Nenávist

• USA The Grudge (více)

DeLonge

Tak a je to jasný. Nějaký nebožák zemřel v náruči ukrutného hněvu a Nicolas Pesce byl želbohu u toho. A zrodila se kletba. Ale že teda jako kurevská kletba. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že někdo dokáže natočit takový paskvil. Pesce totiž ve světle své nebetyčné demence nejen, že tančil na pomyslném památníku The Grudge. On se tam navíc i vysral, paxe v tom požitkářsky vyválel a nakonec usnul spánkem prokletých. Nazývat toto hororem je čirá zoufalost. Není to strašidelný, není to lekavý, není to temný, není to.... atd. Ale jo, prokletý to je, to zase jo. Nejvíc mě sralo, že při každé scéně s Johnem Cho jsem dostával záchvaty melancholického smíchu. Jj pan MCBP to má už za sebou (díky bohu). Jeho obsazení a herecký výkon v tomhle hnusu to jen potvrdilo. A pohlavní hrdinka? To jako vážně? Musel bych použít 5 z 5 nejčastěji používaných sprostých slov, abych ji alespoň trochu popsal. Takže jen řeknu, že to je nebetyčná píča. Rozhodně nedoporučuji. Nikomu a nikdy. Raději bych celý den štrikoval podprdu pro svou lepší polovičku, než tuto sračku vidět znovu. Ne a ne. Raději se podívejte na Šmouly, ve strašidelnosti to vyjde v podstatě na stejno. Jen na ty modráky se lépe kouká. Takže film vzít, zahodit, zahrabat, spálit, utopit a nakonec přejet parním válcem. ()

DavidDizzer

Nevím, kolik remaků a verzí tohoto filmů musí být ještě natočeno, abych začal tento film už nemít rád. Ano, každá verze má něco do sebe, stejně jako tahle. Některé scény nebo spíše záběry byly vcelku povedené a přesvědčivé (od krvavých scén s mrtvolami a podobně...). Dějově to byl poměrně menší neuspořádaný chaos a jakákoliv scéna byla tak amatérsky vymyšlená, že byla již samotným záběrem a dějem naprosto předvídatelná. Vlastně jsem uhodl všechny scény, které měly následovat, aniž by se ještě staly. Mluvím hlavně o lekacích scénách, které byly předvídatelné snad všechny a stejně tak děj: ...„aha, určitě zhasnou světla, aha určitě se otočí a bude (...)“, no zkrátka to bylo vše tak předvídatelné, že jsem to vlastně nemusel ani vidět, aniž bych každou scénu neodhlalil mnohem dříve. A víceméně to již díky na základě samotného základního filmu, podle kterého byl tento remake byl natočen, stejně skončí zcela stejně - jak jinak, dobře pro tu horší stranu. Vlastně už by bylo fajn, kdyby tento film už nikdo nenatáčel ani jako remake, ani jako pokračování či dějově se odehrávající před samotnou nenávistí! Vždycky to totiž skončí stejně a je jedno, jaké nesmysly navíc si tam někdo vymyslí! ()

horrormaker

Toto by som zhodnotil ako síce zaujímavú drámu s konečne schopnými neznámymi hercami na plátne, ale to strašenie je ako z Bazošu ()

draxxi

Celkem slusny pokracovani, ktere ovsem neobsahuje ani kousek originality, a ktery dost vykrada predchudce. Lekacky fajn. 7/1/2024 63% ()

LikamCz

THE GRUDGE je ve výsledku přesně to co jsem čekal, průměrný horror který sráží na kolena levné jumpscary, a málo prokreslené charaktery. Ta detektivní linka je pomerně nedotáhlá díky tomu že pořád měníme lokace a postavy. díky tomu si nemůžete vytvořit s postavami pouto nebo se o ně zajímat, kdyby chtěli udělat to co zkoušeli musel by to být minimálně 2h film. Jinak herci hráli fajn Andrea Riseborought byla jako policitska fajn, John Cho, Lin Shaye, je to škoda a přitom potenciál tam byl... ()

Metastazina

Trailer navnadil, ale to bylo asi tak vše. Všechny zajímavé scény jsou obsaženy v traileru, tudíž dále nic nového film nepřinese. Děj je chvílemi zamotaný a musíte dávat pozor na časovou osu, abyste dobře pochopili, o co zde kráčí. Klasické hororové klišé o strašidelném domě, ve kterém žije více “lidí” než je trvale hlášeno na úřadě. ()

suprimeboy

Veľmi slabý, lacný, nudný - až amatérsky horor. Atmosféra je nezáživná, lakačky založené na veľmi jednoduchom princípe masiek a hry so svetlom. Ako remake fantastickej duchariny je to nula bodov, film určite nestojí za návštevu kina. Tú 1* dávam za snahu vytvoriť nejaký príbeh spájajúci obete vo filme. ()

tXtX

V pohode. Na to, ze sa jedna v poradi uz o druhy americky remake japonskej kultovky to mohlo dopadnut podstatne horsie. Cenim Pesceho nove napady a mierny (originalny) odklon on klasickeho pribehu. Aj Raimiho rukopis bolo citit celkom intenzivne. Za mna uplne neskodne, jednohubka ako vysita. 50% ()

Mrliš

Mě to docela sedlo. Některé lekačky se povedly, příběh jede sice už v zajetých kolejích, ale mě to nevadilo. Spíš jsem příjemně překvapen. ()

Jhawel

Dnes by si tvurci meli rozmyslet cemu daji oznaceni horor! Nejsem si jisty jestli to ma mit nejakou spojitost s Murder House ale troufam si rict , ze to je jen “nahoda” , prvni hodina absolutne nezazivna a pak dost slabe finale. Uplne zaver filmu byl neprekvapivy. ()

Pavlis.xxx

Zpatlanina několika příběhů, která má společnou "nenávist". Nudný film, hloupé lekačky pořád dokola jedna a ta samá varianta, prostě děs!!! Ten závěr předvedl klasickou americkou šablonu, šťastná hudba, všichni spokojeni, ale samozřejmě nevyřešili jako vždy nic, prostě stokrát omletá blbost. Od Raimiho bych čekal víc teda... ()

Aceboris

V pohode horor, dobre lakacky, celkom zaujímavý dej a osudy ľudí , ktorí vkročili do prekliateho domu. The Grudge, ani som nevedel , že to má nejaké predchádzajúce diely, budem musieť kuknúť a porovnať. Mňa ako fanúšika hororov , konečne trošku potešili, či už takým jemným spracovaním alá ring , alebo nejaký Thajský horor kde prevladaju postavičky zo sklonenov hlavou, dlhými čiernymi vlasmi a výrazom tváre , poď sem s papám Ťa. Konečne film , ktorý má oprávnené v titulke horor. inak rozpočet bol 10 mega a celkovo zarobil 50 mega čo na takýto druh filmu vôbec nieje zle. Za mňa 5/10 oplatí sa vidieť . ()

matko2351

Prsi, prsi,len sa leje. V celom filme len prsalo. Asi to malo nabudit tu spravnu temnu atmosferu. Nuz nepodarilo sa. Nielen ze postavy ma vobec nechytili, dej bol nudny a to skakanie v case ma hrozne rozculovalo. Koniec sa mi videl podobny ako v niektorom inom filme. Pre mna 2* ()

JasiraEk

Původní japonskou verzi tohoto filmu jsem bohužel neviděla a po zhlédnutí americké verze mě to tedy vůbec neláká. Film je od začátku až do konce špatný, jednání postav je mnohdy nesmyslné, o nějaká překvapení je víceméně nouze, nic moc se tak vlastně neřeší, nikdo se nesnaží přijít na to, co se vlastně děje a celý film pak působí jako slátanina, na kterou je škoda si vyhradit čas. 30% ()

lineker

Moc nepobírám to nízké hodnocení od místních horor fans. The Grudge je nepříjemný, silně strašící hororový odkaz filmům, které se před dvaceti lety točili a dokázali řádně děsit. Fungující lekačky, pár opravdu nechutných okamžiků a slušně rozvíjející linka, která si ve finále hermeticky sedne. Je to sice poměrně jednoduché s logikou postav si tvůrci dvakrát hlavu nelámali, ale na stupnici děsivých okamžiků je to na minimálně sedmdesáti procentech. ()