poster

Batman a fantom

 • Česko

  Batman a Fantóm

 • USA

  Batman: Mask of the Phantasm

 • Slovensko

  Batman: Maska fantóma

Akční / Fantasy / Rodinný / Animovaný

USA, 1993, 76 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Alan Burnett

Producenti:

Benjamin Melniker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zero_Signal
  *****

  No prečo ma toto modrú farbu a také nízke percentá, to asi nikdy nepochopím. Jedná sa o vynikajúci animovaný film s perfektnou Gothamskou noir atmosférou, tragickým a naozaj smutným tónom a neskutočne brilantným Jokerom s hlasom pána Marka Hamilla. Taký sofistikovaný animovaný film sa hľadá veľmi ťažko. Síce sa mu dajú trochu vytknúť tie presuny z reality do spomienok ... ale dá sa to kľudne "vydržať", a film nestráca nič na svojom čare. A neslobodno nespomenúť úžasnú hudbu, na ktorú sa dosť často zabúda.. myslím, že môže kľudne konkurovať Batman zvučkám od Elfmana, Zimmera a Goldenthala. Vrelo tento animovaný skvost odporúčam!!(28.2.2011)

 • Slasher
  ****

  Mafiánští bossové jsou likvidováni tajemným přízrakem (Phantasm), kterého má Gotham mylně za Batmana, a Bruce Wayne se zmítá ve vzpomínkách na nešťastnou lásku. / Tento netopýří animák je celkově vážnější a osobnější, než na co jsem jinak od DC zvyklý. Rozjíždí se poněkud neakčně a trošku zmateně (ty flashbacky), ale v půlce se do hry vloží pan Joker (celkem podobný Nicholsonově hrané verzi) a ten to zachrání. Takže nakonec nic méněcenného.(2.8.2010)

 • TheDarKnig
  *****

  Musím dát 5, skvělá atmosféra, zajimavý příběh prosycený zajímavými flashbacky (občas sice trochu příliš se podobající normálnímu ději, ale naštěstí je to vždycky nakonec odděleno a ukončeno tak, aby byl vidět ten přechod), dobré akční scény, zajimavá dilemata a super soundtrack ve stylu Elfmana - to vše funguje v zobrazení Gothamu perfektně. Má to přídech tajemna ve scénách se smrtí, ale hlavně - má to Jokera. Sice samotné finále se mi tak úplně nezamlouvalo, Hamillovo ztvárnění maniaka s věčným úsměvem (hlavně tedy hlas) je však něco neuvěřitelného. To je také jediný důležitý bod, který pak chyběl v Batman vs Red Hood. John DiMagio má bezesporu taky šílený hlas, ale na Marka prostě nemá nikdo. Díky němu bych přidal i dva hvězdy, což by ve výsledku asi bylo spíše 6 než 5 :) PS: takhle nějak bych si představoval Gotham pasoucí po Batmanovi.. Uvidíme(11.2.2011)

 • Caszidy
  ****

  Velice povedený animák. Jelikož je z roku 1993, tak je poznat evidentní grafická inspirace burtonovými hranými Batmany. Snímek má v podstatě všechny atributy, které by měl komiksový film o Batmanovi mít. Vyčnívá především naprosto skvělý Joker, řada flashbacků a překvapivě i plno satiricky úsměvných hlášek(těmi nás zásobují hlavně Alfréd a Joker). Jedinou výtku bych měl k fyzice, jež v některých scénách jakoby přestává fungovat, aby pomohla Batmanovi z naprosto bezvýchodné situace(viz. Joker odlétá pomocí "jet-packu" a Batman ho dostihne i na komiks nereálně rychlým výstupem na obří sochu atd.).(5.10.2010)

 • Richard_Ba
  *****

  Bruce Wayne zažíva ťažké dni, keďže jeho maska ho nechráni pred citmi, a objavuje sa aj nový nepriateľ, ktorého si Gotham mýli za „oplášteného križiaka“. Tento film je zaujímavý, keďže sa v menších flashbackoch snaží odokryť minulosť Bruce Wayna a jeho začiatky ako bojovníka proti zločinu. Najviac ma potešilo klasické zobrazenie Batmana, známe zo seriálov z roku ´92.(28.6.2009)

 • - Vo filme na chvíľu vidíme spis o Jokerovi, v ktorom je napísané jeho skutočné meno, Jack Napier. Ide o priamy odkaz na Burtonov film Batman z roku 1989, kde sa Joker stvárnený Jackom Nicholsonom volal civilným menom rovnako. V komiksoch ani ostatných filmoch sa jeho pravá totožnosť nikdy neprezradila. Treba však dodať, že v animovanom seriáli Batman z roku 1992, ktorého pokračovaním je aj práve Batman a fantóm, sa prezradilo, že Jack Napier nie je Jokerove skutočné meno, iba jeden z mnohých pseudonymov. (Rieux)

 • - Závěrečná píseň "I Never Even Told You" je jedna za vzácných příležitostí, kde uslyšíte zpívat Tiu Carrere. (liquido26)

 • - Navzdory názvu není Fantom ve filmu vůbec zmíněn jménem. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace