Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

ValtorLP

James Wan si myslím že opět nezklamal, navzdory několika záporným recenzím jsem na konci byl celkem překvapen. Amber Heard dle mého se ve filmu objevila dostatečně a já určitě nesoudím herce podle toho jak jednají mimo hereckou kariéru, takže mi tam, nevadila. Opět skvělý příběh, postavy, atmosféra. Člověk se u toho filmu prostě nudit nemůže, jedině ten kdo neviděl první díl. Sice tomu nedávám 5 hvězdiček jako u předchozího dílu, ale ty 4 hvězdičky si to určitě zaslouží! Viděno v kině. ()

UncleMorty

Rozkaz zněl jasně! Prostě ten film Wane natoč za každou cenu, protože je beztak poslední a ser na fšecko co jde! I na kvalitu? HLAVNĚ NA KVALITU!!! Díky tomu tady máme dětinskýho Análmana jehož smyslem je být tragicky vtipný pro malé publikum, který si rádo hraje ve vaně. Dokonce jsme dostali na plátna i vedlejší postavu Belle Delphine v podání bublající chobotnice. To díky čemu byl první Akváč skvělý druhý díl zabil stejně jako zbytek DC EU. RIP ()

Polux

6/10 | Konečná stanice, všichni vystupovat:-). Žádná revoluce (ani evoluce) na poslední chvíli se samozřejmě nekoná, ale vcelku důstojná rozlučka s celým DCEU nakonec ano, což je v rámci současného stavu pláštěnkového žánru, stran kvality i tržeb, asi maximum možného. Wan sice nedodal nic nového, co by na poli komiksovek už nebylo k vidění nesčetněkrát předtím (jak nečekané:-)), ale vzhledem ke všem produkčním problémům, opakovaným přetáčkám i testovačkám a zmatenému přidávání a vyhazování scén s netopýrem to drží pohromadě až překvapivě dobře a na většině úrovní to funguje jako neurážející komiksový standard. | Příběhově se tady jede v zažitých komiksových kolejích (nenápadná vykrádačka LOTRa (stezka mrtvých vs ztracené království) je poměrně vtipná, ale oboje spadá pod WB, tak je to asi v pořádku:-)), ale expozice nezdržuje více, než je nezbytně nutné a tempo se po celý čas filmu daří držet na solidní hodnotě, měřítko je pochopitelně velkolepé, audiovizuál je nepřekvapivě křiklavě pestrobarevný a plný digibordelu, nicméně triky nemají nějaké vyloženě slabé místo (několikrát odložená premiéra se minimálně v tomhle ohledu vyplatila), akce a bitky jsou zaměnitelné, ale sem tam se Wan předvede stylovým záběrem, obecně oblíbený mor všech komiksovek z poslední doby, tj. přehnaná osudovost všeho a všech, se tady vyskytuje v rozumném množství, dětinský humor se drží relativně při zemi a morální ponaučení o důležitosti rodiny je přítomno v minimálních dávkách. | Momoa v hlavní roli sice nijak zvlášť neexceluje, ale svoje si poctivě odehraje a občas se dokonce blýskne údernou hláškou, s Wilsonem mají mezi sebou slušnou buddy chemii, Heard je po většinu děje "takticky" uklizena do kouta (takže u soudu o tom fakt nekecala), což s ohledem na důležitost její role v jedničce působí poněkud divně, zbytek castingu je pak typické křoví a to včetně Asbæka, který je obsazen přesně dle zažité škatulky (tj. jakožto tradiční představitel záporáků na jedno použití s výskytem na scéně obvykle v řádu jednotek minut:-)), takže nemá žádný prostor se ve filmu jakkoliv ukázat. Celkově nepodstatný, ale ucházející epilog jedné komiksové éry. | PeZet ()

sammikk_

Nepotřebné pokračování s větší paletou barev, a méně prostoru pro postavy. Ačkoliv si choreografii James Wan zachoval, tak ale scénárista dost tratil. U samotné jedničky byl příběh tupě jednoduchý ale ve výsledku účinný, tady nikoliv. Příběh a zápletka je čistě hloupá, co projekt pozdvihuje  je samotné bratrské duo. Black Manta je tu takřka k ničemu, kde v prvním díle působil velice dobře, tak tady působí dobře jen nový oblek. Postava Black Manty je změněna pouze na jakou-si loutku bez duše a jediné kapky charisma. Zklamání? ani ne, je to výrazně slabší jednička. Výsledek? vznikla nám další superhrdinská blbina, se solidní choreografií. 6.5/10 ()

jergy

Vlastne celkom fajn, postavu aquamana mám rád, Jason Momoa ma baví, od tohto filmu som nečakal nejaký väčší prepal takže sa dá povedať že moje očakávanie to splnilo. Skrátka sa jedná o zábavnú odychovú komiksovku, miestami vtipné s fajnými fightami a ak ste fanúšikovia DC tak si to dokážete užiť. Mrzí ma že snyderov svet končí, obľúbil som si tu veľa postáv ako je práve aj aquaman ale zároveň sa teším aké nápaly nám James gunn do budúcna nadelí. 6/10 ()

Miroslav.Zac

Pro Jasona Momoau mám slabost a možná proto mi tenhle film nepřišel tak hrozný, jako ho vidí jiní recenzenti. Průser to rozhodně není, jak někteří zmiňují, jen už máme filmů se superhrdiny plný zuby, tak to ale v kinematografii chodilo vždycky. Dejme tomu dvacet let a můžeme začít s restartem, už jen z nostalgie to bude fungovat. Je fakt, že Wan je zaškatulkovaný jako hororový režisér a možná proto jeho mimožánrové pokusy nevycházejí některým fanouškům vstříc, ale to neznamená, že by s tím měl přestat. A možná to je o tom, že Wan už na pomyslné křivce dosáhl vrcholu a míří neodvratně dolů, ()

TOPmoovie

oproti jednotke piiiiiiiicovina,,ale par dobrych veci tam bolo.  po vete : kral atlanty zavital do OSN,   som to okamzite vypol. navzdy. ()

markinho83

Akční jízda, vtipný Momoa, Amber především digitálně a většinou drží hubu, a vlastně ta špionská chobotnice do plusu ()

H4daon

Aquaman and the Lost Kingdom je takový Thor: Ragnarok z wishe. Nemůžu filmu upřít snahu, ale ve finále originalita příběhu snad nebyla žádná. Film se snaží vyprávět příběh o cestě dvou bratrů k sobě, ale bohužel scénář je natolik špatný, že víceméně celou dobu si pokládáte otázky ve stylu: A tahle scéna navazuje jako na co? Herecky film taky nic moc. Většina postav zde je spíš, aby se neřeklo a že by měli mít nějaký větší vliv na děj filmu to se rozhodně neděje. DCEU se loučí víceméně ve stejném stylu jako poslední roky, snad další projekty už pod novým vedením budou alespoň o trochu více snesitelné. ()

Jstr79

James Wan totálně zabil Aquamana. Neumětel, kterému se nějakým záhadným způsobem kurevsky povedlo SAW, pokračuje ve svém neumětelství. 200 mil. dolarů utraceno, efekty velice často k smíchu, dialogy naprosto tragické, herecké výkony ubohé! Ta jedna hvězda za Wilsona, který se viditelně, ač zbytečně, snažil. Běž už Džejmsi do hajzju ... ()

Thalin

Jednička mě opravdu bavila. Měla pár chybek, ale nic drastického. Ale tady už je vidět, že levá ruka nevěděla, co dělá práva. Nehorázný digi bordel. Celé je to překombinované a přehnané a bere se to zbytečně vážně. Manta očividně trpí klasickou nesmrtelností záporáků a je to protkané mnoha klišé. Nečekala jsem nic extra, ale až takovou slabotu teda taky ne. Od půlky jsem se dost nudila, humoru je tu pomálu (přepálený začátek s čůrajícími fórky nepočítám, to ani nebylo vtipný) a i ta stopáž je zbytečně dlouhá. ()

HMTD

Trochu tomu filmu přidávám, ale já po pravdě čekal podstatně horší film a tohle jsem si vlastně užil. Myslím že motivace záporáků šlo scénáristicky zvládnout lépe, a asi si za pár týdnů nevzpomenu na většinu filmu, ale třeba vizuálně to bylo nápadité a třeba spolupráce bratrů mne bavila. Spoiler, ale spíš, v tom, že to tam pak uvidíte: Předpokládám, že nejsem jediný kdo tam několikrát viděl motivy Warcraft Frozen Throne až jsem se musel podívat, zda na tom nedělal scénárista a nebo režisér Warcraft filmu a neplní si tímhle svoje přání v univerzu Warcraft pokračovat, no tak asi ne. ()

