Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

Ajka1

Oh, to bylo tak zábavně devadesátkové. Ta pohoda, ta hudba, bez zbytečných sáhodlouhých rádoby-srdceryvných (vlasteneckých) projevů, na které jsme nejen v této sérii tak zvyklí. Sympatická hrdinka, dokonce i nezáporáci a záporaci vám přirostou k srdci. Žádné složitosti, žádná hluboká psychologie. Tomuhle já říkám zábava na úrovni. Jen houšť a více podobných filmů. Stýská se mi po starých časech, kdy nebyly věci tak komplikované. Při sledování jsem se cítila podobně jako u prvních Mužů v černém. Skvělý styl, jen tak dál Marvele ;-))))) A cameo Lee Stana dojalo. ()

iN

Na to, že má jít o jednu z nejsilnějších postav MCU, je Captain Marvel tak trochu pořád mimo hlavní dráhu. Chápu, že je planet a galaxií hodně, ale pořád mi hlava nebere, proč by Captain Marvel měla stát stranou, když se jeden Titán snaží vyhladit půlku života v celém vesmíru... Třeba nám to vysvětlí dvojka. Bez toho je jednička pouze docela fajn originem. ()

johnsnow

Ale už mám toho dosť, zase deja vu u marvelovky o tom, že som dával hodnotenie. Nevadí, takže zo začiatku to bolo dosť rýchle vtrhnutie do deja a aj akčné scény boli blbo nastrihané, až som sa bál aby to nebolo sklamanie. Našťastie po príchode na zem to naberie grády, objaví sa omladení Fury ktorý to tam zabíja na pána hláškami, aj akcia naberie grády a plot twist príjemne prekvapí. Čo ma sklamalo je absolútne nevyužitie postáv Korada a Ronana. Ale 5* dám. ()

HEED

Nešel jsem vyloženě po fantastické akci. Ale první půl hodina byla otřesná. 90s prostředí bylo fajn, to se jen tak nevidí, pc s win 95. Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická pohodářka. Je tu taky fajn muzika a prostředí. Jen mi to všechno přijde jako okopírované z prvního Thora s tím rozdílem, že se jedná o ženskou hrdinku. ()

PAVLIS

Poskytnutí několika dalších střípků ze světa Marvelu potěšilo, ale sám o sobě je film obyčejná, předvídatelná hrdinská šablona, trochu jiná jen svou snahou hrát i na feministickou notu. Kapitánce se to ale machruje, když má energie jako Temelín a Dukovany dohromady a je tak skoro neporazitelná, nudná. Tak trochu Iron Woman, ale bez všech Starkových technických vychytávek. Neboli lehce zapomenutelný průměr, který neurazí ani nenadchne. ()

DaweForeman

Na tomhle dílu autoři rozhodně nešetřili humorem a proto se to atmosférou řadí spíše ke Strážcům galaxie, ale drží se to při zemi jako u Ant-Mana. Obecně si to pak člověk užije spoustu krásných efektů a nových designů a po příběhové stránce něco z pozadí Furyho a odkud vlastně pochází Captain Marvel. Vzhledem k tomu, že je to úvodní film nové postavy, tak tu člvoěk nemůže očekávat něco silně dramatického než pár zajímavých zvratů. Akce tu sice je, ale přišlo mi to pak ke konci příliš jednostranný a přehnaný po stránce dané superschopnosti. Nejvíce si tu právě člověk užije komediální stránku, kdy především "Flerkin" byl nejlepší. Zároveň pro starší ročníky je to trochu výlet do minulosti, kde člověk pozoruje různé "hity" 80. a 90. ()

Nathaniell odpad!

Jak lze vidět zde, komiksácká mašinérie debilů nemá stále problém shánět blbce do svých filmů. Což o to: Brie Larson je blbka, co se dostala nejlíp do jednoho - dvou průměrných filmů a když za ní přišli v čele s ulepenou feministickou krávou Anna Boden - jenž má dredy i na prstech - a oznámila Brie, že bude hrát naleštěnej ekvivalent Suprmena, vytekla bloncka až na Mars... Samuel L. Jackson - idiot hrající ve sračkách nebo dementní postavy - už asi ani nevzpomíná na to, že poslední jeho pořádná role byla ve filmu Pulp Fiction (A pak ještě celkem dobrá v Osmi hrozných, ano) a podepisuje smlouvu na další tuctovou sračku od Mrvelu... Velmi překvapivý je na jednu stranu Jude Law. Čert ví, co ho to napadlo, ovšem vzhledem k jeho věku byl možná rád, že napoprvé vylovil z akvárka zuby. A stoprocentně za ním tvůrci přišli s větou: "Budeš hrát v hrozný sračce, ale dáme ti za to hodně peněz. Tady je scénář. NEOPOVAŽUJ SE HO ČÍST!!" ... Protože jak jinak by ho tam dostali? ... ... Naprosto zbytečný film. Žádný přínos, ztráta dvou hodin života... ODPAAAAD !!! ()

helrohir

V posledných rokoch prichádza Marvel s jedným originom za druhým, ale nie vždy dokáže novú postavu, respektíve pozadie jej príbehu, spracovať na kvalitnej úrovni. Hlavne tendencia skĺzavať k šablónovitým dejovým linkám bez nejakej snahy vybrať sa inovatívnejšou cestou býva hlavným kameňom úrazu. Podobne na tom bol aj Doctor Strange, ale tam to jednak zachraňovala relatívna originalita jeho postavy a taktiež samotný Cumberbatch. V prípade Captain Marvel je jedinou odlišnosťou len to, že hlavná postava je žena, ale film ako celok je opäť len typické marvelovské klišé. A nielen to! Mám dokonca pocit, že tento film a celý jeho kánon je mixom rôznych známych sci-fi filmov, pričom najčastejšie sa vynárajú podobnosti so Star Trekom či Green Lanternom. Na filme je tak najlepšie zrejme zasadenie deja do 90.-tych rokov, kde sú využité rôzne dobové kultúrne narážky a vychytávky. Čo sa týka obsadenia, Brie Larson mi pripadá dosť nevýrazná a záporak Jude Law sa tiež mohol posnažiť viac. Top postavou je tak jednoznačne omladený Samuel L. Jackson, ktorý si to viditeľne užíva. Technická stránka filmu je fajn, ale hudba je skôr priemerná. 60%. ()

Mykhaluu

Přes všechny propriety, které teď kalí vodu z Disneyho kanálu, a které by mě logicky měly naštvat - se naštvání nekonalo. Bylo to pro mě v něčem podobné jako Ant-Man, ale v tomto případě nakročeno více ke sci-fi. Ty Hvězdné války, až trochu směšně, ale budiž. ()

knihovna

Jako herofilm standartní a celkem slušný. Že by to byla nějaká feministická agitka jak se někde psalo to bych já osobně neřekl, prostě holka stála ve správný čas na správném místě. Kdyby tam místo ní stála veverka, měli bychom superveverku. Brie Larson ani nezklamala, ale ani neoslnila. Prostě průměr. ()

Kimkong

Úplně v pohodě film. To je u Marvelu už takový standart. Původ schopností této zřejmě OP postavy o které jsem před filmem nic nevěděl. Začátek trochu pomalejší, ale závěr akce nabitá i vtipem. A roztomilá kočička na závěr. ()

Ernie_13

Z môjho názoru je Captain Marvel zbytočnosť, ktorá ma nudila. Avšak Samuel L. Jackson tu predvádza skvelú show, až človeku rozum stojí nad tým, prečo Fury nedostal radšej sólovku. ()

Renie42

Byla jsem spokojena. Další várka Marvelu, to můžu kdykoliv. Nic není jak se zdá, co jsou vzpomínky, komu věřit, komu ne, jak to všechno začalo, jak to postupně zapadá a dává smysl. A bavil mě styl devadesátých let, asi proto, že si to pamatuju jako děcko a jako počínající teenager. A ta číča byla fakt super. ()

mrclTV

Uff slabota, dve hodiny svojho času som premrhal na podpriemerný film s ťažkopádnym príbehom a nešikovne podaným odkazom o girl-power. Zdá sa mi to, alebo Brie Larson nevie dobre hrať? Tie smiešne pohľady, čo hádzala v úvode filmu pri prechádzke vlakom, vyzerali naschvál ako zo zlého školského predstavenia? ()

SAINTS

Captain Marvel nie je zly film,ale nie je to ani nič vynimočne.Ma niekolko vynikajucich momentov,užasne vykony a dobre dialogy.Brie Larson je solidna herečka.Zena v tomto filme vystupuje z patriarchalneho tiena a spochybnuje mužskeho mentora.Je dôležite a skvele vidiet taku mocnu žensku postavu,ktora je silna a zaroven zranitelna,ktora može byt inšpiraciou pre mladych divakov.Divaci by sa mali tešit na dalšie dobrodružstva Captain Marvel. ()

riza-do

Po sto první pořád to samé a znovu v modro-červené. Apresto má tahle Marvel podívaná snad poprvé postavu, která je charismatická, zábavná, logická v každém svém chování.. Flarkena. ()

Estwen

Nic, co bychom už xkrát neviděli. Sam L. Jackson to sám neutáhl. V podstatě je to film jen do počtu, aby se osvěžili a zdůvodnili další dějové linky v Avengers a následně v letošním Spidermanovi (2019). ()

Hemlock

Dosti zbytečná Marvelovka. První polovina filmu ušla, hlavně bych vyzdvihnul skvělý výkon S. L. Jacksona, který pálil jeden vtip za druhým. Naopak hlavní hrdinka mě celkem zklamala - nic nového nenabídla a navíc k tomu přidala oblek na hovno, prostě to nebyla ta žhavá Wonder Woman v minisukni. Co se soubojů týče, pár slušných bylo na začátku, ale s přibývajícím časem to už bylo samé světélkování a digibordel. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu