Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

Muad

Pro mě jeden z nejhororovějších zážitků mého postpubescentního života. Japonci tohle prostě umí daleko lépe, než jejich američtí kolegové. Tedy alespoň co se mě týče. ()

herrofox

Oproti KRUHU,který je jako film bezesporu lepší mě NENÁVIST přišla mnohem děsivější, z těch zvuků a z těch nechutných potvor mě mrazí a v noci bych si to asi neodvážil pustit.( jednu hvězdičku jsem dal za ten tíživý strach,který mě po celý film provázel) Japonský originál je ale určitě lepší ()

kristmeister

jasnejch pět hvězd, protože toto je dodneška můj nejstrašidelnější horor. Už ho znám velice dlouho, ale jakmile jsem uviděl obrázek Kayaky v jednom časáku, bylo mi asi 11-12 let, už nikdy jsem ten časopis neotevřel a ten obrázek mě fakt strašil každej večer. D9ky bohu, že jsem z toho vyrostl. Ale co se filmu týče původní nenávist sází spíš, že celý film budete mít husí kůži a tato spíš na to, aby vás vyděsila, proto je ve filmu spousta lekaček, u kterých se mi až zhouplo srdce. ()

TroyCastor

Tak tohle bylo opravdu hodně slabé. Nechápu tady tak vysoké hodnocení. Mrtvé dětičky naprosto směšné a celková zmatenost a nevědomí "kudy kam" kraluje v tomto snímku. Strach? Ani jednou!!! K tomu si připočtěte otřesně gumovej výraz Sarah Michelle Gellar jako třešničku na dortu. Tahle slečna vás opravdu dokáže rozesmát a myslím, že její výběr do jakéhokoli vážného snímku je cesta do castingového pekla. Kdepak...velké zklamání...ostatní díly už ani vidět dál nepotřebuji po téhle tragické jedničce...:/// ()

UnCool

Film který miluji a nesnáším zároveň. Proč? Vysvětlím! Jde o to, že horrory jsem měl rád a vždy jsem se na nějaký těšil. Do doby kdy jsem viděl Nenávist. Byli jsme se spolužákem z vejšky u nás na kolejích v kině na tomto filmu, poprvé jsem se u horroru opravdu bál. A ta děsivá atmosféra a koncentrovaný strach na mě úžasně zapůsobily a cítil jsem absolutní vrchol horrorové zábavy. A v tom je ten zásadní problém. Od té doby mě všechny horrory nudili, ať už to byl Shock, nebo Kruh, Kruh 2 a jiné, tak moc mě nudili až jsem je přestal sledovat a proto tento film i nesnáším. Pro mě je toto nejlepší a nejděsivější horror! ()

subo.psycho

Prvý horor z ktorého som sa skoro posral strachom :) pre mňa absolútne lepší než kruh..silná ducharina..a pekná Sarah Michelle Gellar v hlavnej úlohe.. :) ()

golemek

No nevím,na film se da koukat,ale tolik logickych nesmyslů se tam objevuje. Skoda,že nebyl natočen zcela identicky jako japonský originál. Kdyby se zkombinovaly oba snímky,vznikl by opravdu hrozivý snímek. A někdy film působí nechtěně komicky. Manželka např. komentovala film slovy: Zase ma ten malej otevřenou hubu a nic nevíme. Všichni,kdo viděli,ví o čem je řeč :-). ()

Darmy

Samozřejmě, že se zde dá najít pár nedotáhnutých věcí, ale při tomhle filmu se máte hlavně bát a ne přemýšlet nad příběhem a jelikož lekaček je zde dost, atmosféra ke konci houstne a zvuky jsou taky solidní, myslím, že jako horor tento film funguje velmi dobře. ()

baronGrga

Tak nebylo to vyloženě originální, ale i tak se v Grudge najde několik nepříjemných lekaček, které fungují, a to i přesto, že to bafnutí vysloveně čekáte. Kritiku spíš snáším na časovou eskamotáž, která nejenže výrazně ztěžovala orientaci v ději, ale v první řadě pro ni nebyl nejmenší důvod. 45% a bonus body za podařený zvuk někde mezi hendikepovaným raptorem a odtokem dřezu. ()

NellieLovett odpad!

Dočetla jsem se tu, že to má zajímavý konec, ale tak mě to nudilo, že jsem to v půlce vypla a i tu první polovinu jsem prokocela s kamarády, se kterými jsem film sledovala. ()

Elsaj

Atmosféra, hudba a efekty, všetko dostatočne spolupracuje aby vás to dostalo do správneho napätia pri ktorom si budete v duchu hovoriť aby ten záber.... už skončil.... ale na konci onej scénky budete už len vďačne odfukovať. Podla všeobecnej mienky hororových fanúšikov, kvalitný horor tak trocha zastagnoval po 80-ych ale v dnešnej dobe by som pre tých čo sa radi kvalitne boja, doporučoval, aby priložili na boľavé miesto náplasť od japonských výrobcov (tiež Ringu, Temná voda ) ()

Scorpik87

Tak tenhle horor mě fakt dostal, čučet na tenhle film v noci vždy jak byla ta odporna holčina fuj to sem se feda lekl. Přiznávám se že jsem skoro půlku filmu měl hlavu zabořenou pod peřinou ale teď když se na to znovu podívám tak jsem už v klidu. Už jsem si říkal jo tak tam holka bych nešel tam na tebe číhá holčička nebo pod peřinou kuk. No dělam si už z toho prdel ale napoprve na zkouknutí byla lekačka jak cyp. :) ()

7deni_deni7

Pro mě první opravdový horor u kterého jsem byla strnulá hrůzou. Byly zde obsaženy téměř všechny scény, ze kterých mívám infarktové stavy, počínaje scénou v posteli a konče scénou na schodišti. Pro mě perfektní snímek a snad se na něj jednou zvládnu podívat bez zakrytí očí u některých scén . ()

Morrigen

Jen pár slov - skvělá, atmosféru vytvářející hudba, kamera a střih vytváří to, co vytvářet má, lekačky famózní. Dějově žádné složitosti, ale to je jen dobře, komplikovanější zápletka by byla jen na škodu. Chtěla jsem dát 3*, ale za finále v domě musí, přihodit další. ()

Ardath

Čekal jsem, že Američané dodají nudné japonské Ju-on trochu šťávy a že si sledování tentokrát aspoň trochu užiji. Očekávání jsou zrádná. Achjo. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)