3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

fantoci

Na základě skutečné události se autorům podařilo vytěžit z toho, že spousta domů je v Americe postavena na indiánských pohřebištích kde často zemřeli i ti, kdo indiány popravovali. Boj ženy o záchranu dětí a manžela před zlou silou nesmrtelného kněze zní jako laciný horor,ale an zdaleka to tak není. ()

filmmovier

Tak tento horor mne velmi překvapil a je nutné podotknout, že takovou parádní jízdu jsem od tohoto filmu nečekal. Amitvillský případ znám a již několikrát mně zaujal, a proto jsem byl zvědav, jak se tvůrci s látkou poprali. No, výsledek je obdivuhodný a precizní. Je tu pár několik povedených lekaček, ale ty překvapivě netvoří hlavní náplň filmu. Je tu velmi povedená atmosféra, kterou se podařilo udržovat a herecké výkony také ničemu nevadí. Opravdu jeden z těch lepších hororů posledních několika let. Mě to bavilo a to hlavně kvůli atmosféře a příběhu. 85%. ()

chelseaman22

Čekal jsem děs běs, či podstatu BÍDY samotné. ALE byl jsem překvapen (volejme HALLELUJÁ!). 3:15 zemřeš je dost netradičním hororem - nikdo nechcípne. Divákovy jsou nabídnuta pouze nějaká zjevení, jež jsou v podstatě velice povedená. Také původní záběry ze samého úvodu potěšily (mimochodem: Jen samotný titulek, že film byl natočen dle skutečné události ve mně vždy umocní prožitek samotný). Osobně jsem byl přesvědčen, že i já (jako každý druhý divák) The Amityville Horror zatratím. 75% ()

Motinski

Páčilo sa mi to viac ako originál z roku 1979, na jeho pokračovanie ale nemá. Príbeh je jednoduchý, typický pre dnešné horory a tým pádom ľahko predvídateľný. Žiadne veľké prekvapenia sa tu nevyskytujú. Lakačiek je strašne veľa, no fungujú iba zvukovo. Kvôli tomu vám časom prídu o tom istom, až nakoniec prídete do bodu že na vás proste nezaberajú. Pri konci som začínal zívať, no vydržal som. Dojem dvíha že som videl aj oveľa horšie horory a pocitovo išlo o príjemne mrazivú záležitosť. A na piatkovú noc je 3:15 výborná voľba pri ktorej aspoň nemusíte rozmýšľať. ()

tatanapope

Film natočený , podle skutečných událostí , měla jako většinou cosi do sebe . Co se stane , když si koupíte dům , ve kterém někdo zemřel ? A když se jedná o masovou vraždu celé rodiny , kterou způsobili hlasy v něčí hlavě ? Ano , v Americe je sice při koupi domu povinnost zdělit , že tam někdo zemřel , ovšem za jakých okolností , to už bohužel ne . Film byl dobře natočený , navozoval správnou atmosféru nepříjemna a nejednou se našel okamžik u kterého se i člověk zlehka lekl a mě leknout , byť jen zlehka není vůbec snadné . Tak že film má to , co k slušnému hororu patří , ale s dramatičností a efekty se dalo ještě hodně udělat a mohl to být skvělý kousek , škoda , že toho u natáčení filmu nevyužili . Viděno v rámci Výzva 2015 od ELIAS ()

Magneto

Jeden z tých lepších moderných horrorov s celkom uchádzajúcou atmosférou,ale až na pár "trhnutí" som sa skoro vôbec nebál.Najviac ľúto mi bolo chudáka psíka ;-) ()

Sfinkter

Po mnoha zhlédnutích snižuji z pěti hvězd - snímek dokonalý určitě není, ale repríza mi nikdy nevadí. Poslední zhlédnutí 8/2019. ()

Belbo

Jak to, že v krásných a velkých domech, které důvěřivá šťastná rodina koupí, žijí skoro vždy neviditelné breberky? Tento srdcervoucí horor u mě od řádného průseru nezachránilo vůbec nic. P.S.- Nejstrašnější horror je v 3:15 vstávat. Tak pokud by měl štáb zájem, rád jim můj nápad prodám. ()

Lachtaan

Horor s nejprofláknutějším českým distribučním názvem mi dlouho unikal, ani jsem netušil, že je to jeden z prvních hereckých výkonů v dnešní době velmi opěvovaného Ryana Reynoldse. Ten tu hraje velmi dobře navzdory tomu, že se mi v nejvypjatější situaci filmu příčilo chování všech zúčastněných. Mnohem lepší bylo si užívat plíživých nepříjemných zvuků a ztělesnění všech démonů domu. Z celé série Amityville ale už nepotřebuju vidět nic jiného. ()

Hillock

Jde o psychologický teror, který je neustále stupňován a zušlechťován. Vy se jen díváte, jak postavy postupně zahnívají a hlavní hrdina má v mozku indicii, že má vyvraždit celou svou rodinu, která ohrožuje nejen ho, ale celý svět. Fanatismus štrýchnutý se schizofrenií je dokonalou ukázkou toho, že horor dokáže zaujmout nejen jeho fanoušky, ale i zkurvené vysokoškolské mrdky. ()

Jazzzz

Nic moc nového. Historie uložená ve zdech nějakého domu, či v plyšovém medvídku nic originálního. Zevnějšek malé holčičky, která nás co ¨by duch provází celým filmem nápadně připomíná malou holčičku ze dna studny v Kruhu. Někdo přirovnával okamžiky překvapení k Nenávisti, s tím ale nelze souhlasit, nebo´t v tomto filmu jsou tyto okamžiky naprosto předvídatelné. Hudba začne tichnout aby vyniklo to BAF. Tento horor podle mě nemůže urazit žádného milovníka tohoto žánru, ale pochybuji o tom, že tento film by se stal pro někoho filmem nejoblíbenějším. ()

TO

Nejlepší ze všech Amityville hororů, oproti původní verzi z r.1979 je daleko rychlejší, strašidelnější, akčnější, kratší o víc jak půl hodiny, některé scény jsou doslova okopírované, jiné vylepšené či zmodernizované, zdlouhavé scény úplně vyhozené a některé nově přidáné, zejména ty s duchy. Finále narozdíl od slabého původního velice nabušené. Prostě povedený horor, dobrá podívaná na známé a stále dobré téma, se skvěle hrajícím Ryanem Reynoldsem. Některé ostatní Amityvilly vidím takto: Horor v Amityville z r.1979 -70%, Amityville 2-Posedlost -60%, Amityville 3-D -50%, Amityville 1992 -30%, Amityville-Image zla -20%. ()

Iroquaise

Absolutně nechápu popularitu současného amerického hororu a nesutálý přísun nových prefabrikovaných jednohubek. 3:15 zemřeš se místy snaží zbrojit pomocí psychologie postav a ztísněnosti prostředí, ale v základu se opírá o klasickou hororovou šmíru - hlasy, lekačky - ve vaně, u vany, u umyvadla, u zrcadla, u vody, pod vodou, mrtvá holčička, spousty letících much, těkavě natočený úvodní masakr, indiánské pohřebiště pod domem ztvárněné v komiksově barevných vizích. Připadá mi, že současnému hororu jednak došly dějové motivy i výraznější režijní nápady, které by nepůsobily jen na první signální soustavu. Strach přitom nemusí být vystavěn jen na principu leknutí, s ostrými pastelovými filtry a béčkovými dějovými prvky se dá výborně pracovat. Jasným důkazem je britský Descent. ()

LadyDevil

Takových horůrků na podobnej způsob už bylo natočeno..skoro jsem se až bavila scénkama, který měly vyděsit..není to tady založeno na stálým napětí, ale jenom na lekavých scénách, což mě moc nebere. Spíš to byla dobrá komedie, když jsme se na to dívali ve škole pozorovat vyděšený výrazy a sem tam si poslechnout nějaký hysterický výkřiky z řad spolužaček..:-) ()

honz

Některé horory se mi skutečně líbí, tento mezi ně ale nepatří. Dost stupidní a hlavně bez atmosféry strachu. ()

uiu

Myslím, že jsem jedna z mála, kdo četl The Amityville Horror: A True Story a viděl nejvíc dokumentů o tomto domě a věcech, co se v nich stalo. Nejúžasnější na tom je, že můžete přečíst všechny knihy, které rodina a přátelé Lutzových napsala a stále se budete plácat v soudu nedořešeném případě. Začalo to vyvražděním rodiny DeFeových (Ronnie Jr. dodnes sedí ve vězení, nebyla mu dokázána nepříčetnost ani příčetnost, dokonce vznikají teorie o tom, že vraždila nejstarší ze sester a Ronnie ji v záchvatu zlosti zastřelil, miliony nevyřešených otázek, nad kterými si lámou hlavu forenzní technikové: doporučuji dokument http://www.csfd.cz/film/265039-skutecne-amityville-dum-hruzy/). Po masakru rodiny se do domu nastěhovali Lutzovi. V osobním rozhovoru řekli, že tento film je příšerný, nejvěrnější kopií jejich knihy je originál z roku 1979. Když se nad to povznesete a berete tohle čistě jako horor napsaný hollywoodským scénáristou, který se jen opírá o "skutečné" události, tak se dočkáte mrazivého hororu s opravdu dobrými lekačkami (většina z nich opravdu nečekaná i pro otrlého hororového maniaka). Co vykouzlí přiblblý úsměv na tváři je asi Ryan Reynolds promenádující se 60% filmu bez trička a pohoršující svoje děti muskulaturou. Pro mě osobně jedna z nejzajímavějších záhad, která dodnes nebyla nikým vyvrácena ani potvrzena. ()

Pajkenzi

Podle pravdy tak tohle mě vyděsilo k smrti .. 3:15 čas kdy se občas v noci probudím mi naháni hrůzu... Jinak horor jak má být nic nechybělo... ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)