Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

moviefreak

Tolko lasky postavam, vizualnym kamerovym hratkam, dejovym liniam, samotnemu herectvu.. Toto je ucebnica, ako nakrutit nieco viac po vsetkych strankach!!! ()

C0r0ner

V posledních několika letech jsem viděl pouze pár seriálů a čím dál víc se utvrzuji v tom, že tenhle žánr, dá-li se tomu tak říkat, není pro mě. Narcos mě uchvátil svou dokonalostí zpracování (stejně jako Breaking Bad) a především inspirací podle skutečnosti. Po smrti Escobara však už nechci dál koukat, protože právě Pablo byl ten, který mě zajímal. A už i ve druhé sérii jsem cítil, že to není absolutní špička, a proto těch 95%. Po zhlédnutí třetí série bych nejspíš šel na čtyři hvězdičky. Následoval Stranger Things, který byl na hraně čtyř a pěti hvězdiček a nakonec u mě převážil nostalgický dojem ze sledování. Druhé sérii se ale vyhnu, protože si myslím, že by to s hodnocením dopadlo stejně jako u Narcos. Pak přišli Vikingové, kteří sice byli špičkově udělaní, nicméně mě děsivě nudili, a tak jsem je ani nedokoukal. Breaking Bad (a konečně se dostáváme k jádru) jsem dal šanci jakožto léty prověřené legendární klasice a díky mnoha oslavným doporučením. A ano, ve všech ohledech to bylo kurevsky parádní, takže proč nakonec "jen" čtyři hvězdičky? Přiznávám, že jsem asi zničený vlivem dokonalostí GoT a Sherlocka, ale mně to prostě nestačilo. Propracovanost děje, vtipy, špičková kamera, perfektní herci, nepředvídatelnost, násilí, realističnost. .. Tohle už je pro mě prostě málo. Málo u seriálu, kterému věnuji padesát hodin čistého času. Takže jo, Breaking Bad bych určitě doporučil, protože to vážně bylo skvělé, ale já (a teď už to vím jistě) potřebuji něco víc. Vyloženě komediální seriál (Red Dwarf, Pythoni), geniálně vymyšlený (Sherlock), případně pořádnou fantasy (GoT) a nejlépe kombinaci všeho dohromady (GoT KURVA!!!). Seriály o obyčejných věcech a lidech, ač dokonale udělané, jsou pro mě passé. Jako poslednímu dám šanci Westworldu, kde spoléhám na Jonathana Nolana. Pokud mě ani ten nepřesvědčí o prospěšnosti seriálů, bojím se, že to bude znamenat můj definitivní konec, pokud se nebudou týkat tří výše zmíněných kategorií. 85% ()

Gabbo

Rozjezd byl sice pomalejší, ale nakonec si to tu pátou hvězdu zaslouzilo. 85% Edit po konci ctvrte sezony: škoda, že nelze přidat další hvězdu. Konec 4. řady naprosto famozní. ()

sulimo

Výborný seriál o tom, čeho je schopen spořádaný občan, když má na kahánku a jeho bankovní účet není dostatečně vysoký pro zabezpečení budoucnosti jeho rodiny, až tu ten spořádaný občan nebude. Svým způsobem se vám může příčit to, jakou cestu k penězům si zvolí, ale nemůžete zabránit tomu, abyste mu fandili. Mimochodem, počkejte si na šestý díl 1. řady, protože po tom budete litovat toho, že jste kdy na chemii kašlali. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (4) - 68. ročník (za rok) 2010, 69. ročník 2011 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Bryan Cranston, 70. ročník 2012 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Bryan Cranston ()

Pajky3

Čekal jsem bombu, přeci jen 118 a 157 místo v topce o něčem svědčí, jenže... Všichni tady mluví o díle, snad až geniálním, které dokázali shlédnout v kuse bez nadechnutí. To já měl mnohem větší problémy. Skoro jsem nedokázal dokoukat ani první sérii. To jsem ale musel, abych mohl hodnotit. Nesympatické postavy jsou pro mě tím nejhorším článkem. Seriál jako takový hodnotím na průměrnou záležitost - první série 50%, a myslim, že se v nejbližší době nebudu ve sledování pokračovat. Protože jediná emoce, která z toho na mě dýchala byla deprese a to silná. To nemam zapotřebí, raději se vrátim k jiným žánrům ()

epicek

Léto 2014, a já s hrdostí můžu prohlásit, že jsem dokoukal Breaking Bad. Dostal jsem se k tomuhle seriálu jako slepý k houslím a díky pozitivním ohlasům a prohlášení, že to má best konec ever, jsem do toho šel. Prvotní nadšení opadlo, než jsem se dostatečně zžil s postavama a spadl do děje. Geniálnost Waltera White mě absolutně fascinovala a jeho kontrast Jesse Pinkman a.k.a. "yo,bitch" z toho udělala absolutně doplňující dvojku od které jsem hltal cokoliv udělala. Děkuju za tento famozní zážitek a rozhodně tento seriál řadím mezi mou TOP! Těším se, až si to sjedu znova:) Hail Heisenberg! ()

Ondatra

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Začátek trochu pomalejší a proto to hodně lidí nedokouká do konce, ale fakt to stojí za to. Pamatuju si, že poslední sérii jsem zkouknul za jedno odpoledne, protože jsem se od toho nemohl odtrhnout. 10/10 ()

dresi

Nothing beside remains. Round the decay of that colossal wreck, boundless and bare. The lone and level sands stretch far away. Příběh o tom, jak moc můžou člověka změnit nenaplněné ambice a touha po moci. Tam kde ostatní tragicky selhávají (mluvím hlavně o tobě, Dextře), Breaking Bad kráčí bez zaváhání do cíle a vyvolává dojem, že byl od první minuty promyšlen do posledního detailu. Breaking Bad je jako nelítostná poušť nasáklá krví, kde se za každou chybu těžce platí a nejlepší seriál, jaký kdy byl natočen. ()

SHI-SHA

Nikdy jsem u seriálu neviděl takový smysl pro detail. Příklady? Rozbité přední okno u auta - příští díl je na něm cedulka z autoservisu. Trochu mě mrzela poněkud hluchá třetí série, ve které se skoro nic nedělo, ale finále smazalo všechny moje výtky. A jediná postava, na kterou jsem během sledování asi nikdy neměl vztek je Saul Goodman, vždy mě dokázal pobavit. ()

KajusaK

Spoilery!!! Po druhém shlédnutí (za necelý týden) měním ze 4* na 5*. Oblíbené postavy: Mike, Hank, Jessie, Mary, Jane. Top scénky: automat - hlava, sledování televize bez signálu, Hank a jeho minerály, smrt Guse, vykradený vlak. ()

metal.storm

Odo dňa 28.08.2016, od prvej časti prvej série, do dňa 13.09.2016, do poslednej časti som sa nemohla odtrhnúť od monitora. Asi toľko k tomu. ()

angel74

Od prvního dílu mě to chytlo, jako snad žádný jiný seriál předtím ani potom, a nepustilo až do závěrečného masakru páté série. Byla to po všech stránkách strhující jízda a tvůrcům i všem zúčastněným patří velký dík za úžasný vizuálně-emoční zážitek! (100%) ()

LasT_Olt

Vzhledem k tomu, že je once again, the magic time of the year called zkouškové a já mám každý večer chuť se jít rituálně podřezat do vany a napsat na zeď svou krví jména několika nejmenovaných profesorů, abych je proklel, musel jsem si pustit něco u čeho se maximálně vychilluju. Koukám na Breaking Bad poprvé po pěti letech (na střední jsem to sjel dvakrát v rozmezí asi půl roku) a sakra, vůbec nic to neztratilo....Prostě takhle konzistentně kvalitní seriál nepohledáš, hezky na to najedeš pilotní epizodou a vezeš se až do finále. Fakt nic hluchého (možná až na epizodu o mouše :). Možná už bych se měl někdy dokopat k tomu Saulovi, přeci jenom je to s Mikem, Gusem, Huellem a Billem Burrem moje nejoblibenější postava. Scéna kdy jdou poslední dva jmenovaní pitomci vydírat Teda Benekyho, je dost možná nejvíc vtipná scéna jakou jsem kdy v životě v seriálu viděl, brečím u toho i při třetím sledování. Doporučuju všem, ať už jsi feťák, vyléčený feťák, latentní feťák nebo se o drogy vůbec nezajímáš. Say my name.  ()

FrankSusta

O ,,Lámaném zlu'' se mluví strašně špatně, aniž by jste na cokoliv zapomněli. Nejjednoduší je to dělat prostě jako to dělám klasicky v rozhovoru dvou či více lidí já a říci, že je to prostě nejlepší seriál co kdy vznikl. Ale to bych to nebyl já, abych to aspoň trochu dlouze nerozepsal. O moderní verzi Vrchní, prchni! se dá napsat kupříkladu to, že vytváří napětí jako rybník brčálník mlhu. Je až neuvěřitelné, do až jak absurdní situace dokázali tvůrce tohohle avarage učitele z Ohia se vzhledem Neda Flanderse a moudrostí (doslova si dokáže zapamatovat jakýkoliv telefonní číslo a kdykoliv ho použít) a pleškou taťky Šmouly - zvaného Walter White (yo!) či sakra pravdivě Heisenberg - dostat a pak vybudovat naprosto dokonalou atmosféru a chytré dějové linky, které nezapomenou na absolutně každé zakoutí takové možné situace. Syn s obrnou, švagr u DEA, manželka po šestnácti letech opět těhotná, rakovina... I samotné zasazení do Nového Mexika sic pochopitelné, i přes to ve filmech nezvyklé, tomu přidává na originalitě a filmařinu posouvá na hranici různých světů. A přesně tohle se mi líbí. Ta nápaditost, která je cítit jak z každé epizody, tak absolutně každého záběru (je úžasné, jakou dynamiku do scény dáte, pakliže pouze přiděláte kameru k ruce). Když už jsme u těch epizod, tak když se podíváte na mé průběžné hodnocení, je tam jediná epizoda, kterou hodnotím méně jak pěti hvězdičkami. Já totiž mezi nimi už prakticky nerozlišoval a jen se kochal celkovou kvalitou seriálu (samozřejmě si některé pamatuji naprosto přesně a řeknu Vám i jaké mají číslo, ale to jsou vyjímky potvrzující pravidlo (ale aspoň okolo deseti takových mám určitě)). A která že je ta jediná epizoda s nižším hodnocením. Je to ta první pilotní. Proč? Inu, celé je to uspěchané a na ten styl se hned na začátek hůře zvyká, ale naprosto jejich (tvůrců) rozhodnotí chápu. Přeci jen, pilot. Pak to krásně zpomalí a nabere na neuvěřitelné eleganci a síle a už se to nezastvaví do absolutního konce (spíše do posledních deseti sekund před titulkami, přeci jen, poslední záběr s tím co se děje na obrazovce bych si představoval u tohohle jinak). Seriál ale zároveň svoji kvalitu dokáže za celých pět řad několikrát znásobit. Třeba, když provnáte první a poslední sérii, tak Vám ta první přijde až veselá (i přes všechny negativa jako je rakovina, brutální svět drog, apod.), zatímco poslední nabízí ty nejvíce depresivní scény v kinematografii celkově. Jakto? Inu, bál jsem se, že to bude už ke konci natahované, ale tvůrci rozehrály dokonalou partičku šachu a každá epizoda je na svém místě a čím více epizod Vám pomáhá rozebrat psychologii postav, motivace, vztahy a konečný výsledek s osudy je něco tak lidsky smutného a především strašně uvěřitelného, že Vám až téměř potečou slzy. A to je taky jedna z předností celého seriálu. Ta lidskost, způsobena i třesoucí se kamerou mistra Slovise a dalších. Prostě velkolepé. když už jsem u mistrů řemesla dopomáhajícím seriálu vystoupit až na úplný vrchol, nesmím opomenout herce. A já nevím kde začít. Tady fakt jede na výbornou fakt úplně každý. Jen pátá série a nové postavy už trochu nepatrně překážejí, ale dá se to odpustit. Protože jinak tady hraje pětihvězdičkově i jakákoliv vedlejší postava. Třeba i prodávající ve fastfoodu. Ale ti co si rozhodně zaslouží alespoň zmínit: Anna Gunn (která postupem času coby postava brutálně vysírá, ale dá se to naprosto jasně pochopit), Dean Norris (nejlepší postava seriálu), Betsy Brandt (dost lidí ji nemá rádo, já ji obdivuji za ten výkon a postavu za promyšlenost), RJ Mitte (wow), Bob Odenkirk (druhá nejlepší postava a nejlepší filmový právník se vší uveřitelností), Jonathan Banks (drsňák každým cooulem), Giancarlo Esposito (ty vole, to je charakter! nejlepší ,,záporák''), Steven Michael Quezada (sympaťák), Charles Baker a Matt Jone (oblíbené ubohé fetky), Lavell Crawford (nejvíc sigma rule alfa man) a pak snad úplně všichni ostatní. No, ale především ústřední dvojice Bryan Cranston a Aaron Paul. Já nevím co říct. Miluji ty postavy a jejich představitelé je dokázali prostě prodat se vší uvěřitelností. Je mezi nimi neuvěřitelná chemie (to byl vtip, ale zároveň nebyl), ale zároveň strašný kontrast v jejich osudech, kdy se oba světy řítí lidově řečeno do prdele, ale pokaždé jinak a jinak brutálně. Ale přiznejme si, AAron coby Jesse to umí prodat. A setsakra dobře. Až by jste brečeli depresí s ním. Bryan ale samozřejmě předvedl kus práce a jde to sakra poznat. Když to tak vezmu, seriál by šel nazvat dokumentem s příběhem, protože to mapuje svět drog do posledního zákoutí a ukáže to úplně, ale ÚPLNĚ všechno. A je to sakra dobře. Později seriál když vše prozkoumá začne mapovat mezilidské vztahy a krucinál, zase se mu to daří. A jak dobře. Ono to je prostě velkolepý, až přemýšlím nad přidáním do osobní TOPky. A i když se tam zatím neobjeví, místo u mě v srdci má už napořád. Děkuji. Děkuji, bylo to úžasné. 11/10 () (méně) (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis