Panenka Jane

(festivalový název) (seriál)
USA, (2014–2019), 70 h (Minutáž: 42 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Ivonne Coll, Justin Baldoni, Priscilla Barnes, Brett Dier, David Haley, Daniel Kash, Yael Grobglas, Yara Martinez, Judy Reyes (více)

Série(5) / Epizody(100)

Nejprve slíbí uchránit svoji ctnost až do svatby, a pak Jane Villanueva zjistí, že je kvůli chybičce zdravotníků těhotná, a tak musí o svojí budoucnosti pouvažovat znova. (Netflix)

DjsVorel

Upřímně, u tohohle seriálů se rozmýšlím nad škálou hodnocení od odpad do 5*. Přemýšlím, jestli je to pouze americký remake klasických latinskoamerických telenovel, nebo je to jejich dokonalá parodie? Námět je trochu vykradený, protože nápad, že hlavní hrdinka, panna, otěhotní díky nechtěnému oplodnění, už se v nějaké telenovele objevil. Nicméně po zhlédnutí prozatímních 11 dílů během jednoho večera a noci si říkám an addict. Nutí mě to koukat dál a opravdu se u toho bavím. Zároveň si říkám, jestli jsem normální, že je to úplně stejnej plytkej kýč jako každá telenovela, nicméně myslím si, že zápletka s drogovým dealerem a pronásledováním Petry jejím šíleným českým ex-boyfriendem tomu dodává lehce napětí. Je zvláštní, když máte v hlavně přepnuto na angličtinu a koukáte na seriál a najednou slyšíte slova, která vám jsou familiárně známé. A když se vzpamatujete, začnete se smát, co jste to slyšeli za paskvilní češtinu. Některé věci jsou klasicky americké, naprosto předvídatelné, např.: matka Petry, která může chodit, pas a peníze v trezoru, které náhle při policejní kontrole zmizí, milenka Luisy, která je "překvapivě" její macecha, to všechno jsem čekala. Pokud se CW rozhodne těžit z úspěchu, který doposavad má, zůstane u 1-2 sérií a pokud scénář a děj bude mít stále stejný náboj, tak své tři hvězdičky a průměrné hodnocení určitě ponechám. Obávám se, že prachy opět zvítězí, jenže opravdu nevím, jak by z tohohle chtěli rozpracovat 5-6 sérijní vyprávění o panně, co je těhotná.... ()

DandaPiper

Po první sérii. Připomíná mi to chvilkama moji milovanou UGLY BETTY. To spojení chytrého scénáře a klišé okamžiků, které si dělají srandu sami ze sebe a odkazují se na trapné telenovely a na vše, na čem staví. Konečně něco trochu zahnalo můj hlad po tomto žánru. I Gina Rodriguez má podobný vzhled a mluvu jako America Ferrera. Dějová linka s Petrou, která je z České Republiky, je k popukání. Nicméně to, jak mluví (rádoby) česky – to je na žalobu! Vůbec jim nerozumím:D A takové dva mužské objekty lásky? Z Rafaela ten sexappeal čiší z první minuty, ale časem se vám dostane pod kůži i Michael. Tak kterýho vybrat? Kterýho?! Vypravěč tomu jen nasazuje korunu a přidává pátou hvězdičku. Nejoblíbenější historka? Jak se Petra v Praze ohýbala pro korunu a vyhla se tak kyselině ve tváři:DD ()

maluti

Jane the Virgin - parodie na telenovely. Musím říct, že tento žánr jsem kdysi hodně sledoval, proto mi i nejspíš tento přirostl hodně k srdci. Přiznám se, že jsem k sledování hodně dlouho přemlouval a až mě vlastně dokopalo to, že i seriál získal cenu v Golden Globe. Pilotní díl mě zaujal, bohatý rodiny, intriky, láska, a bohužel tragédie v podobě umělého oplodnění...Seriál se tak postupně pěkně vyvyjí. Každá postava má něco do sebe. Zpočátku mi moc nesedla hlavní hrdinka, ale postupem času jsem jí přišel i na chuť. (herecký výkon v tomto seriálu musím hodně ocenit. Hrát opravdu umí) Musím hodně pochválit, že seriál má vlastního vyprávěče, který vás donutí sledovat další a další díly...vtipně všechno komentuje. Seriál patří momentálně mezi moje TOP seriály. ()

black8

Páči sa mi tá nadsádzka, kombinácia absurdna a príbehu, do ktorého sa zamotávate, aj keď presne viete, že si z vás celú dobu autori tohto sitcomu uťahujú. Pozitívne hodnotím aj zápletky s lesbickým pozadím a všeobecne ženy s komplikovaným viacrozmerným charakterom, ako napríklad Petra/Natalia v podaní Yael Grobglas. ()

Johanita

Prvni serie me bavila. Je to vtipne, je to svizne, je to jine... jako velmi vtipne utvorena sebeironicka reflexe vsech argetinskych a venezuelskych telenovel. Navic hlavni protagonistka je fakt sympaticka. Sedlo mi to... Druha serie uz byla trochu "meh"... a treti jsem ani nedokoukala... meh... proste ne kazdy napad dokaze utahnout vic jak dve serie... ()

bublinka4

Jane the Virgin se pohybuje někde na pomezí obřího srance a parádní parodie. Celkově mám k tomu asi jen dva komentáře: 1) pokud jste byli odkojeni na latinskoamerických telenovelách z devadesátek, bude vás to opravdu bavit; 2) #TEAMRAFAEL !! ()

kristeee

Docela se u tohoto seriálu bavím. Příběh je sice tak stupidní, jaký nemá snad žádná jiná telenovela, o které jsem kdy slyšela a to bude asi ten hlavní důvod proč se těším až uvidím další díl. Je to oddechovka, u které nemusím přemýšlet a u které se zasměju. Takže pokud nebudete mít při deštivém odpoledni do čeho píchnout a budete chtít vidět něco docela vtipného, tak určitě doporučuji! ()

splaty

Musím dát plnou palbu, protože něco takového se jen tak nevidí. 72 dílů za 14 dnů. Po pilotu jsem si říkala, proč všechno prozradili hned na začátku, o čem to jako bude dál? No to jsem ovšem netušila co se bude dít dále. Ano, je to telenovela, ale proč si to před divákama nepřiznat. A jak skvělý vypravěč moc rád dodává: "Vystřižené jako z telenovely, že?" Hlavní hrdinka je skvěle zahraná, v podstatě všechny role.. Rohelio je kapitola sama pro sebe. Fabian? Fabian je Rohelio na druhou. Nemotorná čeština pobaví, smutnější je, že nás zbytek světa vidí jako Rusko se sirotčincema, kde se děti perou o kousek chleba. Jo a I am definitely team Rafael. ()

anicca

Tento seriál sa oplatí vidieť, nie je to žiadna klasická telenovela! Herecké výkony sú výborné, dávam do pozornosti skvelú Yael Groblass v dvojúlohe Anežka/Petra. Ani hlavná hrdinka nie je márna a niektoré postavy sú proste nezabudnuteľné (Rochelio). Dej je veľmi humorný, ale prináša aj zamyslenie. A som jednoznačne team Michael-pre zasvätených :-) ()