Kruhy

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Horor

USA, 2017, 102 min

Člověk, který jde do kina na Kruhy (nebo na ně obecně jen kouká), by měl počítat se základní věcí. Kruhy ani náhodou nejsou hororem, jako spíše thrillerem, který za pomoci pátrání vysvětluje Samařin origin. S hororem to má společné opravdu jen nějaké málo. Lekačky (které většinou obsahují nestrašidelné běžnosti + jich není mnoho) a hudbu, která nějakým způsobem evokuje atmosféru strachu. Celkově strach mít nebudete. Já osobně patřím mezi skupinu lidí, kteří se z takovýchto filmů nějakým způsobem sesypou. Kruhy jsem zvládnul bez jakýchkoliv následků... Film tedy doplácí hlavně na to, že od něj diváci očekávají úplně něco jiného. Nemluvě o tom, že spoileroidní trailer vyzradí finální kličku, která by zřejmě divákovi mohla být skryta až do samotného konce. Co se týče filmu jako thrilleru... Atmosféra byla fajn a příběh měl celkem spád. Celkově bych to viděl na 3 hvězdičky.(5.2.2017)

Viděl jsem pouze první (americkej) díl, kterej se mi velice líbil a tak trošku jsem čekal, že když se k látce po tolika letech vrátili, tak to bude buď (další) remake nebo nabalování mytologie. A skutečně se tu tvůrci snaží přijít s nějakou teorií, kterou by nevymysleli ani bratři Wayansové u Scary Movie. Principem je to, že vysokoškolský profesor Johnny Galecki má rád VHSky a kvůli své zálibě zabije mnoho lidí a zbytek je už to, co známe, přičemž kdo neviděl předchozí díly, asi úplně nebude točit, co je konkrétně Samara zač. Při psaní zápletky Vincenta D'Onofria zase tvůrci hodněkrát nakoukávali Don't Breathe, jinak tu podobnost ani nemůžu zhodnotit. Celkově tedy nepřekvapivě zbytečné sequel, který nikoho nezajímal, ale alespoň se producenti mohou vytasit s nějakou sběratelskou trilogií na stále více chřadnoucích pevných nosičích...6/10(23.4.2017)

• Lhurgoyf

Nudná a šablónovitá sračka bez kúsku originality, či snahy o nejaké novátorstvo. Režisér Gutiérrez šlape na autopilote a je to poznať. Znepokojivú atmosféru jedničky vystriedali lacné lakačky a silné, dospelé obsadenie prvého dielu nahradil nevýrazný cast teenagerov. Príbeh sa jakž-takž snaží rozšíriť mytológiu série, avšak je tak chabý, že v závere je divákovi prakticky šumafuk ako to všetko dopadne. Jediný pamätihodný element bolo plné kino khmérských pubertálnych stredoškolákov v Phnom Penh, ktorí krikom otriasali celou sálou vždy, keď Samara čo i len vystrčila hlavu zo studne.(2.2.2017)

• JohnCZ

Další zbytečnej sequel. Samařin vliv měl v původním filmu jasně daná pravidla a omezení, jelikož byl striktně vázán na videokazetu a dávalo to v rámci žánru víceméně dokonalý smysl. Dvojka už tuhle vizi pokazila a trojka si s ní vyloženě vytřela prdel. A bohužel i jako béčkový horor je to prostě slabé. Kruh vždycky stavěl spíše na atmosféře, než na otravných jump scares a to třetímu Kruhu úplně chybí. Vlastně nebýt těch několika záběrů z původního filmu a převzaté hudby, nebylo by se pořádně čeho bát. A to je špatně.(13.7.2017)

• *CARNIFEX*

Len skutočne veľmi naivný divák, respektíve ten, čo na horor žáner narazí asi tak často, ako na Cibulkovú v mestskej hromadnej doprave, mohol dúfať, ba dokonca prepadnúť ilúzií, že "Kruh na entú", naplní očakávania širokej verejnosti. Obzvlášť keď sa tejto úlohy chopil režisér, ktorý síce debutoval celkom zaujímavým "Tres Dias", no má z horor žánrom asi také skúsenosti, ako Ja s chovateľstvom dobermanov. Kúpiť granule rovnako nestačí, ako si naštudovať predlohu. Tá nadväznosť v určitých detailoch síce nebola až tak márna, pričom nemôžem taktiež povedať, že by sa jednalo o nejakú lacnú formu prevedenia. Lenže celý problém skrátka spočíva v tom, že ide o tretie pokračovanie hororu, ktorého prvotina nastolila latku príliš vysoko. Tu už sa veru emócií človek nedočká, ani keby ho rezali zaživa. Sledovať len zo zvedavosti, kam sa to celé uberá ... - 45%(22.4.2017)

• - Hlavná herečka Matilda Anna Ingrid Lutz (Julia) si pred natáčaním po dlhých rokoch pripomenula The Ring (2002). Pre interview priznala, že aj napriek tomu, že ho sledovala za svetla v poobedných hodinách, musela zavolať svojho brata, nech ho dopozerá s ňou. (Marceloo)

• - Podľa dizajnéra špeciálnych make-up efektov, trvalo asi šesť a pol hodiny, kým sa spravil Samarin make-up a jej kostým. To zahŕňalo aj vodný systém pod šatami, ktorý umožnil efekt neustále kvapkajúcej vody. (figliar)

• - Prvotné špekulácie o tom, že sa bude jednať o prequel, poprel až režisér F. Javier Gutiérrez na Twitteri, kde zároveň aj potvrdil, že sa bude jednať o pokračovanie, odohrávajúce sa v súčasnosti. (figliar)