Kingdom (TV seriál)

Navy Street

(pracovní název)

Navy St.

(pracovní název)

USA, 2014–2017, 30 h 40 min (Minutáž: 43–56 min)

Tyler Bates

Frank Grillo, Kiele Sanchez, Matt Lauria, Nick Jonas, Joanna Going, Paul Walter Hauser, Jonathan Tucker, Juliette Jackson, Natalie Martinez, Mac Brandt, Gentry White, Bryan Casserly, Evan Arnold, Bryan Callen, Keith Campbell, Coby Ryan McLaughlin, Joe Spellman, Jeff Ross, Anne Johnson, Kirk Acevedo, Lina Esco, Katherine C. Hughes, Jamie Harris, Mario Perez, Anna Easteden, Kim Robillard, Zuleikha Robinson, Ronnie Gene Blevins, Frederick Koehler, Dina Meyer, Talia Shire, Chris Coy, Jonathan Howard, Patrick St. Esprit, Deborah Meister, Kevin Weisman, Larry Poindexter, Roman Mitichyan, Mark Consuelos, Jessica Szohr, Mark Adair-Rios, M.C. Gainey, Michael Mantell, Suzanne Whang, Michael Graziadei, Vincent Duvall, Bruce Davison, Roxy Olin, Andre Royo, Paul Ben-Victor, Billy Lush, Hector Luis Bustamante, Jolene Andersen, Alina Andrei, Kamar de los Reyes, Wendy Moniz, Robert Baker, Corbin Reid, Obba Babatundé, Meaghan Rath, Alicia Witt, Jamie Kennedy, Cynthia Stevenson, Fernanda Andrade, Lane Smith Jr., Santana Dempsey, Brandon Barash, Matthew Le Nevez, Kevin Makely, Courtney Bandeko, Madeleine Wade, Phil Abrams, Lukas Gage, Chloe Lanier, Joe LoCicero, Alisa Allapach, James Dav're, Anita Tucker, M.J. Karmi, Joy Osmanski, Adam Shapiro

Steve Turner

Zvuk:

Karol Urban

Scénografie:

Maria Caso, Linda Louise Sheets (set dekoratér)

Typický seriálový průměr, který dokáže navnadit na neotřelé prostředí zápasů MMA, ale mimo první a poslední díl série je stejně pouze další ničím nevynikající vztahovkou. Jen upocenější. Macho pojetí rodinného podniku lépe zvládali Sons of Anarchy, jako sonda do obyčejnému člověku neznámého prostředí celebrit zase Kingdom nestíhá Rayi Donovanovi, a ti na hraně kriminality balancující hrdinové jsou tak nakonec jen výcucem toho nejlepšího z obou a mnoha dalších seriálů. O to hůř, když je seriál až na výjimky prošpikovaný amatérskými herci, kterým byly na míru ušity ty nejnesympatičtější postavy za hodně dlouhou dobu. Na tom by nemuselo být nic až tak hrozného, pokud by měl seriál alespoň charismatickou hlavní postavu. Zde je to ovšem přesně naopak, a zatímco se Alvey v kažém díle vybarvuje ve stále většího kreténa, ve srovnání s ním najednou postavy kolem něj až tak otřesně nevypadají. Málem sólový díl s výletem kajícného Destroyera (který je jinak těžce napřesdržku) za rodiči a odpuštěním je nakonec asi nejlepší epizodou, protože ty bitky, na které se jinak člověk logicky těší nejvíc jsou například s takovými famózními technickými souboji ve Warriorovi nesrovnatelné, a nijak zvlášť neohromí. Když jsou ve výsledku nejvíce sympatickými postavami na Navy Street ženské, které se kolem hlavního hrdiny točí, a které se autoři snaží mermomocí ukázat jako ty špatné, vlastně ani tolik nepřekvapí, že prakticky celý seriál selhává přesně v tom, čím má vynikat. Ovšem když doplním zbytečné a nikam nevedoucí vedlejší příběhové linky a podivný stříh pomocí fade-outů, negativa Kingdom vyčerpám. Zbytek je totiž i přes ně docela koukatelný. Jen vzhledem k počtu těch připomínek nemá šanci dosáhnout výš, než na ten průměr.(18.12.2014)

MMA mi nikdy nepřirostly k srdci, takže mě nějak netrápí, že soubojů je relativně málo. A také nemám tendenci dávat vyšší hodnocení jen kvůli prostředí smíšených bojových umění. S chladnou hlavu tak můžu říct, že jde o zajímavé rodinné drama s příjemnými hereckými výkony, který sice není něčím, co by bouralo hranice žánru, ale osudy hlavních postav vás zajímají. Trošku mě ale zklamalo finále, které se do posledních minut snažilo nacpat, co nejvíce překvapivých momentů. Šlo je rozložit trošku lépe napříč celým dílem, takhle působí dost uspěchaně.(23.12.2014)

Tak pro mě peckový seriál z prostředí mma, kterej mě chytnul od prvního dílu. Jsou zde vidět i tváže z UFC a celý je to pojatý neuhlazenou syrovou mluvou, kde je nejvíc používané slovo fuck. Vztahy mezi rodinou a ostatními hlavními hrdiny je pěkně pojatý. K těm vyvrhelům postupem času člověk dává šanci a nokonec ji se oblíbí. Poslední díl první série hodně povedenej a já se nemůžu dočkat druhé série. Za mě 1. serie 100% :)(28.12.2014)

Zajímalo by mě, kdo se hlásil na tu postavu Natea, že nám Frank tvrdí, jak ostatní Nick převálcoval. Ano, tím prvotním impulsem ke sledování bylo právě obsazení Jonas brothera. Zvědavost. To, že se mu udělaly svaly a v poslední obě je víc nahatej než oblečenej ještě neznamená, že ho budu chválit, jak se z něj stává charakterní herec. Protože to, co předvádí je v podstatě jeden vyplašenej look rádoby tvrďáka, který má prý hledat sám sebe a druhou sérii bude hodně lidí sledovat jen proto, že místo awkward upocenýho sexu s nějakou rajdou se tam s velkou pravděpodobností ukážou two dicks. To jen na úvod. Proč jsem ale u Kingdom zůstala? Je to slušně rozjetej vlak, kdy je celkem easy si najít oblíbence. A jakmile se to povede, už se dá přežít nepochopitelně zkoněná postava hraná Frankem. A ačkoli by právě ti bojovníci měli být představiteli těch, co maj koule, tak tady je jasná nadvláda ženských. A je fajn sledovat, jak se to vyvíjí v prostředí mma.(27.12.2014)

Slušná dráma, ktorá má MMA hlavne ako pozadie, pred ktorým sa rozplietajú osudy problematických hrdinov v problematickom svete. Nič nie je ružové, nič nie je čierne alebo len biele. Frank Grillo si strihol úlohu lepšiu ako vo väčšine svojich filmov a veľmi veľmi potešil Jonathan Tucker, ktorého už poznám roky z béčkových filmíkov alebo béčkových úloh všeobecne, ale tu to strihol na pána.(9.3.2019)

• - V 7. epizodě 1. série lze zahlédnout Natea (Nick Jonas), hrajícího konzolovou hru "Gears of War 3". (f.com)

• - Aréna, kde se v 10. epizodě 1. série "King Beast" odehrál zápas, ke kterému směřovala celá série, se jmenuje Walter Pyramid a patří Kalifornské státní univerzitě v Long Beach. (FTP)

• - Když se v 1. epizodě 1. série "Set Yourself on Fire" probační dozví, že byl Ryan (Matt Lauria) MMA zápasník, zeptá se ho, jestli také používal igelitové obleky na hubnutí a ptá se ho, jestli se v tom hodně potil, Ryan odpoví, že samozřejmě a že v pocení je ten smysl. V 9. epizodě 1. série "Cut Day" dají Jay (Jonathan Tucker) s Natem (Nick Jonas) tento oblek před Ryana, a ten na něj kouká s nepochopením, jako by to nikdy nedělal a řekne, že ve vězení viděl člověka rozřiznout si čelo a oloupat se jako banán... To mu prý dávalo větší smysl, než se obléknout do toho obleku. (FTP)