Kruhy

• Kanada

Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 2017, 102 min

• -bad-mad-wolf-

Kruhy dlabou na snahu být svébytným sequelem, těží pouze z nadužívání trademarků (Samara vylézá vážně ze všeho, co má obrazovku) a mytologii z původně zajímacího okruhu (snaha o "vědecké" pitvání kletby) posílají do uspávacího kopru (už viděné téma "najdi ostatky Samary a dopřej jim klid"). Mimochodem, ve filmu není jediná děsivá scéna, jelikož veškeré pokusy děsit končí buď na těžké přepálenosti (úvod v letadle), případně na absenci momentu překvapení (všechno ostatní jsme už viděli v prvních filmech - a lépe). P.S. V jedné scéně Samara vylézá z mobilního telefonu, což jsem věděl už před viděním filmu a byl jsem zvědavý, kterak si tvůrci poradí se záležitostí "cca padesátikilová holka prolézá pětipalcovým displejem". Mno, zklamu vás, mobil je v inkriminovanou chvíli utopen v hromadě cikád, které jsou na scéně samozřejmě jen proto, aby Samaře tuhle kompromitující chvilku usnadnily (nicméně fetišista má tím pádem v nabídce scénu "cca padesátikilová holka vylézá z hromady cikád"). Meh...(5.5.2017)

• Laxik

Uznávám, že ani jednička mě moc nebrala, ale po tomhle si jí začínám víc a víc vážit. Kruhy se zasekly někde mezi pokračováním a remakem, takže sledujeme prakticky totéž, jen místo výborně zahrané a napsané milující matky dostaneme tupými očky zírající tupou puberťačku a místo neslepého Briana Coxe se odvážíme do poustevny Vincenta D'Onofria (který tam jako jediný něco hraje). Celé se to vleče jako by to mělo přes dvě hodiny, atmosféra nefunguje, úmrtí rozesmívají, děj nám protáčí panenky o 180 stupňů a lekačky uspávají. Navíc jsem se asi omylem dostal na projekci pro slepce, protože cokoli se na plátně dělo, mi vždy nějaká postava popisovala jako bych byl totální idiot.(8.2.2017)

• claudel

Kruh s Naomie Watts pro mě představuje nezapomenutelný zážitek, protože jsem asi týden po shlédnutí klidně nespal. Dvojka byla už zapomenutelná. V roce 2017 mě ovládla zvědavost, zda se dá nějak na původní příběh a megaúspěch navázat. V dnešní době je filmový svět, zvláště ten americký chudý na nové a originální příběhy, proto se musí neustále recyklovat jednou osvědčené. V tomto případě se to příliš nepovedlo, až těch posledních cca třicet minut včetně závěru stálo za to.(22.10.2017)

• Frajer42

Spoilery! Již druhý díl byl navíc, tak proč nepřijít s trojkou, kterou se tvůrci zřejmě chtěli zalíbit školákům, a tak děj zasadili právě do tohoto prostředí a totálně to nefungovalo. Totálními dementy v hlavních rolích počínaje, absencí jakéhokoli byť jen třeba náznaku strachu či alespoň napětí pokračujíce a lobotomickým dějem končíce. Nejvíc mě pobavilo, že hlavní dvojce superagentů s vytříbenou intuicí, která je schopná takřka podle barvy spadlého lístečku vystopovat Samařinu minulost, a dokonce i minulost její przněné maminky, unikne vypálené Braillovo písmo na ruce hlavní hrdinky. Mnohokrát jsem se během stopáže přistihl, že děj prostě nevnímám. Byl tak brutálně neatraktivní, že se mi nepodařilo udržet pozornost na více než pár jednotek minut v kuse. Záporáka snad nebylo možné vybrat trapnějšího než kněze - prznitele. Taktéž by měl tvůrcům někdo sdělit, že když už chtějí nějaké filmy vykrádat, tak je vždy lepší sáhnout po něčem starším a méně známém, nikoli po nedávném "hitu" jehož oblíbenost dodnes nechápu, ale neupírám mu ji. V závěru jsem si říkal, že se jedná o opravdu katastrofální zakončení série a dost mě dorazil otevřený konec. Jedna hvězda za stále doznívající nostalgii z prvního dílu a opravdu jen hrstku světlých záblesků, díky kterým jsem během sledování nesklouzl do fáze utrpení.(25.4.2017)

• Morholt

Nemastný neslaný pokus přiživit se na úspěšném titulu. První polovina byla víceméně o ničem a vlastně se jednalo jen o zmatečnou přípravku na část druhou, která sice už byla záživnější, ale zase to nebylo nic převratného. To hledání původu Samary/Sadako už tu bylo a ačkoliv slouží tvůrcům ke cti, že přišli s celkem dobrým nápadem, samotná realizace působila zase jako nastavovaná kaše. Stran atmosféry se jedná o obyčejný průměr a vlasatice lezoucí z přízračně bledé obrazovky už dávno nefunguje. Že bych se lekl říct také nemůžu a zrovna dvakrát se nevydařil ani casting, přičemž obsazení Galeckiho je totální kiks. Už nechte tu Samaru/Sadako na pokoji. 30%(21.4.2017)

• - Hlavná herečka z prvých dvoch filmov, Naomi Watts, sa natáčania nezúčastnila. (figliar)

• - Herec Vincent D'Onofrio (Burke) sa správal voči Matilde Lutz (Julia) ako náhradný otec. Prispelo k tomu, že má dcéru v rovnakom veku a sám je o jediný deň starší ako Matildin ozajstný otec. (Marceloo)

• - Film byl natočen v Atlantě v Georgii. (filmsim)