Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

HellFire

Proč je prvních skoro 30 minut jen tlachání o smrti Bosemana? Vůbec nijak to neposouvá děj a dalo se to odbýt během 5 minut. Když už konečně začne něco dít, je taková tma, že mám problém cokoliv rozpoznat. To bych zkousl u studentského filmu, ale tohle je hollywoodský blockbuster. A vůbec jsem měl při sledování pocit, že je to celé takové mdlé, nevýrazné. Vypadá to, že na vině budou spíš speciální efekty, protože jinak je obraz nádherný. Ale pak se ocitneme třeba v podvodním světě, kde to prostě vypadá hnusně. Disney navíc až moc okatě tlačí svou vizi diverzity, takže teď všichni hrdinové budou ženy. Což mi z principu nevadí, kdyby byly sympatické. Boseman BYL Black Panther, zatímco Shuri má nulové charisma (zato Lupita Nyong'o by se do role kick-ass Black Pantera hodila na 100 %; Shuri je taková nudle a skvěle by plnila spíš roli sidekicka nebo comic-relief postavy). Stejně jako Mary Sue, teda pardon, nový Iron Man. V 19. letech už je génius, který předčí Starka? A k tomu ze sebe chrlí hlášky na všechny strany? Bohužel všechny pokusy o vtipy se zde naprosto míjí účinkem. Ve filmu ani není vysvětleno, proč si postavila Iron Man oblek. Disney se jednoduše spoléhá na to, že divákovi nepolíbenému komiksy to bude jedno. Marvel dříve pomaličku budoval své superhrdiny napříč mnoha filmy, ale po Endgame se na tuhle strategii vybodl a každý nový superhrdina je dodáván jako „complete package“. Co mě taky naprosto vytrhovalo ze sledování, byl Namor. Black Panther totiž představil jeden z těch uvěřitelnějších světů, kde vládne technologie, a teď si do toho doslova přiletí borec, co má na kotnících malé křidélka (nemluvě o tom, že celá tahle podvodní říše je prostě nezajímavá a vizuálně mdlá). Nebo Angela Bassett jako královna Wakandy. Celou dobu působí autoritářsky a sebevědomě, dokud si nesundá pokrývku hlavy a neodhalí kudrnaté bílé afro, se kterým vypadá jako babička, co utekla z blázince. A vůbec celé MCU začíná vypadat hodně bledě. Prakticky všechny původní postavy se brzy rozloučí a co potom? Když se nad tím zamyslím, není tam prakticky žádná sympatická postava/herec. P.S. Může mi někdo vysvětlit, jakou logiku měl ten závěrečný fight? Wakanďané vylákali podvodní lidi na volné moře tím, že tam umístili detektor vibrania. Ok, dobrý nápad. ALE, proč tam Namor připlul s celou armádou? Mohl tam poslat pár lidí, aby detektor zničili/ukradli. Na to mám jedinou odpověď. ()

luka4615

Z faktu, že poslední dobou to jde s Marvel projekty od desíti k pěti se zřejmě postupem času stává neochvějné dogma. Snímek Black Panther s podtitulem Wakanda Forever totiž dle mého názoru dokonale ztělesňuje všechno špatné, co už dlouhou dobu trápí všechny snímky z této franšízy. Příběh zde totiž skoro vůbec nefunguje - v první hodině se nestane téměř nic zásadního, vyjma představení Riri Williams, které mi ale přišlo až moc "na sílu" a v rámci představené látky i poměrně zbytečné. Celý děj se tak začne hýbat kupředu až po úmorně nudné hodině, avšak v tento moment Vám dojde, že tvůrci zkrátka už nedokáží dát patřičný prostor starým či novým postavám, přičemž ani nedokáží uspokojivě dokončit i poměrně vratký příběh. Byť má tedy celý snímek enormně dlouhou stopáž, byla by zde asi zřejmě potřeba další hodina. To jde samozřejmě ruku v ruce s chabým scénářem, který obsahuje přehršel hluchých míst, což má z následek několikeré zoufalé podívaní na displej hodinek. Přičtěte si k tomu všemu i mizerné herecké výkony, z nichž markantně vyčnívá Letitia Wright, která zkrátka nemá dostatek schopností tak komplexní postavu prodat a dostanete extrémně dlouhou prozívanou podívanou, na níž zaujmou jen scény v podvodním městě a jedna akční scéna na lodi. To je ale na tak dlouhý a zejména tak drahý počin vážně hodně málo, pročež tedy doufám, že tvůrci, potažmo i Marvel samotný už nám v dalších letech bude servírovat kvalitní komiksové filmy, přesně tak jak to dřív uměl. (Disney+) „Only the most broken people can be great leaders.“ ()

Morholt

Po příšerné jedničce jsem s dvojkou vůbec nechtěl trávit čas, ale mé okolí pělo ódy a tak jsem tomu šanci dal. Pochopitelně to byla chyba. Od minulého dílu se vlastně změnilo jen jedno a to totální feminizace celé Wakandy. Na chlapy tak zbyla jen role záporáků a bezvýznamných přicmrndávačů (existenci Freemanovy postavy jsem nepochopil). Nicméně právě záporák byl tím, co tuhle panteří eskapádu posunulo trošku dopředu. Wakanďané se totiž tentokráte musí poprat s mayskými vodními šmouly a právě vykreslení podmořského světa i původu indiánského šéfa mě celkem bavilo. Navíc se konečně našel někdo, kdo dal na budku těm plešatým káčám. Nicméně důvod, proč se tyhle dva světy do sebe pustily, byl samozřejmě debilní. Nebo spíš nebyl žádný. To záleží na úhlu pohledu. Co se akce týče, tak tady to vidím na šedý průměr. Není tu nic, co by mě vystřelilo z ponožek, ale ani nic, co by mě vyloženě zklamalo, ačkoliv to druhé bude spíš tím, že jsem nic moc nečekal. Herecky je to tragédie. Pokud nepočítám Huertu, který tu jako jediný působil, že má všech pět pohromadě, mi všichni připadali v afektu, který plynule přecházel do hysterie. Nouze není o zaťaté výrazy a vykulené oči a to všechno se neobejde bez již tradičního příšerného přízvuku. Celkově je to sice lepší, než předešlý díl, ale i tak s Wakandou definitivně končím. 30% ()

mm13

Bez jednoznačného záporáka sa tu medzi sebou jebú dvaja, ktorí by sa naopak mali spojiť a v "revolúcii naprieč pozemskými kontinentmi" zniesť zo sveta tretieho a nastoliť "nový poriadok"... z toho síce opäť nič (snáď do tretice), ale ako celok mi to vcelku prišlo celkom originálne, vo vedení príbehu svieže. ()

ScarPoul

Konečne som sa k tomu dostal a som spokojný. Takto sa má robiť film. Iste stále to trpí na tom, že je to pre detského diváka. Takže aj napriek prepichnutiam a súbojom, sa tam nezjaví ani jedna kvapka krvi. Čo tomu trošku uberá na hodnote. Ale Coogler si ide svoje. Vytvára mytológiu okolo Black Panthera a pritom ctí látku a pracuje s rôznymi aspektami žánru. Máloktorý tvorca u Marvelu sa takto hrá a takto buduje. Ženské postavy dominujú ale sú perfektne zmotivované. Každá jedna z nich. Letitia Wright vo svojej dileme uveriteľná a rovnako je tomu aj u hlavného záporáka. Tým, že mu ponechali vývin aj do budúcna má Marvel u mňa jedno veľké plus. Mohlo by to byť kratšie a línia s Martinom Freemanom bola skôr do počtu, ale v zásade prevládajú pozitívne pocity. Posledné komiksové filmy sú des a hrôza. Som rád, že Coogler si aj napriek obmedzeniam udržal víziu. Som zvedavý ako dopadne tretia časť. Hudba zase raz perfektná. A Bosemanové úmrtie aplikovali na výbornú. Naozaj. Takto sa to má robiť. 5* nedávam, kvôli tej niekedy nechcenej detskosti. ()

MoiJe

Fajné. Vytknúť ide kdečo, ale CGI a kostýmy majú MEGA a aj s touto stopážou je to dostatočne akčné aj pre ľudí ako ja. ()