Zoubek123

Na nového Aquamena jsem šel tak trochu náhodou, bez traileru nebo teaseru. Byla to show výbuchů a akce. Taková správná husťárna. Ovšem já jsem od něj čekal trochu víc, nějaký rozvoj postavy, méně akce, více vysvětlování lóru okolo a obecně si myslím, že kdo neviděl jedničku nebo to nezná, vůbec to nepochopí. Bylo těžké fandit hlavnímu hrdinovi, když byl víceméně neporazitelný. Přijde mi, že hlavní záporák by vystačil úplně sám bez "Davida", prostě by odtál díky globálnímu oteplování a nabyl síly. Ne, že doslova po 1 minutě po procitnutí ho už vidíme mrtvého. Nebo ho nechat žít, porazit Aquamena a jeho bráchu a nastřelit tak třetí díl. Logika a pravidla některých národů nebo fungování Atlantidy mi přišla taky matoucí. Za mě celkově okk film na někdy, ale nic co byste museli vidět. ()

nikhaj

Novy nastupca tronu, vychadza len jedna vec ze bude moct byt pokracovanie. Atlantida spolupracuje s vrchnym svetom uvidime ako sa to vyvinie, paduxhov ke vzdy dost ()

flyer.nick

Asi kdyby to netočili před nějakými deseti lety bylo by to super, teď je to jen tisící komixová variace podle stejného musteru, se stejnou předvídatelností a stejným koncem. Ani v průběhu nepřišlo nic, co by se nějak vymykalo. Vtip tam vlastně taky žádný nebyl, ale nějak to výjimečně nevadilo a taky to, asi i díky délce, docela uteklo. ()

Mrsina

Při sledování prvního dílu jsem měl pocit, jakobych sledoval svým překrásným a barevným vizuálem Avatara. Tady mi to zas připomínalo LOTRa nebo Warcarft, čímž chci ale hlavně říct, že vizuál se opět povedl a byl líbivý pro oči a bylo na něm vidět, že si s ním opravdu vyhráli a dali si na něm záležet. Dalšími silnými stránkami jsou jakž takž povedený humor, chemie mezi bratry, vývoj vedlejších postav a propojení s přírodním prostředí a dopady ekologie. Mezi ty slabší záporák a jeho nedostatečnost, celková zápletka, a slabý finální souboj, ale hlavní je, že jsem se bavil od začátku až do konce a neusínal u toho. ()

gogo77

7/10 ... na jednotku sa to samozrejme netaha ale az na par povinnych patetickych scen a praveho americkeho patriotizmu to bola akcna zabava ako sa na Jamesa Wana (reziser) patri .... Arthur sa stal kralom Atlantidy a presli 4 roky, ma syna, manzelku, starostlivych rodicov a vladnutie je vlastne nuda ... ked tu sa opat vrascia na scenu stary uhlavny nepriatel Mantra a chce vsetko co ma rad uplne znicit .... aj za pomoci cierneho trojzubca a spustenim este rychlejsej klimatickej zmeny ... svet aj Arturov syn je v ohrozeni lebo prave ich krv je potrebna na prebudenie starobyleho netvora ktory vladom Stratenemu kralovstvu ... a tak sa Artur vydava na cestu aby nasiel a zachranil svojich milovanych a na pomoc si berie svojho druheho najvacsieho nepriatela...svojho brata Orma ()

Woitisek

Je to milé pokračování, proti kterému se za mě nedá nutně říci nic špatného. Je to fajn sequel takřka ve všem kráčející ve šlépějích prvního dílu. Momoa si své poslední zosobnění Aquamana moc užívá, což přivádí filmu velmi příjemnou atmosféru. Celý snímek je v podstatě tvořen přes šablonu Thor: The Dark World v zábavnějším provedení. Samozřejmě je to velmi jednoduché a předvídatelné a v mnoho ohledech nedokonalé. Klasický komiksový film, co nemá nic nového co nabídnout, ale zároveň Vás nutně ničím neurazí, jakmile jste alespoň trochu zainteresovaní do žánru. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)