Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

Radiq

Mads Mikkelsen se rozhodně nemá za co stydět - jeho ztvárnění Dr. Hannibala Lectera je... jiné. Hopkins měl svou šťávu a on má taky svou... jinou. Vůbec mi nevadí, že nám tuhle legendární postavu tvůrci předvedli v trochu jiném světle. Co mě ale mrzí, tak Will Graham. Nejen obsazením, ale jeho přehnaně přehnanejma empatickejma schopnostma. Vcítit se do vrahovejch myslí by mohla být skvělá schopnost, ale tvůrci neudrželi uzdu a vytvořili nadpřirozeně dokonalyho jedince, kterej má skoro vždy a ve všem pravdu a ještě se nestydí to dávat přede všema najevo. Taky Jack Crawford je dost rozporuplnej, i když Laurence Fishburne dělá, co může. Je to ale dost o nepochopitelném chování různejch postav. Ale dost o mínusech. Moje uznání teď schytají vrahové a jejich vraždy. I když jsou často hodně fantasmagorické (ten žampionovej farmář nebo tvůrce totemu), zpracování je realistické a naprosto ujetě vymyšlené. Krev se mísí s jinejma tělesnejma tekutinama jedna báseň. Očividně se Baltimore a okolí duševně vyšinutejma lidma jen hemží. Tím to dostává dost neuvěřitelnej rozměr a často mi ten děj přišel divnej. Jo a zatím to je asi jedinej seriál, kde asi na každýho vraha existuje minimálně jeden psychiatr nebo jiná mentální postava. Docela mi tam vadil ten jeho vnitřní stěrač a "This is my design". Ale jinak po první sérii spíš spokojenost. 2. série: víc psychologie, intelektuálních dialogů (kdy mi často jejich smysl unikal), uvěřitelnost se pomalu vytrácí, i když pominu reálnost některejch vražd. Vražd tam bylo míň a víc se vařilo. Hannibal se bohužel jeví až moc dokonalej a geniální, že toho tolik umí (přes umění kreslit, komponovat hudbu, hrát na nástroje, chirurgičit a psychologičit, vařit, čichat, vraždit, mlátit se, mít všechno skvěle promyšleny, všechno znát). Ale opět musím říct, že Mads Mikkelsen se do role skvěle hodí, na rozdíl od Hugha Dancyho, jehož postava není napsaná zrovna ukázkově... ale dělá co může, takže musím říct, že i druhou sérii jsem zhltnul jak brzlíkovou specialitu... Třetí série je taková rozporuplná - nejdřív jsem si říkal, že to dost upadlo... Asi do poloviny série jsem se docela nudil - všichni mluvili hrozně tajemně, intelektuálně a pomalu a třeba postava té japonky mi zůstala nepochopená, stejně jako chování některých postav, např. doktorka Du Maurier... a celkově mi to v té Evropě přišlo takovy jakysi zbytečně nadsazeny. Taky mě naštvalo, že postavu Masona Vergera hrál jinej herec (neřikám, že špatně, ale to se podle mě nedělá). Ale pak se na scéně objevil The Great Red Dragon v podání Richarda Armitage (s tím jeho trpasličím úletem v Hobitovi jeho výkon nemůžu vůbec srovnávat) - nejen, že to skvěle zahrál, ale povedla se i hutná temná atmosféra a Francisi Dolarhydeovi jsme se pěkně podívali do choré mysli. Hezky dopadl doktor Chilton, kterej je snad nesmrtelnej, chch. Stejně rozporuplná, jak tahle série, jsem i já - mám chuť hvězdičku přidat, ale zároveň i odebrat. Přesto, a právě proto, zůstávám na čtyřech. Celkově si tak říkám, kolik toho seriál čerpal z knihy a kolik si toho vymyslel. Někdy mám totiž pocit, že to až moc dře. Ale sérioví vrazi jsou poslední dobou v oblibě (viz. Dexter) a tady se to navíc vrahama hemží v nadměrné koncentraci... Celému seriálu musím vytknout hlavně ty dialogy, které byly často úplně o ničem nebo o něčem, co šlo úplně mimo mě. Jinak mi ale nezbývá, než se těšit na slibované zpracování Mlčení jehňátek, kterým by se měla inspirovat další série... PS: tohle je asi zatím jedinej seriál, kde mají ve štábu kulinářského experta. () (méně) (více)

