Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

elanius

(92/2014) / Trošku mám pocit, že Captain 2 obdržal privysoké čísla. Akčný štandard na leto to áno, nič viac bohužial nie. Ale Marvelovky idú klasicky hodnotením nad ich reál. Prekvapivo ma zabavil viac Thor. (6/10) ()

Koocik

Velice příjemné překvapení, protože upřímně člověk po tom bídném prvním díle toho ani moc neočekával. Nyní se ale CA2 vyšplhal v mém pomyslném žebříčku, co se marvelovských filmů a příběhů jeho jednotlivých hrdinů týče, na samotnou špičku a překonal i tak moji doposud nejoblíbenější sérii iron mana. Jen škoda té samotné druhé poloviny, která film trošku táhla dolů, protože jinak by to bylo bez pochyb na maximální hodnocení. Těším se na další díl. Jo a jen tak mimochodem, ta Scarlett zde byla naprosto k sežrání :3 ()

noriaki

Lepší než jednička, ale víte jak - Kapitán Amerika je pořád stejně upjatý suchar. Pokračování nevýrazné jedničky tak stále kráčí svou vlastní cestou. Takže žádný lehce parodický smysl pro humor, vtípky jsou tu asi dva a oba suché, ani charisma a bezstarostnost, ale sofistikovanost a reflexe dvou ze čtyř nejpalčivějších problémů západního současného světa. Naštěstí druhý díl vypadá tak dobře, až se zdá že by existence SHIELDu sama mohla i za třetí problém - chronické zadlužování vyspělých států. Čili sázky jsou vysoko, se ztrátami se počítá a akce podle toho vypadá. Bratrská režisérská dvojice se nechala slyšet, že se při natáčení inspirovala klasickými sedmdesátkovými politickými thrillery a na filmu je to opravdu trochu vidět. Ovšem jediné co má společného se Třemi dny Kondora, je doopravdy jen ten Redford. ()

Beky

Až na konec typicky komiksové destrukce, jsem myslel že koukám na akční film z produkce Michaela Baye, akce velmi přehledná a fyzická. Líbilo! ()

Pavlínka9

Kapitán Amerika je můj nejneoblíbenější Avanger...A opět mě nezklamal :D :D Vzdávání hold americe a všemu s tím spojené, trochu toho patosu a ohromné množství akce....a to bylo super :) To jsem jako byla až v šoku, jak to bylo dobré :) Efekty - za ty se ani nedivim, že byli nominováni na plno cen :) Akce mě ohromně bavila, vznášející se "lodě" či co - ty byly tak gigantické a skvěle znázorněné - paráda :) Velice příjemně mě ohromil Sebastian Stan, který by dlouhé vlasy mohl nosit častěji ;) ;) Scarlett by neměla mít tak okatě umělou paruku a chtěla bych tak bezpečné auto, jako má vedení S.H.I.E.L.D.u... :) Jsem ráda, že se tam nejobjevili zbytečně další postavy, které jsme viděli až v dalších filmech. Dvě potitulkové scény byly velmi zajímavé a kupodivu jsem se opravdu velice bavila...Až jsem z toho v šoku... :D :D ()

