Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Wiikii

Po druhém zhlédnutí musím mírně přehodnotit. Protože se mě zdá, že jsem byl moc přísný. Sice tento Cpt. Amerika nijak nevybočuje z marvelovek. Ale také má hodně dobrý děj, trochu již nudnej futuristický kabátek, ale tyhle neuvěřitelné vymoženosti v podobě futuristického kabátku už nejsou tak moc důležitou součástí, leč bez nich by to byl úplně jiný film. Jo a bojové scény, tak ty se jim povedli. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Martin741

Druhy Kapitan Panama, Nikaragua, Kostarika, Guatemala, Senegal, Togo, Benin , Burkina Faso,  ...ne, Captain America 2. Marvel ma zacina coraz viac a viac bavit, a Kapitan Burkina Faso 2 tiez. Reziseri Russo /My dva a kren/ sa s filmom pekne vyhrali a vyzera, ze sa aj rozumeju do remesla. Lebo divakovi pripravili celkom zaujimavu podivanu. Triky a vizualne efekty su na urovni, tam je stale sa coho nabazit. Chris Evans /Cellular, Street Kings/ to utiahne aj sam, a musim uznat, ze aj ten hajzlovy poklop, co ma v ruke, vobec neposobobil rusivo. Ba dokonca vydrzal aj naraz tvrdeho uderu zo strany protivnika. A nerozbil sa! Trochu mi bolo proti srsti, ze na tomto hajzlovom poklope sa zoskakuje/da sa zletiet z poschodia, no ale budiz. Je to len komixovy film, tento Kapitan Burkina Faso, takze jakz takz. Sexica Scarlett Johansson je nadherna, a vie aj hrat, takze divak zaujimajuci sa o herecke vykony sa moze na nu kludne spolahnut. Zvysok hercov taktiez slapal na maximum, dokonca aj pomaly 80 rocny pan CervenyFord /The Chase/. Slusny Gary Sinise /O Mysich a Lidech/ mal konecne po dlhej dobe kvalitny film, je to sice len komixarna, ale aj tak. Sinise je podla mna herec podcenovany a ma na viac. Dialogy su na urovni, a ta konspiracna zapletka mala tiez cosi do seba. Takze sice film nema na Batmanovsku trilogiu a na nadheru Gotthamu, a Chris Evans podla mna nie je taky herecky talent ako pan Bale. Ale zasa furt lepsie ako vsetky tie iks meny a Spajder Meny dohromady. 92 % ()

Gee.Rocks

Captain America už není nadále gay ani patriotistický onanista. Naopak. Vzniknul skvělý, víc než koukatelný film, který mě přiměl dívat se na kapitána s jiného úhlu. Líbilo. ()

Chen

Asi bych to neměl veřejně hlásat, ale jednička mi přišla zábavnější. Druhý díl koketuje s žánrem konspiračního thrilleru, ale na můj vkus nejde dostatečně hluboko, nové postavy nejsou příliš dobře zakomponovány do děje (Sharon a Falcon, přestože nutno poznamenat, že jde o sympatické přírůstky), akce je slušná, ale vyjma pěstních soubojů nikterak dechberoucí. Doufal jsem v malinko více. 60 % ()

Havaj8

Captain nikdy nebyl můj extra oblíbenec z Avengerů, ale rozhodně o kus lepší dílko než jednička. Nick Fury obrovská role, toho žeru, Black widow taky spokojenost. Zápletka ohledně Wintera Soldiera taky hlubší než by se dalo čekat, celkově se dost věcí ukazuje na světlo ohledně Shieldu a Hydry, a tudíž mi do toho konečně zapadaj i Agenti Shieldu. Do tý skládačky Marvelu celkem podstatnej díl, po akčně dramatický stránce se to vyvedlo, ale kino by za to asi nestálo, i když...furt to byl blockbuster jak blázen. No potitulkovky to zase zabily nejvíc, je hodně co očekávat. ()

Figu

O la la, Capitan boduje! Oproti prvímu dílu je zde vše královsky lepší. Dvojka je hodně svižná akční palba, které napomáhá i skvělá Black Widow. Díl ve kterém se jen minimálně kloníme do 2. sv. války a který má i drsného a svým způsobem sympatického "kamaráda" padoucha. V životě bych neřekl, že díl Captain America: Návrat prvního Avengera bude jedna z nejlepších komiksovek od Marvelu. 85% ()

rakovnik

Svižný akční sci-fi film, který v podstatě ani chvilku nenudí. Postava Kapitána je sympatická, i když do dnešní doby trochu archaická. Každopádně štít a vymakaná postava stačí k tomu, aby náš hrdina zvítězil v souboji dobra a zla. Jednoduchá komiksová zábava, skvělá na vypnutí mozku a oddych. ()

Hees

Dvojka Kapitána Ameriku s podtitulom zimný vojak je oveľa lepšia a tým oveľa myslím oveľa, oveľa, oveľa lepšia ako jednotka Captain America: The First Avenger. Toľko trápností a absurdít čo som si užil v jednotke tak v dvojke som sa ich toľko už nedočkal teda bolo ich tu minimum ako v bežných podobných filmoch o superhrdinoch. Teda no jednotka bola v podstate najhorší film s kategórie superhrdinov aký som kedy videl tak toto ju muselo prekonať. No dvojka by ma bavila aj bez toho, že by som ju musel s niečím porovnávať. Sexi Scarlett Joahnsson a oku lahodiaci (naschvál som tam napísal to oko (akože vtip) (druhý vtip je zátvorka v zátvorke)) Samuel L. Jackson ma bavili. Kvalita príbehu je priemerná s jedným prekvapením, ktoré ma potešilo. Súboje síce nie sú veľmi nápadité, ale musím uznať, že sa dá na ne pozerať a tešiť sa z nich. Filmu pomohli aj pohľady do minulosti Kapitána Ameriku. Uvažoval som aj o štyroch hviezdach, ale presvedčil som sám seba, že snáď to dám trojke (Hodnotenie 3,5) ()

Nach

Tak jsem se vrátil ze své první ČSFD projekce (děkuji ČSFD za projekci v Českých Budějovicích) a musím říci, že po Iron Manovi 3 a Thor: Temný svět dle mého zatím nejlepší pokračování sólovky hrdiny z Avangers. Určitě za to může scénář, který tentokrát má zajímavější a o dost temnější zápletku. Myšlenka je podobná jako v prvním filmu, ale dále je příběhem rozvíjena. Akční sekvence jsou místy a hlavně na začátku dosti nepřehledné a kamera silně roztřesena. Postupem času jsem si na to ale buď zvykl, nebo tvůrci se napravili. Naopak mrzela mě opravdu silná předvídavost děje, která závisí na tom, že už máte Marvel přečtený a víte tedy jak které postavy dopadnou (respektive nedopadnou). 3D mě docela potěšilo. Rozhodně více než v IMAXU Hobit 2. Sice některé záběry (hlavně ty točené před zeleným plátnem) ono 3D postrádají a v nočních scénách skoro nic nevidíte, ale i tak 55-60% filmu má minimálně průměrný 3D efekt. Pokud tedy jste fandové tohoto typu snímků, návštěvu kina doporučuji. A pokud hrdiny z Avengers nemůžete vystát, pak rozhodně zřejmě tento můj komentář až do konce číst nebudete. ;) 75% ()

Rocky88

Podstatně lepší, než nijaký první díl. Propojení superhrdinského válečníka se špionážním thrilleru docela funguje, akce je součástí příběhu, nikoliv nutným zlem. Hlavní padouch je mocný a má silného přisluhovače, bez kterého by se ovšem film obešel (tzn., že není moc využitý). Líbí se mi I fakt, že ženské hrdinky mají své schopnosti a nejsou jen sexuálními objekty jako třeba v sérii G. I. Joe. Příběh samozřejmě nějaké slabiny má, sám Cap je spíš terminátor než supervoják, i akce je místy dost přestřelená. Všechno to je daň za snahu být bombastický (rozpočet je znát). Bavil jsem se, dávám za čtyři. Mimochodem, kde je zbytek Avengers? SHIELD se rozkládá a nikoho to nebere? Tohle v Marvelu nedomysleli. ()

Elyssea

Captain Obvious. Jaké zklamání, když ona proklamovaná inspirace sedmdesátkovými thrillery skončila jen u obsazení Roberta Redforda. Jestli postavy chvilku pochybují o tom, komu důvěřovat, tak divák nemusí ani na chviličku. Spletitá síť intrik navíc vede snad k té nejdementnější konspiraci století vedené čtyřicet let zaostalým mozkem, kterou stačí zničit vyměněním tří destiček (což je inteligenčně na úrovni těch legračních tyčinek, kterými Thor&spol. zastavili temného elfa). Zimní voják se na plátně taky moc neohřeje, což je vzhledem k názvu celkem nemilé překvapení, zato se nám dostane nového Capova side-kicka, který se na plátno ani obtěžovat nemusel. Akce jinak ujde (nejlepší jsou asi Furyho problémy s autem) a kupodivu je i přehledná. Emily VanCamp je největší castingový přehmat od Natalie Portman a doufám, že to ze sousedky nikam nedotáhne. Ženám trochu napravuje reputaci přijatelně sarkastická Natasha a hlavně Maria Hill, jejíž kariérní růst mě pobavil. Celkově se ale nedokážu ubránit zklamání, protože po dobře rozjetém začátku a po těch kladných recenzích dostala předvídatelnou a hlavně děsně přiblblou zápletku. Další tři průměrné marvelácké hvězdy, a že budu s láskou vzpomínat na to patriotistické čtyřicítkové retro, to jediné jsem opravdu nečekala. ()

joker.george

Rozhodně nejlepší samostatná MARVELovka, první díl se s tímto vůbec nedá srovnat. Všechno funguje na 100%. Akce parádní, luxusní, všechny souboje stojí za to. Vtipů lehce ubylo, ale pořád jsou povedené. Casting se opět povedl na výbornou, stejně tak i zaběhnutí herci předvádí dobré výkony, jak herecké, tak fyzické. Všechna cameo jsou povedená, naváznost na první díl je značná, přestože uběhlo několik let. Russovi se předvedli v tom nejlepším světle a už se těším na další komixy od Disneyho. Nesmím zapomenout ani na hudbu, která byla též podle mě velice povedená. Prostě CA:WS předčil mé očekávání! ()

WoWoW

Už první díl o tomto dokonalém vojákovi s nezničitelným štítem a oblekem ušitým z americké vlajky mi přišel, že do filmového universa Marvel pasoval, jak "prdel na hrnec". A druhý v tom pokračuje. Dokonce je i malinko lepší než byla jednička. V čem? Jednoznačně je to současností a využítím moderních hraček, dále pak zakomponováním dalších postav jako Black Widow či Falcona. A v neposlední řadě i zajímavým příběhem o vnitřním vyhnívání organizace S.H.I.E.L.D. Přece jen ta druhá světová válka byla trochu, jak z jiného světa ( a to ještě z divnějšího než je domov Thora). Myslím, že se tímto filmem dokázal pan Amerika vyhrabat z pomyslného chvostu jednotky Avengers. Tam nyní nechal osamoceného Hulka a přidal se kvalitou svého filmu k těm dvěma nafoukaným bourákům. ()

BarryLyndon

Krucipytel, to byla jízda! *:o**:+* Sypu si popel na hlavu, že jsem to tak dlouho odkládal. Špičkový komorní drama s dechberoucíma akčníma scénama. Přijde mi, že ostatní marveovky měli tak 2 až 3 zapamatováníhodný akční scény, tady jich bylo kolik 20? Čekal jsme vpravdu uplně jinej film, až mne to odzbrojilo svojí komplexností. Ani nevím proč, ale hrozně mi to připomínalo bondovku. *:D* Prostě komplexní rozmáchlej biják, kde je akce jako kráva, špičkovej napínavej příběh, dějový zvraty, tahání emocí do absolutních výšin a přitom to bylo celou dobu neskutečně zábavný. Jenom možná škoda, že jsem byl o hlavních twistech informován dopředu, ale tak to je moje blbost že jo... Z vedlejších postav bych snad nedokázal jmenovat jedinou horší nebo snad průměrnou a hrozně jsem si tu oblíbil Black Widow, ta by si zasluhovala nějakou prequelovo/sequelovou solovku, její rozhovor s Piercem na to vnadí až moc, k tomu ten akcent a křivky olala. 10/10 ()

