Panenka Jane (TV seriál) (festivalový název)

Jane the Virgin

• Nový Zéland

Jane the Virgin

Komedie

USA, 2014–2019, 70 h (Minutáž: 42 min)

Kevin Kiner

Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Ivonne Coll, Justin Baldoni, Priscilla Barnes, Brett Dier, David Haley, Daniel Kash, Yael Grobglas, Yara Martinez, Judy Reyes, Jaime Camil, Bridget Regan, Tina Casciani, Shelley Robertson, Ryan Devlin, Soni Bringas, Greice Santo, Melissa Marty, Madeline Bertani, Kamilla Alnes, Britney Spears, Jenna Ortega, Frank Maharajh, Veronica Merrell, Vanessa Merrell, Aria Ostrander, Casey Nelson, Whitney Avalon, Sara Erikson, Camille Collard, Nishi Munshi, Diane Guerrero, Jason Boegh, Megan Ketch, Greg Collins, Rita Moreno, Marcelo Tubert, Isabella Camil, Rolando Boyce, Kathleen York, Diahnna Nicole Baxter, Vanessa Vander Pluym, Nikiva Dionne, Fernando Rivera, Craig Welzbacher, Elena Campbell-Martinez, Kikey Castillo, Julie Berman, Brian Jordan Alvarez, Chris Aquilino, Bart Braverman, Charles Hoyes, Francesca Santoro, Carole Gutierrez, Norma Maldonado, Annie Little, Beth Hall, Irina Maleeva, Mat Vairo, Alano Miller, Skyler Hart, Medalion Rahimi, Mandy Levin, Sylvia Panacione, Sarah Benoit, Amanda George, Sarah Buehler, Darin Toonder, Simona Williams, Kesha, Hal Devi, René Ashton, Jill Remez, Jason Woods, Kassandra Voyagis, Alison Fernandez, Elizabeth Hinkler, Justina Machado, Tyler Posey, Vanessa Marshall, Ser'Darius Blain, Paul Hansen Kim, Elaine Loh, Ursula Burton, Nardeep Khurmi, Pamela Mitchell, Julie Chen, Vivis Colombetti, Nadine Ellis, A Leslie Kies, Lyne Odums, Ryan W. Garcia, Daisy McCrackin, Philip Boyd, Carlo Rota, Brian Dare, Anthony Mendez (vyp.), Carmen Carrera, Tony Plana, Michael Rady, Yara Martinez (a.z.), Nicholas Gonzalez, Tiffany Panhilason, Paulina Rubio, Max Bird-Ridnell, Marlene Favela, Phil Tyler, Layla Alizada, Tammy Caplan, Michelle N. Carter, Carlos Alazraqui, Wes Armstrong, Jamie Rose, Cheech Marin, Donnabella Mortel, Alex Lombard, Gabriela Fresquez, Carlo Rota (a.z.), Josh Evans, Dominique Generaux, Kathleen Wilhoite, Rachel DiPillo, Jane Seymour, Christopher Amitrano, Catherine Toribio, Melinda Page Hamilton, Fabiana Udenio, Jessica Gardner, Nia Vardalos, Corinne Brinkerhoff, David Huey, Tara Cardinal, Mariah Buzolin, Michael Galante, Karl T. Wright, Samantha Esteban, Chelsea Alden, Stephanie Maura Sanchez, Bridget Regan (a.z.), Emily Baldoni, Bob Clendenin, Jim Boeven, Crystal Marie Denha, Kelly King, Kate del Castillo, Clint Glenn Hummel, Katherine Boecher, Marcus Anderson, Kaiwi Lyman, Adam Rodriguez, Andrey Ivchenko, Joyful Drake, Julian Farino, Lidia Porto, Duncan Joiner, Jesse D. Goins, Megan Park, Jorge Diaz, Kate Butler, B.J. Clinkscales, Castulo Guerra, John Salley, Erinn Westbrook, Mercedes Colon, Diego Boneta, Jason Rodriguez, Angie Cepeda, Maria McCann, Tina Grimm, Lyle Kanouse, Jon Klaft, Fabiana Udenio (a.z.), Azie Tesfai, Ana de la Reguera, Maggie Gwin, Bruno Amato, Doris Morgado, Henry Barrial, Hina Khan, Montse Hernandez, Daniel Roebuck, Melanie Mayron, Molly Hagan, Iris Almario, Adam Rodriguez (a.z.), Charo, Kelly Pendygraft, Charlyne Yi, Joseph Piccuirro, Priscilla Barnes (a.z.), Derek Hough, Senta Moses, Preston James Hillier, Dyana Ortelli, Robbie Davidson, Tina Morasco, Caryn Ward, Edelyn Okano, Micah Schraft, Osa Wallander, David Goldman, Lex Medlin, Debbie Allen, Carlos Montilla, Adrian Quinonez, Sydney Viengluang, Miles Gaston Villanueva, Lizz Carter, Justin Cuomo, Tarina Pouncy, Kate Orsini, Gloria Estefan, Emilio Estefan Jr., Victor Manso, Alison Whitney, Dot-Marie Jones, John O'Leary, Sofia Pernas, Amanda Westlake, Kelly Rutherford, Ricardo Chavira, Denise Richards, Brooke Burke, Carmen Electra, Jill Basey, Mari Weiss, McNally Sagal, Sarah Jorge, Dru Mouser, Elisabeth Röhm, Maya Kazan, Minka Kelly, Johnny Messner, Clint Jung, Christina DeRosa, Brett Dier (a.z.), Yvonne Orji, Danny Woodburn, Evan Todd, Angela Oh, Krizia Bajos, Deniz Akdeniz, Gloria Calderon Kellett, Richard Varga, Orestes Arcuni, Nakia Burrise, Shalin Agarwal, Brad Lee Wind, Alex Meneses, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Heather Olt, Jon Reep, Paul Haitkin, GiGi Erneta, Isabel Allende, JoAnna Rhambo, Rosario Dawson, Mark Collier, Brooke Shields, Sharon Osbourne, Eve, Sara Gilbert, Drew Fonteiro, Tyler Posey (a.z.), Eva Longoria, Charles Maceo, Bee-Be Smith, Brooke Shields (a.z.), Angélica Vale, Courtney Henggeler, Mandy June Turpin, Brian Maillard, Mario López, Constanza Palavecino, Amy Brenneman, Jeimy Osorio, Harvey J. Alperin, J.J. Abrams, Marek Matoušek, Edward Padilla, Zabeth Russell, Nicole J. Butler, Craig Ng, Chad Michaels, Julianna Gamiz, Jacqueline Mazarella, Julie Lancaster, Graham Sibley, Jully Lee, Amaris Davidson, Scarlett Fernandez, Angela Fornero, Gloria Laino, Mia Allan, Aiden Lewandowski, Judy Kain, Lynn Adrianna, Kathryn Winslow, Adwin Brown, David Castañeda, Juan Alfonso, Bella Popa, Marion Kerr, Justin Chu Cary, Joe LoCicero, Bayley Corman, Bret Green, Tommy Dorfman, Noel Arthur, Tiffany Smith, Emma Fassler, Jana Lee Hamblin, Frederick Keeve, Stephen R. Hudis, A.J. Rivera, Alfonso DiLuca, Jim Hanna, Stephanie Koenig, Tahlena Chikami, Mallory Low, Katherine Castillo, Bianca Lopez

Parodie na telenovely a zároveň jejich oslava. Baví mě to jako romantický i jako komediální seriál. Češka Petra a vůbec česká stopa je super, akorát když mluví "česky", tak je to k popukání. Ale oceňuju snahu :D Ten vypravěč je geniální :D Jsem jednoznačně #TeamMichael a ačkoliv jsem se tam ještě nedostala, vím, že episodu 3x10 prořvu. Edit: Prořvala jsem ji. A v podstatě brečím, kdykoli se o Michaelovi zmíní. Ale oproti mému očekávání mě seriál i nadále velmi baví.(25.3.2017)

Oddechovka. Bere si to na paškál telenovely – brutální zvraty, nesmyslné zápletky, klaďasové i záporáci – všechno to tam je, jen se to nebere vážně, a tak to působí až milým dojmem a dokáže to zaujmout, pobavit. Navíc tam hraje spousta sympaťáků, takže určitě má smysl se s nimi seznámit a nechat se pobavit.(4.6.2018)

Obsahuje náznaky spoilerů. Omylem oplodněná panna Jane a její šílená rodinka a ještě šílenější rodinka otce/dárce spermatu v parodii na telenovely, která si z nich bere jenom to nejlepší a toho nejhoršího se obloukem vyvarovává. Absurdní (a boží) twisty takřka každým dílem, odlehčený tón seriálu (reprezentovaný obvykle prostřednictvím vtipného vypravěče, který sice v ději sám žádnou úlohu nemá, přesto ale přispívá svou troškou do mlýna) a velice sympatický cast (ať už Gina Rodriguez jako titulní a uvěřitelná panna Jana, Yael Grobglas jako manipulátorka Petra nebo Jaime Camil jako nejsebestřednější hvězda telenovel Rogelio De La Vega) se díl co díl trefují do černého. Bonusem je pak vynikající postava hlavní "mrchy," a její český původ, který často slouží jako zdroj vtipů záměrných (running joky o českých tradicích či rčeních) i pravděpodobně neúmyslných (naprosto otřesná čeština, která mě nejdřív rozčilovala, teď si jí ovšem nepokrytě užívám s každým špatně vyřčeným slovem).(18.5.2017)

Upřímně, u tohohle seriálů se rozmýšlím nad škálou hodnocení od odpad do 5*. Přemýšlím, jestli je to pouze americký remake klasických latinskoamerických telenovel, nebo je to jejich dokonalá parodie? Námět je trochu vykradený, protože nápad, že hlavní hrdinka, panna, otěhotní díky nechtěnému oplodnění, už se v nějaké telenovele objevil. Nicméně po zhlédnutí prozatímních 11 dílů během jednoho večera a noci si říkám an addict. Nutí mě to koukat dál a opravdu se u toho bavím. Zároveň si říkám, jestli jsem normální, že je to úplně stejnej plytkej kýč jako každá telenovela, nicméně myslím si, že zápletka s drogovým dealerem a pronásledováním Petry jejím šíleným českým ex-boyfriendem tomu dodává lehce napětí. Je zvláštní, když máte v hlavně přepnuto na angličtinu a koukáte na seriál a najednou slyšíte slova, která vám jsou familiárně známé. A když se vzpamatujete, začnete se smát, co jste to slyšeli za paskvilní češtinu. Některé věci jsou klasicky americké, naprosto předvídatelné, např.: matka Petry, která může chodit, pas a peníze v trezoru, které náhle při policejní kontrole zmizí, milenka Luisy, která je "překvapivě" její macecha, to všechno jsem čekala. Pokud se CW rozhodne těžit z úspěchu, který doposavad má, zůstane u 1-2 sérií a pokud scénář a děj bude mít stále stejný náboj, tak své tři hvězdičky a průměrné hodnocení určitě ponechám. Obávám se, že prachy opět zvítězí, jenže opravdu nevím, jak by z tohohle chtěli rozpracovat 5-6 sérijní vyprávění o panně, co je těhotná....(1.2.2015)

Oooh bože, co to je za blbost, jak na tohle může někdo koukat? ...A najednou hltáte už třetí sérii. "Tak blbý až dobrý" je rozhodně motto celého seriálu. Překvapením byla postava pocházející z Čech a pár scének, ve kterých se pro větší drama snaží mluvit česky - což jim vůbec nejde a o to zábavnější jsou. Příjemná oddychovka.(21.11.2018)