Bleach

Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (více)

Série(2) / Epizody(418)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

Raven_PWL

Zajímavé dílko, docela dlouho jsem mu odolával ale teď jsem mu velice propadnul. Sfouknul jsem to celé v docela krátkém čase. Přeskakoval jsem díly co nesouvisí s hlavním dějem. - Zanupakto Unknown Tales, Bount atd. Tyhle části nehodnotím, ani je hodnotit nechci. Dávám 4**** jen kvuli tomu, že už to místy bylo opravdu velice zdlouhavé a to jsem na to koukal bez fillerů, nedokázal bych u toho vydrźet tak dlouho(5 let co to běží). Je to opravdu velice návykové. ()

merlinovic

Plné filerů, které rovnou přeskočte. Hodnocení je složitější.Úvod asi prvních 100 dílů (osvobozování Kuchiki) je naprostej průser a nedá se na to skoro dívat. Grády to dostane až při boji s espadou a náhle zase kvalita spadne po poražení Aizena, kdy Ichigo přijde o sílu a začne si ji obnovovat. Kladně hodnotím souboje a symaptické postavy ala Kenpachi Zaraki. Záporně hodnotím neustále zvraty v síle a jejím obnovování, všudypřítomné filery a hlášky, které se opakují snad v každém díle a to "todle ti neodpustím" a "tak už to skončeme". ()

George3110

Toto je jedno z najlepších anime aké som mal možnosť pozerať a keďže nové časti vychádzajú stále tak sa mám na čo tešiť. Je to v dnešnej dobe dosť originálny seriál ktorému sa máločo vyrovná ()

L3G1ON4R

Povedená napodobenina připomínající hodně "Naruta" s hlavním hrdinou Ichigou, mladým středoškolákem. Ke svým schopnostem přišel jen díky bitvě mezi Rukiou (Shinigami) a Hollow-em (prázdným). Bleach je zasazen poměrně do naší doby oproti Narutovi, avšak v podstatě bez kabátu ta stejná řežba. ()

Chinese Ashio

Takze Bleach....Hmmmm..... ak mam byt uprimna zacala som to pozerat iba preto ze na stranke Konoha.cz o tom pisalo (je to v podstate stranka o Narutovi).... ale k veci....."obycajny" chalan stretne shinigami menom Rukia a ta mu da silu aby mohol bojovat proti Hollowom. No tomto serialy bola pre mna naj asi Orichime....ona je proste sladka, mila, nezna - nikomu nechce ubizit....naozaj kto by si ju neoblubil? Ichigo je....fajn chalan.....chce ochranit svoju rodinu a priatelov ale tento serial mne nemal co ponuknut - az take super bojove to nebolo, vtipy nestaly za nic a vztahovky? Tak tam bolo akurat to ze bola Orichime zamilovana do Ichiga a ten mal podla mna pre nu slabost....ktovie? Ved, to este stale chodi a ktovie kedy to skonci? Ja som zvladla takych 40? epizod priblizne a to nie vsetky boli za sebou pozerala som tie prve....aby som sa do toho uviedla, potom tie 112,113,114 a potom tie 141 - 190 - prerusovane samozrejme a este tak omg, take cislo totalne blaznive 320 :D ale predsa nebudem zla a davam tie priemerne 2*. Cisto moj nazor :D :D :D ()

Mistr_Moon

Jeden z v Evropě známějších japonských animé, které je především dlouhé. Je dokonce tak dlouhé, že by brzy mohlo dohnat i samozvaného krále mýdlových oper - Tak jde čas. Jako jeho hlavní zápor vidím hlavně vycpávkové díly, které místy přerůstají až po vycpávkové série. Holt originální manga, ze které animé vychází, nevypráví příběh dostatečně rychle. Pokud máte rádi trochu nadpřirozena, obří meče a Levan Polku, je Bleach animé, které hledáte. ()

darthvader77

A tenhle komentář byl též součástí Aizenova plánu :D. Bleach mi přirostl k srdci způsobem, který bych nečekal. Důvody jsou nejspíš dva. První je samozřejmě celá ta samurajská atmosféra a ta kouzlení s meči, to je prostě něco, co žeru i s navijákem. Druhou je dokonali Ichigo Kurosaki, který narozdíl od všech těch Narutů, Emyiů a dalších retardů je cool, má charisma. Někdo říká, že Ichigo nemá taková charisma jako Naruto nebo Luffy, protože mu chybí cíl. Já si myslím, že to je naopak jeho výhoda, protože alespoň diváka furt neotravuje nějakýma kecama, prostě chce zachránit přátele (což je téměř na úrovni Saitamova Jsem hrdinou pro legraci :D) A vlastně je tu třetí důvod a to jsou záporáci speciálně ten hlavní je prostě naprosto dokonalý badass, cool vzhled, cool schopnosti a zejména cool citáty, které jsou naprosto perfektní. Potěší taky, že narozdíl od Naruta jsou mezi klaďasema i charaktery spadající do šedé zóny zejména Zaraki Kenpachi a Mayuri Kurotsuchi jsou úplně výborní, stejně jako Kisuke Urahara. Mají svoje chyby, mají svoje hříchy, spousta z nich jsou sadisti a ne stoprocentní svatoušci s kodexem Mirka Dušína. A mistr Shiro Saigisu a jeho sklabdy to je prostě nářez. Velice mne štve, že zatracení hlavouni v TV Tokyo nám dali za prve více fillerů než skutečných dílů!!! a utli Bleach před poslední nejlepší části, zatímco tu retardovanou mírovou agitaci s bloňďákem v čele nehcali zajet až pětistého dílu (aneb ať zhyne mainstream). A samozřejmě Tite Kubo podoně jako Kishimoto je též mistrem promhraného potenciálu. I tak má tohle anime hrozně rád, hlavně díky tomu, že příběh dává mnohem větší smysl než u Naruta a i ten utnutý závěr je mnohem lepší. A Rukia Kuchiki a Yourichi jsou kapitoly samy pro sebe. ()

A_san

Peklo snad všech anime jsou fillery. Nemůžu setřást ten pocit, jakoby tím dávali dosti najevo to, jak moc jim jde o prachy, protože počkat než se manga posune dost daleko na to, aby se autoři nemuseli bát jet pak podle jejího příběhu bez onoho tak za chvíli jsme s mangou na stejné úrovni, to prostě nejde, protože prostě peníze. Často jsou ve fillerech v Bleachi ještě navíc dost otravné postavy, nikterak nezáživné a celý děj je extrémně nudný. Jako bonus pak ještě protáhnou ty momenty, jak už tu bylo psáno "to proti čemu stojíte je nic oproti tomu, co teď přijde". Mno, jenže když to vidíte v hlavní dějové linii a pak ještě x ve filleru mezi tím, začne to prostě otravovat. Zvažovala jsem dát i dvě hvězdy, ale originální děj mě velice baví. Takže si asi spíše počkám, až bude Bleach úplně u konce a pak si shlédnu v pokoji a klidu celé anime a ty otravné kraviny prostě vynechám, HA! ()

Pavoll

Zatial som na nejakej 80-tej casti, ale myslím že už možem ohodnotiť. Časom sa to asi zmení a pravdepodobne dám 5*(ešte musím pozriet 286 casti, čo je dost). Momentalne som v serialy nenašiel nejake veľke chyby, trochu sa mi nepači že to moc natahuju(ked šiel Ichigo zachranit Rukiu pred popravou, myslim ze to trvalo viac ako 20 epizod, pritom sa to dalo dat do takých 5, možno aj menej). Dalšia vec je že mi pridú niektore postavy otravne. Ale ako som už hovoril tak ešte mam čas zmeniť nazor a pravdepodobne aj zmením lebo to je stale lepšie a lepšie. 8/10 ()

kirmakX6on

na začátku anime oproti jiným vedlo snad jen v dojímavosti, ve všem ostatním působilo průměrně až podprůměrně. Díly 18.-62. (záchrana Rukie ze Soul Society) ale znamenají kvalitativní přechod a v této části je anime výborné, byť už zde je jinak velmi napínavý děj nevhodně zpřetrháván nevyžádanými "odpočinkovými" díly, které nijak nesouvisí s hlavním dějem. Moc se mi líbilo postupné zdokonalovaní všech hrdinů a postupná a povedená gradace - to je věc, která ve spoustě podobných anime chybí a je to na škodu. Schopností mají hrdinové opravdu spoustu a souboje jsou velmi zajímavé. Další díly jsou ale vyloženě špatné, Kurosaki a nejen on je retardován do doby skoro na začátku seriálu. Furt jsem doufal, že konečně začne trénovat magii či jiný způsob boje, když mu katana je celkem k ničemu, ale ne. V dalších dílech se na scéně alespoň objeví noví záporáci s různými dalšími schopnostmi, což zase seriál trochu zlepší, ale ne o moc. Navíc šarvátky a vtípky mezi hrdiny přestávají být vtipné, protože jsou na stejné brdo (každý furt má pro sebe typické prupovídky - jeden pořád naříká, druhý se pořád uráží, třetí do čtvrtého pořád kope ..a furt dokola, což není legrační). Na zábavu mezi 18-62 dílem jsem čekal až do cca 90. dílu. Po 109 dílu, kdy bylo zjevné, že končí další ucelený celek, jsem se dívat na několik měsíců (!) přestal s tím, že v nejlepším se má přestat. Ichigův exaltovaný shinigami stav byl nicméně nakonec tak cool, že jsem na něj nezapomněl a k sledování se vrátil. Což nejspíše svědčí o kvalitě. Další příběh začne poměrně brzy a dobrých dílů je tolik, že další stovku jsem zhlédl velmi rychle. Především od dílu 143 a jejich vstupu do Hueco Mundo, světa Hollow a jejich vládců, je vidět, že co bylo před tím, byl jen slabý odvar (včetně záchrany Rukie). Svět Hollow je prokreslen velmi podrobně a i v dílech, kdy se příliš nebojovalo, mě novost a bezútěšnost tohoto světa fakt bavila. Fillerový příběhy 168-190 a 204-215, jsem musel pro napínavost bojů v Hueco Mundo přeskočit (na druhé straně jsem si po 218. díle, kdy mi začlo být jasné, že mi ten souboj Ichigo a Espada IV jen tak nedají, dal další několikatýdenní pauzu, protože přecijen to bylo trochu vyčerpávající tak šílená série bojů). Jinak chtěl bych rozporovat dva názory -- první, že se neustále objevují silnější a silnější postavy, jen proto, aby měl Ichigo s kým bojovat. To zní strašně mechanisticky a samoúčelně, ale tak to není - ve světech Gotei 13 a Hueco Mundo je prostě společenský řád a hierarchie založená na síle. Představitelé různých kast jsou přítomni od počátku, jak ti silní, tak ti slabí a všichni mají svou logickou roli. Jen v pozdějších dílech hlavní hrdinové řeší slabší postavy řeší jednou ranou, protože již dosáhly jiné úrovně ..a tím, jak sami získávají sílu a začínají ohrožovat onen řád, začínají se o ně zajímat stále silnější a/nebo početnější skupiny představitelů obou světů. Pokud jde o "namakávání se" Ichiga ...spíš jde o to, že víceméně celých seriál učí ovládat to, co v něm bylo opět téměř již od začátku. A není to tak, jak v některých jiných anime, že by jen víc řval a rychleji máchal mečem. To namakávání je naopak sofistikovanější než v namakávání hrdinů v jiných anime... skrze různé výcviky, zkušenosti a vnitřní prožitky ...takže v tomto smyslu s tímto seriálem fakt žádný problém nemám. Co bych spíš zmínil jako negativum, je to, že vyjma bojů a hlavního příběhu je seriál dost průměrný...a dokonce ani většina z hrdinů mi není nějak zvláště sympatická (pokud nebojují). Inoue má kozy tak obrovský, že je to spíš nechutný ..a povahově je tak otravná, že to dál nejde. Rukia je mi poměrně po chuti, ale než jsem si na ni zvykl na její kukuč, resp. začala se mi líbit i vzhledově, uplynulo asi sto dílů. Ichigo je nakreslen s prominutím trochu divně a vlastně na něm není, když je ve svém člověčím stavu, nic zajímavého. Jiné seriály bych řekl, že mívají horší základ (boje), ale ta "omáčka okolo" v nich bývá lepší než zde. Konečně poslední, nicméně dost závažná výtka je, že boje mimo Hueco Mundo s Aizenovými pomocníky mě prostě fakt nebavily. Ty díly jsem přeskakoval, otravovaly mě a ...i souboj Ichiga s Aizenem stál za málo. Vzhledem k tomu, přes kolik je to roztahaný dílů ..je to průser. Za mě nejlepší část je vše, co bylo v Hueco Mundo ..to mělo takovou zvláštní melanocholickou atmosféru a i boje byly řekl bych nejlepší ze všech. Po zhlédnutí téměř celého anime snižuji z původních 70% na 60% () (méně) (více)

Ondar

Nejsem fanouškem anime. Krom Bleach jsem viděl akorát GITS, ale něco na tomhle seriálu prostě je, něco co mě nutí stahovat další a další epizody. Tak po setrvání u seriálu po nějakých 270 dílů, musím o jednu snížit. Seriál nám měkne. Animátoři cenzurují jakoukoliv špetku nahoty či krve a Tite Kubo seasi pomalu strácí ve vlastních dějových zvratech. Cenzura v novějších epizodách mě donutila srazit hodnocení na 3. ()

B3R

Na vtipnosti a příběhu oproti narutovi strádá, ale myslim že to perfektně vykompenzujou kvalitní boje. ()

Saphiroth

S tymto anime zijem uz 5 rokov...5 krasnych rokov ( okrem fillerov samozrejme ) tyzden co tyzden sa tesim na novu cast...To uz hovori samo za seba,ze som pri nom vydrzal tak dlho a stale si ma drzi. 5/5 ?( za main story ) No samozrejme ! ()

Envy55

Začalo to super arcom s kapitánmi. Potom to bolo čoraz horšie. Arc s Espadou bol dobrý, ale proste nedosiahol kvalít ako mal začiatok seriálu. Pre mňa najslabší kúsok z trojice Bleach, Naruto,One piece. Ale stále je to príjemná zabava takže 4*. ()

Jorge4005

Nejlepší boje s celého Anime světa.Nejlepší mod BANKAI !! Největší pro mě sympaťák Zaraki Kenpachi.Jedna z mích srdcovek.POZOR SPOILERY.I když podle měl celý seriál skončit u toho jak Ichigo Kurosaki porazil Sosuke Aizena.Po poražení Aizena byli ještě dvě další série,které nic moc nebyli.Teď už je jenom Manga.Ale i přesto celé Hodnotím:100% ()

DAI

Pokud jste anime pozitivní, Bleach se může brzy stát pro vás drogou i stylem života. Je to shounen podobně barvitý a rozsáhlý jako Naruto, podobný i samotným stylem. Škoda, že poslední díly seriálu upadají, stávají se více komerčními (nehledě na tolikrát proklínané fillery). Nicméně Bleach tu stále je a stále pokračuje vpřed podle své manga předlohy a jelikož je Tito Kubo (tvůrce mangy) znám pro to, že má rád překvapeníí, je na co se těšit. ()

KaKKashi

Já osobně většinu Shounen moc rád nemám, ale Naruto a Bleach mě strašně baví. Bleach je trochu méně zábavný, ale o to víc nutí přemýšlet. Chvílemi ani nevíte, komu vlastně fandit, kdo je padouch a kdo je hrdina. Problém mi dělalo akorát tempo, jakým všichni získali svoje schopnosti, a také sem postrádal vysvětlení proč vlastně...Také souboje jsou někdy dost ve stylu Lina postrach banditů, neboli Dračí Binec:) - Dvě barevné koule se přetlačují. V tom má jasně navrch Naruto, kde je to většinou pěst na bradu, nebo dobrej kopanec, popřípadě kunai. Každopádně je Bleach dobrá zábava, ne však tak dobrá jako Naruto..zase méně roztomilá, ale jinak dost podobná. Navíc mi příjde, že je to pokus o Naruta v našem světě, Ičigo a Naruto by mohli být bratři, jak si jsou podobný. U Bleache jasně chybí propracovaný svět, proto je spousta informací zmatených. Jinak stále kvalitní seriál. Dávám slušných 4*, a doporučuju 14, 15ti letejm klukům, tam boduje možná víc jak Naruto. ()

YukiKaze

Musím se přiznat, že prvních asi 60. dílů bylo perfektních, dokud Ichigo zachraňoval Rukiu bylo všechno fajn, ale pak přišly ty nudný fillery a následný manga děj a Bleach šel do kytek. Jedině humor a jaksi zvědavost, co z toho Kubo ještě vymáčkne byla marná. Pro prvních 60. dílů jasných 5* pro zbytek 2* - 3*. ()

asa.n

Koho chytne toho nepustí. Lépe se to snad popsat nedá. Sice se dá vytknout druhá polovina, kde už bylo vidět, že tvůrci využívají jednoduchého mechanismu (Itchigo těžce nabude sílu a stane se nejlepší, a pak při boji se záporákem o ni přijde a vše začíná nanovo s novým záporákem), ale prostě to funguje – jen to už nemá takovou sílu jako na začátku. Nelze nezmínit fillery které, podle mě, nejsou zas tak špatné a aspoň se nevrací do minulosti (jako jiné anime, viď Naruto... ;) ), ale o nich už bylo napsáno dost. ()

Teelus

Jak ohodnotit Bleach... domnívám se, že správný fanda anime by toto dílko rozhodně shlédnout měl, námět je totiž kvalitní, postav jsou tam mraky a jsou originální a promyšlené, každý si tam nějakou tu svoji sympatickou najde. Je to akční a souboje jsou koukatelné. Nehledejte v tom však moc romantiky, to si budete muset zabrousit do temných vod rozsáhlého Bleach fandomu... což doporučuji jen odvážným náturám :D. Pokud se však do Bleache rozhodnete pustit, VELMI doporučuji si vyhledat předem seznam fillerů - těch je v seriálu totiž až nevídané množství, jsou k ničemu, většinou i strašně nudné a dokonce k mé hrůze, když jsem to sledovala poprvé, někdy tvoří i celé dějové bloky! Jejich vynecháním o nic nepřijdete (krom utrpení). Bleach má bohužel s časem tendenci slábnout, navíc není dodnes skončený, seriál má padla a čeká na mangu. Celkově shrnuto - do nějakého 63. dílu je dle mne anime vhodné pro každého milovníka žánru, pro ty, co je Bleach chytne, je dobrý ještě Arrancar arc no a pak už to jde spíš z kopce. I mangu již čtu spíš z povinnosti. Přesto dávám 4*, protože ta část Bleache, která je úžasná, je dostatečně rozsáhlá a byla by dle mého škoda, kdyby případné nové diváky mělo příliš nízké hodnocení tohoto anime hned odpudit, protože ono to dost dlouho výborné anime bylo. ()