Kruhy

• Nizozemsko

Drama / Horor

USA, 2017, 102 min

• Oktavianus

Na rovinu: už první americký Kruh byl strašně přeceňovaný. A protože máloco během patnácti let zastará tolik jako technologie, museli s tím tvůrci Kruhů počítat, takže když chtěli fenomén tajuplné nahrávky předvést současnému publiku, modernizovalo se. Bohužel, protože Samara i Sadako patří do časů videokazet - a tam měly obě zůstat. Dívat se, jak Samaře místo televizní obrazovky poslouží i displej mobilu, je směšný. Vtipně zmíněná legenda o Orfeovi, který sestoupil do podsvětí, aby přivedl svou lásku zpět na zemi, ale nevydržel se neotočit, probouzí silné naděje. Zvlášť když se hrdinka ohradí, proč ve starých legendách ženu vždy zachraňuje muž a nikdy ne naopak. Jenže zůstane trestuhodně nevyužitý. Průšvih vůbec představuje celý děj, který je kopíruje vzorec předchozích filmů bez nějaké inovace. Škodí to hlavně italské herečce Matildě Anně Ingrid Lutzové, u nás prakticky neznámé, což je vzhledem k její vizáži i výkonu docela škoda, tahle kočička by si zasloužila pořádnou šanci. A ještě ke castingu - pokud se něco nestane, Johnny Galecki bude pořád Leonard Hofstedter. Zvlášť když hraje univerzitního profesora. Proto mi pořád vrtalo hlavou, když má takový trable se Samarou, proč se sakra neporadí s mnohem chytřejším Sheldonem...?(2.3.2018)

Tak film by se dal rozdělit do dvou částí. Ta první připomíná dosti nepovedenou směsici nezvratného osudu s kruhem, kdy podstata je dementní předávání černého Petra. Od začátku působí film jako klasická ždímačka původního názvu, žádné scény se Samarou nepřekvapí a vlastně sledujeme totéž, co v předchozích dílech, jen s absurdním chováním postav. Nicméně v půlce se děj obrátí přece jen k lepšímu, kdy hlavní hrdinka nemůže zkopírovat kazetu a objeví se nové video. Postupné pátrání po původu kazety se nemůže rovnat předchozím dílům, ale snaha o originalitu se tvůrcům upřít nedá. Ano postavám to jde moc zlehka a jsou momenty, které se překousávají těžce, včetně vratké logiky, ale budiž. Celé to spěje k závěru, který je v rámci celého filmu docela dobrý, ale proč těch pět posledních minut? Opravdu je zapotřebí startovat díly tak hloupým způsobem? Vymyslel bych snad deset lepších způsobů.......5/10(4.2.2017)

Kruh 1 ani Kruh 2 si už nepamatuji, takže nemohu porovnávat. Dá se říct, že Kruhy byl pro mne nový film. Sympatické herecké obsazení. Trošku mi ve filmu neseděl Johnny Galecki, přece jen jeho postava uťápnutého malého skrčka v Teorii velkého třesku je dost známá a tak mi vadil v roli profesora. Film byl ale dobře natočen a pár lekaček se taky našlo.(22.4.2017)

Ten film vôbec nie je zas tak zlý na to, ak to poväčšinou všade schytal. Staré dobré small town secrets, sympatická hlavná hrdinka, tmavý, vcelku pôsobivý, dusný vizuál, ok príbeh a pomerne nečakaný, dobrý záver. Bohužiaľ, tempo je niekedy až príliš pomalé, uspávajúce, úmrtia rýchlo useknuté a nejaká tá jumpscare naviac by tiež neuškodila. Ale aj tak, kľudne by som uvítal pokračovanie.(10.1.2018)

• Laxik

Uznávám, že ani jednička mě moc nebrala, ale po tomhle si jí začínám víc a víc vážit. Kruhy se zasekly někde mezi pokračováním a remakem, takže sledujeme prakticky totéž, jen místo výborně zahrané a napsané milující matky dostaneme tupými očky zírající tupou puberťačku a místo neslepého Briana Coxe se odvážíme do poustevny Vincenta D'Onofria (který tam jako jediný něco hraje). Celé se to vleče jako by to mělo přes dvě hodiny, atmosféra nefunguje, úmrtí rozesmívají, děj nám protáčí panenky o 180 stupňů a lekačky uspávají. Navíc jsem se asi omylem dostal na projekci pro slepce, protože cokoli se na plátně dělo, mi vždy nějaká postava popisovala jako bych byl totální idiot.(8.2.2017)

• - Film byl natočen v Atlantě v Georgii. (filmsim)

• - Herec Vincent D'Onofrio (Burke) sa správal voči Matilde Lutz (Julia) ako náhradný otec. Prispelo k tomu, že má dcéru v rovnakom veku a sám je o jediný deň starší ako Matildin ozajstný otec. (Marceloo)

• - Matilda Anna Ingrid Lutz a Alex Roe, ktorí tvoria ústrednú dvojicu (Julia + Holt), bývali v rovnakej budove. Nakoľko počas natáčania nemali čas na nacvičovanie scén, ich zakaždým skúšali večer pred klapkou. (Marceloo)