Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

gogo77

7/10 ... na jednotku sa to samozrejme netaha ale az na par povinnych patetickych scen a praveho americkeho patriotizmu to bola akcna zabava ako sa na Jamesa Wana (reziser) patri .... Arthur sa stal kralom Atlantidy a presli 4 roky, ma syna, manzelku, starostlivych rodicov a vladnutie je vlastne nuda ... ked tu sa opat vrascia na scenu stary uhlavny nepriatel Mantra a chce vsetko co ma rad uplne znicit .... aj za pomoci cierneho trojzubca a spustenim este rychlejsej klimatickej zmeny ... svet aj Arturov syn je v ohrozeni lebo prave ich krv je potrebna na prebudenie starobyleho netvora ktory vladom Stratenemu kralovstvu ... a tak sa Artur vydava na cestu aby nasiel a zachranil svojich milovanych a na pomoc si berie svojho druheho najvacsieho nepriatela...svojho brata Orma ()

Woitisek

Je to milé pokračování, proti kterému se za mě nedá nutně říci nic špatného. Je to fajn sequel takřka ve všem kráčející ve šlépějích prvního dílu. Momoa si své poslední zosobnění Aquamana moc užívá, což přivádí filmu velmi příjemnou atmosféru. Celý snímek je v podstatě tvořen přes šablonu Thor: The Dark World v zábavnějším provedení. Samozřejmě je to velmi jednoduché a předvídatelné a v mnoho ohledech nedokonalé. Klasický komiksový film, co nemá nic nového co nabídnout, ale zároveň Vás nutně ničím neurazí, jakmile jste alespoň trochu zainteresovaní do žánru. ()

Pes

Prečo sú nové komixové filmy kokotiny? Spýtal sa jeden zbytočný recenzent na csfd i odpovedal si sám: Lebo tie kokotiny ľudí bavia. Akože jasné, dnes v dobe Pik Poku, Shortiek, Reelsov a bárs aké kktiny to ešte sledujú ľudia, je ťažké zaujať. Preto nájdi podobnosti medzi DC a MARVEL. Nevedieť kto čo točí, tak ani nevieš kde je rozdiel. Kde sú časy Batmana s Baleom? To fakt do každej komixovky idete pchať ten trápny infantilný rádoby humor hlášok hlavných hrdinov? Už je to ako MDŽ pre dôchodkyne... Prvé filmy to možno bola zábava pri Deadpoolovi alebo Guardians of Galaxy. Ale k dnešným trendom už aj z Jokera spravia primitívneho vtipálka a nie vyšinutého psychopata... A už tu nefungujú ani prsia tej čo sere ľuďom do postele. ()

Pavlo

Film, ktory je o dve triedy horsi ako prvy diel. Udel, ktory postihne vacsinu filmov :-( az je to smutne, ze to takto dopadlo. Zjavne v nas chcu pochovat vsetko videne v ramci DCU, aby sme nove DCU nespajali s tym starym. Chaby pribeh, strasna vyprava a efekty roznych kvalit, postavy vo vyvoji zastali alebo “zomreli”, neuveritelne smiesna zaporna postava… 2 hviezdicky za nostalgiu po prvom diely a za svizne tempo,tak to clovek zvladne dopozerat. ()

VesVes

Ale jo, vlastně dobrý. Taková pohádková oddychovka na nedělní odpoledne, je to plný barviček a slušně to utíká. ()

Ondak

Ve všem dokonale průměrný film a asi ani nemá ambice být něčím jiným. Chvílemi jsem se zasmál/chvílemi to bylo trapné. Občas jsem se bavil/občas jsem se nudil. Děj nemá hloubku ani promyšlenost, tento díl je takový zbytečný. Opravdu dokonalý případ průměrného filmu. ()

CheeseFigure

Momoa má charizmu a jeho Aquaman je sympatický mierne prihlúply svalovec. Páčila sa mi jeho interakcia s bratom Ormom, ktorý je najzaujímavejšia vedľajšia postava. Čo nie je tak zložité, keďže ostatné vedľajšie postavy sú celkom nevýrazne. Čo sa týka zloduchov, tak sa nám vracia Black Manta. Nezabíjanie a vracanie zloduchov bolo jedným z veľkých plusov DCEU. Len škoda, že nejedná tak celkom na vlastnú päsť, ale je skôr akousi bábkou zlého uväzneného kráľa. Podľa mňa, keby jednal sám za seba (a bol trochu krutší) tak by sa jednalo o jedného z najlepších DCEU zloduchov. Čo musím na filme pochváliť, tak je dizajn tej starej technológie. Hlavne tie chobotničie stroje sa mi veľmi páčili. Mierna kritika k akcii. Keď sa bijú postavy jeden na jedného, alebo dvaja na jedného, prípadne aj ten súboj s tou chobotničou loďou, tak je to prehľadné. Ale keď príde na rýchlu akciu, ako napríklad tá naháňačka na začiatku, alebo súboje armád, tak sa celkom strácam. A čo sa týka vtipov, tak priznávam, väčšina ich, u mňa, nepadla na úrodnú pôdu. Ale inak som sa celkom bavil. Je to nenáročná, mierne prihlúpla, dobrodružná akčná zábava. A priznávam, trojke by som sa nebránil, i keď viem, že sa jej nikdy nedočkáme. ()

Naby

Tak jak se mi první díl strašně líbil, tak u dvojky se velké nadšení moc nekonalo.I v domácím prostředí Dolby Vison i Dolby Atmos pořád super. Nicméně efekty filmové, jako třeba jízda na hnusně udělaném žralokovi byla teda fakt velký hnus. Horší efekt jsem snad za celý rok neviděl. Všechny ty filmové efekty nebyly tak špatné jak právě zmiňovaný. Každopádně i ten scénář byl takový nic moc, prostě oproti jedničce bylo tohle takové víc uhlazené a bez šťávy, prostě se to víc "zDisneyovalo" (=uhladilo k neutrálu, chybý tomu koule, je to střašně předvidatelné a žádné moc velké překvapení se nekoná, přemýšlet moc netřeba). Celkem 3,1* ()

stret

Zbytočné a nudné.  Ale aj prekvapivé - záporák je afroameričan, ako sa tomu dnes hovorí a "černé království" bolo to zlé. V dnešnej dobe? Neuveriteľné. A tiež sa tam neodbavoval žiadny gay pár ... to už je dnes veľká hodnota. Štandardná dávka rodinných hovnot a deti budú odteraz skúšať jesť švábov..... ()

Raziel811

Je to barevné a hýbe se to :) Když nechci intelektuální zábavu a mám naopak chuť na nějakou jednohubku, která celkem slušně vypadá, je místy občas vtipná a má fajn obsazení, nevidím důvod, proč si Aquamena 2 neužít. Je to čistá popkornovka a pokud to tak budete brát, je dost možné, že budete mile překvapeni. ()

Chicharron

Popravdě? Nebavilo mne to. Vtípky byly pomalu stejné jako u Thora, prostě švanda za každou cenu. Předchozí Aquaman byl více hardcore, tohle pokračování mi přišlo jak hodně nastavovaná kaše. ()

IronBalu

Aquaman se povedl, co se většiny efetků týká. Momoa si odvedl svůj standard. Noa tím ta povedenější část končí. Příběh není o ničem, ono to snad ani žádný nemá. Dialogy jsou přinejlepším trapné. Místo osekání Amber, raději měli osekat právě dialogy a soustředit se více na akci. Nevymyká se to ostatním letošním DC propadákům jako Flash, Shazam 2 a další. Bohužel je druhý díl Aquamana o level nebo dva níže než díl první. ()

EPA

Humor ve filmu mi přišel až moc dětinský, spousta klišé, první půlhodina filmu mi přišla až trapná. Jednička se mi líbila více. Tohle je spíš nepovedený odvar všeho možného. ()

hdraf

75% - Aquaman 2 je jeden velký sprint a nepochopil jsem důvod! Bylo jasné, že kouzlo jedničky se nedá překonat. Tam bylo všechno a na všechno byl čas. Veliká škoda. Jinak tady se člověk nemá šanci nudit a rád bych viděl prodlouženou verzi. ()

DarthAthiss

Přeplněný film klišé, občasně otřesených dialogů a hloupého závěru. Na to, že to točil Wann, přijde mi to hrozně neautorské a trochu trapné. Film je zcela logicky o něco osekaný, je to silně znát a film tím pádem působí zvláštně. Humor je ze tří čtvrtin nehumorný. Digitální efekty docela jdou, ale nebylo to nic impozantního, krásného.. Pár hezkých momentů se tu najde, ale jen pár. ()

Lukango

Staré a neúspěšné DC se s námi loučí a na rozlučku přináší druhého Aquamana, který úplně nemá geny ani strukturu být tím posledním ze světa DC, myslím tím jeho důležitost v DCU. Výrobu filmu doprovázely problémy, které vytvořili takovou bublinu, že už nikdo včetně studia nevěřil, že se film povede. Mnohé dotáčky filmu způsobily nesourodost a zkratkovitost, což mnozí recenzenti a kritici oplácali filmu o hlavu. Na rozdíl od většiny jsem za takový problém ty dotáčky a nesourodě sestříhané scény neviděl, respektive jsem s filmem neměl a nemám takový problém, jaký s ním má většina. Celkově mám film za poměrně povedený, je především čistá zábava. Film pojednává o Black Mantovi, který najde trojzubec zapomenuté civilizace. V trojzubci je uvězněna duše jeho pána, která ovládá Black Mantu. Ten se snaží jednak zabít Aquamana, ale také obnovit ztracenou civilizaci. Příběh tak není ničím extra, lze ho poměrně předvídat. Největší problém s filmem jsem však měl s tím, že nedokáže vyprávět po svém, respektive filmu chybí originálnější nápady. Každou chvíli jsem ve filmu viděl momenty, které jakoby byly přesně vystřižené z jiných filmů. Jednou tu máme Cestu na tajuplný ostrov, poté Matrix, poté Black Pantera, Piráty z Karibiku atd.. Je toho prostě až příliš a film tak nejde s ničím svým, ale k tomu, aby se děj posunoval, mu dělají berličky jiné filmy, nebo abych byl konkrétnější, tak ostatní filmy táhnou celý film. Dále tu je často trapný humor, je velmi individuální. U filmu jsem se párkrát zasmál, to nebudu zapírat, ale také tu je mnoho momentů, ze kterých mi bylo lehce trapně. Film doprovází tuny klišé a nelogičností. Jedna z mých oblíbených náleží tomu, kdy se Aquaman, Orm, králové a hrstka vojáků vydají do útrob ztracené leč nepřátelské civilizace, kde proti nim stojí celá armáda. Tohle není Avengers, kde se tomu dá i věřit. Dále tu máme doktora, který jako jediný o činech a plánech Black Manty pochybuje a jasně prokáže svojí neloajálnost k Mantovi, přes to všechno mu Manta naivně nadále věří a drží si ho u sebe jako pravou ruku, což ho stojí život. S tímhle bych mohl pokračovat dál a dál, jenže na mě ten film působí tak sympatickým dojmem, že mu to trochu i dopouštím, což mi vadí, protože posledních pár DCovek mě pokaždé při hodnocení nějak zmírnilo, a to mě štve. Z hereckých výkonů tu nikoho strhávat nebudu, všichni hrají na poměry filmu obstojně. Mamoa jako Aquaman stále funguje a baví. Wilson, který tu je klaďas, tak ujde též. To samé platí o Ludgrenovi, Kidman, vlastně i Heard, na které se sice podepsal střih, ale tak špatné to s ní zas není, teda co se týče hereckých výkonů. Z technické stránky to už není tak vypiplané jako jednička, ale mohlo to dopadnou daleko hůr, viď Flashi. Hudba tu je opět výrazná a jako zápor filmu ji rozhodně nepovažuju. O střihu se bavit asi nemusíme, protože bychom moc kladů nenašli. Pro někoho možná i cgi bylo špatné, které sice je na nižší úrovni, ale druhý Flash to není. Na druhou stranu se občas objevily momenty a vlastně jich bylo celkem dost, kde jsem chtěl zavřít oči, jen abych ty efekty neviděl. Někdy tu je vizuál pěkný, někdy nestojí za nic čili se na jeho kvalitu nedá spolehnout. na ty one-take shoty z jedničky se asi zapomnělo, protože jsem si u dvojky všiml jen jediného na konci. Akce je tak s porovnání s jedničkou pozadu, ale i tak je velmi zábavná a baví. Další problémech vidím v exteriérech ale hlavně v interiérech, kde každá vnitřní lokace vypadá uměle a jde z toho vidět, že vše vznikalo ve studiích. Celkově je druhý Aquaman zábavná akční jízda, která však nedokáže vymyslet nic vlastního, a tak vykrádá jeden film za druhým. Film mě však natolik dokázal svojí sympatičností očarovat, že ho pokládám za nadprůměr, čímž úplně není. Aquaman je tak smutnou poslední stránkou ze světa DC, tak jak ho známe. Nové DC má před sebou těžký úkol, kde to moc pozitivně a nadějně nevidím. Známka. 6/10 () (méně) (více)

jara12

Druhý díl Aquamana výrazně vyniká v oblasti akčních scén, což dává filmu alespoň něco, za co stojí. Přestože má mnoho nedostatků, včetně zmateného a nekonzistentního děje, režisér James Wan se snaží diváky udržet v obraze pomocí rychlých střihů a akčních sekvencí. Zdá se, že film trpí producentskými zásahy a přetáčením, což vede k několika rekapitulačním pasážím, které mohou působit rušivě a narušovat plynulost příběhu. Navzdory mnoha chybám může být Aquaman 2 pro některé diváky překvapivě zábavným filmem, pokud jsou ochotni přehlížet jeho nedostatky a zaměřit se spíše na vizuální efekty a akci. Jason Momoa a James Wan se snaží vytvořit film, který vizuálně baví, i když to může být na úkor hloubky příběhu a charakterizace postav. Celkově lze snímek považovat za průměrný, a ve své podstatě nezajímavý příspěvek do světa DCEU a jeho konce. ()

555borac555

Na filmu je vážně vidět to, že se hodně přetáčel po slabších testovacích projekcích. Je tu toho narvaného strašné hodně a film působí strašně přeplácaně. Akce je tu hodně. Akce tu má silné momenty, kdy jsou scény plné pěkné akční choreografie, hezkýma záběrama a hravou kamerou. Bohužel akce je, ale častěji plna hnusného CGI a velké nepřehlednosti, kdy prakticky nevíte a nechápete co se to vlastně děje. To CGI je asi jedno z nejhorších, co jsem v podobně drahé komiksovce viděl. Ve snímku dobře klape chemie mezi Aquamenem a jeho bratrem Ormem. Celkově je Ormová dějová část velmi fresh. Black Manta tu jako hlavní záporák není úplně špatný, ale mohlo to být i lepší. Humor tu je často docela na sílu, ale oproti nedávnému Flashovi se to ještě dá snést. Druhý Aquaman není úplně to, co jsem očekával a za jedničkou hrozně pokulhává, ale zábavné to částečné stálé je. Dávám 6/10. P.S. Tímto filmem končí DC filmové univerzum započaté Mužem z oceli v roce 2013. Pod novým vedením se DC univerzům zrestartuje. Prosím hlavně, ať je to bráno vážněji a nepojede to ve stylu Marvelu hlavně na nucený humor. ()

Vampiroza

Tohle dopadlo ještě líp než jsem čekal po tom všem čím si to nakonec muselo projít. Všechno skvěle jelo, akce dostatek, příběh byl mnohem pevnější než v prvním díle. Některé humorné scénky si mohl WAN odpustit protože ten film je nepotřeboval. Když vezmu v potaz že mě Amber naštvala co kvůli jejímu lživému obvinění Deppa tomuto filmu způsobila za potíže tak i přes to jakou část v konečné verzi filmu zastává, tak mě paradoxně bavila víc jak v prvním. Tam totiž hrála příšerně prkeně a nepotřebně...( Ne že by ta postava tam nebyla potřebná (je to přece mera) ale ona jako za mě ne-herečka tam hrála úplně k hovnu. Proto mě překvapilo že v druhém díle byť na chvíli její výkon byl o 360 stupňů jinde. No, dále co se týče orma a Arthura tak jejich linka naprosto skvělá. Patrick a Jason si to prostě užívají a je to vidět. Manta zde byl mnohem lepší než v prvním díle a.... A a ano vlastně všechno se mi tu líbilo víc než v prvním díle. Takže za mě veliká spokojenost. A snad se někdy dočkáme i edice kde bude původní střih. Bylo to zábavný, jednoduchý a to přesně u aquamana chci a dostávám. Veliká škoda konce tohoto univerza ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)