seriál nesahá ani po kotníky. Že je to místy přehnané bych přežil, ale chybí tomu více napětí a atmosféry (abych to mohl brát jako horor) nebo alespoň více vtipu a nadsázky (aby to byla alespoň dobrá sebeparodie - škoda, že si to nevzalo příklad třeba z Vřískout 4). ()

6thSun

Kouzlo původních Vřískotů bylo mimo jiné v tom, že brzo skončily. Seriál z produkce MTV je rozbředlý nezáživnými kecy a samozřejmě vztahovým kolotočem bravíčkových obličejů. Navíc nefunguje ani gradace vražedných naháněček. Fuck it. ()

ledzepfan

Někde přesně na půl cesty mezi 3 a 4. Na jednu stranu mě fakt překvapilo, že se povedlo vzkřísit Vřískot ( i s novou mythologií a maskou) tak aby to plnohodnotně fungovalo. Bavil jsem se. Tip na vraha se mi přeléval každý díl několikkrát z postavy na postavu. Některým jsem fandil. Některým jsem přál kudlu v úsměvu. Některým jsem přál kudlu abych jim následně začal fandit- a opačně.... Na druhou stranu je to z velké části vata. Sem tam se vyloupne nějáký do očí bijící logický laps... No a asi největším zklamáním je úplné odmaskovávací finále, které bylo prostě překvapive spíše v tom jak bylo nekreativní a prosté...... Každopádně, spousta otázek je stále otevřená a já doufám, že další série hrábne přecejenom trochu hloubš. EDIT: Tak, druhá série hloubš opravdu nešla a celkově je o level níže. Nic nového, postavy stále slepě důvěřují každé sms a stále jsou na svých ajfounech zcela závislí. Zabijáka jsem sice už v půlce série odhadnul správně, ale ve třetí sérii musí odhalit kde schovával ten teleport, protože bez něho nevím, nevím :D ()

maddy

Vzhľadom na to, že sa jedná o produkciu MTV som sa seriálového Screamu veľmi bál. Predsa sa len pošliapanie najobľúbenejšej hororovej série môjho detstva, resp. puberty by som bral takmer osobne. Prekvapivo však pilot nie je vôbec taký zlý ako som sa obával. Síce vyzerá skôr ako seriálový remake Friday the 13th (zápletka s utopeným mladíkom v blízkom jazere) než remake Vreskotu a nejako mi uniká zmysel toho oživovať starú značku spôsobom, ktorý nemá s pôvodnom sériou takmer nič spoločné, ale budíš. Samotná ikonická maska však mohla ostať zachovaná, pretože tá nová je otrasná a oživovať značku bez jej najtypickejšieho poznávacieho znamenia sa mi nejaví ako najšťastnejšie riešenie. Inak sa tradične variuje pár scén z prvého filmu (úvodná vražda v dome, scéna v garáži), postavy neustále narážajú v rozhovoroch na iné horory, akurát zatiaľ čo filmový Scream spomínal prevažne hororové klasiky (Halloween, Nightmare on Elm Street ...), tak seriálový spomína trefne práve tie súčasné seriálové (Hannibal, American Horror Story, Bates Motel ...). Postavy teenagerov sú prekvapivo sympatické (hlavne titulná hrdinka a jej lezbická kamarátka), jasne vyprofilované a čakal som, že podobní típci budú otravovať oveľa viac. Akurát vraždenie by sa do budúcna mohlo zintenzívniť, pretože pilot okrem úvodných 8 minút nič viac neponúkol a ďalej sa riešili iba školské trable zúčastnených. Vo výsledku však stále taký slušný priemer, ktorý značke nerobí hanbu. Je otázne ako sa bude vyvíjať ďalších deväť epizód a čo všetko seriálový Scream ďalej ponúkne - môže to rovnako ľahko skĺznuť do naťahovanej teenagerskej telenovely, ale aj celkom efektného slasheru, no na úvod opatrná spokojnosť. Čakal som totiž horšie, oveľa horšie. edit: ehm, tak nakoniec ... / Season 1: 2,5* (5/10) ()

SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Zajímavě meta a MTV estetika fajn, bohužel to pro mě úplně nefunguje. Kdyby to bylo cokoliv jiného, tak bych to viděl jako obstojný pokus. Ale takhle jako parazit na známé značce vážně ne. ()

Žralok

Bál jsem se toho víc. Filmovou sérii mam hodně rád ale tohle značce nedělá ostudu. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál ale zatím celkem spokojenost. Čekal jsem to horší. Mnohem horší. Dobře že se nedrží linie filmů. I když ústřední trojka chybí ale nový hrdinové skýtají mnoho nových možností. Nová maska nevypadá tak děsně jak se na prvních fotkách zdálo. A právě ona seriálová podoba dává možnost více se věnovat příběhu a dočkáme se řady zvratů. Jsem zvědavej jak se vydaří 2. série a jak bude příběh nadále pokračovat. Po 1. řadě nečekaná spokojenost. Edit: Po 2. sérii spokojenost zůstává a s nadějí vyhlížím 3. řadu. ()

de_FACTO

Pět hvězd není objektivních, ale seru na to, tohle je moje guilty pleasure roku. V hospodě se to snažím prodávat jako "Beverly Hills 90210, ALE do toho je ještě někdo zabíjí!" a překvapuje mě, že to pořád nikoho neláká. Jinak se o tom moc říct nedá - už teď bylo všechno řečeno a všechno to je pravda (ať už ty pozitivní nebo negativní názory). ()

Murrro

Po štyroch filmoch konečne niečo, čo značke Scream kazí meno, ako sa patrí... Nemá to Cravena ani Williamsona, čo poznať na nefungujúcich hláškach, odkazoch a vlastne celkom absentujúcom humore. Hĺbkou postáv a ich vzťahov pôvodná séria nikdy neohromovala, ale na ploche seriálu podobná plochosť bolí ešte viac, nehovoriac o tom, že okrem lesbičky nie je žiadna postava taká výrazná a svojsky sympatická, ako boli "za mojich čias" Sidney, Gale alebo Dewey. Chýbajú mi, mal som ich rád. Seriálovému Vreskotu sa tak podarilo to, čo ani jednému zo šialencov v pôvodnej sérii - zabil ich. Česť ich pamiatke! ()

Dexter1

Aj napriek tomu, že už nie som cielovka, tak som pomerne hltal tento podarený tribute (alebo spin-off). Herecké obsadenie je uchádzajúce, baby celkom pekné a keď už má prísť ku krvavej scéne tak sa jej tam trošku šplechne. Každopádne sa nejedná o horor ako skôr o dobre postavenú kriminálku. Skutočne som posledné dve časti hltal a som rád, že zápletka bola postavené šikovne a nie predvídateľne. Našťastie MTV look výrazne neublížil a svojej predlohe nerobí hanbu. Nuž neostáva nič iné len sa tešiť na ďalšiu sériu, na ktorú som skutočne zvedavý. ()

M.i.k.e

pilot zatím jen toršku navnadil,ale ukázky na zbytek série nazančily,že by sme se měli na co těšit...jinak je Vřískot klasickou teen záležitostí současnosti a určitě tím lepším z produkce MTV.Já jakožto fanda původního Vřískotu jsem byl velmi příjemně překvapen a proto dám téhle oddechovce určitě šanci...80% ()

Rodriguez

Tak nějak nevím, jestli tohle byla zrovna ta "nej" zabijácká série roku. Scream mě přijde strašně ukecaná a místy dost nudí. Co by taky seriál měl nabídnout, i když jenom v deseti dílech. Musím uznat, že filmy mají "již" svoji hodnotu a tenhle seríál je "přeceňovaný"! Škoda, že ten potenciál o vrahovi v masce neprošel do dalšího pokračování (jako Scream5) a usilovalo se místo toho o "trapný" seriál! 40% *** PS: Další sérii už asi šanci nedám! ()

humanbeing

Pilotní díl určitě není špatný, možná až na větší zaměnitelnost postav. Je to takový návrat do devadesátých let, v tom nejlepším slova smyslu. Jak jsem nebyl moc nadšen z nové masky na prvních fotkách, v seriálu nakonec vypadá podstatně lépe, i když jsem pořád toho názoru, že původní maska byla "signaturou" série Vřískot. Jiných změn oproti filmové sérii jsem si nevšiml. Je tu vše: vrah v plášti s maskou, velký nůž, tajemné telefonní hovory a upadávající končetiny. ()

dubinak

Na Scream mám takový zvláštní názor. Dlouho jsem se mu vyhýbala, protože jsem četla spíše negativní kritiku, že je to slátanina a zkrátka je to fakt takový ten hloupý seriál pro teenagery. No v podstatě je to naprostá pravda a jsem si toho opravdu vědoma. Ale něčím mě to prostě baví. Je to dost oddychová záležitost, naštěstí jsem si docela oblíbila postavy, avšak co oni tam prožívají, tak já bych byla za tu dobu už třikrát přestěhovaná. No zkrátka mají tuhý kořínek, a tuhý až moc. A to je myšleno tak, že Scream na logiku opravdu až tak brilantně nehraje. Závěr 1. série mi přišel spíš jak ze špatného snu a i když se scénaristé snaží být šokantní, mně to přišlo jako výsměch a totální placová improvizace. Vrah jsou všichni a nikdo, vrah je všude a zároveň nikde, prostě takový opravdu precizní malý zabiják s teleportem a velmi zvládnutým uměním hackerování. Nicméně se nám to zatím jen tak směle rozjíždí, postavy jsou spíš hloupé figurky (až na vtipného Noaha) a těžko si s tímto počinem vybudujete jakkoliv hlubší vztah. 2. série začíná trošku přitvrzovat, bohužel ale jedeme na stále stejné vlně, děj je možná krapet zamotanější a ještě neuvěřitelnější, vrah je opět absolutně (ne)šokantně odhalen a pak tu máme ještě extra dvoudílný halloweenský speciál, který se mi moc nelíbil. Zjišťujeme, že konec druhé série byl jen alternativní a opět odhalujeme dalšího vraha. Scream je opravdu přitažený za vlasy a bohužel to nedělá schválně, ale myslí se naprosto vážně. Kdyby tomu tak nebylo, možná je mé hodnocení o hvězdu vyšší. Na úkor toho všeho mě to ale opravdu docela baví. Scénáristé si nechali otevřený konec, děsím se, jak moc stereotypní třetí série může být a jsem zvědavá jako dlouho to ty děcka ještě vydržej, ale koukám dál. Navíc chválím super soundtrack. ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (více)