majo0007

Seriál z kategórie "uspávač hadov". Ak trpíte nespavosťou, rozhodne zaúčinkuje ako rohypnol. Hrozne pomalé tempo, všetky postavy sa tvária akoby srali ostnaté dráty a pritom recitovali Shakespeara. Nad vodou to ako tak držia perfektne naaranžované miesta činu. ()

Mr.Ripley

Pilot: Těžká zívačka s nejpomalejším rozjezdem této sezóny, v němž nesympatický fracek Hugh Dancy neustále pobíhá za jeleny (Ironické pomrknutí po Ring 2?). V závěsu za ním se belhá Mads, jenž si na svá bedra vzal až příliš velké sousto - Narozdíl od nepřekonatelného sira Anthonyho si mohl s postavou vyhrát po svém. Na místo toho, známý labužník v jeho podání nemá dostatečné charisma. Ovšem, jak to můžu odsoudit, když trailer slibuje tak lákavou podívanou? Aneb možná přijde Scullyová! Šance tu stále je. Hodnocení pilotu: 50% ______ 1. série: Zapomeňte na Mlčení jehňátek! Zhasněte v místnosti úplně světlo a zavřete oči. Teď si představte, že je Hannibal Lecter na svobodě. Nemá na sobě žádnou masku ani svěrací kazajku. Jen za vámi tiše stojí a svým chladným dechem objímá váš krk. Jak se cítíte? Tíseň, strach, závrať? Přesně takové pocity vám nabídne tato lahůdka, jež přepracovává původní román Thomase Harrise a umisťuje jej dějově do současnosti. Hannibal sice poněkud omládl a dostal novou tvář (Mads Mikkelsen), ze svého pověstného charismatu ovšem neztratil ani kotletu. Dějové zvraty, dusná atmosféra, precizní vizuál a naprosto odzbrojující herecké výkony. Tohle a mnohem více vám tento pokrm labužníků může nabídnout. Možná přijde i Scullyová! 90% ()

cocrHeLL

Prozatím mám za sebou pilot a musím sám za sebe říct, že je to pecka. Hlavní role Hugh a Mads a jejich psychologické souboje, nechybí tam krev a celkově je to doprovázeno perfektní psychedelickou kamerou (jak to Karim Hussain prostě umí). Jen tak dál! Pilot hodnotím 90% - je možné, že se posléze hodnocení vyšplhá výš... Edit: po shlédnutí celé první série jdu s hodnocením nahoru. Pár dílů bylo slabších, ale atmosféra a napětí nespadlo takřka ani na vteřinu. 95% ()

miguel_111

Zhodnotenie a moje dojmi po zhliadnutí 1 série sú asi také, že pre mňa je bezpochyby seriál Hannibal najlepším seriálom tejto sezóny a určite predpokladám, že budem prehodnocovať svoju seriálovú topku. Takže čo sa týka jednotlivých sériových vrahov tak každý vrah bol svojim činom veľmi špicifický a každé miesto činu bolo veľmi krásne naaranžované a čo sa týka ohavností a brutality tak na seriálovom poli tento seriál nemá konkurenciu čo je len a len dobre. Výber hercov tiež nesklamal či už sa jedna o Hugha Dancyho, ktorý bol na túto rolu vybraný fenomenálne a jeho vžívanie sa do jednotlivých sériových vrahov či jeho psychické problémy sa dali vyčítať s každého jeho gesta a pohybu a človek sa do jeho bolesťi nemal vôbec problém vžiť a mne sa to páčilo a či už končiac charizmatickým Madsom Mikkelsenom, ktorý sa pre túto rolu asi narodil a jeho manipulácie, gesta a chladný pohľad fakt človeka občas až zamrazilo a jeho hra na mačku a myš s celou FBI počas celej sezóny jednoducho nemala chybu. Pre mňa osobne strašne silný zážitok takže 90%. ()

Remivsremi

Hannibal Lecter je zosobnění naprosto děsivé a čiré esence zla. Přesto člověk musí stále hltat jeho manipulativní pochody, kterými mění osudy nejedné osoby. Hugh Dancy a Mads Mikkelsen jsou ve svých rolích perfektní a jejich společné scény jednoduše nadchnou a pohltí. Mrzí mě ta nízká sledovanost. Tento tv počin by si zasloužil naprosto jiný zájem diváku. Má ale smůlu v tom, že u něj musí divák trochu přemýšlet, aby si ho užil naplno a na to zkrátka doplácí. ()

Laerry

Delikatesně morbidní umělecká vyobrazení - přesně taková, která ke kultivovanému Hannibalovi patří. Aneb krása filmového obrazu plně využita v dekadentním prostředí. Kdykoliv jsou jídla nádherně aranžována, dostanu hlad - samozřejmě jen tehdy, když tam jsou hezky připravené saláty, jsem totiž vegetarián:) Proto mi nedělá problémy sledovat nejcharismatičtějšího maso(lido)žrouta na televizních obrazovkách. Bon apetit! ()

VaHo

Předně musím říct, že pro mě vždy byl jediný a pravý Hannibal pouze Anthony Hopkins. A není možné nesrovnávat nové provedení se starým ztvárněním, když se postavy jmenují stejně a všechny reálie odpovídají. Mads Mikkelsen je v roli Hannibala výborný, každá scéna kde se objeví je skvělá, už jen jeho vzhled a vyzařující chlad, z něj dělá největší plus celého seriálu. Oproti Hopkinsově verzi, my tu chybí, neklid a strach z Lectera, který jsem vnímal z filmů, myslím že Mads by na to měl také, ale když nemá co hrát. Celkově seriál působí ale nudně, čekal jsem, že se to bude týkat Hannibala, ale místo toho jsem byl nucen sledovat z prstu vycucané a rádoby šokující případy. V jednu chvíli jsem se i zasmál, když v domě, který byl hlídán policisty oblepený páskou, jen tak se k hlavnímu svědkovi dostali do jeho blízkosti tři cizí osoby, aniž by to u vyšetřovatelů vzbudilo nějaké zvláštní pohoršení. To, že pak v tom domě dojde k vraždě a tělo zmizí beze stopy, už je bez komentáře. Místo charismatického Mikkelsena, se to všechno točí kolem necharismatického Dancyho. Jeho postava Will Graham, je člověk, který vypadá, jak kdyby se měl každou chvíli nervově zhroutit, a sám by měl být umístěn někde v pavilonu a ne, aby na něm ležela zodpovědnost celého vyšetřování. Zlatý Edward Norton. Ostatní postavy jsou, nudné, nezajímavé a někdy i otravné (viz reportérka). Bez Mikkelsena by to bylo za 2* ale takhle je to lehčí nadprůměr. K tomu aby mě seriál bavil, a měl jsem potřebu sledovat další díly vyžaduji mnohem víc. ()

mr.kliky

zajímavý seriál, disponující arzenálem skvělých herců, slušným budováním a bohužel i zabíjením atmosféry. neuvěřitelně těžko se mi zvláště v pozdějších dílech přenášelo přes to, že napětí a fascinace dokáže v jedné scéně vyletět na maximum a v další je utopeno ve zdlouhavých dialozích, či absolutně random scéně, která v tu chvíli nejen, že příběh nedoplní, ale naprosto zboří atmošku. linka s morfeusovou manželkou je pak podle mě největší fail, který tu mohl být. co mě baví jsou nápady, škála aranží vražd, z nichž některé jsou naprostá lahůdka, chemie mezi ústřední trojicí a především fascinující proměna hlavní postavy. v závěru si seriál trošku nafackuje pár poněkud zbytečnými hurá "zvraty" a morfeus nechává svýho nea na holičkách tak dlouho, že konečné odhalení, uvěření a rozuzlení přichází v době, kdy už o to divák snad ani nestojí. ()

filmmovier

Myslím, že po čtyřech dílech to má nakročeno na plný počet, ale ještě si nechám nějaké rezervy a uvidím, kam to povede. První díl měl sice pomalejší rozjezd, ale další díly můj dojem ze seriálu dost zlepšili. Působivé hraní si s obrazy, vizuální orgie jsou totiž opravdu působivé, vraždy brutální a vysoce originální. Mads Mikkelsen je uhrančivý, působivý a kdovícoještě, obzvlášť když servíruje své skvělé večeře, zato Hugh Dancy si mě zatím nijak nezískal. Atmosféra je fajn a vypadá to, že se z toho zrodil jeden z nejatraktivnějších seriálů současnosti. Hannibal snad dostane více prostoru, i když už teď tam je docela dost. Každou epizodou je to lepší a lepší a mě se pomalu rodí nová závislost. Ty vraždy jsou fakt luxusní a záprů má tenhle seriál málo. Rád tam hodí plný počet, ale počkám po první sérii, začíná to totiž být velice, velice zajímavé... 82%. ()

Qitek

První díl byl za mě jasných *****. Slade potvrdil že atmošku umí a celková ponurost a filmové řemeslo bylo na absolutní špičce seriálového feelingu. Po shlédnutí komplet 1 série musím podotknout, že jsem neviděl nic víc, než další tuctovou (akorát malinko brutálnější a absurdnější) kriminálku, která má klasicky s každým novým dílem nového zabijáka. Jediné co tuhle v podstatě nezáživnou (bohužel) , impotentní souhru vykalkulovaných bizarností , dělaných jen (opět bohužel) na efekt zajímavé, je charisma Mikkelsena a hodně hutná atmosféra co by se krájet dala motorovou pilou. Dám šanci druhé sérii. Ale přiznávám se, že se mi do ní nijak extra nechce. ()

Specter

Seriálové překvapení roku. Mikkelsen je bůh. Jestli to zruší po dvou sériích, tak si na protest uvařím vlastní ledvinu. ()

Liznic

Výborné postavy, vizuální pojetí a excelentní herci. K tomu děsivá atmosféra a napínavý příběh. Jen, kdyby se to zhruba v polovině nezačalo zajídat a natahovat. Někdy holt méně znamená více a přesně tak bych si Hannibala představoval. PS: Ty Mikkelsenovi obleky... ()

kinghome

MILUJU Hannibala! Pro mě ten nejlepší seriál poslední doby, sice né tak prosazovaný, ale baví mě o hodně víc než všechny seriály, který teď tak strašně "frčí". V Hannibalovi vůbec nejde o akci, ale o promyšlenou psychologii postav, o hraní si na kočku a na myš. Ano není to pro ty, kteří upřednostňují akci před mluvením, protože v Hannibalovi se vážně hodně mluví, ale přesto mě to nenudilo ani minutu, další problém může být brutalita seriálu, která mě ale připoutala k sedačce ještě víc, miluju to, úžasný vrahy, ty nechutné scény i občasné nesmyslné scény, které k tomu prostě patří, někdy se nehraje na logiku ale na efektivitu, kterou Hannibal zvládá na 100%. Herecké obsazení je nejlepší, které může být, Mads je nejlepší Hannibal v dějinách! Pokud vás první série tolik nevzala, tak tomu dejte stejně šanci, druhá série je prostě dokonalost sama a hlavně kvůli ní putoval Hannibal do Topky a nikdy ho z ní nedám, protože takhle geniální seriál tu dlouho nebyl a nebude. 3 série je ohlášena, tak se už teď těším na ty úžasný vraždy, na to co se bude dít a hlavně na Masona Vergera, který se tam prostě musí ukázat! Miluju tu postavu. ()

Mrkvič

Ha. Tak Hannibala jsem se chystal ohodnotit až po první serii, kterou jsem ale už nedokoukal. První díl byl příjemný a naplnil mě očekáváním. Potom už to šlo jen dolů. Začal jsem u každého dílu usínat. Jak tu napsal Lima - vše je tu takové nepřirozené. Já chtěl napsat, že mi vše bylo tak nějak proti srsti. Postavy, děj. Možná někdy navážu, ale spíš ne. A to jsem po všech filmech stále velkým fanouškem knižní předlohy. ()

Helmutek

Ať si kdo chce řiká co chce, Hannibal je každopádně a naprosto jednoznačně jedna z artově nejzajímavějších, obrazově nejvymazlenějších, nejoriginálnějších a esteticky nejstylovějších audiovzuálních záležitostí vůbec. Pokud se má shrout děj, tak vlastně nebude vypadat nijak moc zajímavě: FBI si povolá externího agenta, psychoanalytika Willa Grahama, kterej je schopnej "interpretovat důkazy a místa činu", a kterej se jako tvůrce profilů sériovejch vrahů dokáže pachatelům dostat do hlavy a pochopit jejich motivy a myšlenkový pochody. Will má FBI pomoct s vyšetřováním vražd, protože ho to ale psychicky vyčerpává, tak mu je doporučeno spolupracovat s pychiatrem - a tim je právě Hannibal Lecter. Začne tak temnej kolotoč manipulací, skrytejch motivací, polopravd a pololží, hon na kočku a na myš, kde se myš stává kočkou a kočka myší - týkající se nejenom Willa a Hannibala, ale i Willova šéfa z FBI Jacka Crawforda a propletený sítě jejich kolegů, přátel, rodin - a to už je něco, co se nedá popisovat, ale co se musí vidět a prožít. Jestli jsem někdy dřív nechápal, co je to vlatně bromance, tak teď už ani nemám pocit, že by kdy mohla vzniknout nějaká víc intenzivní a víc spalující, než jaká vzniká mezi Willem a Hannibalem. Do konce druhý série je seriál naprostej vrchol, kterej byl jednoznačně na 5* (možná s drobnym a nepodstatnym výkyvem cca 2 dílů ve druhý sérii). Série třetí se hodně věnuje postavě Rudýho draka, což je nejspíš pocta knížce, kterou jsem ale nečet a tak jsem byl odkázanej jen na to, co mi naservíroval seriál - a musim říct, že mi ta postava prostě vůbec nesedla; nebavila mě, nezajímala, skok o 3 roky dopředu a nová životní situace Willa mě taky nijak nezaujala. A protože tak dvě třetiny třetí série se téměř výlučně řeší právě tenhle Red Dragon, tak to pro mě prostě znamenalo celkem dost míst, který mě vůbec netáhly. Chápu ale, že ta jeho postava je z hlediska scénáře a vývoje postav klíčová v tom, že do vztahu Willa s Hannibalem přináší novej rozměr, kdy se oni dva spolu musej spojit a společně jít proti někomu třetímu, proti tomuhle Rudýmu drakovi - to je ale záležitost až posledních dílů. Každopádně poslední díl druhý série a konec posledního dílu třetí série je pravděpodobně to nejlepší, nejkrásnější a nejintenzivnější, co jsem kdy viděl. A přestože jsem určitý výhrady ke třetí sérii měl, pak tak výbornej a dechberoucí konec seriálu je stylová a majestátní tečka, která to všechno víc než zachránila. WTF moments: Bohužel i tady nějaký byly, a jak jinak než předevšim ve třetí sérii: Jednak přežití do obličeje střelenýho Chiltona, kterej to očividně vypružil bez jakejchkoliv následnejch stop, jizev nebo souvisejících problémů, který člověk asi většinou má, když ho někdo střelí pod voko. Další WTF lahůdkou ale byla třeba i přece jenom trochu přehaná smrt Vergera. ()

LadyPupu

Tři díly jsem protrpěla, čtvrtý prospala. 81% tady nechápu, ovšem uznávám, že tentokrát může být chyba na mé straně. ()

uiu

První série Hannibala byl nejspíš jen takový předkrm. Will Graham mi přišel jako taková ta otravná postava, co má věčně nějaké psychické záseky a scénaristi se snaží diváka dokopat k tomu, aby si Willa oblíbil, i když veškerou smetanu slízne dokonalý Hannibal v podání Madse Mikkelsena. Ovšem druhá série mě přesvědčila o tom, že Will Graham dokáže být zajímavá a oblíbená postava, ale jen v tom případě, když scénaristi netlačí na pilu a nechají diváka, aby si ve Willovi ty sympatie našel sám. Zavřený v nemocnici pro psychicky labilní zločince za zločiny, které nespáchal, je Will najednou zajímavější než jeho alfa omega Hannibal. Postavy, které v první sérii nehrály žádný prim, se dostávají do popředí (Beverly Katz) a jejich smrt diváka opravdu překvapí a raní. Asi jediná postava, co mi vadí je Jack Crawford (Laurence Fishburne), který mi přijde jako naprosto nevyužitá figurka a takový "captain obvious", který jen většinou říká, co je pro diváka očividné nebo jen na začátku epizody pár větami shrne, co se stalo v předešlém díle, co možná pomalejším divákům nedošlo ("moje žena se chtěla zabít a vás si vybrala jako svého popravčího"). Druhá série je pro mě naprostou návykovou látkou, jeden díl shlédnu dvakrát či třikrát. ()

noriaki

První řada se rozjížděla jen velice pozvolna, a téměř až do jejího konce to vypadalo, že seriál své vysoké ambice nenaplní. Největší problém byl v zápletce. Původní záměr scénáristů servírovat neklasicky vystavěnou kriminálku s nespojitými případy byl záhy opuštěn a do popředí se dostal důmyslný spletenec intrik a vražd. I tak se dějová linie nějakou dobu hledala. Přes polovinu dílů se sunula odnikud nikam. Postava nejslavnějšího kanibala sloužila v tom lepším případě jako tajemná hrozba, v tom horším jako lákadlo na diváky. Naštěstí všechno ostatní bylo na samé hranici dokonalosti. Kamera, stylizace scén, atmosféra a oba protagonisté dokonce až za ní. Povedený twist uzavírající první sérii jí dal zpětně smysl a zvedl kvalitu rovnou o třídu. Ta druhá v nastaveném trendu plynule pokračovala. Teď už se dá s čistým svědomím říci, že Hannibal je jako obraz starých mistrů. Pečlivě zdokonalovaný, s obrovským množstvím detailů a toužící po hluboké interpretaci. ()

Pavlínka9

Mads Mikkelsen - to byl ten hlavní tahoun celého seriálu pro mě :) Klidně bych k němu přišla na večeři, ať by mi podával k jídlu cokoliv :) I klidně snídani k večeři :) Ale bohužel jsem byla již po prvním dílu zklamaná. Doufala jsem, že se to nějako změní. Objeví se tam něco dalšího, ale celá první série je vlastně stále o jednom a tom samém. Což na jednu stranu dává veliký prostor pro zdokonalení prostředí a situace, ale na druhou stranu mi už po pár dílech bylo jedno, kdo to vlastně přežije a kdo ne...Skvělá práce s červenou barvou - hlavně s krví ;) Delikatesy, které se v seriálu objevují jsou k nakousnutí, příprava ingrediencí a všechny "vraždy", které se tam objeví - je fakt, že se mi chvilkama zvedal žaludek, ale prostě to byla celkem nuda...Blbej jelen, který tam pořád kráčel, zbytečné přeskakování, neustále zmatený výraz Hugha Dancyho, který mi začal dost lízt na nervy a do toho ještě plno nelogických věcí a situací..Pro mě dost velké zklamání a i když bude další série - pro mě už ne. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)