Sestra

• USA The Nun (více)

Sunwheel

Conjuring séria postupne uberá na hororovosti a zameriava sa na temnú gotickú detektívku. Pre mňa stále nepochopiteľná hlavná postava Marylina Mansona v oblečení rádovej sestry tu má dokonca samostatný film. Najlepšou časťou sú zábery rumunskej prírody a hradu Hunedoara. Inak je to ten klasický priebeh. Ľakačky som tu nezaznamenal žiadne. Celkom dobré ústredné postavy "detektívov" dopĺňa nasilu americky pôsobiaci fešák, ktorý sa snaží pôsobiť vtipne (aj keď je to Belgičan hrajúci frankofónneho Kanaďana). Jednohubka, ktorú už nepotrebujete vidieť, ale možno vás presvedčí na výlet do Rumunska. ()

Lilith03

Levné lekačky, které jistě děti vyděsí, ale milovníky dobrých hororů ne. Nepůsobí to dobře a člověk nemá už ani důvod se bát, stačilo by přitom zamakat na hudbě a bylo by to hned lepší. Jinak prostředí mi nesedlo, možná to někoho bavit bude, ale nijak mě to nezaujalo. ()

Srpenec

Půl roku jsem se na film těšil. Včerejší návštěva kina mě moc neuspokojila. Bohužel je to nejslabší díl z celé série. Perfektní na celém filmu je ztvárnění sestry. Mohla však dostat více prostoru, abych se jí nabažil. Pár lekaček tam bylo, ale všechno bylo tak předvídatelné až mě to zklamalo. ()

Hejkal_03

Tento horor přináší to nejlepší a zároveň to nejhorší, co přinést mohl. Horor by byl ve své podstatě skvělý i když po dějové stránce toho moc nenabídl. Chtělo by to jen pár změn. Scény nedotahovat až do kýčovitosti, stačí zlehka a netlačit na pilu... Takových přehnaných scén tu najdeme bohužel plno. Přitom nápad i náběh byl třeba velmi dobrý... Proč to neosladit ještě rychlou pohádkou o Čárymáryfukovi, který si hrál s démony? Ale nebojte, stateční rytíři ho zabijou a zanechají pečeť! Nápad dobrý, prodání na pytel... Přijde mi, že scénář byl psán v ruce a to pouhé 2 hodiny... Přitom se tu dalo vyřádit... Nápady nedotažené... Už mě nebaví jak na vás démonické bytosti zvracejí... kdo tenhle hnus vymyslel?! :D Jakmile se začnete u hororu smát, je konec... veškerá naděj na úžasnou hrůzu je fuč... to tak se párkrát někdo lekne.. no a? To se může stát i uprostřed bílého dne.. I když jsem tu vypustil hodně kritiky, přesto se mi film líbil na rozdíl od jiných hororů z tohoto roku. Průměr!!! ()

injoy

Na tom filmu bylo nejstrašidelnější těch 130 korun za lístek. A nejvíc mě na konci vyděsilo, že jsem se za celej film ani jednou nelek ... A to je u mě co říct. ()

gogo77

8/10...lakaciek a lakaciek....horror ako sa patri....dej nevinimajuc, hlavne prepojenia na Conjuring boli velmi presvedcive... a nechybal VA01LAK ... niektore tie sceny neboli uplne dokonale (za to tie body dole) ale inak ide o velmi dobre spracovany, skororo az uveritelny pribeh zasadeny do rumunskeho klastora (kde vsetci vedia perfektne po anglicky :D) ... vykony hercov presvedcive a atmosfera ako za starych cias ked reziser vedel coho sa ludia zlaknu ... ked este ludia nevedeli ze sa nemaju v ziadnom pripade rozdelovat, ze nemaju sami patrat na cintorinoch o 3tej v noci alebo sa prechadzat so svieckou v ruke po hrozostrasnych chodbach a urcite nenavazovat kontakt s bytostami, ktore na danom mieste nemaju co robit :) ... ja by som to v tom klastore veru nedal ()

Doffy

Jaké ponaučení jsem si z filmu odnesl: 1. Nechoďte za přízraky ve strašidelném hradu 2. Nechoďte za příznakem, pokud s ním máte napoprvé špatnou zkušenost 3. Nelezte tam, kam nemáte 4. Pokud vás z postele vyruší nějaký zvuk na chodbě, kašlete na to, běžte zase spát 5. Na zabití zombie je lepší použít náhrobní kříž než brokovnici. Strašidelné sekvence fungovali, příběh byl zajímavý a děj se nevlekl. Slušný hororový zažitek ()

Kata.Smoliko

The Nun je mainstreamovy horor s typickymi ocekavatelnymi lekackami u kterych muzete klidne odpocitavat. Ackoliv z meho pohledu to se scenarem nebylo uplne nejslavnejsi, na vyber hercu si nestezuji a myslim si, ze byli na svem miste. Za me 4*. Ale vsichni vime, ze to umi lepe! ()

Carteriiino

Mega som sa na to tešil a ostal som sklamaný :/ po hodine som sa už tešil domov. Kladne hodnotím lokáciu ktorá urobila celému filmu atmosféru. Ale inak film s odfláknutým scenárom ktorý nezachránil ani skvelý výkon Taissy Farmigy. Čo už, v Conjuring 2 ma dostala totálne ale týmto počinom u mňa stratila svoju váhu. ()

kamislava

Na The Nun jsem byla extremne zvedava. Trailer me nadchl, tak jsem se tesila, cim me Valak prekvapi. Bylo prijemne si pripomenout Conjuringy, hlavne prvni dil. Jenze vysledek byl takovy prumerny. Vedlejsi sceny dobre budovaly napeti, ale kdyz doslo na hlavni momenty, dostavilo se zklamani. Byly uspechane, zmatene, z hlediska efektu mene povedene a bohuzel mirne usmevne. Navzdory krasne a slibne lokalite klastera, kde by noc stravil jen magor, jeho potencial zustal nevyuzit. Taissa pro me zustava nemoznou hereckou, nemuzu si pomoct. Aspon ze zdejsim panum pripada roztomila. Frantik me bavil, ten zase prisel roztomily mne. A knez byl drson, i kdyz jeho story z minulosti mi neprisla dobre vyvedena. Kazdopadne Sestru urcite nezatracuji. Skvela hudba, misty vyborna atmosfera, velkolepy klaster a nektere sceny silne neprijemne. ()

BlackVelvet

SPOILERS. Predem hlasim, ze na horrory casto nechodim, protoze se u nich opravdu bojim, a tak jednou dvakrat do roka na nejaky zajdu spise tak pred Halloweenem. Takze nejsem znalec zanru, ani nemam s cim srovnavat (jasne, klasiky znam a chodim treba na Vetrelce atd., ale proste fakt neznam moc soucasnych hororu). Nicmene mohu vychazet z toho, ze jsem fakt straspytel, a ze u tohoto filmu jsem se skoro vubec nebala. Za prve je to tema chybama ve scenari, ve strihu (kdy jim ujela kontinuita, takze na jedno oko ustknuty knez ho ma v jednom zaberu bile a slepe, v dalsim zase normalni, a pak zase bile a slepe), ale kdyz toto pomineme, tak ja se proste nebojim, kdyz mne hudba minutu pred nejakou lekackou da najevo, ze bude lekacka. Hlavni novicka/jeptiska tomu take moc nepridala, kdyz ona sama se vubec neboji a je tam jasne poslana tak trochu jako super-jeptiska. Take radoby prekvapive dejove smicky, jako ze jeptisky vlastne tam zadne nejsou nejsou nijak logicke a vysvetlene a je to tam narvane proste proto. Kdyz budem vychazet z toho, ze super jeptiska ma super schopnosti, tak ta je jeste videt mohla, ale ostatni ? Frantik nevim co ma byt, jestli umyslne komicka vlozka a nebo co. V zaverecne scene by mne fakt zajimalo, jak si dala super jeptiska Kristovu krev do pusy pod vodou, a nebo jak ji vubec dostala z toho skla, jasne bylo videt ze v relikvii je vevnitr sklenena banka. Ale to byla dalsi vec co se neresila. To je pak jednoduche tocit filmy, kdyz se scenarem nikdo moc nezaobira a vnitrni logika filmu je tezce mimo. A celkove je to spis jak adventure movie nez horror movie, a trochu drsnejsi Harry Potter kdyz to fakt prezenu. ()

Bejbr odpad!

Obrovské zklamání. Udělat z nejlepší série hororů úplný brak, to by mě nenapadlo. Vlastně mi to připomínalo hororovou komedii Ash vs evil dead, kterou mám moc rády ale ne, když jdu s nadšením do kina na další z hororových skvostů. Přemýšlel jsem o jedné hvezdičce, ale nejde to. Obrovské zklamání... ()

J3STER

Přijde mi to jako dobrý horor, samozřejmě jsou i lepší. Ve filmu bylo několik jumpscare momentů, který mě na sedadle probudily z nudného čekání na nějakou akci a byl jsem spokojen, jak s návazností na předchozí díly, tak s dějem. Za sebe doporučuju. 60% ()

zemanec86

Velké opravdu velké zklamání. V druhém Zajetí byla postava Valaka naprosto brutální a já se tak těšil až nám ukážou něco o jeho původu. No a pak tohle.......špatný film, z démona udělali jen slizáka a o nějakém hororu se nedá mluvit. Promarněná šance, dlouho jsem se v kině tak nenudil...... ()

Nataniel73

Na Mníške musím oceniť tri veci. V prvom rade je to úžasná a podmanivá hudba vytvárajúca vskutku sugestívnu atmosféru strachu. V druhom rade je to výborná práca s kamerou, čo je pri hororoch velmi podstatné. V treťom rade je to úžasné prostredie, v ktorom sa Mníška odohráva (krásny starobylý kláštor a hlavne priľahlý cintorín nemal chybu). Mne osobne to stačí aby som Mníšku označil za dobrý horor aj keď sa neviem zbaviť pocitu, že mohol byť lepší. Strašidelné scény boli niekedy až príliš predvídateľné a samotný záver bol dosť preplácaný. Občas film okorenil aj humor, ktorý pri tomto type filmov vždy privítam. Som rád, že som sa v kine nenudil ako minulý rok pri Kingovom To, na druhú stranu to nebol až taký strhujúci zážitok ako pri Annabelle. So samotným dejom som spokojný s prihliadnutím na fakt, že kláštor a tri hlavné postavy toho veľa vymyslieť nemohli. Za najlepšie scény považujem pád kňaza do hrobu a tieň mníšky na stenách. ()

HororSamael

Jak se dalo čekat..... Starwarsáci šli na horor a opět negativně hodnotí.... Povedený horor, mělo to grady, šmrnc, hudba perfektní, dej famózní. Určitě si zaslouží 80% ()

Methew

Otvorenú bránu pekelnú považujem za TOP hororový námet, obzvlášť ak je naozaj strašidelne až desivo vo filme využitá. Tento film splnil obidva predpoklady. Bol síce miestami predvídateľný, ale to už je údel sčítaného diváka, ktorý má na filmy dobrý odhad. Perfektný prequel, fakt super, desivé, zaujímavé, perfektná atmosféra, kopec démonov, ktorí sa veľmi neserú, ale živia sa čím sa len dá aby naberali na sile. Mnohé negatívne komentáre a hodnotenia o slabých démonoch sú preto úplne nemiestne. Keďže bolo vo filme vysvetlené, že démon je v podstate slabší pokiaľ neposadol ľudskú dušu. Čo v podstate vysvetlilo, prečo sa démoni odjakživa živia strachom, aby boli silnejší, no museli tým začať už keď vyšli z pekla aby mohli posadnúť ľudskú dušu. Záver a prechytračenie démona s krvou Ježiša Krista bola asi TOP scéna filmu, ktorá sa mi veľmi ráta. ()

Brumbambule

Takový potenciál a takhle ho .... Očekávání podzimu tohoto roku se pro mě ve finále změnil v utrpení. První půlku filmu se neděje vlastně vůbec nic a až pak to začne mít trošičku grády. Dostat Valaka naservírovaného na stříbrném podnose a pak to takhle pohnojit, to chce kuráž. Dávam 2 hvězdy alespoň za trochu smysluplnou provázanost se Zajetím démonů. Nicméně jestli tohle James Wan viděl, věřím, že se popadá za břicho ještě teď. Katastrofa. ()

etsaym13

Aby som bol stručný... Čakal som od toho filmu niečo viac keďže je od tvorcov Conjuring. Vizuálna stránka filmu bola dobrá. Super lokalita a pekne gotické prostredie. Herecké výkony sú slušné. Ľakačky obohrané. Dalo by sa povedať , že odkopírované z iných ducharských filmov. Filmu trebalo viac neočakávateľných ľakačiek , nejaké zaujímavejšie rozuzlenie a širší dej. Dobre aspoň spravili , že film má 96 min. To je pre priemerný film dobré. Aspoň sa divák nenudí. Dávam 60%. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí