Kruhy

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Horor

USA, 2017, 102 min

Opět žádná sláva, ale není to tak špatné, jak by hodnocení napovídalo. Pořád mi to přišlo lepší než 2. Dost se tu vysvětluje původ Samary. Objevují se i nové vize. Nakonec to skončí v jejím rodném městě. Ta parta maniaků, co ji studuje na výšce je taky zajímavá. Zvláštní roli tu má Johnny Galecki jako profesor. Dost drsný je taky slepý kněz. Připomnělo mi to smrt ve tmě. Možná bude i další díl. "Ten nápis na ruce je braillovým písmem."(20.6.2017)

Inu sledovat Leonarda se Samarou bylo pro mě poněkud bizarním zážitkem... Ale pořád se to snaží ždímat původní vizi a nutno říct, že pořád se na to dá dívat. Samara už pro mě není tím bubákem, kterým pro mě byla v prvních kruzích z počátku milénia. Je mi jí spíš líto a byla jsem zvědavá, kam se pátrání letos vydá. A povedlo se: byla jsem překvapená výsledkem výzkumu. Lekačky mi nepřišly nijak smrtelné a myslím, že to není film, který bych musela vidět.(24.4.2017)

Viděl jsem pouze první (americkej) díl, kterej se mi velice líbil a tak trošku jsem čekal, že když se k látce po tolika letech vrátili, tak to bude buď (další) remake nebo nabalování mytologie. A skutečně se tu tvůrci snaží přijít s nějakou teorií, kterou by nevymysleli ani bratři Wayansové u Scary Movie. Principem je to, že vysokoškolský profesor Johnny Galecki má rád VHSky a kvůli své zálibě zabije mnoho lidí a zbytek je už to, co známe, přičemž kdo neviděl předchozí díly, asi úplně nebude točit, co je konkrétně Samara zač. Při psaní zápletky Vincenta D'Onofria zase tvůrci hodněkrát nakoukávali Don't Breathe, jinak tu podobnost ani nemůžu zhodnotit. Celkově tedy nepřekvapivě zbytečné sequel, který nikoho nezajímal, ale alespoň se producenti mohou vytasit s nějakou sběratelskou trilogií na stále více chřadnoucích pevných nosičích...6/10(23.4.2017)

• corpsy

Sadako, pardon Samara zase šuští zo studne a to len preto, aby sa pokolenie ktoré zrejme ani nevie čo význam ´´videokazeta´´ znamená, zoznámilo s jej schopnosťami. A poviem vám, že to tvorcovia zobrali za správny koniec. Hlúpy film, pre hlúpu ( ospravedlňujem sa za výraz ) generáciu. Jedna dobrá hororová scéna na vyše hodinku aj pol minutáže je hanba, ale ako som povedal, tvorcovia snímok ,,narafičili,, presne tak, ako si to dnešný mladý divák vyžaduje. Veď predsa treba mať počas sledovania filmu aj pauzu na chatovanie cez Messenger, nie?(4.2.2017)

• Malarkey

To je tak, když jste producent a máte chuť trošku znásilnit originální předlohu. Vždyť před lety to už jednou Váš kolega udělal a byl z toho poměrně úspěch, tak proč by nebyl znova? Takže stačí vymyslet trošku jiný průběh VHSky, trošku horší herce, trošku slabšího režiséra a výsledek je na světě. Levnější plagiát, který má jediný štěstí v tom, že se příběh snaží vyprávět trošku jinak a přináší do příběhu pár zajímavých detailů. Jako celek ale samozřejmě totální zbytečnost.(27.6.2018)

• - Herec Vincent D'Onofrio (Burke) sa správal voči Matilde Lutz (Julia) ako náhradný otec. Prispelo k tomu, že má dcéru v rovnakom veku a sám je o jediný deň starší ako Matildin ozajstný otec. (Marceloo)

• - Podľa dizajnéra špeciálnych make-up efektov, trvalo asi šesť a pol hodiny, kým sa spravil Samarin make-up a jej kostým. To zahŕňalo aj vodný systém pod šatami, ktorý umožnil efekt neustále kvapkajúcej vody. (figliar)

• - Prvotné špekulácie o tom, že sa bude jednať o prequel, poprel až režisér F. Javier Gutiérrez na Twitteri, kde zároveň aj potvrdil, že sa bude jednať o pokračovanie, odohrávajúce sa v súčasnosti. (figliar)