Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

Martin741

Takze Hannibal Lecter sa dockal aj serialu? Dobre! Videl som uz cosi, atmosferu to ma slusnu, pan Mykkelsen vie hrat takze zatial spokojnost : 84 % ()

O´Neill

Pilot: nuda, hovadina, blbost. Na Hannibala jsem se velice těšil, nicméně již po pilotu mohu říct, že opravdu pochybuji, že budu ve sledování pokračovat. Po prvních 45 minutách naprosto nevím, co že jsem to vlastně viděl. Střihy jsou katastrofální, scénář je mimo a celkově jsem vlastně nevěděl, o co se jedná. ()

Elyssea

My si s Fullerem skvěle rozumíme. Ať je to ironická Georgia z Dead Like Me (a cameo Ellen Muth geniálně vyřešené tady) či koláčník Ned z Pushing Daisies nebo empatický Will, zatím jsem s Fullerem nešlápla vedle. Hannibal navíc působí diametrálně odlišně od cynického světa smrtek nebo pastelově bizarních úmrtí ve Světě koláčů. Hannibal je chirurgicky přesný a až klinicky chladný. Nedělá z Hannibala anti-hrdinu, kterému můžete fandit. Jeho manipulace jsou nádherně odpudivé a působí stejně umělecky, jako jeho prostřená tabule. I ty vraždy, třebaže kruté a nechutné mají v sobě jisté estetické cítění (a teď čekám, kdy mi na dveře zaklepe pár pánů s bílou kazajkou). Hannibal je zkrátka nádherně nejednoznačný. Pohrabe se vás v mozku a buďto se vám to líbí a jdete si pro další díl nebo to nezkousnete a začnete chodit na terapii někam jinam. Já jsem spokojená. Druhá série navazuje na tu první, jen ještě dovádí k dokonalosti manipulaci s postavami a divákem. Pomalu se utahují šrouby a jeden zvrat pozvolně plyne v další. I když jste krůček před scénáristy, neubírá jim to na působivosti. Spíše trpíte tím, že víte, co nevyhnutelně přijde. A poslední díl pak ústí v jedno z nejpůsobivějších televizních finále. Jak na tohle naváže třetí řada si nedokážu představit. Třetí série je zejména v první polovině naprosto odlišná jak atmosférou, tak zpracováním. Najednou to není hon za jednotlivými vrahy, ale pouze za Hannibalem. Záleží na vás, jestli na tuto hru přistoupíte a necháte se Hannibalem pohltit nebo ne a já musím říct, že se mi italské intermezzo líbilo. Ve druhé polovině nastupuje Červený Drak s vynikajícím Armitagem, který si poměrně dlouho jede své vlastní sólo. Armitage si zaslouží respekt, co dokázal zahrát s minimální podporou dialogů. Už dlouho jsem neviděla opravdové využití těla pro ztvárnění postavy (a teď nemám na mysli drastické změny na váze). Dále nemůžu nezmínit Bedelii Du Maurier jejíž závěrečný dovětek je vcelku ironickým završením jejího přítomnosti v Hannibalově světě, ledová královna Gillian Anderson mě nepřestala zajímat až do konce, což se bohužel nedá říct o Jackovi a Alaně. Závěr byl pro mě trochu antiklimatický, přesto je mi velmi líto, že se Fuller nedostal ke čtvrté sérii. ()

TommyLeeJape

Mňamka! Postava doktora Lectera se ve světě filmu pohybuje již téměř třicet let, takže tuhle novotu považuji za celkem odvážný kousek. Nemluvě o tom, že Mads Mikkelsen se zde pokouší o nemožné, vyrovnat se Anthonymu Hopkinsovi (překonat ho nelze). Nemůžu tvrdit, že by se seveřan nesnažil, akorát prostě postrádá takovou tu šíleně chladnou eleganci, kterou tak dokonale vystihl právě Hopkins. Na druhou stranu je to celkem příjemná změna, proč ne. Seriál určitě řadím před všechny současné detektivní slátaniny, kterým ve většině případu nemůžu přijít na chuť. Občas mi sice připadá, že v tom scénáristé trošku plavou, narazíme i na pár nelogičností a v jednotlivých dílech se určitě dají najít hluchá místa. Ale to jsou zatím jen malinké nedostatky, posazené do ústraní Hannibalovou kulinářskou poezií, během níž se těm skutečným magorům bezesporu sbíhají sliny. Celkem mě zajímá, jestli by doktor se svými pokrmy uspěl v Prostřenu ("A na závěr tady mám čerstvá husí jatýrka s cibulkou." "To vypadá výborně pane Lecter, ale kde je paní Jitka?"). ()

