3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

jenik71

Udělám výjimku a nezvykle se rozepíšu. Jaká byla skutečná fakta ??? 13.11.1974 byla ve městě Amityville na Long Islandu vyvražděna celá rodina DeFeových - otec Ronald, matka Louisa, bratři Mark a John a sestry Allison a Dawn. Všichni byli nalezeni zastřeleni ve svých postelích. Celá rodina ležela ve stejných pozicích na břiše. Jediný kdo přežil, byl Ronald DeFeo Jr., řečený "Butch". Ten se nakonec také k vraždě přiznal. Svého otce nenáviděl a již 3 roky před masakrem rodiny se ho pokusil zastřelit. Selhala však spoušť. Po vyvraždění rodiny u soudu uvedl: "Jestli jsem je zabil ? Ano, pane, zabil jsem je do jednoho." Butch se slzami v očích tvrdil, že ho k tomu vedly tajemné hlasy. "Mluvily na mě a říkaly, ať je zabiju, tak jsem to udělal, jen abych je utišil." Jeho právník poukazoval na nepříčetnost, ale po psychiatrických vyšetřeních lékaři konstatovali, že Butch velmi dobře věděl co dělá a tak byl v prosinci 1975 odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Dodnes je však v případu mnoho nejasností. Zejména to, že se již po prvním výstřelu nikdo neprobudil a nepokusil se utéct. Zbraní byla totiž puška Marlin a ta je velmi hlučná. Tlumič na ní neexistuje. Nikdo ze sousedů také nic neslyšel. Je pravděpodobné, že Butch musel mít komplice. Byla to nejspíše sestra Dawn, kterou později zastřelil jako poslední. Na její noční košili byl totiž nalezen střelný prach. Případ tak nebyl dodnes nikdy stoprocentně spolehlivě objasněn. Skutečné místo tragédie dnes navštíví každý den asi 1000 zvědavců. Na tomto odkazu YouTube si můžete prohlédnout video, kde jsou fotografie tohoto domu, místa činu i celé rodiny. Je zde také fotografie ducha Marka DeFea na schodišti v domě z roku 1976, tedy 2 roky po události ! Podle analýz je to skutečně Mark a odborníci tvrdí, že fotka je pravá !!! ..... 13 měsíců po masakru dům koupila rodina Lutzových. A tady začíná děj tohoto hororu. Nová rodina tu zažívá podivné události a po 28 dnech dům opouští... 3:15 zemřeš se částečně drží skutečnosti, obsahuje ale také události, které se skutečností nemají vůbec nic společného. To pro dobarvení hororové atmosféry. I tak je tento film nadstandardním hororem. ()

MiaMoonlight

Odvážím se dát plný počet, protože mě ten film prostě baví. Žádné trapné amsky, dobrý příběh, i když se nikomu asi nepovede namluvit mi, že je podle skutečné události a pokud opravdu je, tak to budou jen try základní údaje. Přeci jen to byl jeden z prvních dobrých hororů, jaké sem kdy viděla a možná pro to, pro mě znamená víc než by znamenal normálně. ()

spikey1

Film a nápad je skvělý bojím se ale že Ryan se tu tak trochu ještě učí hrát, nejde o jeho luxusní tělo které předvádí při sekání dříví, ale o ten posun v psychice, když srovnám podobné hraní s Nicholsonem který tu samou polohu, předvádí v Shinning. Dalším bodem v kterém to u mě kolísá je příběh, a jak je vyprávěn, hrozně málo se dozvíme o domě, a o tom co se tam dělo, a přitom na tom je to postavené. ()

Jello Biafra

Ďalší z plejády zbytočných remakov nám tentoraz servíruje prerábku hororu z roku 1979. Filmu však chýba patričná atmosféra a hlavne príbeh strašidelného domu nie je dosť dobre zadaptovaný. Väčšinou sa tu vsádza na lekačky a pár krvavých scén. Ako celok ale film nedrží pohromade. ()

zsn

Já se u těhle americkejch, průběhu i konce předvídatelnejch snímků prostě bavím! Můj mozek dá off, nakrémuju kopejtka, napráskám popcorn, zapálím svíci a jsem schopná dát denní maraton těhle Disneyovek ve stylu Malcolm McDowell v "A clockwork orange". Tedy naprosto perfektní film svého žánru, posledních let. Nechápu zdejší komentář: "horor bez mrtvol není horor" - právě takový strašák, vybudovaný na základě naší pouhé fantazie a zvuků kolem je ten nejdokonalejší! Na druhou stranu tento komentář zde ani nepatří, protože ve filmu byly krvavé záběry na útrpným právem podrobené a z mrtvých vstanuté indiány (autor komentáře si zjevně dal mezitím dvacet), bylo tedy nakonec z čeho strach čerpat, ba dokonce to má být snímek podle skutečnosti, což přidává na adrenalinu samo o sobě, ať už to tak je či není. Film se mi prostě líbil, efekty také, rodina se mi líbila, tatínek nejvíc :) ()

fiLLthe3DD

Od tohoto snímku jsem v podstatě nic nečekal,no a nakonec jsem byl mile překvapený. Atmosféra je dobrá(i pár čekaně nečekaných lekaček),herecké výkony(Reynolds,George) jsou s každou minutou lepší a lepší a i chování,jednání a psychologie postav jsou velmi zajímavé. Jen úvod samotný a efekty nejsou nic moc(vše takové laciné a špatně provedené) ovšem celý zbytek filmu je nadprůměrný. Dokonce i ta jednoduchá zápletka(občas mi to připomínalo blbost "Osvícení") je zde dobře zpracovaná... 70% ()

tommmy89

Mierne podpriemerný horor, ktorý je pravdu povediac otcom našich novodobých "strašidelnejších hororov". Už v roku 2005, ktorý je jedným z tých rokov, kedy sa horory točili kvalitné, no za to v lacnom šate bez efektov, ktoré máme možnosť vidieť už dnes. Odhliadnuc od tej skutočnosti je toto horor, pri ktorom sa človek sotva bojí (možno sa len sem-tam zlakne) a má celkom suchý scenár (čitateľný od hora dole). Asi je to tým, že dnešné horory sa už točia na jedno brdo - nevadí. Málo čo v staršom horore už človeka prekvapí a to je fakt. Ale som rád, že som si film nepozrel ešte za čias, keď bol "IN" a veru som mal tú možnosť a nepozrel som si ho. Dnes však slečna Chloë Grace Moretz obsadzuje celkom slušné hviezdne priečky/role a bolo by mi ľúto, keby som si nepozrel niečo, kedy bola jej krása v rozkvete ! :D 2,5* ()

Fox85

Podle mne trochu slabší než předchozí verze. Po technické stránce sice lepší, ale to někdy není všechno ()

solskjaer

Poměrně sympatický thriller, opět ze zavřeného domu, tentokrát ovšem dle skutečné události. Předně musím podotknout že tomu moc nevěřím, tvůrci si ke "skutečné události" hodně přimysleli a ať mi nikdo neříká že ne. Tuctový horor to určitě není, některé partie jsou skvělé a rozhodně se na maskách nešetřilo. Něco tomu ovšem chybí, celou dobu sledování filmu jsem měl poměrně dobrý pocit, ale nebyla to taková síla jako u obdobných filmů. Občas jsem se sice lekl, ale je fakt, že hodně se dalo vydedukovat a to film hodně sráží. Herci se mi moc líbili, docela příjemné překvapení. Jinak ale"jen" mírně nadprůměrný thriller, nic víc, nic míň. ()

sedm.1

Bohužel,je to film,který ze začátku navodí výbornou,tísnivou,temnou atmosféru,postupující stopáží se však na všech frontách postupně vytrácí a když nadejde finále,jste totálně znechuceni jeho naprostou prázdnotou a koukáte na hodinky,kdy bude už konečně konec.Prostě atmosférický horror bez horrorové atmosféry nemůže zapůsobit tak,jak by měl.Naštěstí obsazení filmu je poměrně kvalitní,stejně se ovšem pro mě jedná o tuctový (spíše psychologicky,než krvavě laděný) horror. ()

Chise

Tak takhle to vypadá, když někdo slepí všechny laciné hororové lekačky dohromady...občas to sice funguje, ale když si k tomu připočtete ještě vykrádání Kubrickova Osvícení, usoudíte, že více než dvou hvězd netřeba... ()

Circumscriptor

Starý Horor v Amityville nebol nič moc, ale moju úctu si zaslúži hlavne z toho dôvodu, že bol vo svojom amityvilleskom obore prvý a jeho tvorcovia sa ako-tak snažili. Ale tento nový kúsok, to je naozaj veľká slabota. Je to nudné, trápne, nesmierne klišéovité a film ma pravdepodobne zaujal asi len tým, čím by nemal. Princíp nekonečných pokusov o natočenie Hororu v Amityville by som veľmi rád nazval kinematografickým marxizmom - je naozaj zúfalé, ako sa všetci menej profesionálni filmoví tvorcovia zarputilo chytajú jednej jedinej otrepanej filmovej témy, pri ktorej sa v praxi ukázalo, že ešte nikdy nikde objektívne nefungovala. ()

darwin

I teď je možné natočit kvalitní film na téma Amityville, i když "podle skutečnosti" je tam asi jen 5 procent. Ryan Reynolds je vynikající, ale Van Wilder je Van Wilder. ()

bari68

Ďalší z priemerných tuctových amerických hororov. Z námetu filmu,dľa skutočnej udalosti sa dalo ako sa povie,,vytrieskať viacej. Pravá hororová atmosféra tu vlaje iba miestami, lakačiek je tu požehnane, avšak aj tu platí pravidlo, že kvantita neprevyšuje kvalitu. Tieto aspekty naznačujú, že viacej ako 3* a 60% nedám. ()

Han22

Rodinka ve strašidelném domě = můj "oblíbený" žánr. Tohle se aspoň tak netáhne, protože je to celkem krátký a něco se tu chvílemi i děje. Takže docela průměr. ()

jondoe

naozaj strasidelny horor a to si cenim.lakacky funguju stopercentne a atmosfera vas ma stale drzala v strehu.no len sa my nechce verit ze je to podla skutocnej udalosti. ()

killjezor

Vcelku hodně průměrný až podprůměrný horor, který se pokouší omluvit chování Ronalda DeFeoa. Všechno jsme už viděli v různých podobách v jiných filmech, průměrného diváka nic nepřekvapí. Normálně bych dal jenom 1 hvězdičku,ale líbilo se mi zpracování. ()

BlackTom

Ťažká šokáreň. Vždy keď si to zapnem sa najprv poriadne nudím a ku koncu modlím, aby to skončilo, no nie pre to, že by to nudilo stále, ale preto, že finále má pár fakt desivých a nechutných scén, ktoré vo mne vyvolávajú ohromný strach. Nejednoznačné trojhviezdičkové hodnotenie je preto viac než vhodné. Ak to bola ozaj všetko pravda, som rád, že ten dom zrovnali so zemou. Ryan Reynolds ma prekvapil, je fakt dobrý. Silné ***. ()

-Dawe-

Docela solidní horror, který jsem si hned oblíbil. Pokud mám chuť na pořádný horror, tak je to právě tenhle. 4* ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)