Městečko Twin Peaks (TV seriál)

Twin Peaks

Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990–2017, 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Kimmy Robertson, Joan Chen, Piper Laurie, Miguel Ferrer, Ray Wise, David Lynch, Wendy Robie, Russ Tamblyn, Eric DaRe, Sheryl Lee, Grace Zabriskie, Don S. Davis, Catherine E. Coulson, Al Strobel, Gary Hershberger, Chris Mulkey, David Patrick Kelly, Ian Buchanan, Chrysta Bell, Mary Jo Deschanel, Robert Forster, Naomi Watts, Kenneth Welsh, Laura Dern, Pierce Gagnon, Charlotte Stewart, John Pirruccello, Don Murray, Victoria Catlin, Brent Briscoe, Heather Graham, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tom Sizemore, Robert Knepper, Jim Belushi, Eamon Farren, Amy Shiels, Michael J. Anderson, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, Frank Silva, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris, Robert Bauer, Galyn Görg, Jonny Coyne, Shane Lynch, Brian T. Finney, Scott Coffey, Judith Drake, Trent Reznor, Zoe McLane, Sabrina S. Sutherland, Max Perlich, Laura Kenny, Hailey Gates, Eddie Vedder, Ronnie Gene Blevins, James Morrison, George Griffith, Jodi Thelen, Nae, Mark Lowenthal, Geraldine Keams, Charles Hoyes, Mary Stavin, Mark Frost, Jill Pierce, Julee Cruise, James Booth, Michael J. Anderson (a.z.), Nicholas Love, Jane Adams, Michael Bisping, Bailey Chase, Ashley Judd, Nicole LaLiberte, Matthew Lillard, Ben Rosenfield, Carel Struycken, Madeline Zima, Joe Adler, Gia Carides, Patrick Fischler, Balthazar Getty, Jennifer Jason Leigh, Frank Silva (a.z.), Jessica Szohr, Johnny Jewel, John Ennis, Meg Foster, Travis Hammer, Josh McDermitt, Linda Porter, Michael Cera, Richard Chamberlain, David Dastmalchian, David Duchovny, Brett Gelman, Karl Makinen, Sara Paxton, Ethan Suplee, Melissa Jo Bailey, James Giordano, Christopher Murray, Cornelia Guest, Ruth Radelet, Wes Brown, Juan Carlos Cantu, Candy Clark, Grace Victoria Cox, Josh Fadem, Hank Harris, Ernie Hudson, Elena Satine, Nafessa Williams, Amanda Seyfried, Caleb Landry Jones, Jane Levy, Jeremy Davies, Harry Dean Stanton, Sharon Van Etten, Christophe Zajac-Denek, Andrea Hays, Sarah Jean Long, Jeremy Lindholm, Hunter Sanchez, Lisa Coronado, James Grixoni, Stephanie Allynne, Hugh Dillon, Eric Edelstein, Rebecca Field, Ivy George, Jesse Johnson, David Koechner, Adele René, Larry Clarke, Atticus Ross, Tracy Phillips, Cullen Douglas, Robert Broski, Tikaeni Faircrest, Xolo Maridueña, Sky Ferreira, Tim Roth, Karolina Wydra, John Billingsley, Moby, Giselle DaMier, Linas Phillips, Lauren Tewes, Priya Niehaus, Andréa Leal, Ana de la Reguera, Bérénice Marlohe, Clark Middleton, Alon Aboutboul, Frank Collison, Virginia Kull, Derek Mears, John Savage, Grant Goodeve, Monica Bellucci, David Bowie (a.z.), Jay R. Ferguson, Rodney Rowland, Charlyne Yi, Miguel Ferrer (a.z.), Owain Rhys Davies, Bill Tangradi, Bellina Logan, Joan Chen (a.z.), Eric DaRe (a.z.), Don S. Davis (a.z.), Piper Laurie (a.z.), Jack Nance (a.z.), Walter Olkewicz (a.z.), Ray Wise (a.z.), Phoebe Augustine (herec, a.z.), Francesca Eastwood, Mary Reber, Jake Wardle, Royce D. Applegate, Jan D'Arcy, Bob Stephenson, David L. Lander, Gérald L'Ecuyer, Elizabeth Anweis, Joy Nash, Will Seltzer, Clive Rosengren, Sara Sohn, Lesli Linka Glatter, Chris Morrissey, Ron Taylor, Sheryl Lee (a.z.), Madeline Zima (a.z.), Ben Rosenfield (a.z.), Jose Rosete, Annie Hart, Ime Etuk, Smokey Miles, Robert Broski (a.z.), Mélita Toscan du Plantier, Grace Zabriskie (a.z.), Rodney Harvey

Komentáře uživatele Lodovico k tomuto TV seriálu

Prešlo 20 rokov, seriál TP1+2 nestratil nič zo svojich kvalít. Prešlo 25 rokov TP Return ožíva v spustnutom svete, v ktorom čas veľa vzal a má čo vrátiť. Lynchova labutia pieseň posunie hranice surreálna a bizarnosti ďalej.(28.6.2012)

Je jasne poznať, že DL dostal veľkú slobodu pri tvorbe TP The Return. Túto slobodu použil veľmi hravo (i keď to vyzerá smrteľne vážne) na ešte väčšie rozbitie jednoty deja, kľúčových charakterov, vedľajších postáv, času a miesta ako v 1. a 2. sérii. Zo zaujímavých momentov momentálne vo mne rezonuje domnelé zabitie postavy ďalekohľadom vyhulencom, ktorému nepatrí jeho vlastná noha a výbuch atómovej bomby. Poznámka k nenávistným komentom: Hra má zmysel, a ak nie je zmysel zjavný, tak je lepšie priznať si, že niečomu nerozumiem...viď Mulholland drive. Aký je teraz vlastne rok?(4.9.2017)

Modřejší už ani být nemůže... Po pozvoľnej predohre sa pripravuje rozjazd.(24.5.2017)

Na scénu sa vracajú staré postavy, ...akoby nezostal kameň na kameni, len Norma a Shelly sú pevným bodom. Deti opakujú chyby svojich rodičov, korporácie sú impotenthé a telefóny nebezpečné, kozmické sily nevyspytateľné, dvojníci sú praví a falošní. Hra pokračuje.(5.6.2017)

Niektoré tajomstvá sa začínajú odhaľovať, čo znamená, že dej sa začína zamotávať. Kto je Diane?(13.6.2017)

Veci sa dávajú do pohybu. Vynikajúce herecké výkony, obzvlášť sa mi páčila Naomi W., Dialógy epizódy 7 sú miestami úžasné iróniou a absurditou.(19.6.2017)

SPOILERY? Garmonbozia s tvárou Boba, špirála dejín s novou šancou vo fungujúcom božom stroji. Interpretácia diváka môže byť odlišná, interakcia s Lynchovým obrazovým videním a rozprávaním je intenzitou blízka koncu série 2 a koncu filmu TP-FWWM. V skutočnosti je tento diel jeden z artových vrcholov série 3. Lynchovým bojiskom nie je vesmír ani Zem, ale myseľ človeka. Tento diel má s Bunuelom veľmi málo spoločné!(26.6.2017)

Epickejšia časť s Pumpkinom, Daisy Domergue a Majorom a jeho synom.(10.7.2017)

Rozhodujúci stret o charakter budúceho Twin Peaks sa blíži. Niekto je zdanlivo pasívny, ale v jeho vnútri to vrie, niekto je aktívny, ale vnútro prázdne a nevie nič o tom čo príde a čoho je súčasťou.(17.7.2017)

Čerešňový koláč sa zas vrátil do módy... uprostred sna.(24.7.2017)

"Poupě" povedal Občan Kane, "Modrá růže" povedal Lynch, a v oboch prípadoch sa vysvetlenia nedočkáme. Súradnice Twin Peaks budú stredobodom udalostí znova, slučky sa zaťahujú.(31.7.2017)

Rovnakou mierou sú rozvíjané postavy nové ako aj staré. Ticho pred búrkou rozptyľuje James.(7.8.2017)

Jasne sa mi načrtáva cooperovské finále, v tomto dieli DL povedal omnoho viac než bolo potrebné. Ak 11. časť bola skvelá, tak epiz.14 ide výrazne za jej hranice. A až sa odložia masky v epiz.18 zostane len... dúfam... (chrochtanie blahom) a nepochopenie kto a prečo padol za obeť. Zaujali ma konotácie s Matrixom a Inception, ale to by bola slepá cesta pre filmových kritikov, pretože DL si ide po svojej vlastnej cestičke. Fascinujú ma jeho vzťahy a práca s hercami, lebo nie je náhoda, že s ním radi spolupracujú hviezdy filmu aj TV, ...a súčasne dokáže urobiť hviezdu aj z osvetľovača...(14.8.2017)

Kto sníva a kto nie, a kto pozná sen vo sne? Takto to DL hrá na diváka a mixuje romancu o láske, komixového hrdinu so zelenou rukavicou, samovraha v lese, umierajúcu herečku čo hrá umierajúcu postavu (R.I.P. Catherine Coulson), "Pumpkin" s novou "Honey Bunny" už nevykrádaju krámy s chľastom ani reštaurácie, ale sú ako poslušní dvaja škriatkovia čo len plnia príkazy z "vyšších miest". Dougie Jones+elektrika=výzva do boja v budúcom cooperovskom finále bola prijatá, nabitý energiou a transformovaný, a v spolupráci s Gordonom Coleom bude Dale zase iný, a predsa ten istý...(21.8.2017)

Kto je tulpa, a kto nie? Diane si nasr...Pumpkin/Daisy Domergue-HoneyBunny a otázka krvavých krámov vyriešená. Audrey a symbol zrkadla nutí k zamysleniu či je obraz alebo odraz reality pred zrkadlom alebo v ňom, a kto tu teda sníva? Desí ma predstava, že Bob rád tancoval.(28.8.2017)

Cooperovské finále vyriešila Zelená ruka. Alternatívna virtuálna "nerealita" pokračuje, pretože DL vymindfuckuje každého,.. aj tých čo zostali vo vigvamoch. Staré Twin Peaks bolo ukončené, aby pokračovalo epizódou 18.(4.9.2017)

Videl som príbeh puzzle-No.7, puzzle-No.6, a puzzle-No.8 na ktoré odkazoval P. Jeffries sa nekonalo a o Judy sa nebudem už baviť vôbec. Aspoň, že došlo na 430, Richard a Linda z úvodu seriálu. Pretože pre DL sú všetky postavy tulpy, potešil ma revival dvojice z Modrého zamatu, ktorá si to konečne rozdá v moteli. V každom prípade Lynchovo rozbíjanie jednoty deja, času a miesta sa dostalo o úroveň vyššie a aj keď kúzelník videl budúcu minulosť, tak v prítomnosti bol vždy stratený, lebo vigvam.(4.9.2017)