Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)
Trailer 6

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

Trailer 6

maddy

Úprimne, baví to ešte niekoho? Dvojka Aquamana by nebola tak zlá ako nedávne komixové filmy z dielne DC, ale je rovnako zbytočným filmom ako ten Blue Beetle, Shazam alebo The Flash. James Wan je síce natoľko zručný režisér, že to celé vie ukočírovať, občas tomu dať jemne hororovo ladenú atmosféru, ale čo z toho, keď ten zvyšok jej zase len jeden obrovský digi bordel, ktorý je divákovi po dejovej stránke úplne ukradnutý. Keby Aquaman prišiel do kín tak pred pätnástimi rokmi, možno by mal čo povedať. V roku 2023 je to iba smutný pohľad kam to komixové filmy dopracovali. Vo výsledku tak síce neškodný, ale absolútne priemerný komixový štandard určený ako rýchlokvasná zábava pre tie najväčšie masy. Som rád, že to už končí a ja do budúcna začínam vyhlížet skôr pokračovanie Jokera alebo Batmana, lebo tieto posledné komixovky (nielen z dielne DC, zdravia otrasné The Marvels) sa stali už skutočne iba zábavkou pre desaťročných, bez štipky snahy navyše. CELKOVO: 5/10 ()

Shakers

Stratené kráľovstvo nie je samo stratené, pretože stratené je aj štúdio Warner Bros. Rád by som videl nejakú celistvejšiu verziu, ktorá nie je taká diskotéka ako toto, čo nakoniec prišlo do kín. Nemám problém s príbehom, ten sa mi celkom páčil a bola to slušná dobrodružná jazda, ktorá skákala zo zaujímavých lokácii do štýlových akcii, alebo opačne. Skratka James Wan na nás sype jednu vizuálnu atrakciu za druhou. No aj keď je to dobrý režisér, tých milión pretáčok a dodátočok, tam je bohužiaľ vidno. V prvom rade na nič nie je čas, pretože sa musíme zmestiť do 2 hodín (zaujímavé, že pri jednotke sme sa nemuseli a fungovala). Je tu hromada scén, ktorá je ako päsť na oko. Napríklad v jednej scéne vyzerá Orm ako bezdomovec a v tej druhej ako kráľ Atlantídy. Čo sa týka vedľajších postav, tam je to ešte horšie. Mera moc priestoru nedostala a zo svojim manželom si naozaj pokecá veľmi malo (ak im takto funguje manželstvo, tak to im gratulujem). No a u Nicol Kidman je to ešte hrošie. Ta sa objaví len tak z ničoho a ani nevieme, kde vlastne prvú polku filmu bola. Takýchto scén je tu hromada, chýba tam hromada dialógov, ktoré by film viac rozvinuli, no namiesto toho dostaneme giganticku porciu dvojky Aquaman / Orm, ktorí tu hrajú prvé husle. Film je zameraný predovšetkým na nich, na jednu stranu je to fajn, dobre to odsýpa, dobre sa nich pozerá a klape im to v dialógoch a aj v akciách. Vizuálne je to pekne spravené, no prvý diel mi prišiel viac vymakaný a trošku aj viac prehliadanejší. Hudba ponúkne to čo v prvom diely a vlastne je to aj dobre, pretože soundtrack k jednotke nebol zlý. Nejaký zvrat, alebo camea iných hrdinov tiež nečakajte. Pôvodne bol obsadený do menšej úlohy aj Affleckov Batman, no nakoniec ostal niekde v strižni, škoda. Zhrnuté a podčiarknuté, jednotke je lepšia, no James Wan je dobrý režisér a pri dvojhodinovej stopáži, táto dobrodružná zábava celkom rýchlo ubehne. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. 80% - 4* ()

dr.horrible

Dvakrát tomu istému guilty pleasure už štvorku nedám. Príbeh je úplne basic, záporáci okopírovaní z prvej časti a snaď všetko vytvoril počítač. Na druhú stranu tu sú skvelé triky, obstojná réžia a vcelku vysoký faktor zábavnosti (pokiaľ teda vyžadujete relax a nič iné). Vtip so švábom 🔝. Ps: Dosť to odsrala Amber. Za tých päť rokov od premiéry jedničky zostarla min o 10. ()

Stanislaus

K druhému Aquamanovi jsem na základě ne úplně lákavých trailerů přistupoval se střízlivým očekáváním a nakonec jsem odcházel z kina veskrze spokojený. Podmořské světy jsou ve filmech vděčným tématem a tvůrci nabídli opět jejich jiná zákoutí, která měla i přes silné CGI své kouzlo (nemohl jsem si v jedné scéně nevzpomenout na Jabba Hutta). "Bratrská" chemie mezi Momoou a Wilsonem úplně nefungovala, ale tento nedostatek naštěstí vykompenzovalo množství akce a soubojů s nepřáteli. Scény z Mrtvého města mi hodně připomínaly hru (a i film) Warcraft a je možná škoda, že se jim nedopřálo víc prostoru, zatímco u sekvencí s těmi kovovými "chobotnicemi" mi v hlavě nabíhal Strašpytlík. Hlavní záporák mi přišel spíše nevýrazný - asi tak jako mimika Nicole Kidman. Naopak jsem si ale užíval scénky s vylepšenou chobotnicí, která byla s přehledem největší(m) hrdin(k)ou celého filmu. Ve výsledku jde o jednohubku na právě jedno zhlédnutí, která se po projekci v hlavě moc dlouho neohřeje. ()

verbal

Aquaman versus Aquanegr je prüdce aquabelí dobrodrüžství pro ty nejretardovanější aquaristy. Momoušššův alespoň nějaký dřívější heterošarm tentokrát üzce obepnüli velmi teplým brněním a bez gelu toho vyhřátého chudáka protáhli übohým festivalem pásové scénáristické impotence s mimořádně hnusným a levným digitálním aquamrdníkem na pozadí. Jak vidno, naprosto do sucha vyždímaný trh retardovaných omalovánek pro dyslektiky už prostě nemá kde brát, a je patrně už i po nejvyšším čase začít ty supergeje konečníkově používat výhradně k tomu, k čemu byli stvořeni. A sice jako dekoraci na jemný třívrstvý papír s heřmánkovým extraktem, mile motivující qocientně atrofované děti i mnohé dospělé k pravidelnému vyprazdňování. ()

• Jason Momoa (Aquaman) obdržel za roli Aquamana honorář ve výši 15 milionů amerických dolarů, což je dvojnásobek toho, kolik dostal za první díl. (fiLLthe3DD)
  • Orichalcum je grécky výraz pre „horskú meď“ a považuje sa za tradičnú medeno-červenú farbu, čiže nie je to zelená farba, ktorú má vo filme. Meď sa ale mení na zelenú, keď ju skoroduje voda alebo soľ, ktoré tvoria oceánsku vodu. Farba korózie tiež naznačuje, aká je toxická. (Arsenal83)

Související novinky

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (více)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (více)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)