poster

Batman a fantom

 • Česko

  Batman a Fantóm

 • USA

  Batman: Mask of the Phantasm

 • Slovensko

  Batman: Maska fantóma

Akční / Fantasy / Rodinný / Animovaný

USA, 1993, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Mafiánští bossové jsou likvidováni tajemným přízrakem (Phantasm), kterého má Gotham mylně za Batmana, a Bruce Wayne se zmítá ve vzpomínkách na nešťastnou lásku. / Tento netopýří animák je celkově vážnější a osobnější, než na co jsem jinak od DC zvyklý. Rozjíždí se poněkud neakčně a trošku zmateně (ty flashbacky), ale v půlce se do hry vloží pan Joker (celkem podobný Nicholsonově hrané verzi) a ten to zachrání. Takže nakonec nic méněcenného.(2.8.2010)

 • Caszidy
  ****

  Velice povedený animák. Jelikož je z roku 1993, tak je poznat evidentní grafická inspirace burtonovými hranými Batmany. Snímek má v podstatě všechny atributy, které by měl komiksový film o Batmanovi mít. Vyčnívá především naprosto skvělý Joker, řada flashbacků a překvapivě i plno satiricky úsměvných hlášek(těmi nás zásobují hlavně Alfréd a Joker). Jedinou výtku bych měl k fyzice, jež v některých scénách jakoby přestává fungovat, aby pomohla Batmanovi z naprosto bezvýchodné situace(viz. Joker odlétá pomocí "jet-packu" a Batman ho dostihne i na komiks nereálně rychlým výstupem na obří sochu atd.).(5.10.2010)

 • iXtr3m3
  ****

  Asi jediná časť, ktorá svoj vek nemá za zápor, ale klad, pretože je to priamy protivník pre vtedajšie hrané verzie, ktoré boli klasické komixové a súčasnej temnej a realistickejšie spracovanej mytológii už nemôžu konkurovať, ale našťastie ani to nie je zápor, to je len fakt. Rovnako ako nemôžeme porovnávať objektívne kvality terminátora jednotky s dvojkou alebo novšími časťami, tak je to aj tuná.(17.8.2015)

 • Pítrs85
  **

  Slaboučký animák o Netopýřím muži, který nezachrání ani nejlepší záporák z Batmanovského univerza Joker (jehož vidět v dabingu od mistra Přeučila je životní zážitek sám o sobě :)). Animace nehezká (máme tu ony "slavné" velké brady) a dějově to taky žádný zázrak není. Celkově to na mě působí jak by to asi vypadalo, kdyby se Schumacher snažil o atmosféru Burtonovských Batmanů. 2,5*(14.1.2013)

 • PKD
  *****

  Jeden z ne-li vůbec nejlepších Batmanovských animáků dodnes. Atmosféra hustá jako bramboračka,temná pochmurná (na tzv.dětský animák,rozhodně) stylizace,ovlivněná jednoznačně,dvojicí mistrovských filmů ob Tima Burtona,perfektní scénář,skvělá hudba na které spolupracoval,pozdější gigant Hans Zimmer:) dokonalé obsazení,co se týče herců,potažmo jejich hlasů (Kevin Conroy JE BATMAN,jasný?! a Mark ´kdysi jsem byl Skywalker´ Hamill ve své nejzásadnější roli svého života,démonického vtipálka,Jokera!) atd. Zkrátka,pro mě za posl.20 let,jeden z 10 the best DC anim.filmů všech dob.(30.11.2018)

 • - Navzdory názvu není Fantom ve filmu vůbec zmíněn jménem. (liquido26)

 • - Film je částečně založen na komiksových předlohách - Batman: "Rok jedna" a "Batman: Rok dva". Flashback Batmanovy první noci, kdy bojuje ze zločinem, je přímá paralela k "Roku jedna", zatímco postava Fantoma byla inspirována Reaperem, hlavním padouchem "Roku dva". (liquido26)

 • - Mnoho z předmětů vystavených na Gotham´s World Fair bylo inspirováno těmi, které se objevily na New York World´s Fair v roce 1931. (liquido26)