poster

Batman a fantom

 • Česko

  Batman a Fantóm

 • USA

  Batman: Mask of the Phantasm

 • Slovensko

  Batman: Maska fantóma

Akční / Fantasy / Rodinný / Animovaný

USA, 1993, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  *****

  Výborný příběh s neustálými skoky do minulosti, které objasňují Batmanův vznik a jeho lásku k Andree Beaumont, spolehlivě zabaví i přes dnes už poněkud zastaralou animaci. Film také oplývá skutečně komiksovou atmosférou, což hodně oceňuju. Příběh není moc originální, ale to přece nevadí ne? Mně teda ne:) Jeden z nejlepších animovaných komiksových filmů.(31.3.2009)

 • neoBlast
  ***

  V době kdy do nás Marvel i DC hustí direct-to-dvd adaptaci každý půlrok je osvěžující vidět jednoho ze superhrdinů v oldschool vydání. Dostal jsem více než jsem čekal - zajímavou zápletku (a to se mi už dlouho u komiksového animáku nestalo), královského záporáka i slušné finále v miniaturním městečku. Spokojenost. 60 %(2.4.2010)

 • Caszidy
  ****

  Velice povedený animák. Jelikož je z roku 1993, tak je poznat evidentní grafická inspirace burtonovými hranými Batmany. Snímek má v podstatě všechny atributy, které by měl komiksový film o Batmanovi mít. Vyčnívá především naprosto skvělý Joker, řada flashbacků a překvapivě i plno satiricky úsměvných hlášek(těmi nás zásobují hlavně Alfréd a Joker). Jedinou výtku bych měl k fyzice, jež v některých scénách jakoby přestává fungovat, aby pomohla Batmanovi z naprosto bezvýchodné situace(viz. Joker odlétá pomocí "jet-packu" a Batman ho dostihne i na komiks nereálně rychlým výstupem na obří sochu atd.).(5.10.2010)

 • Jinny
  ****

  70 % Film pracuje s typickými batmanovskými prorietami a nejde říct, že příběh je kdovíjak originální. Přesto všechno šlape jak má. A co mě potěšilo nejvíc, přístup k postavám a logika děje rozhodně nejsou dětinské. Bruce Wayne, jeho stará láska, gothamská mafie a "the one and only" Joker... SPOILER Zápletka s Andreou Beaumontovou vyústí stejně jako zápletka s Catwoman v druhém Burtonově Batmanovi, ale to je pravda detail. Spíš bych čekala scénku o tom, co se stalo s Jokerem, protože to zrovna nevypadalo, že by ho Andrea poslala zase jednou do Arkhamu.(19.5.2016)

 • Han22
  ****

  Skvělý animák, který perfektně zapadá do seriálové podoby. Přestože využívá asi nejznámějšího záporáka ze Batmanovského světa Jokera, nabízí plnohodnotný příběh, který by se bez Jokera klidně obešel a kterému nechybí nic z toho co dělalo seriál výborným - skvělé postavy, výborná akce a konečně i trochu nahlédnutí do Batmanovské minulosti.(7.2.2013)

 • - Navzdory názvu není Fantom ve filmu vůbec zmíněn jménem. (liquido26)

 • - Mnoho z předmětů vystavených na Gotham´s World Fair bylo inspirováno těmi, které se objevily na New York World´s Fair v roce 1931. (liquido26)

 • - Počítačově vytvořená verze Gotham City, která se objeví v úvodních titulcích, měla být původně použita i v seriálu. Záměrem bylo vytvořit "virtuální scénu", která by nahradila ručně malovaná pozadí, čímž by se výrazně zrychlila produkce seriálu. Nikdy k tomu však nedošlo. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace