Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

fallangell

Gradace celého příběhu je naprosto famózní a díky skvělým hereckým výkonům to považuji za vrchol seriálové tvorby. ()

Lauri

TOP10! Tady se mi tvůrci trefili naprosto do černého. Inteligentní, vtipné, zábavné, místy velmi napínavé, s výborným obsazením, geniální hudbou a naprosto špičkovým scénářem. Jsem na konci 2. série a s klidem můžu prohlásit, že "Perníkový táta" je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy vůbec viděla. A jak koukám na hodnocení, myslím, že si laťku NAŠTĚSTÍ udrží. Líbí se mi děj, líbí se mi ústřední dvojice, líbí se mi úplně všechno. Bryan Cranston ve vrcholné formě. Nemám absolutně slov. EDIT: A navíc.. je to jediný seriál, co jsem kdy viděla, který si dokázal udržet laťku po celou dobu vysílání (Sherlocka úplně nepočítám) a z finálové řady ještě k tomu vyždímat maximum.. Protože to finále!.. Tak dechberoucí ukončení si Perníkový táta zasloužil a já můžu jenom chrochtat blahem. Více takových seriálů, prosím! :) (A Emmy samozřejmě ve správných rukou). ()

Linda.csfd odpad!

Nemám úplně potřebu dívat se hodiny na nervózního, utrápeného, vystresovaného chrchlavého strejdu. V prvních dílech se děj nikam neposunul. Sympatická postava tam není ani jedna, je to takové těžkopádné drama, táhnoucí se jak hustý sliz. Asi se půjdu vysprchovat. ()

sofiapetra

Roky jsem si dávala načas a tento seriál ignorovala. Ale teď to přišlo: pět sérií, tedy 62 dílů během zhruba tří týdnů. A i přesto, že v některém díle se nedělo dlouho takřka nic, pak vždycky přišla nějaká pecka, která na to nechala lehce zapomenout. Celkově mimořádná spokojenost (až závislost) a momentálně velká frustrace, že už to skončilo. ()

Eržik

Breaking Bad. Myslel jsem si, že název je docela výstižný už od prvního dílu, kdy jsem bral námět za zřejmý, to jsem však netušil, co se tvůrcům podaří z tohoto originálního potenciálu dostat. Ze všech tří dosavadních sérií jsem se trochu nudil snad jen u tří dílů, jinak je to slast, bavím se, děsím se, žasnu a obdivně vykřikuji, skoro na konci každé epizody jsem si mohl říct. Yo, that's what I call breaking bad. Ale hned další mě zase vyrazí dech. Nic tu není svaté a lidská povaha je zachycena tak syrově jak jsem to viděl jen v Dexterovi, skvělá psychologie a celkově špičkový seriál, který si nehraje na nic extra a má skutečnou kvalitu. Málo kde jsem si získal tak rychle bližší vztah k většině postav. Vřele doporučuji a už se nemůžu dočkat na čtvrtou sezónu, ke které jsem nic nezjistil ani na AMC, ale věřím, že snad brzo bude. ()

BugHer0

Podle mě jeden z nejlepších dramatických seriálů současnosti. Všechny 3 série mi přijdou skvěle vyvážené a je to jeden z mála seriálů, který mě i přes své pomalé tempo vůbec nenudí. Přerod Waltera od pilotního dílu až k závěrečné epizodě 3. série je neuvěřitelný. Výborný scénář, skvělé filmové zpracování a dokonalé herecké výkony. Hodnocení: 95 % ()

Cl3ricK

Chemie je zábavná, ale někdy i nebezpečná věda. Takže po první sérii lepší 4 hvězdy. Je pozoruhodné, že i když jednotlivé díly mají 50 minut, zatím všechny dokázaly zaujmout. Hezky se dívá na Waltovu přeměnu v chladnokrevně a vychytrale smýšlejícího člověka. Jediné, nad čím tak dumám, je jak se bude seriál odvíjet v dalších sériích. Asi se budu muset nechat překvapit. P.S. Po druhé serce už to je jasných 5 zářezů. Je to lepší a lepší. P.P.S. Tak tady máme konec. Boha jeho to byla životní jízda, opravdu bez obalu jeden z nejlepších seriálů s asi nejlepší kamerou, jakou jsem kdy v seriálech viděl. Klobouk a díky. ()

Lord.Jim

Velmi divný, ale fakt fakt fakt dobrý. Hlavní hrdina je prostě NEUVĚŘITELNEJ king. __ Končím 4. řadu a musím říct, že tak masakrální, napínavej, zábavnej atd. seroš jsem snad ještě neviděla. To se nedá popsat, to se musí vidět. ()

ilemas

Pat a Mat vaří perník. Seriál plný nečekaných zvratů a zpočátku komických situací mě chytl hned od prvního dílu. Další z mých oblíbených 100% seriálů. Skvěle vybraní herci. ()

TheDon

Walter Bílej a jeho nejhusnější Pontiac Aztek se postupem času mění v pěknýho parchanta, ale někdě uvnitř v něm pořád zůstává ten starej Walter, milující a soucítící otec a člověk, kterej nenechá svoje přátele padnout, ale snaží se pomoct. Koneckonců je to pořád Walter, kdo nemá v hlavě piliny a ikdyž se octne v mezních situacích, kterých není vůbec málo, dokáže z toho vybruslit jako král. Jesse je má nej postava z celýho seriálu. Padá na držku, hroutí se mu všechno co měl, ale i přesto,že si k němu divák musí vybudovat určitou empatii, tak je Jesse pořád cool yo ! A abych nezapomněl, démonický mexický dvojčata jsou kurevsky drsní. Po třetí sérii bez debat plná palba. 100% Update: Po záverečným díle páté série musí člověk říct jen jednu větu : All hail Heisenberg ! Nejlepší seriál všech dob. ()

Joe321

Za hodně dlouhou dobu skvělý dramatický seriál. Od Dextra (musím dokoukat od pětky) jsem asi na nic z podobného soudku, co by bylo takhle návykového, nekoukal. Finále čtvrté řady bylo jedno z nejlepších, co jsem za poslední dobu u seriálů viděl. A samotné finále bylo sice při zemi, ale přijemné. ()

SallyZen

Naprosto parádní seriál, který nemá z těch 5 sérií ani jednu slabou. Perníkovej táta si drží určitý standard, a to hodně vysoký. Cranston mi byl do této doby nesympatickej, ale to co tady spáchal společně s dalšíma hlavníma postavama a i vedlejšíma se jen tak nevidí. Casting se povedl na maximum. Seriál má i svou hloubku a výtečný je i po psychologické stránce, kdy nám ukazuje proměnu člověka v jednotlivých stádiích života a toho jak se Vám změní život, když se přidáte do tohoto businessu. Samozřejmě se to dá vztahovat i jinak a ne jen na vaření či práci s drogami. Za mě určitě nejoblíbenější 4. série alias Gus Fring. 95% ()

Wiikii

První série je za mnou a jako rozjezd to vypadá hodně nadějně, ale zatím to na plný počet nevidím. .... HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis