Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

Unr3aI

Z tohto filmu som mal kvalitne nahnane. Videl som ho v kine a zvuky, ktore vydavalo hlavne strasidlo si pamatam az do dnes a priznam sa vzdy ma dobre mrazi. Jedina vec, ktora mi mozno vadila bola S.M. Gellar, proste sa do tohto zanru nehodi. [88%] ()

MilesWheeler

Žánrově vysoký nadprůměr. Řemeslně výborně udělaný film, atmosféra na jedničku. Ale nechtějte se nad tím zamýšlet, nebo rozpitvávat dějovou linii. Právě kvůli ní nakonec hvězdička dolů. ()

jenspifa

u mě možná nejlepší horor za posledních 10-15 let. Pamatuji si při prvním shlédnutí, jak jsem ani nedýchal a hned od začátku jsem hltal každou scénu. A po prvním shlédnutí se to stalo okamžitě mojí srdcovou záležitostí a nejoblíbenějším hororem vůbec, a nejen kvůli produkci Sama Raimiho, ale i kvůli hereckému výkonu Sarrah Michelle Gellar, oproti Buffy hodně velký herecký krok vpřed. Kam se hrabou všechny Kruhy, Oka a Zmeškané Ho(r)vory, toto chytře bere ze všech to nejlepší, systematicky to skládá do sebe čímž stupňuje napětí, a šponuje vás do nepříčetnosti, jako tanga pana Verbala :) ()

Larikazka

Než jsem viděla tento film, zkoukla jsem Scary Movie 4, kde je tento horor v parodii. Takže se mi při scénách vybavovaly spíše ty směšné momenty. Ale pravdou zůstává, že jsem se párkrát vylekala. Hodnotím to jako průměrný horor. ()

Robbie

Prvý horor, z ktorého som si vážne nasral do gatí. Aj po rokoch a opätovnom zhliadnutí si stojím za tým, že je to pre mňa jeden z najnepríjemnejších a najpodarenejších hororov. Je mi jedno odfláknuté vysvetlenie vzniku kliatby, hlavná je pre mňa myšlienka nezastaviteľného, hrôzostrašného zla, proti ktorému je smrteľník úplne bezmocný.Toto vyobrazenie časti desivého japonského folklóru v spojení so zručným prevedením, ktoré si nezakladá len na lakačkách ale ponúka aj naozaj strašidelné napínavé scény, je pre mňa výnimočný mix prísad pre výnimočný horor. Videl som aj originál, ale z toho žiaľ bol cítiť nízky budget a nebol tak dynamický. Jediná naozaj znepokojujúca scéna, ktorá mi tu chýba je Kayako stojaca na hrane postele civiaca na hlavnú hrdinku celú noc. To sa originálu naozaj podarilo a neviem prečo to Raimi nešupol do remaku. Inak pre mňa o dve triedy lepšie ako remake kruhu alebo akýkoľvek horor okrem Wanovho Conjuringu. Lahôdka pre tých, ktorým nestačia tupé lakačky ale potrebujú aj atmosféru. Každý kto dal menej ako štyri hviezdy je mimo. Amen :-)) ()

Xmarc

Vcelku slibný začátek a pár světlejších okamžiků celkový dojem nezachránilo. Naopak situace jako např. až trapně působící scéna, kdy Sarak hrůzou kulí oči a zakrývá si pusu ze strašlivého vyděšení... bububu ty p... ()

vinducha

Tady jsou ty nazelenalé holčičky s dlouhými vlásky , dívali jsme se na to s paní , která nebyla zrovna nejlehčí váhová kategorie , a  když se tam na obrazovce v rohu z ničeho nic objevilo to vlasaté stvoření , paní v tu chvíli nadskočila z místa na gauči metr do výšky , držíce mě křečovitě za ruku , křičíce : "Vinducha ty jsi debil". ()

Breaker

Když se řekne "remake", tak každý čeká určitou změnu či vylepšení, inovaci apod. ... ale to zde rozhodně neplatí. Toto je doslova kopie japonského originálu, až na hlavní "americké herce", že naprosto nechápu proč to vzniklo ... Lepší je jen ta hudba a orientace v příběhu ... ()

Paulisman

Napriek slabému scenáru je to kvalitný hororový zážitok. Zvuková stránka skvele dotvárala už aj tak temnotou nabité scény. Tí japonci to proste vedia zrežírovať. ()

kuchtajz

Mam rád lekavý duchařský horory a obzvlášť,když v tom hrajou nějací Japonští herci,protože ti umí ty tvářičky zkroutit tak,že i znenápadný scény jde dvojitej mráz po zádech.Shimizuovi se povedlo skvěle "přetočit" svoje dílko s Japonskym nádechem a několika Americkými herci.Zvuk je v tomhle filmu hlavní postava a jde mu to perfektně.Pořád jsem jen čekal,kde zas něco vybafne. ()

spike800

Comeback princeznej vrieskania Sarah Michelle Gellar.Napätie, neočakávané zvraty a perfektná hrôzostrašná hudba ktorá doprevádza najstrašidelnejšie scény dokázali spolu s režisérom vytvoriť v poslednej dobe jeden z mála hororov ktorý vás dokáže skutočne vydesiť. ()

Pattrick

Nějak extra mě to nenadchlo. Jako duchařina čekám, že se budu více třást. Ale tady se to nedostavilo. Když už je to vykrádačka, tak by se snad mohla vydařit, ale tady jaksi se to nepovedlo. Na Sarah se dá koukat ()

papinak

Tento remake sice točil stejný režisér, jako původní Nenávist, ale s japonskými herci (i když zde jsou taky ) je to ještě o notný kus lepší. Chyba je v pozměnění některých scén z původního filmu, které tomu ovšem dodávaly ty správné grády. Bohužel se člověk také občas ztrácí v časové linii, ale jinak slušná lekačka. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)