Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Hawaj

Velmi dobře zrežírovaná akce, kterou občas brzdí rádoby cool hláškování jednotlivých hrdinů. Poněkud nelogické vhození mladého Spidermana do řežby titánů bez špetku strachu o jeho život. Na to jaký vobčas řešej ptákoviny todle bylo teda dost mimo. Ač měl film slušnou zápletku i napětí, tak to nakonec dost zabilo to morální dilema a zodpovědnost, která se najednou vyžadovala vod tý bandy mutantů. Chudáci děcka, celý léta to sleduji kvůli odlehčenosti a nakonec jim naložej na bedra takovejdle morální náklad a ještě se jejich oblíbený hrdinové málem pozabíjej. / Stejně nejlepší je Antman. ()

mrclTV

To, že doteraz pri činnosti Avengerov - pri ich ochrane pred všetkou hrozbou sveta, zomierali asi aj stovky civilistov bokom, to doteraz nikoho netrápilo. Ale v tomto filme náhodou exne 11 civilov a všetci sú "triggered". Trápne. A do toho všetkého aj úplne nelogické dôvody vzoprenia sa Kapitána Rogersa, ktorý sa ako jediní zachová ako úplný blbec. Fakt blbá zápletka. Nechápem, ako sa im podarilo už dva filmy vyplniť nezaujímavým Winter Soldierom. Aby to nestačilo, k tomu sa úplne kŕčovito poskladajú jednotlivé postavy, aby navzájom proti sebe a z filmu je jedno nekonečne artistické divadlo, ako keby som pozeral supermodernú gymnastickú súťaž na olympiáde. Asi doteraz najslabší Avengers/Captain America... PS: V Bukurešti sú nemecký policajti. Dobre, na detaily sa tu veľmi nehrá, ale toto si všimne každý... Zdá sa mi, že čím viac Marveloviek som videl, tým menej sa mi páčia. ()

subic

Jako koukám na to dál, ale Marvel tady vyblil za 9 let už 15 filmů a jeden chce trumfovat druhý akcí a efekty a to jednoho začne už fakt nudit, no ne? Začínáme opět akcí, ale je to jeden velký zmatek. No jo ale ten příběh je tentokrát trochu jiný, chtějí jim vládnout, půlka s tím souhlasí a druhá půlka jaksi nee. Takže kdo se přidal kam, Tony Stark nebo Steve Rogers? Zkrátka na konci si musí dát do držky. Ten konec bych si měl příště pustit ještě jednou. Absence Thora a Hulka, ale zase jako nový je tu Spiderman. ()

ostravak30

Aby byl chaos ve světě Marvelu ještě větší, objevuje se zde jako mladíček, nově objevený, Spiderman. Naštěstí se ode mě nečeká, že tomu všemu budu rozumět, abych mohl komentovat a hlavně koukat na filmy, které producenti o Marvelovských hrdinech vyprodukují. Občanská válka je ale přeci jen trochu jiný film než všechny předchozí. Nejen tím, že se kladní hrdinové pouštějí do sebe navzájem. Možná vůbec poprvé je zde zmíněn vliv, a to zcela negativní, který superhrdinové mají, když bojují na ostatní obyvatelstvo. Nikdo dosud moc neřešil, že při soubojích se záporáky ve městech umírají i civilové, kteří jsou prostě jen ve špatnou chvíli na špatném místě. Také vidíme, že i superhrdina může udělat chybu. A nabízí se i zde položená otázka. Měli by zachránci být pod hlavičkou nějaké organizace, aby se takovým katastrofám předešlo? Aby se předešlo tomu, že se nějaký urve ze řetězu? Není ale snad právě to, co Avengers nechtěli dopustit, aby nepodléhali nikomu, protože jinak by je vlády mohli využívat i proti domnělým nepřátelům a podnikat nové války o něž nikdo nestojí. Těžká otázka, která možná za tři sta, pět set let, možná dřív, bude opravdu na stole. Už dnes se uvažuje, že v příštích staletích bude značně omezená možnost plození a rozhodně to nebude povoleno každému, protože už to planeta prostě neuživí a zároveň s tím, že budou "vyráběni" jen super lidé, kterým budou implantovány schopnosti tak, aby měli v budoucnu pro planetu větší význam. Do té doby samozřejmě porostou i technologie, takže se nějaký ten Iron Man nebo Kapitán Amerika objeví. Je to snad poprvé, co si superhrdinové kladou takto významné morální otázky a zároveň proti nim nestojí klasický super zloun se super schopnostmi, ale obyčejný člověk, kterému se i tak podaří je poštvat proti sobě a značně jim znepříjemnit život. Tím dostávají Avengers úplně jiný rozměr. Že se ve filmu objevují i Spiderman a An-Man jsou plusy možná tak pro zaryté fanoušky. Já už se definitivně ztratil. ()

Tominni

Solidní počin od Marvelu a po trochu slabších Avengers - Age of Ultron se vrátili s větší silou a tak můžeme v klidu sledovat souboj mezi Iron Manem a Kapitánem Amerikou a rozdělení Avengers na dvě skupiny. I když těžko říci, komu vlastně více fandit, tak nutno říci, že Marvelu se fandit rozhodně dá. Solidní čtyři hvězdy. ()

PlysovyMacko

Film je strašne naťahovany. Počas akčnej scény na letisku, ktorá je vrchol filmu som aj zabudla prečo proti sebe avengeri bojujú. A tiež mam dosť Buckyho, ktorý je Rogersova slaba stránka. Súhlasím s názorom, že avengeri počas svojich bitiek zabijú kopec nevinných ľudí a narobia obrovskú škodu na majetku a potom odídu. ()

0verseer

Prekvapivo dobré. Bezprostredne po záverečných titulkách mám dokonca chuť napísať, že sa mi to páčilo viac ako prvá časť Avengers. Ústredný motív rozdeliť superhrdinov na dve proti sebe bojujúce skupiny je vcelku príjemným osviežením, napriek tomu, že je po celý čas pomerne nápadné ako veľmi si nechcú navzájom ublížiť ;). Obidve skupiny majú svoje dôvody a tie má aj hlavný záporák (Daniel Brühl), ktorý v závere sympaticky prizná, že s jeho schopnosťami sa nemôže Avengerom rovnať, a tak mal jedinú možnosť ich proti sebe rozoštvať. Po nudnom Ultronovi naozaj potešujúce. Chýbajú Hulk & Thor, ktorých “nahrádzajú” sympatický Spider-boy (Tom Holland s “tatkovsky” vystupujúcimi RDJ majú spoločne chytľavú chémiu) a o poznanie menej sympatický Black Panther (ktorý vyzerá akoby vybehol z nejakého nepodareného BDSM péčka). Russo & Russo to teda zvládli a spoločne sa im podarilo sériu po fádnom druhom filme opäť vrátiť na koňa. ()

adamix

Vznik zásadného konfliktu, následky záchranných akcii, odhaľovanie temnej minulosti Buckyho, rozkmotrenie partie hrdinov a ich kontrola medzinárodnými organizáciami sú ústrednými piliernými témami Občianskej vojny a treba uznať že všetky fungujú, aj keď neviete, na ktorú stranu sa máte pridať. Partia superhrdinov čelí komplexnejšej osobnej hrozbe než nejakej zvonka (nepočítam slabého Zema, ten je tu skôr do počtu ale v podstate aj on tu má svoj zmysel) a to je na tomto filme úžasné. Aj keď to nepôsobí, akoby bol Captain America ústrednou postavou, nezáleží na tom, pretože dej je neskutočne pútavý a akcia tradične dokonalá plus introduction nových postáv ako sú Black Panther a Hollandov Spider-Man. Za mňa 80%. ()

PlayEasy

Předčasný vrchol Infinity ságy. Našlapaná akční pecka, u jejíhož sledování si divák připadá jako na novém filmu Nolana! Vnitřní rozbroje mezi jednotlivými hrdiny dodávají snímku neuvěřitelné napětí a gradaci od samého začátku až do drtivého finále. Sice v něm neútočí mimíci na Manhattan, ani se v něm nezvedá Sokovia do oblak, přesto je daleko působivější. Civil War je prostě jiný level... 95% ()

dud

Zacku, Goyere, Warneři, sledujete? Není možné nesrovnávat Batman vs. Superman (dále jen "BvS") a Civil War (dále jen "CW"), protože tyhle filmy jdou přímo proti sobě a jsou si v mnoha ohledech hodně podobné. Leč BvS vsadil na temnost, zmar a krev (meanwhile in WB headquarters: "...neckbeardi todle přece milujou, na tom se napakujem!") a CW ve stylu Marvelovek zůstává v tomto ohledu dost sterilní, Marvel přesto opět vyhrává na celé čáře. Zatímco Snyder nebyl schopný ukočírovat dva hlavní hrdiny, záporáka a digitální shitfestovou opici, režiséři CW zvládají na 148 minutách filmu jasně vysvětlit a vygradovat motivaci 10+ postav tak, aby byla logicky uvěřitelná, a finálním rozuzlením všechno ke spokojenosti diváka rozesknout, aniž by se museli snížit k dementním berličkám (tvoje máma je taky Martha?!! Bffs 4 lyfe my nigga!!) a použití úhlavního záporáka v podobě karikatury Ledgerovo Jokera na speedu. S berličkami souvisí i představení nového Spider-kida, jehož podivné zatažení do války mezi skrčkem Downeym Jr. a Capem je pro mě jednou z mála scenáristických chybiček CW, ale pořád bylo milionkrát sofistikovanější než ultraretardované odtajnění Justice League přehráním video profílků jejích členů z flashky na Batmanovo PC computeru. Škoda jen první poloviny filmu, kde se na můj vkus až moc zdlouhavě kecá a tempo vázne, druhá půlka CW to však akcí a vtipem slušně vyvažuje. Hlavně Ant-man, jehož sólo film mě nijak nenadchl! 85% ()

blazma

Pro mnoho lidi byl Batman vs. Superman hodně rozporuplný. Pro mě to platí u Captain America. Bohužel, mě tento film nebavil a neposadil na zadek jako Winter Soldier. Da se pochválit, ze vám to rychle uteče. Nic méně mě vůbec nebavil celkově konverzace, které byli nesmírně nudné. Dopředu jste věděli co kdo v tu chvíli asi řekne, jak se kdo zachová. Zkratka, jsem vždycky jen cekal na to až se tam začnou mezi sebou prát a aspoň na chvilku přestanou mluvit. Nevětší nesmysl, byli velké nápisy přes celou obrazovku s názvy mest kam se všude vydali. To jako vážně? Záporák, sice mel dobrou myšlenku, nic méně to byla jen mala muška, která jen přeletěla před kamerou. Velké zklamaní v podobě Vision. Paul Bettany je pro mě opravdu skvělý herec a cekal jsem ze dostane daleko vice prostoru. Bohužel, to už u filmu s mnoha hlavními rolemi bývá. Pokud tedy nejste zvědaví co představí Black panther nebo novy Spider-man budete zklamaní, jelikož ostatní Superhrdinové, dostávají prostor jen při rvačkách. Na druhou stranu výše zmíněni novy hrdinové se ukázali s velkou polní. Bohužel, rvačky ve kterých se sice mlátí, ale nikdo nikomu ve skutečnosti nechce ublížit je až moc klišé. Moc emoci až do posledních 15 minut filmu jsem tam neviděl, což mě trosku zklamalo. Sice dokážete pochopit, proč se který hrdina postaví na jednu či druhou stranu. I presto mi důvody některých charakteru moc neseděli a byli rozděleni do těchto dvou tymu, jen aby to ve filmu nakonec vypadalo dobře. Za mě tedy nejlepší herecké představeni předvedl Paul Rudd, který mě dostal už i při své solovce v podobě Ant-mana a samozřejmě Chadwick Boseman jako Black Panther naprosto top, Spider-man v roli Toma Hollanda nakonec takový propadák jak jsem si myslel po ukázáni spidyho v trailerech, naopak, byl opravdu dobrý. Humor a vtípky byli opravdu super a trefné. Sečteno podtrženo si pro mě velice rozporuplný film, vydobyl aspoň tři hvězdy, kde ale té čtvrté hodně slape na paty. Možná po dalším shlédnutí nakonec i k té čtvrté hvězdě svolím, nic méně po prvním dojmu pouze tři. ()

gefr

Na začátek bych hodil prostřih se Sokovií a nazval bych to Avengers 2. Konečně zase pořádná marvelovka jak se patří! ()

zdenzo

Jsem v šoku z vysokého hodnocení sledujících, protože pokud máte rádi propracovaný děj (alespoň částečně), logické chování postav a vystavěné dějové linie, tak CA je čistý průstřel. Za každou cenu nastrkaní hrdinové (někdo ve fetiš oblečku), v bitce na níž se těšíte se místo hlášek sypou vážně míněné omluvy "promiň, nebolelo to"? A když už se schyluje k dramatu, rychle nohu z plynu jen ať všichni jsou happy. Plusy jen za Petera Parkera, který přebírá unaveného Starka hláškující universum, Daniela Brühla a finále (byť opět ochuzené o über překvapení). Příště prosím méně jalovosti a snahy zalíbit se plebs publiku a občas vyražený aspoň jeden kousek z perfektního chrupu Kpt. Rogerse. Heil Hydra! 45% ()

nattyxh

Co k tomu říct? Jednoduše se Captain America: Civil War liší od předešlých 2 dílů. Po vidění traileru jsem se velice bála, zda to nebude smíchanina všeho možného i nemožného, po scéně v traileru se Spidermanem, Black Pantherem, Ant- Manem atd. Nakonec nebyla. Postavy se nepřekrývaly, každá měla nějakou scénu pro sebe a ani jedna mi tam nepřebývala. 10ti minutová akční scéna, která bourá hranice skoro ve všech Marvelovkách, při které se všichni známí i noví hrdinové porvou dohromady, je legendární. Opět jsem se bála nové tváře SpiderMana ale Tom Holland předvedl skvělý výkon a role Spidermana mu celkem pasuje. Spíš se mi zdá, že rovnou z toho mohli udělat Avengers 3. Nemůžete sedět vklidu, protože každou chvílí přichází nová zvratová scéna, díky která se na film koukáte zase s vědomostí něčeho nového. Takžeee 90% ()

Durdas

Musím se přiznat, že jsem byl z filmu zprvu v rozpacích, protože to nebyla taková bomba či pecka jako předchozí Marvel filmy, ale posledních 45 minut (po nástupu Spider Mana) začaly postavy skvěle hláškovat a film dostal skvělý spád a začala to být ta správná komiksová jízda. Nakonec z filmu zklamaný nejsem a nové postavy mají grády a i ty staré mají své opodstatnění. A hlášky v poslední zmiňované části fakt nemají chybu. ;) ()

Mograine

Pánové režiséři jsou borci, protože vytvořit 75% filmu v zemi zeleného plátna je už fakt chuťovka. Nicméně, celý film je geniální, přímo dokonalá mlátička na letišti, spiderman hustej a mnoho, mnoho dalšího. Záporák mohl být víc cool, teda aspoň trochu víc jako z komixu. Takže ze Zema udělali pouze intrikujícícho kokotka neustále schovaného za neprůstřelným sklem. Nejvíc mě asi potěšil Antman, větší prostor pro Wandu a kupodivu i spiderman. Já fakt čekal, že ten mrňavej puberťák bude stát za houby a ono ne. Slečna Maximovová se tady hodně blýskla a myslím, že předvedla mnohem víc než v Avengers. O hercích mluvit nebudu jelikož jsou všichni dokonalí a za mě je stále nejlepší sličná slečna Olsen. Cameo Black Panthera je dokonalé a velmi se těším na film. Co dalšího dodat. ()

Insegrim

nějak tomu něco chybí...dal bych i míň, ale za tu scénu s buckym a falconem pod mostem, kdy se člověk jednou zasměje...jedna hvězda navíc. A Marisa Tomei že má 50?! :) ()

matolos1

Konečne komiks roka 2016, ktorý sa aj dal pozerať. Po nepodarku Batman A Superman prišiel konečne komiks, ktorý aj splnil celkom moje očakávania. Je tu až možno prehnane veľa postáv a na 2 a pol hodiny niekedy nestačia na rozvinutie každej jednej z nich. Občas sa mi zdalo že sa snažili skákať s opismi postáv z jednej na druhú a nie radšej ich dať do celku. Týmto dôvodom bol vlastne film aj dlhší. Bitiek bolo dostatok, super strih , kamera a vizuál boli na mieste. Páčilo sa mi začiatočné prepojenie s Rusmi a Winter Soldierom a hlavne vysvetlenie smrti Iron Manových rodičov. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)