anli

První Avenger se nám vrací v událostech ,které časově spadají po prvních Avengerech.Ano ,komiksový svět se propojuje a nyní je opravdu nezbytné vidět všechny komiksové filmy pro úplné pochopení celého vesmíru ,takže ač nejsem velký příznivce komiksů ,dělám tak a dokoukávám ,co jsem neviděl a inu ,vesmír se vyplňuje ,zakulacuje a mnohem lěpe definuje a je plnější a jasnější.Captain America se tedy přesouvá z druhé světové válkjy do současnosti ,je členem týmu Avengers ,je mnohem vážnější a dospělejší a jeho nové dobrodružství je o mnoho akčnější a velkolepější.Scénář je v duchu současných komiksovek a rozhodně se nemá za co stydět ,stejně jako oba režiséři ,kteří jedou na plný plyn a šlape jim to.Trochu jsem nemohl překousnout-pozor malý spojlírek ,že stále a tajně už od druhé světové války existuje Hydra a dělá neplechu.To si toho nikdo za takových let nevšiml?Pak jsem se s tím smířil ,řka si ,že politici je verbež všeho schopná a bylo to vpohodě.Vše šlape na výbornou a to jak zvuk ,vizualizace ,tak herci ,hlavně Chris Evans a Scarlett Johansson ,které to stále a pořád pekelně sluší a zraje jako víno a hraje jako z partesu.Taky jsem si po delší době moc užil Roberta Redforda ,jehož politický záporák je opravdu skvělý.Trochu mi tu v závěru chyběl větší tah na branku ,trochu víc nápadů ,ale jinak jsem byl velmi spokojen ,takže dávám 85% a velmi se těším na další marvelovky. ()

immortalis

|| 2.4.2014 (3D České Budějovice Cinestar | ČSFD Projekce) || Klobouk dolu před režiséry. Spolu s Avengers nejlepší marvelovka a podstatně lepší než první díl. ()

hroubek

Tak nakonec se to bratrům Russovým povedlo. Captain America: Winter Soldier hravě překonává svého předchůdce a taky většinu předchozích filmu od Marvelu. Marvel si zaslouží velkou pochvalu za to, že film svěřil tvůrcům, kteří sice nikdy nedělali velkorozpočtový film, ale na druhou stranu měli vždy spoustu nápadu, které se nebáli realizovat viz. seriál Community. Bratři Russo zvládly rozžvýkat obrovské sousto, které si ukously a dokonce se jim podařilo prodat postavu Captaina Ameriky, takovým způsobem, že nebude už nikdy působit jako otloukánek mezi Iron Manem a Thorem. . Přesto největším kladem celého filmu je jeho posun jak po žánrové stránce, tak i emoční a výkřiky, že jde o Temného rytíře marvelovského vesmíru nejsou zas tak zcestné. Dalším důležitým faktorem je to, že se film může opřít o silnou grafickou novelu, ze které příběh volně čerpá. Celkově jde o to, Captain America urazil dlouho cestu od prvního filmu přes Avengers až sem. V prvním filmu jsem se s ním seznámili a tvůrci nám ukázali jaký je, v Avengers dokázal, že si zaslouží být členem týmu nejmocnějších superhrdinů. A tady se z něho stala postava se vším všudy. Už to není ten naivní kluk jakým byl v jedničce, už není vykulený jako byl v Avengers. Tady je to postava z masa a kostí, která má emoce, strach, pochyby a ví, že když selže tak to bude mít následky. Hodně k této charakterizaci pomáhá politicky laděný příběh, kde jsou hrdinové odkázaní sami na sebe. Chris Evans podává velmi dobrý výkon a to jak v akčních scénách, tak i v těch dialogových. Scarlett Johansson má konečně nějaký prostor pro svou postavu a využívá ho opravdu na maximum. Anthony Mackie ukazuje, že se v marvelovském světě neztratí, a že s ním máme do budoucna počítat. Robert Redford je tady naprosto perfektní a po každé, když je na scéně je z něho cítit naprostá jistota. Totéž můžu říci i Samuelovi L. Jacksonovi, který nám konečně předvede pravého Nicka Furyho. A když máme tak silně obsazení, tak zamrzí, že některé postavy nemají v příběhu větší využít. Platí to hlavně pro záporáky, které jsou oproti předloze hodně nevyužity. Sebastian Stan je jako záporák přesvědčivý, ale krom vyhroceného závěru, je ve filmu prakticky zbytečný. Totéž i je u Franka Grilla. Dále mně mrzelo nevyužití Emily VanCamp, která má jako Mackie velký potenciál pro další filmy. Co mě, ale naopak naštvalo byla zápletka s Hydrou, která mě hodně zklamala, sice do filmu patří, ale mě přišla jako vycucaná z prstu a je to jedena z největší slabin filmu. Film má spoustu skvělých akčních scén a to ať už osvobozování lodě, dvě automobilové honičky nebo epický závěr ve vzduch. Každá akční scéna je jiná, parádně natočená a nikdy nenudící, jako třeba Falconův let, nebo útěk Nicka Fury. Daří se i soubojům muž proti muži, které jsou hodně dobře provedený hlavně v závěru. A když dojde na dojemné scény, tak film pořád perfektně šlape. Captain America: Winter Soldier je jedna z nejlepších marvelovek, která ukazuje, že marvelovky se silným příběh mají stále co nabídnou a za to jsem hodně vděčný. PS: Dvě po titulkové scény se povedly a vyplatí se na ně počkat do konce. () (méně) (více)

MishKonn

Neni to pro me sice nejlepsi Marvelovka, ale jedna ze dvou nejlepsich: setsakramentsky tesna plichta s The Avengers! KONECNE vyzralej a temnej film, nejen klasickej superhero akcnak, ale i spy-thriller kterej jako by vypadl z pera Toma Clancyho. Na tohle jsem od Marvelu cekal uz dlouho. ()

Michi88

I když kapitán není zrovna můj nejoblíbenější super hrdina, film se mi vcelku líbil. Jenom pro příště, když se film jmenuje Captain America, tak to mělo být hlavně o kapitánovi a nejenom, že v první půlce filmu sekundoval Nickovi Furymu, kterého teda zrovna dvakrát v lásce nemám a o druhou polovinu se dělil s Natašou, na kterou se strhávala všechna má pozornost, takže kapitán šel do kytek. Možná lepší název by byl Čtvrtka Avengers: Návrat Nicka Furyho. Už jsem se jenom sám sebe ptal, kdy se tam objeví Iron Man nebo Thor. Velkým plusem filmu jsou akční scény, zápletka, přítomnost Natašy, ale i mě zaujalo proplétání s kapitánovou minulostí. Když to porovnám s Thorem nebo Iron Manem jedná se o slabší věc a po konci promítání se ke mě bohužel pocit "Musím to vidět ihned znovu" nedostavil, proto slabší čtyři. PS: Podtitulková scéna mě možná i víc zaujala než celý film, a ještě víc mě natěšila na další Avengers. ()

Mishqo

Ďalšia z rady kvalitných marveloviek, ktorá síce nijako nevybočuje zo zabehaných koľají, ale i tak zaujme či už akčnosťou, hudbou, nejakými tými vtipnými scénami či kvalitnými hereckými výkonmi. Chris Evans sa jednoducho do tejto roly velmi hodí. 80-85% ... ()

JohnSmith

Tak o třídu lepší než první díl. Dvojka je akční nářez s výbornými triky a solidním příběhem. Ačkoli má délku přes dvě hodiny, tak film utekl jako voda. ()

Timak

Těšil jsem se moc. Měl jsem určité obavy, které se nakonec nekonaly. Co tady musím předevšim vyzdvihnout je to, že Marvel konečně našel důstojné záporky (a ne jen jednoho), z kterých se hlavní hrdinové sednou na zadek. Atmosféra vynikající, měl jsem dokonce moment, kdy jsem propadl lehkému zoufalství, že to skončí jinak, než si přeju. No prostě zážitek neskutečnej. Noví hrdinové se neztratili a ty staří válí. Nemá cenu psát další věci. Pokud jste fanda Marvelu, tohle Vám nesmí uniknout a pokud jste fanda dobrých filmů, tak stejná odpověď. Have fun. ()

romajz15

Jeden z nejlepších Marvelů. Celkově je film takový vážnější a temnější než ostatní Marvely. Hodně dělá větší přítomnost a důležitost Černé vdovy, na kterou se vážně dobře dívá. Akčních scén je tu tak akorát a nevypadají ani stupidně ani nejsou nepřehledné. Winter Soldier je také úžasná postava. Filmu trochu odlehčují občasné vtipné hlášky. Pokud se o nějaké soundtracku dá říct, že je epický, tak je to tento a myslím, že Henry Jackman překonal i svůj doteď nejlepší soundrtrack k X-men: Prvn třída. ()

