poster

Batman a fantom

 • Česko

  Batman a Fantóm

 • USA

  Batman: Mask of the Phantasm

 • Slovensko

  Batman: Maska fantóma

Akční / Fantasy / Rodinný / Animovaný

USA, 1993, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  "I didn't count on being happy." Zkazky o jednom z vůbec nejlepších batmanovských celovečeráků nejsou zase až tak přehnané či nostalgií ovlivněné, jak by se na první pohled mohlo zdát, když něco takového prohlásíte o pětasedmdesáti minutovém animáku „pro děcka“. Jenže co naděláte, když je právě takový animák „pro děcka“ tématy vyspělejší, emocionálně angažovanější, lépe znějící (a to nejen hudebně), zasazením ve svém fikčním světě více ukotvený a se svébytnějším ksichtem než drtivá většina současné blockbusterové komiksové produkce. Nenaděláte nic.(19.7.2017)

 • Joe321
  ****

  Tohle by klidně mohl být třetí Batman od Burtona. Opravdu povedený příběh totiž s přehledem má na hrané díly. Zároveň i zacházení s charaktery. Akce a drama jsou vyváženy akorát narozdíl od novějších animáků a nutno podotknout, že Batman tady ještě má charisma. Se Superman: Doomsday asi nejpovedenější nehraný komikosový filmek. Navíc Joker válí... -"Don't touch me, old man! I don't know where you've been."(26.9.2010)

 • neoBlast
  ***

  V době kdy do nás Marvel i DC hustí direct-to-dvd adaptaci každý půlrok je osvěžující vidět jednoho ze superhrdinů v oldschool vydání. Dostal jsem více než jsem čekal - zajímavou zápletku (a to se mi už dlouho u komiksového animáku nestalo), královského záporáka i slušné finále v miniaturním městečku. Spokojenost. 60 %(2.4.2010)

 • Slasher
  ****

  Mafiánští bossové jsou likvidováni tajemným přízrakem (Phantasm), kterého má Gotham mylně za Batmana, a Bruce Wayne se zmítá ve vzpomínkách na nešťastnou lásku. / Tento netopýří animák je celkově vážnější a osobnější, než na co jsem jinak od DC zvyklý. Rozjíždí se poněkud neakčně a trošku zmateně (ty flashbacky), ale v půlce se do hry vloží pan Joker (celkem podobný Nicholsonově hrané verzi) a ten to zachrání. Takže nakonec nic méněcenného.(2.8.2010)

 • Kryton
  *****

  Temný komiksový animák, který nakope do zadku všechny Schumacherovi bradavky. Někdo tu říká, že animace je zastaralá. Mě se naopak líbí než třeba u mnohem mladšího Iron Mana, kde se to moderní animací hemží. Během nadupaných 76 minut se dovíme o vzniku Batmana, jeho velké lásce a i vidíme jak se stane Gothamským štvancem. Jestli by Nolan koukl na tento animák měl by radost. Radost by měl i Burton. Takhle skvěle vykreslený Gotham, komiks a atmosféra se u animáku nevidí. Btw. dabing se opravdu povedl (Jokera si pan mistr Přeučil vychutnával).(1.12.2009)

 • - Závěrečná píseň "I Never Even Told You" je jedna za vzácných příležitostí, kde uslyšíte zpívat Tiu Carrere. (liquido26)

 • - Počítačově vytvořená verze Gotham City, která se objeví v úvodních titulcích, měla být původně použita i v seriálu. Záměrem bylo vytvořit "virtuální scénu", která by nahradila ručně malovaná pozadí, čímž by se výrazně zrychlila produkce seriálu. Nikdy k tomu však nedošlo. (liquido26)

 • - Vo filme na chvíľu vidíme spis o Jokerovi, v ktorom je napísané jeho skutočné meno, Jack Napier. Ide o priamy odkaz na Burtonov film Batman z roku 1989, kde sa Joker stvárnený Jackom Nicholsonom volal civilným menom rovnako. V komiksoch ani ostatných filmoch sa jeho pravá totožnosť nikdy neprezradila. Treba však dodať, že v animovanom seriáli Batman z roku 1992, ktorého pokračovaním je aj práve Batman a fantóm, sa prezradilo, že Jack Napier nie je Jokerove skutočné meno, iba jeden z mnohých pseudonymov. (Rieux)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace