Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

Scraffy

Tak a máme to tu! Uzavretie príbehu, ktoré sa na konci zjednotilo dohromady. Z Lin Shaye sa na staré kolená stala hororová hviezda, ktorá sa s ničím nesere a všetko zvládne. Prvá polovica tohto filmu je dosť rozpačitá a pokým terajší vlastník jej starého domu nezomrie, tak to je nič moc. Potom sa to ale krásne rozbehne a začína ten pravý horor. Efekty sú parádne a kľúčnik je super osoba. Najhoršia časť zo série je určite trojka a toto napráva reputáciu série. Síce tu straší moja priemerná trojka, avšak jedná sa o jemný nadpriemer. No musím tu trojku dať, lebo naozaj tá prvá polovica je strašná. Neznášam, keď niekto buduje atmosféru o nadprirodzenom a potom to odbije tým, že to vlastne robil všetko človek. ()

Knor

Určitě nejslabší díl. Tuhle sérii mám moc rád , Lin Shaye a její dva ujetý pomocníci mě taky baví, démon byl správně hnusnej. Bohužel lekaček je oproti předchozím dílům zatraceně málo, žádná větší děsivá scéna není a nejzajímavější část je minulost a dětství hlavní hrdinky Elis. Zbytek je jen už okoukaná nuda, která neměla co nabídnout. Nechci říct, že by to by nějakej větší průser, ale laťka, kterou nasadily předchozí díly je pro tenhle díl docela vysoko, takže skoro spadá do tý skupiny průměrných hororů. Škoda, tímto bych sérii uzavřel a nechal to bejt, než se to zvrhne v další nekonečnej seriál - co díl to větší propad. ()

Clark_Kent

Do čtveřice s hutnou atmosférou a opět s vynikajcí Lin Shaye. Můžu jen doporučit všem fanouškům tajemna a nečekaných zvratů. Parapsycholožka Elise a dva groteskní kolegové zpět v akci. Ona sama fantazie umí vytvořit mnohem děsivější mozaiku než kterýkoliv filmový tvůrce. Mrkněte na to a zaručuju vám, že si budete měnit nový gatě, to vám povídám. ()

Marty7CZ

Tak jako průměrka, moc strachu není,hodně se opíraj o předimenzovaný hudební šoky, jinak pořád spousta blbostí (jako že nikdo nerosvítí, vona jde do sklepa atd...) 50% ()

Bezda22

Čekal jsem, že po takovým lehce jalovým třetím dílu přijde nějaká smršť, která to totálně sestřelí. Bohužel... Žádná atmosféra strachu se nerozvířila a z toho, co zbylo z prvních dvou dílů nezůstalo nic. První dva díly byly originální a děsivý, že to ani hezký pomalu nebylo. Trojka hodně odlehčená, ale vcelku ještě zajímavá. Tohle je už klasika klasik, vykrádačka všeho, co už bylo a o několik tříd horší... 40% ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Ždímačka předchozích 3 dílů, které už tak nebyly nijak extra skvělé. Prostě obyčejná duchařina, jako každá druhá, s pár "mrazivými" momenty. ()

B_Dup

Ne, tohle ne. Poslední klíč nedosahuje v žádném případě úrovně předchozích dílů. Je jednoznačně poznat, že nezkušený režisér šlape vodu, lepí páté přes deváté a výsledek je takový, že se leknete celkově snad 2x. Bída. Momentálně umí točit horory pouze jeden člověk - James Wan. Chvála bohu za něj a za Conjuring! ()

XXXXXXXX odpad!

Baba Umbridžová, tentokrat po kvikalkovskem sklepeni 90 minut unylou chůzí a za pomoci slepecké hole, pronásleduje chudáka Mozkomora! Nejstrašidelnĕjší na tom ale je to, že by po divákovi mohl cinezmrd chtít, aby mu za tohle zacvakal lupen! Zase jedna série stokrát vidĕných příhod, kterou by měl tvůrce scénáře raději konečně nechat zkapat! ()

adakraj

Insidious upadl na samé dno. U hororu nemusím mít lekací scény, když mě dokáže zaujmout příběhem, napětím a atmosférou. Tady film selhal na plné čáře. Ne že by tam lekací scény nebyly. Pokud budu mluvit za sebe, tak jsem u každé scény předvídal správně, jak bude pokračovat a lekačky pro mne neměly žádný smysl ani hloubku. Atmosféra a napětí bylo na bodě mrazu. Více nudnosti jsem nezažil. Mám rád herečku Lin Shaye líbila se mi jak v předchozích dílech Insidious, tak i v jiných filmech. Nejvíce ve filmu Smrt přichází v bílém. Bohužel tady se mi zdá, že přehrává. Nevím jestli to byl účel, ale mně to připadalo místy až komické. Nejlepší moment byl, když na scénu konečně přišla postava klíčníka. Netuším, jak se ta postava jmenuje, protože mě chvílemi film dost uspával a nejsem si vědom, jestli ve filmu zaznělo jméno démona. Klíčník (jak mu říkám) byl neskutečný a jeho sláva v cca pěti minutách ve filmu ve kterém strávil zhasla, když matka Elis démona přemohla, tak komicky až jsem z toho plakal. Nějaká světlá chvilka? Ano, když nebude pokračování. A nebo může být, ale úplně v jiném duchu než tento s prominutím paskvil. ()

whysoserious

Ano, pár fajn lekaček tam je, ale to nestačí. Mám dojem, že tahle série už nemá ohledně příběhu co nabídnout- doufám, že tenhle film byl jejím uzavřením a příště tvůrci už přijdou s něčím zcela novým. ()

mirkath1

Nechci být hnidopich, možná tvůrci zapomněli, nebo ni nějak ušlo zmrtvýchvstání, ale nezabili náhodou slavnou lapačku duchů v prvním díle? /2010/ ()

adamix

Tretia časť tiež nestála za veľa, ale spôsobila mi aspoň zopár inkfartov, zato toto je čistá, nestrašidelná zbytočnosť kaziaca meno Wanovskej prvotnej dvojsérie. Človek by čakal, že to bude konečne nadväzovať na pokračovanie, ktoré bolo ponechané napospas nápaditosti na konci druhej časti, zase sa však tápame v minulosti postavy Ellis a obklopuje nás duo nevtipných lovcov duchov a hororová atmosféra ako z najhlbšej béčkovej produkcie. Ďalší diel už nestrpím. Slabé 2*. ()

Sexy_Beast

Myslím, že Insidious: Posledný kľúč je dobrým zakončením série. Od filmu som neočakával nič, hlavne po fiasku trojky, avšak film ma veľmi milo prekvapil. Skvelá atmosféra, dobré ľakačky, vcelku pútavý dej... Myslím, že séria už ďalší film nepotrebuje, keďže Posledný kľúč uzatvoril kruh. ()

jkpj22

Průměr. Možná lehce nad průměrem díky té pohádce o píšťalce. Pár lekaček, na mě nefungovaly. Trochu napětí. ()

ZHODNOTITEL

STAL SE Z TOHO MYŠMAŠ Ve čtvrtém díle, nebo chcete-li, kapitole, se už fantazíruje ostošest. Délka filmu je potom děsná. Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobil. Přesto je to film s vybudovanou atmosférou a silnými lekačkami, které by mohl závidět kdejaký horor. NIC PRO POSERY ()

PF 2017

PF 2017