VasaX

Kapitán Murrica je skvělým kouskem super-hrdinské marvelovské série, který si zaslouží pozornost i přemrštěné hodnocení. Viděno v 3D a Dolby Atmos, což jsou tak nějak dostupné možnosti technického prožitku. A to se také podepisuje na výsledném dojmu. 3D nerušivé a Atmos neagresivní, tak to mám rád. Člověk zapadne prostě do děje a atmosféry, aniž by se všímal jednotlivých prvků: "jé teď mi Zelený Hulk strčil zadnici přímo před nos a slyšel jsme jak jeho pšouk kolem mě putoval!" No ještě že to není "4D". Každopádně kapitán Rogers je frajer a když mu sekunduje někdo se sexappealem Scarlett (v tomto případě ona sama), tak Dvě a čtvrt hodiny utečou jako voda. A místy velmi poutavě, že se ani nebudete modlit, ať už to skončí, protože potřebujete nutně na záchod. A to po uplynutí první hodiny. True story. Samozřejmě že "Zimní voják" má své vrtochy, ale pro fanoušky reloadnutého Marvel univerza jsou zanedbatelné vůči tomu, co na plátně dostanou. Já dávám pět, protože po odchodu z kina jsem byl velmi potěšen, a v rámci žánru velmi spokojen. Není to ani zdaleka kandidát na zlatý fond kinematografie, ale než si to rozmyslím dávám pět hvězdiček, ať si mě přijde třeba Nick Fury seřezat (ten "černý", ne ten "bílý"...)! ()

drake31

Marvel Studios pokračuje v zabehnutom trende a prinieslo nám na plátna kín a televízne obrazovky ďalšie vysoko kvalitné dobrodružstvo z ich filmového univerza. V prvom rade musím povedať že prvý Cap nebol môj najobľúbenejší film z tohoto univerza, a samotnú postavu Captaina Americu som si tiež nijako extrémne neobľúbil. Bratia Russovci a scenáristický tým všetko zmenili. Dovoľte mi ešte pripísať kredit Feigeimu a celému zoskupeniu okolo neho, že sa neboja riskovať zverenie ich materiálu novým tváram (ako sú v tomto prípade bratia Russovci) a hľadajú tvorcov ktorí majú víziu, talent a cit pre storytelling. K filmu. Ako som spomenul úspech druhého Capa musím pripísať réžii a scenáru. Samozrejme máme tu skvelé vizuálne efekty, hudbu ktorá nás navnadí, a podľa môjho názora aj jedny z najlepších akčných scén tohoto roka. Lenže! príbeh ako zo sedemdesiatkoveho špionážneho thrilleru je to čo dodalo tomuto filmu tú správnu príchuť. Nečakal som že dostanem niečo takéto, čakal som len komixovku ktorá ma bude baviť, nie film kde budú hrať prime konšpirácie, podrazy, a skvelé dialógy. A to aj ďalšia vec ktorá sa mi na Marveli páči, že sa neboja implementovať ďalšie filmové žánre do ich filmov (viď. GotG ako space opera), a tak ich udržiavať "fresh" a ponúkať fanúšikom nové obzory ako aj udržiavať ich napätie čo môžu očakávať od ďalších filmov. A znova som trochu odbočil. Príbeh hral podstatnú časť prečo som si tak obľúbil tento film. Stále sa bolo na niečo pozerať, stále sa niečo dialo. Hluché miesta prakticky neboli, a scény ktoré mali potenciál sa stať vatou, boli príjemnou pauzou medzi akciou a kutím piklov. Tiež sme sa dostali viac pod kožu "vedľajším" charakterom ako sú Black Widow, Nick Fury či Maria Hill a boli nám predstavené aj cool charaktery podobe Falcona a Winter Soldiera. Herecká elita bola bezchybná - klasici Evans, Johansson, SLJ skvelý ako vždy, a nováčikovia vo svete Marvelu - Mackie, Redford a (u mňa hlavne) Grillo potešilo viac než dostatočne. Captain America: The Winter Soldier preniektorých nemusí byť dokonalý, z môjho pohľadu je možné vytknúť zopár vecí, ide hlavne o nitpicking, ako keď vo finále SPOILER na časovači ostala jedna sekunda SPOILER, takéto maličkosti mi len ťažko dokážu pokaziť filmový zážitok. Je zjavné že som nadmieru spokojný, je škoda že už to nie je v kinách, pretože by som si to ešte raz a s veľkou radosťou pozrel na veľkom plátne, ale aj na obrazovke notebooku je druhé pokračovanie Captaina Americu stále skvelým filmom, ktorý je zatiaľ(!) v prvej trojke najlepších filmov roku 2014, a s určitosťou sa radí do prvej trojky najlepších filmov z MCU ... tu je to však už na dlhšie rozmýšľanie. Plné hodnotenie, plne zaslúžené, a nehorázne sa teším na návrat Russovcov pre tretie pokračovanie. ()

Trustme

Další tuctová filmová marvelovka s jejich nesympatickými hrdiny a pro budoucnost nekonečným pokračováním jejich bezpohlavních příběhů. Nevýrazný Chris Evans, ošklivá Johansson a chudák Bobby Redford se na stará kolena pokouší o padoucha v komiksu. Akce je opulentní, souboje okouzlující, Winter Soldier do sundání masky geniální a Nick Fury nejlepší postavou. Scéna dobývání jeho pancéřovaného vozu je tím nejlepším, co lze brát za pamětihodnotné. Což je málo a nebo naopak dost u tohoto pubertálně-popcornového výplodu. ()

VanTom

Nečekaně seriózní Kapitánova mise, ono vždyť také jde o identitu celého SHIELDu a světovou bezpečnost. Na děj je tak kladen nebývalý důraz, stejně tak na skvělé, v rámci univerza reálné a živoucí postavy s jejich postoji. Poměrně pomalé tempo prošpikované výbornou fyzickou akcí sice nakonec vygraduje v megalomanskou bitvu se třemi helicarriery, ovšem i tak mi přišel duch snímku relativně "komorní" (opravdu s velkými uvozovkami) a především osobní. ()

yeniczek

Dodnes nevidím důvod, proč je zrovna dvojka Kapitána tak adorována. Fyzická a bolící akce? OK první dvě akční scény jsou opravdu zábavné, škoda jen, že při té opravdu nejlepší hraje prim Fury. Postupně film začíná přehlcovat a když už vykoukne dobrý nápad, tak je umlácen další generickou akcí a šílenými zkratkami a náhodami. Ne, druhá půlka mě totálně nebavila a nebýt to dostatečně nahlas, tak jsem v kině usnul. Beze srandy. 5-6/10 a první díl je doteď mým nejoblíbenějším z Fáze 1!!!, kdyby někdo pochyboval... P.S. Až si jednou postavím super záporáckou loď, tak tam opravdu radši budu mít jednu větrací šachtu o průměru dva metry než to, že stačí vyměnit v prosklené kupoli jeden čip a tradá. Můžou si na vážno hrát jak chtějí, ale tohle tvůrce vždycky dostane. ()

L_Johnny

Na mě moc žvástů kolem. Film je asi na stejné úrovni jako jednička, ba dokonce jednička jse mi líbila víc. Až moc velké fantasy, co mi i dohromady s takovým Iron Manem nedává moc smysl. (Já vím, že to je komiksovka, ale i tak mi to logika nebere). ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018