dubinak

1. série Po prvních pěti dílech jsem si říkala, jestli si ze mě dělají srandu, nebo jestli bude Hannibal pořád pokračovat tím strašně psychedelickým, přematlaným až nelíbivě vážně se beroucím stylem nebo jestli se konečně budou jednotlivé zvraty uzavírat či nikoliv. K mému zklamání nebyla první série až tak nevšední a originální, spíš něco jako Kriminálka Las Vegas s návazností. Pořád se nemůžu ubránit tomu škodlivému pocitu komerčnosti. Hugh Dancy byl prvních pár dílů vážně nesnesitelný. Neříkám, že byl špatnou volbou pro jeho roli, ale mohli mu ve štábu nakázat méně otravné výrazy, protože kolik grimas on za jeden díl udělá... Mads Mikkelsen tady udržuje pozornost asi nejvíc. Samozřejmě. I přesto nemůžu říct, že zde vyčnívá tak, jak by býval mohl. Seriál se sice snaží být převelice šokující, ale tentokrát mu to moc nežeru. Je tam až příliš individuálních liníí, které se různě motají z dílu do dílu, pokaždé vystupují jiné postavy s jinými jmény a než stihneme se seriálem zařadit správnou rychlost, už se pomalu přechází k problému někoho dalšího. Na mě zatím až moc nepřehledné. Nemůžu ovšem vyvrátit, že napětí stoupá a poslední díly byly už značně zajímavější. Tudíž musím zhlédnout i další sérii. ()

Dannysek4U

Atmosfera, provazanost jak s cyklem, tak interni, struktura, hereckej fond, inovativni prace s klasickou kriminalkovou sablonou, vsechno super. ()

pufina

Brilantní Hugh Dancy v roli Willa Grahama, na straně druhé je tu slizký, nechutný Dr. (Kanibal) Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen), který má zvracené chuti a já osobně bych s ním polemizovala o tom, co servíruje. Ale znáte to: proti gustu.. Já osobně jsem uchvácena nejen výborným hereckým složením, charaktery, hudbou, ale hlavně atmosférou! Dřív bych nevěřila, že někdo dovede předčít Hopkinse v roli Hannibala Lectera, ovšem dnes už mám názor docela jiný. S mírným zklamáním ze závěru jsem i přesto natěšená na pokračování. ()

Wormboy

Mena nerobia kvalitu a ani pritomnost Madsa Mikkelsena nezachranuje scenaristicku mizeriu, ktora sa taha od zaciatku a konci az predposlednou epizodou. Hugh Dancy nech ako postava trpi ako chce, je mi nesympaticky, M.Mikkelsen Vie, avsak jeho Hannibal je proste postavou tazko uveritelnou. Na kazdeho ma vzdy a za kazdych okolnosti cas, nech sa deje co sa deje, no a popritom vsetkom dokaze viest "sukromny" zivot za oponou. Samotna pribehova konstrukcia nie je zla, len nosna linia je na obrovsku skodu posadena do uzadia a vpredu su vrazdy snaziace sa nas presvedcit, ze na tomto svete je zrejme viac masovych vrahov (mimoriadne vynaliezavych s obrovskym mnozstvom kreativity a casu), ako obycajnych ludi...masivnu psychologicku/psychiatricku rovinu prenecham odbornikom, avsak mne ako laikovi to akosi nesedelo. Zaver serie ma vsak zrejme pritiahne aj k tej nasledujucej. Potencial tam totiz je. Ano, a tento potencial vidiet aj v druhej serii, nanestastie len v niekolkych dieloch, zvysok je pre mna neskutocna nuda. Po dvoch seriach koncim... ()

