Reklama

Reklama

Devious Maids

(seriál)
  • Slovensko Prefíkané slúžky
Trailer 2
USA, (2013–2016), 34 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Hrají:

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Seriál sleduje osudy štyroch hispánskych slúžok z Beverly Hills, ktoré prekonávajú komplikované okamihy spolu so svojimi bohatými a snobskými zamestnávateľmi. Rosie (Dania Ramirez) je slobodná matka, ktorá svojho syna po smrti svojho manžela nechala v Mexiku a teraz pracuje ako opatrovateľka pre párik sebeckých, no úspešných hercov, Peri (Mariana Klaveno) a Spencea (Grant Show). Talentovaná speváčka Carmen  (Roselyn Sanchez), ktorá pracuje o popovej hviezdy Alejandra (Matt Cedeño), dúfa, že jej zamestnávateľ pomôže rozbehnúť jej kariéru. Prekážkou však je Odessa (Melinda Page Hamilton), Alejandrova lojálna a až príliš seriózna domovníčka ruského pôvodu a Carmenina šéfka, ktorá urobí všetko preto, aby prekazila jej snaženie. Zoila (Judy Reyes) riadi domácnosť pre Genevieve (Susan Lucci), bohatej, no emocionálne labilnej a drogovo závislej bohatej ženy. Pracuje u nej spolu so svojou mladou dcérou Valentinou (Edy Ganem), ktorá je zaľúbená do Genevieveinho syna Remiho (Drew Van Acker).  Marisol  (Ana Ortiz) je novou zamestnankyňou, ktorá sa od ostatných líši svojím zjavom, vedomosťami i neprítomnosťou španielskeho prízvuku. Ako upratovačku si ju najme Taylor (Brianna Brown) druhá manželka boháča Michaela (Brett Cullen), ktorého prenasleduje jeho prvá žena.
Všetky sa stretnú v čase, kedy ich priateľku a kolegyňu Floru (Paula Garcés) niekto brutálne zavraždí počas plnenia jej pracovných povinností v dome tajuplnej dvojice Evelyn (Rebecca Wisocky) a Adriana (Tom Irwin) Powellovcov, ktorí organizujú najväčšiu spoločenskú udalosť roka. Stane sa to krátko potom, keď Floru podľa všetkého Adrian znásilní, hoci Evelyn si myslí, že domovníčka jej manžela zvádzala a mala s ním aféru. Čoskoro sa nájde čašníčka s vražednou zbraňou, je však málo pravdepodobné, že to bola naozaj ona a nie niekto z vysokej spoločnosti... (Incantator)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (45)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Slabší odvar Zoufalek - respektive podpis stejného tvůrce je znát, ale Devious Maids mají více soap-operský nádech. Méně humoru, méně intrik a méně dramatu - a daleko větší soustředění na milostné pletky. Což je trochu zklamání, ale jako někdo, komu chybí Zoufalky, si nemůžu stěžovat - i přes značné rozdíly nic podobnějšího neběží. Když zavřu oči, mám dojem, že sleduji telenovelu. Ale i přes to, že Devious Maids úplně neví, čím být, je to příjemná oddychovka, kterou zvedají z průměrných vod zajímavé postavy a herečky. Je to asi jako číst knihu s jednoduchým příběhem, ale tak čtivě napsanou, že od ní nemůžete odtrhnout oči. Bohužel zde "tajemná" linka vůbec nefunguje a ba co víc, působí hrozně směšně. Nemluvě o hloupých zvratech. Uvidíme, co se ze služek vyklube, jestli další nevýrazný ženský seriál nebo výjimečný kousek. Obávám se, že to bude to první.. U druhé série mi prozatím nejde překousnout představitelka Opel - tak příšerný křečovitý herecký výkon jsem zřejmě ještě neviděla. Na druhou stranu dějově se seriál ohromně zlepšil - dějové linie nejsou tak předvídatelné jako u první řady a dokonce bych snad i použila slovo "originalita". Rozhodně jeden z mála seriálů, který má druhou řadu mnohem lepší, než tu první. Konečně nemám takový ten pocit "vím přesně, co se stane v dalších minutách a jak tahle linka dopadne", hlavně co se krimi linky týče. Navíc nepůsobí tak směšně. A naprosto jsem si zamilovala Carmen. Za značné zlepšení tedy přidávám jednu hvězdu. ()

moudnik 

všechny recenze uživatele

Roztomilé, vtipné, okouzlující, inteligentní, napínavé, prostě báječné, na rozdíl od hovadin typu Batman a dalších podobných Thor či Spiderman nesmyslů. Ať žijí seriály /bohužel ne ty české/, do kterých se stahují stále více dobří herci, scénáristi i režiséři, kteří prostě nechtějí točit výpravné píčoviny o pavoučích mužích a podobných nesmyslech. My vděční diváci milujeme Lost, NCIS, Banshee, Masters of Sex ,Devious Maids a mnoho dalších nádherných seriálů. Tak se s tím prostě smiřte. Howg. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Príjemný seriál s fajn obsadením. Občas mi však chýbalo pritlačenie na pílu. Celkovo je zápletka okolo vraždy len korením, čo vidno hlavne v závere, kde scenár na nejaký "skutočný" konflikt rezignuje. Tvorcovia sa viac sústredia na humorné epizódky, čo radí seriál skôr ku komediálnym light záležitostiam. ZÚFALÉ MANŽELKY mi prišli poctivejišie... ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marc Cherry, který stojí za „podobně laděnými“ Zoufalými manželkami, se prostě zdatně vytáhl. Mile naivní, přestřelené a jízlivé. S dialogy, které baví. Každá série měla něco, hlavně ovšem kouzelné hispánské služky, které se svérázně vyrovnávají se svým údělem. Nejenže jsou hezké, ale i vtipné, bystré a drzé. Navíc to má nechutně bohaté a kouzelně cynické manžele Powellovic, kdy po další vraždě Evelyn jen suše konstatuje, že jejich „večírky mají opravdu špatnou pověst“. Víc poznatků u jednotlivých sezón. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Koukala jsem hlavně proto, že jsem slyšela po pilotu docela dobré ohlasy a protože přes prázdniny se vysílá málo seriálů. Navíc mi chybí Zoufalky a když je tohle od stejného tvůrce. A byla jsem překvapená. Pilot mě sice zase tolik nezaujal, ale jak to postupovalo, tak si mě to získávalo víc a víc a po dokoukání celé série můžu říct, že se mi to líbí a že jsem ráda, že to dostalo druhou řadu. Sice mi na tom trochu vadí ten telenovelský nádych (to dělá to prostředí), ale to se dá překousnout. Hlavní hrdinky jsou podle mě docela slušně vyvážené, žádná mě vyloženě nepije krev a nedokážu si vybrat kterou mám nejradši. Tak uvidíme co přinese druhá řada. 4* (btw. Drew Van Acker byl hodně příjemné překvapení hned na začátku, Jason mi chybí, tak aspoň Remi tady mi to vynahradí :P) ()

Galerie (647)

Zajímavosti (7)

  • Seriál měla původně vysílat televizní stanice ABC, která měla natočený i pilot. Ovšem z projektu sešlo. Práva na seriál pak odkoupila stanice Lifetime, která si mírně přepracovala scénář. Také přesunula natáčení z Beverly Hills do Atlanty v Georgii. Pilotní dní se přitom natáčel v Los Angeles. (Patw)
  • Drama o čtyřech služebných, intrikách a snech má za sebou pestrou cestu na obrazovky. V roce 2012 byl pilot k seriálu jedním z očekávaných pilotů stanice ABC. Všichni si mysleli, že po ukončení seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004) bude chtít stanice zaplnit jejich místo podobně laděnou soap operou a Devious Maids byly logickou volbou. Stanice však všechny překvapila tím, že pilot pro seriál nevybrala a místo toho přesunula na nedělní večery seriál Revenge (od r. 2011). Nicméně pilot zaujal stanici Lifetime, která si od ABC vyjednala práva, mírně přepracovala koncept a zařadila seriál do programu na léto 2013. (Dlee)
  • Devious Maids od Marca Cherryho vycházejí z mexického seriálu Ellas son... la alegría del hogar (od r. 2009), který zase vychází z Cherryho seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Seriál se měl původně objevit na ABC, ta však dala přednost podobně laděnému projektu Milenky (od r. 2008) a projekt pustila k vodě, z níž je „vylovila“ stanice Lifetime. Seriál současně z části produkuje jedna ze „zoufalých manželek“ Eva Longoria, která tak podporuje latinoamerické scenáristy v USA. (Dlee)

Reklama

Reklama