DrBuznička

Captain dvojka jednak slibuje, že si Cap najde nějakou holku (a nebo si to aspoň rozdá s Black Widow) a že se bude řešit jeho vztah s Buckym (to ostatně slibuje už i samotný název filmu). Obojí ale slouží jen k tomu, aby diváka navnadilo pro další díl a aby bylo ještě co vyprávět. Ještě k tomu jako bonus přihazuje záruku, že se opět setkáme s Falconem – hrdinou ze zapadlých análů komiksového Captaina, který měl zůstat zapomenut a jeho herecký představitel nikdy neobjeven. A celé je to nějaké příšerně bezzubé, protahované, neúnosně nelogické a trapně přiteplené. Vlastně jsem si jen potvrdil, že mě samostatné marvelácké filmy vůbec nezajímají. Kdybych si to pouštěl na počítači tak to pravděpodobně po první půl hodině zastavím stejně jako jsem zastavil jedničku a stejně jako pravděpodobně zastavím i Thora dvojku. Ovšem doufám, že Whedon dostojí svým slibům s Avengers 2, protože Quicksilver a Scarlet Witch mě v závěru navnadit dokázaly. (Je vtipné jak dva vědci říkají, že “po čase superhrdinů přichází čas zázraků” – pravděpoodbě slovo “zázraky” má nahradit “mutanty” na které nemají práva :D) ()

MrPierc

Další sterilní superhrdina, který je uvědomělejší než byli sovětští hrdinové. Dokonalý v každém ohledu. Vše krásně nalajnované, černobílé a hloupoučké. Neměl jsem pocit, že bych mu měl fandit, protože neměl v sobě žádnou lidskost. Záporák se tentokrát povedl a projevil emoce bez pocitu přehrávání. Vyzařoval z něj člověk, sice naštvaný, ale člověk. Hlavní hrdina je takový Ken, který se jen pohybuje a říká hlášky, které se říkat mají, když zatáhnete za šňůrku na jeho zádech. Další příklad vymývání mozků a nenápadná amerikanizace po celém světě. Z takových umělých sraček se mi zvedá žaludek. Jinak už to ani nelze napsat. Nereálné postavy, nereálné chování a vše tak šablonovité. Amerika vás všechny spasí a jde jim jen o dobro. Zapište se do armády a táhněte za jeden provaz. Tfuj! Taková blbina a tolik vydělala. Je vidět, že doba propagandastických záběrů před hlavním programem v kině se přesunula přímo do filmu a stojí miliony dolarů. Lidé za to dokonce platí v kině = geniální tah. ()

Attta

Tak k tomuhle není ani co dodávat, prostě plná palba bez přemýšlení. Nemám rád v poslední době v podstatě žádné nové scifi akčnáky, až na jednu velkou vyjímku a to jsou Marvelovky a protože už jich máme pěknou hromádku, tak nemůžu být štastnější. A abych to vyjádřil ještě líp, předemnou "leží" Thor The Dark World a i přestože je skoro jedenáct hodin večer a zítra vstávám do práce, přesto si ho pustím. :) ()

Rodriguez

Musím uznat, že pokračování bylo ještě lepší než první díl. Samý zvrat a překvapení, jen tak z vesela dál. 95% ()

apacka

Nemám ráda kapitána Ameriku, Ameriku, Marvel, Chrise Evanse, Avengers, honičky v autech, finální souboje. Ale tohle mělo švih jako prase. Super záporák (Sebastian Stan). Zábavný - v nejlepším slova smyslu. ()

bourec

Fakt výborný.Sice pochopitelně absence krve,ale prostě v takhle nadupanym filmu to je fuk.Evans sympaťák,a i když je tam spousta komiksovejch přehnanejch scének,tak ten děj má i něco do sebe.A pokud vám nevaděj takový ty kydy pod americkou vlajkou,jste trošku dítě,tak se vám to musí líbit,ať chcete nebo ne.Tohle je totiž oproti jedničce kvalitativní nárust jako prase.A některý píčusové,jako třeba to hovádko se jménem bývalýho argentínskýho čutálisty,nebo ten blb co napíše,že kapitána buzíka nemá rád,proč na to čumíš,vole? 100%. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018