JohnCZ

V úvodu a závěru hezké uctění zesnulého Chadwicka Bosemana a to mezi tím je sice příjemně přízemní, ale co do příběhu bohužel dost podprůměrná marvelovka, která finálním rozuzlením zapůsobí celkem zbytečně. Wakanda je sice vizuálně hezká a africké domorodé motivy hezky down to earth, ale ve chvíli, kdy tvůrci do děje nasolí nějaký uši trhající moderní popík, tuhle atmosféru spolehlivě rozbijí. ()

corpsy

Progres, som nanešťastie zbadal len na trikovej stránke. V záplave dokonalých CGI a výprave, tak potom vyznie banálny príbeh o niečo lepšie. Ono tu v podstate niet čo chváliť, je to len priemerná marvelovka, ktoré sa čím ďalej tým viac sypú z plátna. Je to však epic, ako sa hovorí a myslím že tie dve aj pol hoďky ani netrvali tak dlho. ()

maddy

Black Panther: Chadwick Boseman Forever. Dôstojná rozlúčka s Chadwickom, stvorenie ďalšieho Black Panthera, resp. Black Pantherky, predstavenie nového podvodného sveta v Marvel universe, hrozba ďalšieho záporáka, doriešenie dejových liniek z predošlého filmu ... pokračovanie Black Panthera by toho chcelo stihnúť v robustnej 161 minútovej stopáži pomerne dosť a aj keď nič nerobí vyslovene zle nakoniec sa aj tak pretaví "iba" do obyčajnej Marvelovky, než čohokoľvek zásadného. Oceňujem, že po tom odtrhnutí z reťaze v predošlých Marvel filmoch (Thor 4, Dr. Strange 2) sa Black Panther vracia skôr k tým tradičnejším marvelovkám, kde sa neprepája tridsať filmov dohromady, ale prakticky riešia iba udalosti z predošlého Black Panther filmu, no tú vážnosť sa filmu darí predať iba v pár momentoch, kde sa plače za Chadwickom, resp. T'Challom. Zvyšok je ušitý pomerne horúcou ihlou, kde zrodenie nového Black Panthera je vyriešené jedinou scénou (a bez dostatočnej charizmy Shuri) a nemá potrebný dopad, do novej tajnej, podmorskej civilizácie sa pozrieme jeden krát, nový záporák si okolo seba nedokáže vybudovať auru obrovskej hrozby a v závere síce čaká veľkolepé CGI zúčtovanie, ale skôr so štandardne natočenou akciou, než niečím čoby bralo dych. Technicky síce na špičkovej úrovni s perfektnou hudbou, ale napriek množstvu, aj vážnejších tém mi nakoniec v závere prišlo, že ten film toho paradoxne dokázal málo. Nešiel v žiadnej téme viac do hĺbky a nebyť tragického úmrtia Chadwicka Bosemana aj v reálnom živote, tak emočne sa nejde napojiť tentoraz na žiadnu postavu. Vo výsledku tak rozhodne nie zlé, stále dostatočne pútave, len dosť obyčajné. V rámci štvrtej Marvel fázy jeden z tých zaujímavejších kúskov, ale očakávania tu boli rozhodne väčšie. CELKOVO: 7/10 ()

Adasin

600. komentář mi původně vycházel na Black Adama, ale nechtěla jsem na tak pěkný číslo mít takovou slátaninu, tak radši skoro měsíc po projekci okomentuju druhého Black Panthera. Oproti čtvrtému Thorovi je to samozřejmě výrazné zlepšení ve smyslu, že druhý Black Panther není přestylizovaná fraška, ale snaží se brát vážně a není v něm tolik infantilního humoru. Jenže ani tak žádná sláva. ------ Nechápu, proč druhého Doctora Strange zkrátili na dvě hodiny, přitom by byla potřeba jedna navíc, zatímco tohle má skoro ty tři hodiny a děje se toho podstatně míň. Občas jsem měla takovej ten pocit, že bych to nejradši přetočila dopředu, že se moc dlouho přešlapuje na místě. Se smrtí představitele T'Chally se tvůrci vyrovnali v rámci možností se ctí, asi lepší, než kdyby přeobsazovali. Bez Bosemana to ale stejně není ono, to byl u MCU jeden z těch povedenějších castingů a jeho absence je znát. Shuri je sice fajn jako ta bláznivá ségra, ale jako hlavní postava mě už ke konci trošku štvala. Zbytek postav z jedničky je v pohodě snesitelný, ale že by byla Angella Bassett na Oscara, to si fakt nemyslím. Aby to zas nebyla nominace z povinnosti jak u jedničky. Z nováčků se mi určitě nejvíc líbila Riri Williams, herečka je sympatická a postava jako taková taky, ale doufám, že na designu toho jejího brnění ještě zapracujou. Zato Namor, to je zklamání a za mě strašnej miscast. Tenoch Huerta je mi skoro až odpornej, hlavně v záběrech., kdy je jeho ksicht skoro přilepenej na kameru. Vůbec se nedivím, že se v jedné scéně Ramonda znechuceně odvracela. Jeho hereckej projev taky žádná sláva a měsíc po projekci si pamatuju akorát jeho nasranej ksicht. Bohužel Namor se asi v MCU bude objevovat častěji i vzhledem k tomu, jak významná postava je to v komiksech. Pak jsem teda nepochopila, proč se z Atlantidy stal nějakej Talokan a proč podle tvůrců musí všichni talokánci kromě Namora měnit barvu, když vylezou z vody. Představení mutantů, jestli tomu tak jde vůbec říkat, mi vzhledem k originu Talokanu a jeho obyvatel přišlo zbytečné. Vyobrazení podvodního světa je takové nemastné neslané, působí to jako by extrémně vyspělý národ žil roky akorát v zatopených ruinách. S tím vibraniem, co mají k dispozici, bych čekala podvodní verzi Wakandy (samozřejmě víc stylizovanou do mayské kultury) a ne tohle. S druhým Avatarem nesrovnatelné a i v Aquamanovi mi ty podvodní scény přišly udělané lépe než tady. Kromě toho mě už unavuje, jak se v každým filmu objeví nová mocnost, o který do tý doby nikdo nevěděl, respektive nikdy nebyl ani náznak, že by mohla existovat a najednou se tam zjeví. Tady to naštěstí nedopadlo jak Eternals, kde byl vyloženě problém je zařadit do stávajícího MCU, aby to vůbec dávalo smysl, i tak to ale nepůsobí nejlíp. P.S: Kdo vymejšlel ten podtitul v čestině? Vím, že takhle to řekli v Infinity War (už tehdy jsem nepochopila, proč neřekli prostě "Wakanda navždy"), ale zni to prostě blbě. 6/10 ()

agentmiky

V porovnání s jedničkou za mě druhý díl docela hoří. A to po více stránkách. Ale nejdříve klady. Samotný úvod vás emocionálně roztrhá na malé kousky. Ty úvodní titulky, vzdávající hold herci Bosemanovi, to je krásné gesto. Pak ale přichází takový nemastný neslaný mišmaš všeho možného. Jednička mě tehdy zaujala svou exotickou africkou atmosférou. Ale tady to na mě už moc nefungovalo. Dále se zde nedočkáme moc sekvencí s realistickou akcí (jediná ta na mostě fungovala). Já teda nevím, ale přišlo mi, že toho digitálního CGI bordelu zde bylo až až (zejména v závěru). Dále mi nesedla linka s Namorem. Celý ten podmořský svět na mě působí jako replika z Aquamana (chápu, že tamto je DC, ale prostě mi to nesedlo). A samotný závěr spíše k smíchu. Alespoň potitulkové scény potěšily. Za mě dávám 5/10 ()

MartinezZ

Viděl jsem to před třemi dny a stránku profilu na ČSFD si nechávám otevřenou, že nějakou malou recenzi napíši, až budu mít čas. Nyní... si pořádně nedokážu vzpomenout, o čem že ten film byl... Jo, vlastně nějací Naavi z jiné Wakandy. Už je nějak příliš alternativních vesmírů. skrytých mocností... ()

Praxis

Celkem fajnový čtyřhvězdičkový film, který ukazuje rozpolceného záporáka, paralyzovanou Wakandu a tak se první hodinu a půl jen stojí na místě, aby toto hluchoprázdno přerušila boží auto honička v ulicích Bostonu. A pak se zase hrozně zabrzdí a jde se objevovat vizuálně atraktivní podmořský svět. Ze závěrečné bitvy toho nakonec dostaneme překvapivě hodně málo, ale souboj BP s Namorem je docela super. Úplný konec je pak dojemnou poctou Chadwicku Bosemanovi. I když to byl 161 minutový macek, docela solidně to utíkalo. Nejsem sice ukojený jako třeba po Spidermanovi, ale ani znechucený jako po šílenosti jménem Thor. 75% ()

ArsenalEagle

Wakandský epos, který má dvě a třičtvrtě hodiny. První díl byl začátkem úpadku pozemského MCU, přesto ale měl stále své silné stránky - jmenovitě například originální prostředí či zajímavé postavy, ať už šlo o Andyho Serkise, M.B. Jordana nebo Chadwicka s Freemanem. O většinu z těch postav jsme zde přišli, respektive Freemanův agent Ross byl úplně zbytečný a Killmonger měl jednu scénu. Tady hlavní role přebírají čistě ženské hrdinky a ty to pro mě bohužel prostě neutáhly. Královna matka byla na přesdržku už minule, Shuri je zajímavá vedlejší postavy, ale hlavní úlohu nezvládá, Riri je jen jednou z mnoha geniálních teenagerů tohoto světa, přičemž je otravná a obléká esteticky naprosto odporný oblek. Film je patetický, snaží se naprosto neúčinně trhat emoce (Chadwick byl vůbornej chlap, o tom žádná!), a logika nebo dynamický dialog si vzaly společnou dovolenou. Rozumím tomu, že původní scénář se musel zatraceně překopat, ale já se vážně nudil. Zdlouhavé, nudné, plácající se v tom samém dokola, předvídatelné, vleklé - pár přívlastků, které mě napadají. Namor je hrozně bizarní postava (oproti které komiksový Aquaman vypadá jako drsňák) a alespoň nějaké uznání si tvůrci zaslouží, protože Huerta působí docela dobře. S tím, kolik jsem toho občas (ne)viděl, jsem ještě s úsměvem zavzpomínal na Bitvu o Zimohrad. Ukončil bych to asi tak, že oproti Wakanda Foreva jsou jak Láska jako hrom tak Multiverse of Madness úplné nebe a dudy a bohužel i Quantumania, kterou jsem hodně sepsul, mě bavila o trochu víc. PS. vždycky mi přijde strašně stupidní, že ani při reálném ohrožení lidské rasy se nekontaktují Avengers, byť tomu nic nevadí - nemluvím hned o tom, aby přiletěl Thor nebo Cpt. Marvel a srovnali Atlantidu se zemí (s vodou), ale alespoň Bucky, který ve Wakandě řadu let žil, by měl dostat echo. ()

Bordoshut

7/10 – Po slabší jedničce a celé na hlavu postavené 4. fázi MCU (rozuměj: Menstruačního Cyklu Ujeťáren – jelikož vám při sledování některých nejmenovaných seriálů mohou krvácet oči a toto potěšení se v průměru dostavuje jednou za měsíc), je Black Panther: Wakanda Forever skutečně velmi milým překvapením, které se sice pochopitelně neobešlo bez lecjakých vad na kráse, na druhou stranu má ale slušný potenciál po tom seriálovém nadělení obměkčit otráveného diváka těchto superhrdinských ptákovin – tedy kupříkladu právě mě a dost možná také vás. Začal bych u jedničky, která se nesla ve znamení tuctové Marvel sólovky genericky kombinované s vážnějšími prvky, jak to známe z komiksovek od DC, kupříkladu se nabízí jasné srovnání s Aquamanem (když odhlédneme od první Ligy spravedlnosti, tak myslím, že lze objektivně říct, že DC hrdinové se narozdíl od zdecimovaného Thora těší alespoň nějaké vážnosti). Tehdy to ale v zásadě ztroskotalo, jelikož režisér Ryan Coogler ještě úplně nevěděl, čeho vlastně chce filmem dosáhnout a hlavně jakého filmu chce dosáhnout. Navenek to působilo dojmem, že poněkud nezdařile balancuje mezi dvěma principiálně odlišnými pojetími, a to tradiční akční vypalovačkou a vážnějším, pohnutějším příběhem. Je to tedy právě úžasný balanc mezi tragickou přízemní epopejí a akční oddechovkou, co nám druhý Black Panther doručil. Režisérská vize je tentokráte silná a jasná, neboť Ryan Coogler se poučil a nyní přesně ví, jaký příběh chce vyprávět, a také, jak to nejlépe udělat. Již z prvních záběrů je jasné, že se nebude jednat o tradiční superhrdinský spektákl. To může leckoho odradit (pomrknutí na děti s dudlíkem). Na druhou stranu, film s důrazem na postavy a jejich pocity a přirozený vývoj, který si dává na čas s budováním atmosféry a nežene se zbytečně do zběsilého tempa – přesně to si každý člověk s minimálním vkusem od Marvelu vždycky přál. Dokonce ani humor tu není tolik na sílu (překvapivě ani na pěst) a přichází pouze ve vybraných chvílích, povětšinou dokonce v pečlivě odměřeném množství, aniž by ve vás vzbuzoval sebevražedné tendence jako nejmenovaná zelená potvora. Rovněž je však třeba si uvědomit, že ač je Black Panther: Wakanda Forever svěžím projektem, není zdaleka dokonalým filmem a sám se plácá ve svých problémech. Jsou jimi přemrštěná stopáž, zbytečná dějová linka lidí, příchod nové důležité postavy až ve 3. dějství, antiklimatické vyvrcholení (jinými slovy absolutně nezvládnuté finále) a v neposlední řadě překombinovanost ve spojení s lehce zbytečným vyzněním. Kromě toho se v masových akčních scénách znovu dostáváme ke generické akci tak typické v MCU. Co si však naopak pochvalu zaslouží, jsou souboje tělo na tělo, které mají kolikrát i velice slušnou choreografii a jsou vcelku vymazlené. Ve zkratce:Žádané zpestření jinak veskrze obraného žánru, které si možná pro jednou oblíbí trochu starší / náročnější cílovka.“ Nemístná poznámka: „Akorát jména by mohli trochu zjednodušit. Tchalla, tchakka... Jediný, koho si úspěšně pamatuji, je Jabari. Nebo snad Jaburi? Jabutari? Jackie Chan...?“ Hrom do toho! Kristepane, ale hlavně ne pátého Thora... () (méně) (více)

SonGokussj

Vcelku mě dostalo, že hlavní hrdinka na konci neřekla, že to není hrdinka ale hrdina... Jinak tam nebylo překvapivého nic. Zív 30 % ()

Alementina

Hrozne dlouhy, ale prijemny videt marvelovku, ktera se bere vazne, kde jeden vtip neatrida druhej vtip a neparoduje sama sebe. Vizualne krasny. ()

Tony.cs

Opět trochu zpackaný komix (kouzelná kytka? Chápu, Namor má origin v podstatě stejný, jako Aquaman a to asi tvůrci nechtěli, ale ta kytka úplně vymazala Atlanťany). Další mínus.... Na slabou marvelovku je ta stopáž moc přepálená. ()

Remedy

O parník filmovější, opulentnější a epičtější než první Black Panther. Marvel se naštěstí vrátil ke konceptu celistvého příběhu na samotném okraji svého univerza, který navíc sympaticky skládá Chadwicku Bosemanovi asi tu nejvyšší možnou poctu. Wakanda Forever je naprosto plnokrevnou filmařinou, která má zcela plnohodnotné hrdiny a nebojí se ukázat jejich limity a bolesti. Další theme park se tentokrát opravdu nekoná a celkově se jedná o jeden z nejlepších marvelovských sequelů, který se určitě vejde do desítky nejlepších věcí, které v rámci MCU doposud vznikly. Ty paralely na současný svět jsou děsivě aktuální a po hodně dlouhé době jsem měl pocit, že všechny politické proklamace mají skutečně hlavu i patu. Ryan Coogler ukázal, že i v tak zavedeném a do určité míry již i sterilním marvelovském prostředí lze stále natočit sakra dobrý biják, který namísto všech mnohdy již nadbytečných odkazů a multiverzí svých hrdinů konfrontuje své postavy s mnohem civilnějšími tématy. [85%] ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou