Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

Katcat

Tohle bylo fakt těžce průměrné a vzhledem k předem nasazené laťce jsem měla chuť dát jen 2 hvězdy. Ale asi to zas tak špatný nebylo. Bylo to zmatené, neucelené, občas trapné, ale zároveň i občas dobré. Přehnané, okaté lekačky už dneska nemůžou žádného milovníka hororů nadchnout. Je to laciné a jednoduché. ()

Hpatrik

Laciné lekačky a slabý příběh. Tady už tvůrci vařili jen z vody, a ty dva Elisini "klauni" a jejich trapné pokusy o humor, mi upřímně lezli krkem. ()

helraiser

Paráda. Tahle série se opravdu povedla a je opravdu kvalitní. Tentokrát se podíváme na minulost hlavní postavy Elis a je to výlet opravdu zajímavý. Má to parádní atmosféru, opravdu parádní ztvárnění duchů a povedené a hlavně funkční lekačky, takže rozhodně spokojenost. ()

billinus

Těžké zklamání....i když první dva (tři) filmy nebyly žádné terno, měly nápad, zajímavou mytologii a atmosféru. 4 to zabila. ()

Franc1s

Tak je tu další Insidious, nezklame, ale ani si ho nijak nezapamatujete.. Elise opět zahraná v pohodě, odkrývání rodinné minulosti s pár zajímavými zvraty se mi líbilo. Konečnej fight nic moc, ale klíčník vypadal dobře :) Avšak ty dva ajtáky nevím proč někdo tak debilně napsal, vtipy a hlášky o ničem, trapas... Na jedno pokoukání pohoda, nic víc.. 6/10 ()

Likan7

Je smutný kam se tahle kdysi výborná série dostala. Čtyřka nemá už ani kapku tý atmosféry, která kdysi proslavila jak Wana, tak vůbec Insidious. Lekačky nefungují, jsou absolutně převídatelný, design "příšer" je sice dostatečně hrůzostrašný (taky jste si vzpomněli na finále REC?), ale Robitel s tím vůbec neumí pracovat. Vlastně stojí za zmíňku jen vzhled těch dvou sester, který jsou vážně hot. ()

Evzeni1

V českém znění: Dana Syslová - Lin Shaye (Elise), Vojtěch Hájek - Leigh Whannell (Specs), Michal Holán - Angus Sampson (Tucker), Jiří Ptáčník - Bruce Davison (Christian), Anna Suchánková - Caitlin Gerard (Imogen), Václav Rašilov - Josh Stewart (Gerald), Viktorie Taberyová - Spencer Locke (Melissa), Ludvík Král - Kirk Acevedo (Ted), Anna Brousková - Tessa Ferrer (Audrey), Bohdan Tůma - Marcus Henderson (detektiv Whitfield), Irena Máchová - Aleque Reid (Anna), Adéla Nováková - Hana Hayes (mladá Elise), Karolína Křišťálová - Ava Kolker (malá Elise), Jindřich Žampa - Thomas Robie (mladý Christian), Ondřej Balcar - Pierce Pope (malý Christian), Jiří Kvasnička - Joseph Bishara (démon) Překlad: Jan Zenáhlík Produkce: Evelyna Vrbová Zvuk: Filip Mošner Dialogy a režie: Jiří Kvasnička Vyrobilo studio LS Productions dabing - 2018 ()

gemi

Dva retardi a médium. Horor postavený na těch absolutně nejlevnějších, prvoplánových lekačkách. Kultovní je tato série pouze tím, že něco tak blbého může mít už čtvrté pokračování. ()

TomStrom

Při minulým díle jsme si stěžoval na slabej závěr, to jsem netušil, že čtyřka ho bude mít ještě bídnější. Takže bohužel, byť je to pořád poměrně solidní, už to začalo být příliš generický a naneštěstí i nudný. Co s takovým horrorem, když to člověk dokoukává spíš ze setrvačnosti. Toho pátýho dílu se fakt obávám, neboť to směřuje tam, kde skončila například Nightmare on Elm Street a to není zrovna horrorový výsluní. Příště ať se ta atmosféra dá krájet, další mhouření obou očí při hodnocení už totiž v plánu nemám. ()

Hellknight12

Štvrté pokračovanie s názvom Posledný Kľúč je vcelku zaujímavý film. Za mňa docela zaujímavý príbeh. Herečka Lin Shaye to ťahá opäť celý čas ale tentokrát to nestojí celé len na nej. Opäť sa prelína minulosť a prítomnosť hlavnej postavy. Máme tu ďalšie dve postavy na, ktorých to stojí a to je len dobre. Prvá postava je otec hlavnej herečky a druhá postava je nový majiteľ domu ( aj keď na krátko predsa áno). Film má dĺžku 106 min. Dĺžka je akurát. Atmosféra filmu je dobré spravená mohla byť lepšia ale keďže to netocil Wann tak to sa nečudujem. Pri tomto filme vidno, že Wann na tento film aspoň z diaľky dával bacha... Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Nykrous

Až na to úplné finále to bylo super, 2. nejvíc atmosferický díl s dobrým nápadem a lekačky fungovaly asi nejlíp z celé ságy. Bohůžel asi ani 1 díl mě nevylekal, ale tady se mi to poměrně líbilo :D 85% ()

RAFT

Skvěle podařený kousek jen co je třeba .Daleko lepší než třetí pokračování ,ten byl nic moc .Naprosto skvělá atmosféra, neříkám že, sem se párkát nelekl aniž bych to čekal.Skvělé herecké obsazení ve filmu ale,co mě asi ,tak trochu štvalo že,tam neměli více prostoru Patrick Wilson a Rose Byrne ,no snad budou větší roli v dalším díle ,což bych klidně pátý díl chtěl pokud někdo natočí.Druhej díl u mě zůstavá jako top.Za mě 70% ()

MAAUZ

Horror, který oproti debilní trojce přeplnil moje očekávání. Skvělý nápad ukázat Elisino dětsví. Různé flashbacky nebo záběry navazující na předešlé díly fakt potěšily. ()

ANTYCHRYST

Tak jsem se dočkal :) rozhodně to není žádný průser... ale plnohodnotné navázání na celou sérii.. Tentokráte trochu příběh i odbočil na krimi zápletku s veznenim žen.. Ty dva pomocníci působili dost komicky..prihlouple oblecky..a když viděli mladý holky tak se jim klacky daly do pozoru a nemotorne je chtěli celej film klofnout.. Hudba a atmosféra dobrá.. Demona musím pochválit..nejprve ta skvostna dlouhá ruka..a pak se ukázal v celé své kráse..a jak je v ostatních hororech zvykem..tak tady vůbec nepůsobil komicky..ale naopak..budil celkem strach..:) Jsem zvědav jestli se dočkáme dalšího pokračování..když tohle vlastně bylo před jedničkou..:) 75% Tahle duchodemonicka série mě baví.. ()

PF 2017

PF 2017