Reklama

Reklama

Panenka Jane

(festivalový název) (seriál)
Trailer 4
Komedie
USA, (2014–2019), 70 h (Minutáž: 42 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Ivonne Coll, Justin Baldoni, Priscilla Barnes, Brett Dier, David Haley, Daniel Kash, Yael Grobglas, Yara Martinez, (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(100)

Nejprve slíbí uchránit svoji ctnost až do svatby, a pak Jane Villanueva zjistí, že je kvůli chybičce zdravotníků těhotná, a tak musí o svojí budoucnosti pouvažovat znova. (Netflix)

Videa (71)

Trailer 4

Recenze (33)

Brygmi 

všechny recenze uživatele

Skvělá kombinace telenovel (však je to také remake jedné z nich) a tradičního romcom seriálu. Jane je těhotná panna, otcem dítěte je její dávná platonická láska, jeho sestra ji omylem oplodnila a má vztah se svou nevlastní matkou, otec Jane je hvězda telenovel a je to prostě tak zábavná směsice všeho možného, že tomu nemůžu odolat. Navíc neskutečně sympatické obsazení. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Nesuď knihu podle obalu! Tomuto seriálu jsem se dlouhou dobu záměrně vyhýbala a nikdy moc nechápala, jak je možné, že běží už 4 roky. No a pak stačil jeden víkend v posteli s chřipkou, kdy člověk hledá na netflixu něco, u čeho nemusí přemýšlet. A tak jsem skončila u Jane a musím teď napsat, že je to prostě boží. Seriál si dělá srandu z telenovel a dělá to sakra dobře. Naprosto absurdní zvraty téměř každou epizodu, ale podané tak neuvěřitelně zábavným způsobem, humor, který mi velice sedl, Seriál má navíc výraznou českou stopu v podobě jedné z hlavních postav Petry. Jsou zde časté narážky na české zvyky a tradice a samozřejmě, když američtí herci mluví česky a vůbec neví, jak čeština zní, nelze se nesmát. Jsem překvapená, že to píši, ale vážně už chápu, proč je tento seriál miláčkem kritiků, nebojte se ho ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Oddechovka. Bere si to na paškál telenovely – brutální zvraty, nesmyslné zápletky, klaďasové i záporáci – všechno to tam je, jen se to nebere vážně, a tak to působí až milým dojmem a dokáže to zaujmout, pobavit. Navíc tam hraje spousta sympaťáků, takže určitě má smysl se s nimi seznámit a nechat se pobavit. ()

KoRniky 

všechny recenze uživatele

Kdyz jsem byla mala, rekneme tak 8-10 let, tak se do ceska priritily telenovely a kazdy je sledoval, at uz je miloval nebo nesnasel, kazdy vedel kdo je Esmeralda. A to byla rodinna udalost sledovat kazdou epizodu spolu s mamkou a babickou, a na Esmeraldu se dokonce dival i tatka. Taky si pamatuju Divokeho Andela a hromady dalsich. No, dnes uz bych se na tyhle skvosty znovu asi nepodivala, ale porad u me maji telenovely jakesi zvlastni misto v srdci. A tak jsem holt zkusila Jane the Virgin, kdyz se jeji prvni serie objevila na anglickem Netflixu. A dostala jsem co jsem chtela :D Jane the Virgin je celkem moderni pojeti zanru telenovely, ale porad se drzi toho klasickeho zakladu kazde "dobre" telenovely - drama a zvraty - vrazdy, unosy, svatby, intriky, zvraty v rodine, nove objeveni clenove rodiny, navraty lidi ktery meli byt mrtvi, ztraty pameti, v tomto pripade umele oplodneni - na ztratu zraku jeste cekam - no ale hlavne a predevsim laaaasku! Nejlepsi na Jane the Virgin je voiceover, neboli jakysi vypravec, ktery behem kazde epizody komentuje a vysvetluje co se deje, co se stalo, ale taky si hlavne dela tak trochu srandu z toho, jaka je to vlastne kycovita telenovela. Skvele herecke obsazeni, krasni lide, Miami, no proc ne! ---> Nejvtipnejsi je, ze jedna z hlavnich postav, Petra, je puvodem ceska z Prahy. A v nekterych situacich "mluvi cesky" - ovsem ta herecka ceska neni a kurz cestiny si asi taky neudelala... nekdy to vypada, ze dialogy, ktere jsou cesky normalne nahazeli do Google transaloru a tak oni mluvi, tak jako to na ne Google vyplivne. Bez gramatiky, bez spravneho prizvuku, pulka vet nedava smysl... jen se tomu snazi davat jakysi vychodoevropsko-rusky prizvuk :D A je strasna sranda to poslouchat. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje náznaky spoilerů. Omylem oplodněná panna Jane a její šílená rodinka a ještě šílenější rodinka otce/dárce spermatu v parodii na telenovely, která si z nich bere jenom to nejlepší a toho nejhoršího se obloukem vyvarovává. Absurdní (a boží) twisty takřka každým dílem, odlehčený tón seriálu (reprezentovaný obvykle prostřednictvím vtipného vypravěče, který sice v ději sám žádnou úlohu nemá, přesto ale přispívá svou troškou do mlýna) a velice sympatický cast (ať už Gina Rodriguez jako titulní a uvěřitelná panna Jana, Yael Grobglas jako manipulátorka Petra nebo Jaime Camil jako nejsebestřednější hvězda telenovel Rogelio De La Vega) se díl co díl trefují do černého. Bonusem je pak vynikající postava hlavní "mrchy," a její český původ, který často slouží jako zdroj vtipů záměrných (running joky o českých tradicích či rčeních) i pravděpodobně neúmyslných (naprosto otřesná čeština, která mě nejdřív rozčilovala, teď si jí ovšem nepokrytě užívám s každým špatně vyřčeným slovem). ()

Galerie (1 007)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama