Expanze

• USA The Expanse
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (více)

Série(6) / Epizody(62)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (69)

Winnipesaukee (2021) (S05E09)

Hmmm, tak to je poprvé, kdy mám u sledování Expanze radost, že příštím dílem sezóna končí. Už to totiž není ten seriál, který mě (i přes občasné nedostatky) bavil; teď mám dost často pocit, že se v tom všem tvůrci poněkud ztratili, dynamiku nahradila nudná vata a rozhození členů posádky do jednotlivých dějových linií nebylo šťastnou volbou. ()

Hry Nemesis (2021) (S05E10)

Tři hvězdy jsem finální epizodě páté sezóny přidělil hlavně za to, že konečně došlo alespoň na nějakou akci, ale i tak se mi z neustálých útoků na diváky doposud nepříliš otřískané realitou (a tedy emocionálně přístupnější) dělalo poněkud nevolno. To zas byla citová ždímačka. No, nezbývá než doufat, že se najde pár sexuálně nevhodně napadených mužů, aby po mrtvici zmizela i brzda Naomi. ()

Série 6 (2021) (S06)

Pátá série mě nemálo zklamala, takže jsem k šesté řadě přistupoval jen velmi nerad a s velkými obavami. Jak jsem se zaradoval, když jsem zjistil, že jsem se bál úplně zbytečně. Tvůrci tentokrát téměř nevatili a vrátili se téměř ke staré dobré Expanzi. Bylo to pro mě fajn rozloučení s jednou z mála pořádných scifáren, a kdyby se ze scénáře téměř zcela nevytratila protomolekula, o níž to vlastně původně celé bylo, zřejmě bych se odhodlal i k pátému kousku. / Poučení: Předimenzování je jedním z největších problémů lidského druhu. Od Ocelového Města až po Prstenec. ()

Podivní psi (2021) (S06E01)

Už jsou to téměř tři roky, co jsem naposled navštívil Rosinantu, protože jsem dnešní návrat k seriálu neustále odkládal, jelikož mě děj ve druhé polovině páté série dost odradil. Start šesté řady mě každopádně mile překvapil. Tvůrci se tentokrát nepatlali ve vztahových otázkách, prudil mě jen ten zastydlý puberťák, takže mi nezbývá, než doufat, že to takto vydrží až do finále. / Poučení: Když to nejde šroubovákem, použij kladivo. ()

Azurový drak (2021) (S06E02)

Mám za sebou druhou epizodu šesté série a zatím mohu konstatovat, že jsem spokojeným divákem. Pravda, vedly se řeči, ale vedly se k věci, takže jsem neměl pocit, že by se tvůrci snažili vycpat stopáž nepodstatnou vatou. Vytknul bych jim snad jen dějovou linii se zastydlým pubošem; ta mě fakt otravuje. Jinak jsem se ale dobře bavil a s posádkou Rosinanty jsem se mohl dokonce provětrat...... povakuovat ve vesmíru. / Poučení: Máš-li na sobě jakýkoli skafandr, dýchací přístroj nebo třeba jen respirátor, snaž se nezvracet. ()

Ukázka síly (2021) (S06E03)

Nebýt toho deaktivovaného torpéda, přidal bych i slabší pátou pěticípou, takhle jsem se ale nechal jen zbytečně otrávit. Střídaly se skvělé i slabší momenty, ale jako celek na mě fungovala třetí epizoda velmi dobře. Po čase zase došlo na staré dobré Lunatic Fringe (https://www.youtube.com/watch?v=zZglGbYGRtI&ab_channel=JonathanKershaw), které mě v seriálu baví nejvíc (a je jich tu paradoxně nejméně), a vypadá to, že se tvůrci rozhodli napravit své přešlapy z předchozí řady. / Poučení: Diktátoři nemívají pochopení pro alternativní názory. ()

Útočiště (2021) (S06E04)

Byla to taková ta epizoda, která zpravidla následuje po dílu naplněném bojovou akcí. Rekapitulovalo se, prováděly se opravy a personální změny, byla to prostě seriálová klasika, kterou táhlo dolů filosofování kolem Holdenova rozhodnutí. Už, už to vypadalo na tři pěticípé, pak se ale do děje vložila Camina Drummer a má nálada i hodnocení se dostaly na čtyřhvězdičkovou úroveň. / Poučení: Jedna ruka netleská. ()

Proč bojujeme (2022) (S06E05)

Šestá řada seriálu si udržuje svou stálou kvalitu bez výraznějších výkyvů, takže jsem se sice nedočkal vyloženě skvělých epizod, mnohem důležitější je pro mě ale fakt, že nepřišel ani žádný katastrofální propad. Předposlední díl se sice až na jednu výjimku nezabýval boji ve vakuu, zato přinesl celou řadu dialogů, které měly hlavu i patu a nesnažily se emočně ždímat, nebo nudně vatit. / Poučení: Ztratil jsi končetinu? Nech si ji dorůst, ještěre. ()

Popel Babylonu (2022) (S06E06)

Přes veškeré mé obavy způsobené dřívějšími zkušenostmi byla šestá epizoda šesté řady důstojnou tečkou za seriálem. Dá se říct, že v ní bylo od každého trochu, takže jsem viděl střílečky ve vakuu, kvalitně se přerozdělovala moc, došlo i na nějakou tu nostalgickou vzpomínku (naštěstí v rozumné míře) a celé mě to opravdu bavilo. Já vím, možná by stačily jen čtyři pěticípé, ale když jsem si představil, jak to mohli tvůrci snadno pos..... potopit, z vděčnosti jsem šel do plných. / Poučení: Už jsem to psal v mnoha komentářích / recenzích, ale musím to napsat znovu. Pozor na opičí pracku! ()

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse