Mladá žena kouká na tržišti na videopřehrávač, ale nakonec si ho vezme muž, profesor Gabriel, který o něj stojí. Řekne ženě, že prodávající dostal videopřehrávač od rodiny, které před dvěma lety zahynul syn v letadle. Muž si videopřehrávač vezme domů a opraví ho. Zjistí, že je v něm kazeta, na které je napsáno, ať si jí přehraje. Muž si kazetu pustí. Když skončí, zavolá mu cizí žena, že má sedm dní, než zemře. Studentka Julia se loučí se svým přítelem Holtem. Každý budou v jiném městě, ale neustále si volají přes webkameru. Holt chodí na školu, kde učí Gabriel. Postupně se však Holt přestane ozývat. Jednoho dne má Julia noční můru. Když se vzbudí, volá jí Holt na skype. Když však hovor zvedne, je za kamerou cizí žena, která se divně chová a říká, že se někdo blíží, pak hovor ukončí. Julia se snaží Holtovi marně dovolat, nakonec proto jede za ním. V pokoji však není, ale i tak tam Julia vejde. Najde jeho telefon, kde jsou zprávy od ní a od ženy jménem Skye. Zjistí, že má přednášku s Gabrielem, proto tam zajde. Chce si promluvit s kamarády Holta, ale oni nechtějí. Ani Gabriel jí nic neřekne, pouze ať se přes Holta přenese. Ona se ale rozhodne Gabriela sledovat. Když vystoupí ve stejném patře jako on, je v chodbě televize a kniha o nesmrtelné Samaře. Pak dojde do místnosti, kde jsou fotky lidí s podivnými obličeji, na jedné je i Holt. Uvidí obrazovky, kde jsou jména lidí a odpočítávání. Uslyší, jak se Gabriel hádá s jednou ženou. Pak jí dojde, že je to ta, která jí volala na skypu. Dožene jí, žena se představí jako Skye a řekne, že jí pomůže, když půjde s ní. Dovede jí k sobě domů, kde Julia najde její telefon. Uvidí, že jí píše Holt, proto si s ním dopisuje. Skye jí řekne, že chce, aby se podívala na video, ale Holt jí napíše, aby to nedělala. Když Skye zjistí, že má její telefon, napadne jí, ale Julia se zavře do koupelny. Uslyší šramot a pak nastane ticho. Najednou někdo otevře Julii dveře od koupelny a zmizí. Když vyjde Julia ven, zjistí, že je Skye mrtvá, ve dveřích však narazí na Holta. Holt se přizná, že viděl video, které chtěla Skye, aby Julia viděla. Kdo se na něj podívá, tak za 7 dnů z videa vyjde žena a člověka zabije. Holt oznámí, že ho viděl 12 hodin po Skye. Jediná možnost, jak se zachránit je, když video zkopíruješ a ukážeš ho někomu dalšímu. V noci se Julia probudí. Vstane a uvidí flashku na stole, dá jí do počítače a podívá se na Holtovu kopii videa. Po skončení zazvoní telefon a v něm ženský hlas řekne, že má sedm dní. Následně si o telefon popálí dlaň a začne mít halucinace. Když pak jedou s Holtem autem, zdá se jí, že do skla narazil pták. Vystoupí z auta, aby se na něj šla podívat a skoro jí přejede kamion. Dojedou až za Gabrielem. Ten jí nařídí, aby udělala kopii videa a poslala ho dál... (TV Prima)

LIVINGDEAD

Kruh 1 ani Kruh 2 si už nepamatuji, takže nemohu porovnávat. Dá se říct, že Kruhy byl pro mne nový film. Sympatické herecké obsazení. Trošku mi ve filmu neseděl Johnny Galecki, přece jen jeho postava uťápnutého malého skrčka v Teorii velkého třesku je dost známá a tak mi vadil v roli profesora. Film byl ale dobře natočen a pár lekaček se taky našlo. ()

verbal

„Noli turbare circulos meos,“ pronesl s arogantním úšklebkem Gutieréz. „Osculate posterior, debile,“ odvětil nasraně verbal neméně plynulou katalánštinou, nadrcenou k dokonalosti dlouholetým studiem příbalových letáků svých psychofarmak, a probodl ho. Pohledem natolik sžíravým, že už se ten manták znovu objeví ve studiu snad jen v případě, že bude nosit nějakému opravdovému režisérovi tortily ke svačině. Nejprve trojice narkoleptických matlalů narychlo uplácala kruhový scénář k bingu ve starobinci, poté se k tomu nachomejtl nějaký hispánský amatér, uchopil kruh mezi dvanáctkou a šestkou a zatáhl, načež totéž zopakoval mezi trojkou a devítkou. Ve vzniklém kosočtverci se pak vcelku bez reptání prznitelná italská kočička (jediné pozitivum) a mimořádné slizký, nesympatický a prkenný bukanýr, co si v mládí asi příliš často holil obočí, potácejí od ničeho k ničemu a chovají jako bitchíkovci po nukleotomii, aby jim náhodou místy až komická, nahnilá studniční mastňačka nezapatlala displej na elcédéčku. Výborná alternativa, když zatoužíte bezuzdně vyprcat nějakou vzpurnou figurantku a nemáte zrovna po ruce Rohypnol. Ale pozor, vy se samozřejmě musíte celou dobu dívat stranou, to dá rozum! ()

tron

Verbinského jednotku dodnes pokladám za jeden z najstrašidelnejších a najinšpiratívnejších hororov, aké k nám od roku 2002 zavítali. Ale trojka je dosť biedna. Pritom scenár nie je zlý. Ak si odmyslíme ledva postačujúce postavy a plno neskutočne prestarnutých klišé (postava X má pre ostatných zásadnú informáciu, uteká im ju povedať a cestou k nim zomrie), tak je zaujímavé venovať sa zrodu Samary (hoci Japonci prequel nakrútili už v roku 2000, ehm). Poteší aj vedľajšia dejová linka s univerzitnou „sektou“, snažiacou sa vedecky (!) bojovať proti Samare (znie to blbo, ale má to niečo do seba). Takisto prostredie malého mestečka, kde sa to všetko začalo, je príjemné; mám rád vidiecke horory. A hoci sú postavy ozaj nie príliš prepracované, na Vincenta D´Onofria, Johnnyho Galeckého a Talianku Matildu Annu Lutz sa aspoň dobre pozerá. No je zvláštne, že Samara sa objavuje iba minimálne. Miestami to dokonca vyzerá skôr ako nejaký „iný“ horor, do ktorého sa štúdio prostredníctvom dotáčok rozhodlo dodatočne dodať Samaru, aby bol aspoň niečím zaujímavý. Ono už v jednotkách Hidea Nakatau/Gorea Verbinského sa Samara/Sadako objavovala iba v náznakoch a potom až na konci a o to desivejšie to bolo. Ale teraz to pôsobí predsa len dosť čudne. Ako návrat k legende, ktorá svoju studňovú púť začala pred 15. resp. 19. rokmi síce príjemné, no chcelo to oveľa viac a to ako na strane režiséra, tak hercov, producentov, maskérov, šéfov výpravy, kameramana, hudobného skladateľa, strihača... koho som zabudol? ()

Malarkey

To je tak, když jste producent a máte chuť trošku znásilnit originální předlohu. Vždyť před lety to už jednou Váš kolega udělal a byl z toho poměrně úspěch, tak proč by nebyl znova? Takže stačí vymyslet trošku jiný průběh VHSky, trošku horší herce, trošku slabšího režiséra a výsledek je na světě. Levnější plagiát, který má jediný štěstí v tom, že se příběh snaží vyprávět trošku jinak a přináší do příběhu pár zajímavých detailů. Jako celek ale samozřejmě totální zbytečnost. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $27,793,018 Tržby Celosvetovo $83,080,890 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Iba ďalšie zbytočné prznenie upadajúcej série. Už druhý diel bol na hrane znesiteľnosti ale tu to už je len tuctová podpásovka, kde nič poriadne nefunguje a pozerám len na x-krát prevarené klišé. V podstate okrem pár vizuálnych depiek tu nič nezaberie a ide to dosť mimo koľají. Herci a réžia proste pasé. Nechápem kroky producentov keď chcú stále oživovať staré hororové série (Scream, Blair Witch, Saw,...) a dopĺňať ich takýmito hnilými nezáživnými kentusmi. /35%/ ()

• V lednu roku 2017 společnost Paramount vydala prank video s herečkou oblečenou jako Samara vyskakující z televize, tak aby vystrašila lidi v obchodě s elektronikou. Toto video dosáhlo na Facebooku 200 milionů zhlédnutí za 24 hodin. (griph)
  • Matilda Anna Ingrid Lutz (Julia) spočiatku netušila, že ide o horor. Keď dostala ponuku, natáčala práve v Taliansku, takže ju prijala bez toho, aby zisťovala viac informácií o projekte. Pravdu sa dozvedela až na druhej skúške. (Marceloo)
  • Hlavná herečka z prvých dvoch filmov, Naomi Watts, sa natáčania nezúčastnila. (figliar)