Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

Radiq

1. série: Podle mě kolem tohoto seriálu panuje zbytečně moc velkej humbuk. Neuchvátilo mě na něm skoro nic. A hlavně mi v tom nějak haprovala logika... nebo jsem nepochopil. Jak to celé má vlastně fungovat z technologického hlediska? Park je strašně veliký, ale dá se do něj vyjet výtahem kamkoliv? Může vás tam zabít jiný člověk nebo jste úplně nesmrtelní? Jak je možné, že se něco opakuje, když jste tam jako host déle než 1 den, když by to pak mělo ztrácet kontinuitu? A mnoho dalších podobných nejasných otázek. A pak samozřejmě ta samotná myšlenka, že výtvory jsou k nerozeznání od lidí (fyzicky i povahově/programově). A už vůbec nemyslím na to jejich přehnaně úžasné UI. V ději se pak nevyhneme častému opakování různých situací, které se okoukají navzdory tomu, že to tak je potřeba. Násilí se zde sice vyskytuje hojně, ale nepůsobí to moc realisticky. Herecky průměr - v podstatě mi tam nikdo nevyniká, ani ten Anthony Hopkins. Povedla se úvodní znělka s hudbou jak z Hrů o trůny (aha, to bude asi proto, že ji složil stejný skladatel - Ramin Djawadi) a potěšilo použití hudebních piano-cover motivů od známých populárních interpretů (Soundgarden, Rolling Stones, Radiohead, Amy Winehouse nebo legendární "House of the Rising Sun" od The Animals). Jde vidět, že se investovalo dost peněz do zpracování celého seriálu, ale z děje zatím nijak nadšený nejsem - což je ta horší varianta. Raději bych uvítal kvalitní dějové linky. ()

VaHo

Snadno, snadno z toho mohl být sci-fi blábol. Jenže! Kolikrát už to tu bylo. První díly vám ukážou nový svět, nová pravidla. Sžíváte se s postavami, objevujete tajemství, dáváte si dvě a dvě dohromady. V půlce se to na chvíli začne vléct, jo, ale bez toho by nebylo posvícení. Pak si za večer dáte dva poslední díly najednou. A pak už běží závěrečné titulky, máte otevřená ústa, drbete se na hlavě a říkáte si, jak snadno, jak snadno, ten konec mohli zmršit. Díky všem bohům, že to neudělali, takhle to skončilo tak, jak má. Nic tu nepřebývá, nic nechybí, všechno do sebe zapadne a svět je v pořádku. Anthony Hopkins znovu jako mazaný ďábel, tak jak ho mám rád. Nikdo nikdy nenosil černou tak stylově jako Ed Harris a do Dolores jsem se zamiloval. Chci navštívit Westworld. Ne! Vlastně nechci, ale možná… sakra, bojím se, že bych mu propadnul. ()

Mr.Ripley

1. série: Dostáváme se do čela žebříčku toho nejlepší za rok 2016. Proč právě psychologicky a mytologicky propracovaný sci-fi western? Protože ukočírovat takhle ambiciózní projekt, aby vše fungovalo jak má, chce velkou odvahu. Jonathanu Nolanovi a Lise Joy se to podařilo. Tvůrci pomaličku dávkují drobečky, z kterých tvoří tempem nabitou a skvělými postavami rámující cestičku k výbušnému finále. K finále, kde vše zapadne na své místo a nechá vás s pusou dokořán zírat na obrazovku do doběhnutí závěrečných titulků. Navíc, Anthony Hopkins si společně s Edem Harrisem kradou každičkou scénu pro sebe. What's not to love? 90% ()

Pod

Je tam stopa po Abramsovi a Nolanovi... Bohužel jí zcela degraduje ubohost HBO. Velká škoda a strašné mrhání talentem a penězi. ()

Lamprea

O tom, zda tento projekt bude úspěšný rozhodne pravděpodobně až druhá série, totiž ne že by 1. série byla zlá, ale přece jenom jsem po tom všudypřítomnym hypu čekal rozhodně víc. Obzvláště 1.polovina byla dost rozpačitá, se spoustou nelogičností, když se pak seriál překlenul do druhé poloviny, nabral celkem slušný tempo, a začalo to konečně směřovat "někam". V tom nejlepším se to pak ale utlo a čeká nás čekání na druhou sérii, čímž se vracím k 1. větě. Potenciál tam je, a ne malej, bude záležet na tom, zda tvůrci najdou ten správnej směr, pak by se jim první série dala asi prominout. ()

Motinski

Westworld sa zjavil z čista jasna aby pre HBO zastúpil GoT. Či sa mu to podarilo už je na vás, no určite ide o zaujímavý serial ktorý sa neboji divákovi pomotať hlavu a nechať rozvíjať predstavivosť. Dostávame sa do nového sveta plného originálnych nápadov, nejednoznačných postáv a zvratov ktoré na prvú ani nemusíte presne pochopiť. Hlavne v prvej sérii sa výborne vyhrali so scenárom a herci ako Ed Harris a Anthony Hopkins dokázali aby som ich žral pri každej jednej vete. Pri postavách sa ide pomaly, od základov a nikam sa neponáhľame, no nezabúda sa na to aby všetko pôsobilo epicky. Občas možno filozoficky a občas iba ako klasický akčný výplach. Škoda že sa ide od série k sérií stále smerom dole. V druhej už je to viac povrchné, ajkeď oveľa rýchlejšie. A v tretej už je to trochu iný seriál ajkeď stále zaujímavy. Westworld zahodil obrovský potencial ktorý mal na začiatku ale oplatí sa ho pozrieť. Skrýva sa v ňom veľa vecí ktoré budú potrebovať opakované pozretia aby som ich úplne pochopil, no minimálne prvú sériu si pozriem rád hocikedy.  1.séria 9/10 - 2.séria 7/10 3. séria 6/10 ()

arbitr

Všechno za mě řekl Lacike, zatím velké zklamání, dokonce takové, že také já zvažuji po 4. epizodě ten seriál pustit k vodě. Pak mě to ale nedalo a pustil jsem si daších 5 epizod za sebou a musím říct, že se můj názor na tento počin vylepšil. Uvidíme jak ho budu hodnotit po finále, ale už teď jsem jednu hvězdu přidal. Finále očekávání splnilo a tak přidávám ještě jednu a jako celek hodnotím 4*. Asi si to dám ještě jednou, celé. "These violent delights have violent ends." ()

st.jim

Nuda k posrani. Keca se tam vic, nez by bylo zdravo. Po ctvtem dilu jsem hledal duvod, proc bych mel sledovat paty. Bohuzel jsem nenasel ani jeden. ()

Ryuuhei

Zahodil jsem Shannaru, pak i seriálové pokračování Minority Report a málem bych to samé udělal po první epizodě Westworld, která mě neoslovila. No, díky stvořiteli, že jsem tak neučinil, protože od druhé epizody na mě čekal tak hluboký, tak překvapivý a tak skvěle napsaný seriálový skvost, že jsem nestačil zírat. Ze začátku je tedy vše opředeno tajemstvími, ale postupem času začínají na povrch vyplouvat zatraceně šokující a nečekaná fakta. Výhodou tohoto seriálu je, že se prakticky nedá předem odhadnout, co se stane, či co jak přesně bude. Tedy, až na šílené teoretiky, kteří to samozřejmě opět odhadli správně. Další silnou stránkou jsou samozřejmě dialogy, na kterých si Westworld zakládá a tudíž je třeba být neustále v pozoru. A co teprve postavy, které jsou výborně představeny a rozepsány. No, už nenacházím dalších slov. Letošní rok prostě patří Westworldu! To samé platí o většině hodin mého spánku. 95% ()

Yesqward

1.séria Možno sa pokúsim napísať viac keď nájdem slová, zatiaľ len, že prvá séria Westworldu mala tú najlepšiu gradáciu akú som kedy v seriáli videl. Zo začiatku mätúce a trošku chladné, no postupom času sa všetko rozjasňuje, no samotné vyvrcholenie príde až úplne na koniec, keď už si budete myslieť, že ste videli všetko. Vtedy vám dá poriadnu radu päsťou do hrude a vyrazí dych. Pretože pravda je, že sa všetko iba začína... 99% ()

Qitek

Jeden záchvěv v první epizodě, kdy "Tvůrce" Anthony Hopkins vede konverzaci s "Dollores first father", mi dal po celém sterilním díle naději, že "tak a teď" to začne a bude to sakra zajímavé. Nic lepšího, stejně působivého, ani pamětihodného už jsem bohužel ale nezaznamenal a přiznám se, že prvních šest epizod jsem doslova prozíval a ztrácel chuť se dívat dál a doslova se do seriálu nutil. Nebejt nadšených lidí, kteří kolem mě neustále povzbuzovali, vzdám to. Na mě moc sterilní a veškeré "twisty" a rádoby "mindfucky" mě zcela minuli. Myslím, že minout musí každého, lehce napdrůmětem náročného diváka. A poslední díl, kladoucí ještě více otázek než nabízí odpovědí? (Teď se směju). Hlad po druhé sérii? Né děkuji. Seriál funguje opravdu jen jako výplň hodiny, kdy nemáte co dělat, na co se dívat a víte, že je tam někde mezi těma jedničkama a nulama díl, který to místo vyplní a neurazí. ()

filmmovier

Vynikající. A dokonce díl od dílu lepší. Je to geniální, je to promyšlené, nepředvídatelné a pořád to překvapuje. Má to fantastickou úvodní znělku (genialita Hry o trůny budiž překonána), geniální obsazení (zejména Sir Anthony Hopkins, ale nejen on) a velmi, velmi zajímavé postavy a mimořádné prostředí, které výtečně funguje. Náhrada za Hru o trůny je to naprosto prvotřídní a mrzí mě jen to, že jsem se zatím nedostal k původnímu filmu. Nicméně tenhle seriál je opravdovým synonymem pro mistrovské dílo, HBO se opět neskutečně vytáhlo. Westworld je strhující podívaná, u které nevíte, co se stane za minutu, natož v příštím díle. Westerny sice jako žánr příliš rád nemám, ale kdovíproč, ve spojení se sci-fi to vždycky nějak funguje. A tady je to spojení přímo ohromně funkční. Z prodloužení pro druhou sérii mám samozřejmě velkou radost, já u ní rozhodně chybět nebudu. Velice děkuji všem tvůrcům za takový projekt, tohle se skutečně příliš často nevidí, ani na HBO. 100%. ()

Honzíno

1. série_ Velice zajímavá látka rozmělněná spoustou okolností, spojistostí, časových propletů do deseti hodin. Slušely by tomu například tři hodinu a půl dlouhé televizní filmy, jako u Sherlocka. Pak bych neztratil tolik souvislostí a nad příchozími zvraty bych více valil oči, neboť bych pochytil více nitek. Ve spoustě dílů a omáčky se potácím, na konci čehokoli (série/dílu) nemám moc vztah k postavám, což je dle mě u seriálu důležité. Pokud ho získám, rád se k seriálu vracím. U Westworldu je mi to jedno. A nezachrání to snaha o hardcore sci-fi, filozofování a mentorování, která je schovaná za hromady 'hlubokých, těžkých, sdělujících' pohledů a plků. Koncepčně, dramaturgicky a režisérsky nedotáhnutý kolos. Mírný palec nahoru za herce (Hopkins, Wright, překrásná Evan Rachel Wood!!!), téma, 'erkovost' (i když samoúčelnou a ve výsledku nepotřebnou). Nuda rádoby vznešená, sem tam zajímavá. ()

viperDavid

Asi má obrovský potenciál, ale místama se začíná divák nudit. Celkově všech 10 dílů bude pravděpodobně dost lákavých a zatím jsem usnul u třetího, ale vydržím. Celkem mě totiž zajímá, kam to všechno spěje a pak ohodnotím ()

Mrkvič

1. série: Seriálový Westworld z dílny HBO je místy stejně agresivní, krvavý a lacině vulgární jako třeba Spartakus. Zde se ale alespoň dá říct, že jde o svět takový, jaký ho chce většina zúčastněných hráčů. Příjemnými záblesky jsou fylozofující scény a technický pohled na imaginární svět. Ke konci série nebyla již naštěstí tak častá brutalita, ale bohužel se tvůrci hodně zamotávali do fylozofování a pravidel prostředí. Některé "nejasnosti" objasnilo vysvětlení časů některých dějových linek. Několik technických aspektů se dá s jistou mírou fantazie akceptovat, ale jejich vysvětlení bych uvítal. Například na úkor přílišného rozvádění osudů Dolores a dalších postav. Rozhodně se ale moc těším na další sérii, která konečně bude tím pravým "peklem". 2. série mi trvala několik let. Začátek představil spoustu nových postav a dokonce i prostředí a už jsem měl pocit jako u Ztracených, že jde jen o natahování času. když se potom zlepšila úroveň, dal jsem si od seriálu paradoxně pár let pauzu. Druhá polovina série byla dost podobná. Díly, kde je takřka jen nová postava, byly hódně nezáživné. Na konci matlání všeho možného, kdy mi přišlo, že jsou dialogy házeny na scény dadaisticky. Sice měly mít nějakou hloubku, ale u mě se efekt míjel účinkem. Že by byla chuť do další řady, když jsem promrhal tolik hodin u té druhé, se říct nedá. ()

PiLgRiM

Nebudu se snižovat k hodnocení po dvou dílech. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že sérial funguje nejvíc jako sebereflexe dosavadní tvorby HBO, kde stejně jako atrakce Westworld, nabízí hlavně povrchní násilí a sex. Zda-li Nolanův scénař dosahuje patřičných kvalit nám poví až čas. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023