Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

P1tr

Občanská válka je nabitou komiksovkou, která i přes přehršel přítomných superhrdinských postav působí díky soustředění se na Kapitána a Buckyho celkem intimně a jasně se vymezuje jako třetí film Capovi série a rozhodně nejde o další skryté Avengers, jak může film působit. Tvůrci ve filmu nabízí divákům zřejmě nejlepší a nejnabitější akční scénu, jaká byla kdy v komiksových filmech použita a je to pastva pro oči a ohromná radost. Příběh je rozehrán zajímavě a dostane se nám spousty zásadních a intenzivních momentů, přesto se ale nelze zbavit dojmu, že konflikty mohly vyeskalovat ještě více a jejich následky měly být fatálnější a ještě zásadnější. I s výtkami se jedná o velice precizní filmové řemeslo, které se neřadí k úplné špičce Marveláckého žebříčku, ale má k ní dost blízko. ()

jefff

Ale jo, koukat se na to dalo. Lepší než druhý díl Avengers. Líbila se mi snaha o drama, ačkoliv bylo jako obdobně u Marveláckých filmů zadupáno tunou megaačních scén. Duel Star/Rogers ale bavil a ačkoliv chyběl výraznější antihrdina, bylo čemu fandit. Takže vlastně dobrý. ()

Maynard.

Je uplně zbytečný tomuhle dávat něco jinýho než 5*. Sice bych tomu dal na poprvý 4, ale pak bych stejnak přidával. Je to prostě skvělý. Těšil jsem se skoro rok a dočkal se parádního akčňáku s postavami, ke kterým sem si už prostě vybudoval téměř osobní vztah :o). Na co si budu muset zvyknout je to, že tady vlastně není pořádnej záporák. Oproti ostatním Avengers tady fakt jedou jen proti sobě a to je tak trochu nezvyk. Ale je to zase příjemná změna a rozhodně mnóóóhem líp scénaristicky zmáknutý než novej Batman vs. Superman (což je debilita pro děcka). Už mi přirostl k srdci i Cpt Amerika, týpek, který mě 1. filmem kdoví jak nenadchnul. Jo a co se týče podepsání nebo nepodepsání, tak bych to udělal přesně obráceně (Iron man sem se divil, že podepsal a Cpt rebeloval). Tohle mi k těm postavám uplně neseděla z dlouhodobýho hlediska. Čeho sem se nejvíc bál, tak bylo přidání nových postav (Spider man, Ant man a ten černej panetr). Ale i s tímhle si tvůrci poradili obstojně. Při komerčním souboji Marvel vs. DC comix jasně MArvel kraluje a dělá to přirozeně a né stupidně jako Superman a jeho debilní partička. :o) ()

DeLaMorte

Stručně bych ještě v euforii po kině napsal,že tento kousek je zatím nej co z téhle party vylezlo!Výborné překvapení!Momentálně nenacházím nic co bych kritizoval a co bych chtěl vychválit?...asi vše! ()

Metal Lord

Po výborném Winter Soldier mě potěšila zpráva, že Russovi budou točit i Civil War. Jakožto fanda komiksů jsem to netrpělivě očekával....a taky jsem dostal vše - výbornou řežbu. Ať se DC pořádně naučí, jak má komiksárna vypadat. Není potřeba mít 95% filmu před zeleným pozadím ()

KR4T4S

Za 75%, protože Bucky Barnes/Winter Soldier (nejzajímavější postava filmu), Black Panther, Captain America, Ant-Man a Spider-Man na letišti (vůbec celá akce na letišti je velká zábava). A taky protože nejlepší Downeyho ztvárnění Iron Mana. ()

marrjaana

Film má jedno velké plus( dobře těch plus je tu hodně plus, ale většina z nich je shodná s plusy minulých dílů) a to je záporák... od dob Lokyho konečně chlápek, kterýho budete chápat a kterýho si možná i zapamatuje. ()

3 AM Code

V zásadě platí to samé co u Age of Ultron - film plně docení pouze lidi co mají "nakoukáno" MCU. Zásadní jsou v tomle případě CA:Winter Soldier a Age of Ultron, v druhém gardu pak puvodní Avengers a lehce Ant-man. MÍRNÉ SPOILERY: Nové postavy (Panther, Spidey) jsou uvedeny parádně, každá ve vlastním stylu který jí sedí. "Padouch" je tentokrát hodně civilní a s pochopitelnou lidskou motivací což je příjemná změna. konflikt Capa se Sokovijskou smlouvou a později Capa s Ironmanem je hodně osobní a v obou případech dává smysl. Snad jediná věc kterou bych vytknul je trochu odfláknuté vysvětlení výhrad teamu Cap proti Sokovijské smlouvě. Smlouva má v zásadě dvě roviny: "registraci" a "nasazení" abnormálních jedinců. Scénář se věnují prakticky výhradně tomu "nasazení" - tj. kontrolou nad akcemi Avengers. Povinná registrace je zcela upozaděna, přitom by to třeba pro Capa a Wandu mohl být snadno (aspoň zpočátku) důležitější bod. Mám pocit, že se tomu možná vyhnuly z důvodu podobnosti s registrací mutantů v X-men:3, ale je škoda že až tak důkladně. ()

remy

O moc líp to asi dopadnout nemohlo. Bratři Russoové zkrátka ví jak na to. Servírují nám promyšlený akční thriller s minimem humoru, který do značné míry dokáže být vyhrocený a dojemný. Všechny postavy jsou skvělé a co se týče představení nováčků, rozhodně jsem neměl pocit, že by byl jejich nástup na scénu nějakým způsobem odfláklý nebo špatně prodaný. Civil War je po všech stránkách perfektní Marvelovka splňujicí všechny podmínky pro to, aby se o ní mluvilo ještě hodně dlouho .. ()

SG-1

"Máma mi chtěla armádu rozmluvit, ale teta Peggy ne. Ta mi dala první stehenní pouzdro na zbraň." -Sharon Carterová- ()

herr_carter

Noví Avengers, rozdělení na dvě strany barikády, na mě bohužel působili utahaným dojmem a i když příběh byl odvyprávěn velice zajímavě, nemohu se ubránit pocitu, že jejich souboje byly až moc komické a kamarádské (prostě takové kočkování spojené s destrukcí všeho kolem) - zatím asi nejslabší ze sérii Avengers....................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

sedm.1

Po skutečně dlouhých rozvahách, rozmýšlení se a přemýšlení nad všemi dosavadními natočenými Marvelovkami, musím nakonec konstatovat, že právě Občanská válka je pro mě zatím tím nejlepším počinem této komiksové společnosti. Snad až na dvě výjimky jsem si tedy veškeré tyto filmy, a to ať už sólovky, tak týmovky, užíval vždy na naprosté maximum, ovšem Občanská válka mi zas přišla ještě o něco trochu lepší a nejlepší na tom je, že rovnou prakticky ve všech směrech. Od první minuty jde tedy o neuvěřitelně našláplou jízdu, se skvělou, ale opravdu skvělou zápletkou, neopomíjející ani skvělé zvraty a spoustu parádního humoru, s dechberoucími, neskutečnými, dokonalými efekty, akcí, která mě naprosto rozmrdávala na kousky, geniálně choreograficky zvládnutá, dynamická, neuvěřitelně přehledná, prostě lahůdka, celé je to do detailu promyšlené, má to grády, spád, živelnost, nehorázně zde navíc fungují emoce, zároveň to celé disponuje i patřičnou atmosférou a napětím, zkrátka bomba od A-Z. A samozřejmě všechny ty postavy, to je velkolepost maximálních rozměrů. Přítomnost tolika hrdinů tedy samozřejmě oprávněně dělá v očích publika z této podívané spíš než třetí pokračování Kapitána Ameriky třetí Avengery, ale to je to nejposlednější, co bych chtěl řešit, hlavní je, že všechny ty postavy mezi sebou neuvěřitelným způsobem fungují, tak sehraný orchestr nemá jednoduše obdoby, každá z postav je tak silná, výrazná a nepřehlédnutelná, že by to bez ní absolutně neladil a nešlapalo, zároveň mezi všemi působí fantastická chemie a emoce, a ikdyž jde o komiksové hrdiny, vše je tak lidské a uvěřitelné, až z toho mrazí. Mé nadšení z této podívané zkrátka dosahuje naprostého vrcholu a já nyní můžu jen s nadšením očekávat, co dalšího nás od Marvelu čeká. ()

Sdoom

Naprosto typická Marvelovka - spousta celkem slušné akce, jednoduchoučký scénář a sem tam nějaká hláška a pokus o humor. Bohužel poslední dva jmenované faktory jsou zastoupeny v menší míře, než jsem očekával, takže výsledné hodnocení nemůže být rozhodně vyšší. S určitým odstupem jsou to spíš 3 hvězdičky slabší, bavil jsem se o trochu méně než u Winter Soldiera. Jo a těch postav tam fakt bylo přehnaně moc a Spider-Man byl opravdu otravnej...(kino Premiere Cinemas, orig.) ()

kenkaku

Hodnocení možná ještě zvednu po druhé-třetí projekci (já sérii o Kapitánovi fakt rád), ale napoprvé je to trošku na zvážení. Ten dojem přeplácanosti tam prostě je (mraky postav... MRAKY). Za sebe bych si klidně pár nových postaviček (připravujících si půdu pro sólovky) odpustil. Ale to je jen osobní dojem. Také mi přišlo (což možná napodruhé i ocením) celkem "hodně" filozoficko-debatních pasáží o nesmrtelnosti chrousta. Prostě z "druhého Kapitána" jsem byl odvařený napoprvé víc. Jinak samozřejmě Marvel vyždímal z propagace co mohl.... skutečně trik "vyber si svou stranu" byl geniální. také to postupné odkrývání nových postav (v záběrech kde je na plátně Spider-Man na trailerech není - těch samých záběrech!). ()

Jungolink

Nebylo by to poprvé (a bohůmžel asi ani naposledy), co by mi trailer k filmu sliboval docela něco jiného, než na co jsem se pak reálně díval. Kruciální místo konfliktu – tj. „mantinely a obedience vs. svoboda volby“ – je velmi záhy upozaděno a snímek se zvrhne do kolektivního PTS záchvatu postav, jejichž hlavní motivací je vedení mezilidských vztahů stylem „zabili jste mě strejčka, tak tady máte přes držku“. Nicméně švejkovský revanšismus mě nudil jen minimálně, a i když jsem byl ve výsledku krapet zklamán, dovolím si třetího Kápa 'Meriku hodnotit celkem vysoko. ()

Soweek

Klasický Marvel se chce zase zavděčit všem. Na jednu stranu mrazivý, argumenty dobře a logicky podložený konflikt nyní zbytečně shazují odlehčené kamarádské souboje. Drama vrcholí, koušete si u toho nehty a najednou přijde veselý odlehčení souboj s nahláškovaným Spidermanem a Iron Manem, který ve Vás má vyvolat klasickou úsměvnou 20ti minutovku, které se nevyhne žádný větší marvelovský snímek. Sem se to ale opravdu nehodí! ()

skinny

Kapitána Americu bych už s chutí nakopala do prdele :-D mnoho postav a mnoho dějových linek nacpaných do úmornýh 147 minut. Bavil mě mladej Spiderman a můj oblíbenec Dan Bruhl měl málo prostoru, ale byl příjemné vytržení, takže byl vlastně nejlepší, i když jako záporák..eee...4* za scénu na letišti a že to bylo o něco málo zábavnější než Age of Ultron ()

Arkanoid

Akčná smršť s pozadím hodnôt ako sloboda, priateľstvo, bezpečnosť. Všetko tu ide príliš rýchlo, divák si nemôže vydýchnuť. Výčitka proti samotnému filmu to nie je, na kvalite mu to nijako neuberá, ale DC obdoba postavenia svojich miláčikov proti sebe má lepšie budovaný príbeh a postavy, čím u mňa súboj týchto komixových gigantov vyhráva. Pri sledovaní tohto filmu sa napr. vaše politické rozmýšľanie, či nasledujete myšlienku, hodnotu, alebo len slepo idete za svojím obľúbencom bez ohľadu nato, aký postoj zastáva. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)