Morzael

Na doporučení jsem se nakonec dokopal na Hannibala podívat. Detektivní thrillery mi nikdy nebyly moc po chuti, a tak jsem čekal, že tento seriál mě totálně mine. To jsem se pořádně sekl. Od prvního dílu jsem nastoupil na vlnu temné, psychologické hry dvou geniálních postav, která mě nemilosrdně s sebou strhla. Mads ztvárnil Hannibala, jako by se pro tu roli snad narodil. Slizký, nevyzpytatelný, a zároveň elegantní a sofistikovaný, z doktora Lectra jde prostě hrůza i obdiv. Šílenosti masových vrahů v okolí Baltimoru, co se v seriálu objevují, musel vymýšlet někdo vážně psychicky vadný, ale o to větší je to podívaná. Tíživá atmosféra, geniální dialogy, výborně napsané postavy, nemůžu jinak - za mě jeden z nejlepších seriálů vůbec. ()

Pajky3

1. série Jestli existuje jeden seriálový tvůrce, jehož rukopis okamžitě poznáte, tak je to Bryan Fuller. A já se rozhodně řadím mezi fanoušky jeho tvorby. A i u Hannibala je to zřetelný, opět se servíruje skvěle obsazené drama s dokonalou stylizací každého detailu. Příběh je mnohem víc serializovaný než se na první pohled zdálo a znalost filmového zpracování není vůbec třeba. I když stejně jako znalost ostatních Fullerových seriálů nabízí pár odkazů navíc, třeba role Ellen Muth byla fajn. Jsem docela zvědavý na to, kam se bude seriál hlavně příběhově posouvat v druhé sérii, ale pokud mi nabídne alespoň stejnou zábavu jako tomu bylo u řady první, tak budu spokojen. Ostatně stejně jako zatím pokaždé, když jsem objevil seriál od Bryana Fullera. 2. série A hurá na druhou sérii téhle seriálové lahůdky. Tentokrát se role tak trochu obrací a lovec se stává loveným, ať už mluvím o Willovi nebo nakonec o Hannibalovi. Navíc bylo příjemná zase někde vidět Michael Pitta, kterak si užívá hrát pořádnýho magora. A jediná postava, ke které má výtky je vlastně Jack Crawford, který se v zájmu toho, aby se scénář hýbal tam, kam je potřeba, chová někdy opravdu divně a nevysvětlitelně. Závěrečná epizoda je vážně dokonalá, plná překvapivých zvratů a podle mě by skvěle sloužila jako závěr seriálu. Nevím, co nás čeká ve třetí řadě, ale úplně si nedovedu představit, čím se tohle dá překonat. A i když říkám tohle, tak musím přiznat, že jsem na ni zvědavý. 3. série Bohužel se budu muset přidat k zástupům těch, které třetí série zklamala. Ba co víc, vysloveně mě nebavilo na ni koukat a některé části (hlavně první polovina) byla skoro utrpením. Vše se zlepšilo příchodem Červeného draka a dojem vylepšilo hlavně závěrečné rozuzlení. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to klidně mohlo skončit druhou řadou a příběhy z této série byly tak trochu navíc. ()

Bane_Boss

HANYBL D KANYBL. Seriál ve mně probudil ještě větší stvůru, než tu, jež ve mne žila doteraz. Žádný divák nemůže pořádně porozumět Willovi, pokud se neprobouzí v noci zbrocen potem z důvodu nočních můr a hlasů, jež našeptávají strašné věci. Pro mě je to noční chléb, takže rozumím. Žádný divák nemůže skutečně porozumět Hannibalovi, pokud není narušen. Já jako psychoanalytik-samouk-expert mohu, protože jsem totál jebnutý. Vstřebal jsem šílenství a jsem jiný člověk. Pro mě, stejně jako pro Sokrata, smrt není porážkou, ale lékem. Sumys Sumárys - Hannibal je hypnotický a elektrizující seriál, stejně jako země čerstvě zasažená bleskem(nebo její parfém). Má lahodná hlava mi nebere, proč nedostal ani jednu nominaci na Emmy, když druhá série a její finále nakopává prdel většině televizních seriálů za uplynulou sezónu. Zkurvysyni!! Sníst Vás všechny, neposlušní nezdvořilci! ()

dr.fish

Viděl jsem jen první sérii. S vypětím všech sil. Je to čistě televizní zábava, žehlení, domácí práce. Mads se sice snaží, ale nemá toho moc co hrát. 50% ()

URBAN

Na světě je teprve jenom pilot takže nemůžu objektivně hodnotit , ale je to sakra dobrý jestli to bude pokračovat pořád v tomhle směru tak máme zaděláno na další skvělý seriál a vůbec nevadí že je to vykrádačka Dextra nebo se to zdá jenom mě a jsem snad jediný komu pilot nepřipadal jako pomalý rozjezd no když to porovnáme s ukázkami druhého dílu tak ano , ale ten jsme ještě neviděli ( 7.4.13/MAC ) 1 - ***** ( 22.4.13/MAC ) 2 - ***** ()

markyz.

Lepší než všechny kuchařky dohromady, naservírovali mi všechno co chci a vlasně i to jídlo. K první sérii nemám slov, 100% a natěšenost na další ()

bartias

Zajímavý koncept se po úvodním ohromení stává obětí sebe sama. Hutně pochmurná atmosféra se zají a chytré slovní bitvy mezi manipulativními postavami začnou nudit, jako by zblbly. Někde během pátého dílu jsem definitivně ztratil pozornost a během následujících tří mě Hannibal přestal (podobně jako Bates Motel) zajímat. Nepomohla ani sporadická účast Gillian Anderson. ()

okkac

Season 1 90%. Vynikající. Extrémní, ale zároveň taková estetická brutalita se nikde nevidí. Mikkelsen výborný. Snad jen ta větší epizodičnost je trochu na škodu, jelikož bych pak do Nové Anglie nikdy nejel, protože taková koncentrace sériových vrahů je až přemrštěná. Season 2 95% No vida. Teď už je děj hodně konzistentní a pár seriových vrahů se odbyde na začátku, ale zbytek se už vše točí kolem hlavních postav. První půlku sezóny jsme navíc v takovém trochu obráceném Mlčení Jehňátek. Finální episoda je pak natočená opravdu brilantně, což se u seriálů běžně nevídá a koncí pěkným masakrem, i když o definitivním osudu několika postav se dozvíme až v další sérii, která velmi změní tón a prostředí od prvních dvou. Season 3 90% Třetí sérka má dvě poloviny. V první sledujeme Hannibala v Itálii a děj vychází z knihy, z které čerpal i Ridley Scott v Hannibalovi. V druhé půli nastupuje na scénu Červený drak. Třetí série byla asi nejvíce psychedelickým seriálem vůbec. Tolik kamerových a jiných hrátek nikde jinde není. Občas toho bylo až příliš, kdy vizuální forma totálně válcovala děj. Každopádně konec byl celkem OK. Další série už nebude, což myslím stačí. Alespoň se na Hannibala bude vzpomínat v dobrém. ()

Sharlay

Prozatím zůstanu u jedné hvězdy. Po třech epizodách mi neustále v mysli vyvstává dojem zbytečné a příliš na efekt udělané (opravdu) televizní produkce, s jejími klady i zápory. Vrstvy jednotlivých dějů a akcí jsou udělané příliš na sílu a tohle tempo v každé epizodě její výsledný dojem neuvěřitelně drolí. Rozpolcenost je znát i ze samotných herců. Jejich postavy jsou, až se skoro nechce věřit, naprsto ploché a jejich "hloubka" čiší pouze z předem daného schématu, nastaveného původními filmy o doktoru Lecterovi. Snad tomu ještě šanci dám, ale rozpačitost, kterou v tomto seriálu vidím mě doslova šokovala. Při srovnání s jakýmkoliv jiným seriálem stejného žánru je pro mě Hannibal splácanina bez jasné vize (snad pouze kromě vize znepokojovat diváky morbiditami a zcela samoúčelně vykonstruovanými profily jednotlivých vrahů, doktora Lectera v to počítaje). Zkrátka neplastické, nedomyšlené, nedodělané, hluché... ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)