MissiPippi

Těšila jsem se na humorově suchýho Aquamana, nicméně k tomu dostala naprosto překombinovaný příběh s naprosto skvělými vizuálními efekty. Soundtrack překombinovaný stejně jak sám děj. Pitbull, opravdu? Zprznění Depeche Mode nadbytečným pirátem budu odpouštět také dlouho. Ten pirát jak z Power Rangers, proč vůbec? Bylo tam těch střetů opravdu tak málo? Je zcela evidentní, že se soustředili a sázeli pouze na vizuální efekt na úkor toho, aby se člověk neušklíbal, co za veškeré klišé tam dokázali nacpat. Pouze na vizuálních efektech to celé stojí a bez nich i padá. No a sexy Jasona Momoa a jeho křivooči nijak již rozebírat nebudu. ()

IZFNP

Spolu s kolegyňou WW určite najuspokojivejší DC filmový počin od čias... veď viete koho. Ide pri tom o úplne iný prístup, ďaleko viac podobný hlavnému konkurentovi DCEU na poli komiksových filmových univerzov. Aquaman je farebný, živý, rozmanitý, technicky poctivý výlet do podmorského sveta so živelným, i keď herecky nijak výrazným Momoom (?) stvárňujúcim postavu, ktorej príbeh by sme si pred 10 rokmi mohli dovoliť len ťažko. Technológie dospeli, na scéne sú útočné kosatky a ono to vôbec nepôsobí divne. Zápletka je ušitá tak, aby Arthur Curry dospel v Aquamana, takže sme tu mali v podstate taký malý origin story. Mrzí ma ale, že vládcovi morí scenár nedal viac priestoru na hláškovanie a že romantická linka tak drhla. Dieru do sveta Aquaman neurobí, ale popcornovka je to mňamózna. PS: Nicol Kidman popiera zákony starnutia, v úlohe kráľovny Atlantídy je éterická. PS2: Už nech je tu Shazam! ()

StormyWhispe

Cez 2 hodiny dlhá malá morská víla... teda... trochu väčší morský muž. Wan sa s tým vyhral, Wilson a Kidmanka typicky skvelí a na Droga sa v kine dobre dívalo (aj keď talentu moc nepobral...). No nič ako sfilmovanú a efektami nabitú - trošku temnejšiu - rozprávku za tým nehľadajte. ()

a0001 odpad!

Najtrápnejší komiks aký som kedy videl. Malá morská víla vo filme.. Trápne scény, trápny & klišoidný & shit príbeh. Detinské, nudné & úbohé. ()

The_soloist

Tak nějak mě boom okolo DC úspěchů nijak nezasahuje už delší dobu. Aquamana vnímám na úrovni Wonder Woman. Přílišné CGI, žádný zázrak. Ani originalita v podobě mořského světa se nikterak nekonala. Celkově mi DC efekty vadí a obecně to vše působí uměle a není to uvěřitelné. Takže pořád vnímám Man of Steel jako nejlepší film od dob Temného rytíře. ()

xtomyx

Strašně jsem se těšil! Kde začít. Snad osobními pocity, že by mě to úplně uchvátilo, to se říct nedá, asi stejně jako Black Panther, žádné velké drama to pro mě nebylo, bitva pěti armád, jako na konci Hobita a směs Hvězdných válek. Samozřejmě počítačovým scénám se nedá nic vytknout, částečný podvodní Avatar chvílemi uchvacuje. Více mi chyběla dramatičnost a lepší charakteristika postav. Asi nejvíc po Jasonovi Argonaoutovi Momoaovi se mi líbila role Williema Defoa. Myslím, že na tu délku filmu to mohlo být více o přiblížení schopností všech zúčastněných. Ačkoliv má režisér praxi s jinými žánry, tak se toho James Wan zhostil skvěle. Příjemný páteční večer a 4 hvězdy, možná to po dalším shlédnutí přehodnotím. :) ()

Nadirah

Na filmu nejvíce oceňuju propojenost několika kultur a časových období. Od dinosaurů ve ztraceném království přes antické symboly, až po současnost. V ukázkách se mi to zdálo velmi nejednotné, ale film to zvládl propojit precizně. Velmi vtipně zpracováno, super vizuální efekty… Do života Vám to nic nedá, ale je to uspokojivý zážitek. ()

Mikecat

Veľkolepé užasné, prelínajúce sa rôzne suchozemské: POUŠTNI KRALOVSTVI, TALIANSKO-SICILIE, ako aj podvodné svety: ATLANTIDA, KRALOVSTVI RYBARU, KRALOVSTVI HLUBINY,SKRYTE MORE - ZEMSKE JADRO, KRALOVSTVI BRINE , kde fantázii sa medze nekladú, nádherné scenérie. Pripomínalo my to AVATARa pod vodou. Vizuálne efekty výborne prepracované, ako aj detaily s kamerou napr na kvapku vody,zašliapnutú fotku, malý pes, keď je dieťa veľké, aj pes je veľký, ...Výber hercov úplne geniálny: Nicole Kidman ako kráľovná Atlana, Aquaman - nový objav, Amber Heard ako podmorská princezná s červenými vlasmi, Willem Dafoe, Patrick Wilson Dolf Lungren. na záver zopár citátov, ktoré pobavily alebo zaujali: "Nezbašti mi psa" ,"vraždili jste nevinné.pros moře o zhovívavost", "Když to vyšlo Pinokiovi..", "Chtěl jsem tě poznat, to jsem nevědel, že jsi takový kokot", "Ber to z tý lepší stránky, tady se múžeš vydat z lásky..", "To vyskočila bez padáku?"Víš-zrzky, kto by je neměl rád...""výtaho, jsem se mohl na to vyčúrat..." "Ona je to i knížka? mám to z filmu", "Tys ukradla loď" "Lode v prístavě nejdou pro verejnost?..." Zábavné akčné pestrofarebné, perfektná scéna na sicílii, v zemskom jadre ako aj záverečný súboj na chobotnici s rohami: "On ovláda hlubinu!..." "Muj otec byl strážcem majáku,matka byla královná,nikdy se neměli stretnoutale jejich láska zachránila světdiky nim jsem takový, jaký jsem: syn Země, král morí, ochránce hlubin, jsem AQUAMAN" Celkovy dojem z filmu pokazila scena za záverečnými titulkami.ws ()

t.b.kat

Příjemné překvapení od DC, trochu jsem se toho bál, ale kravina to úplně nebyla. Jason Momoa se tam suprově hodil 3* Že by restart DC? ()

Shadowspark

Možná místy průměrné a klišé zápletka, ale líbilo se mi to s těmi speciálními efekty. Je to fajn jako komiksový příběh o hrdinovi, i když okázalé s předvídatelou zápletkou. Jako film dobrý, ale masterpiece to není. ()

eMeMko

Jamesu Wanovi jsem věřil, že dokáže DC vytáhnout trn z paty (aspoň na chvilku) a uspěl. Aquaman je povedeným filmem, kde je v ideálním poměru namíchán vtip, akce a hraní na city. Čím však snímek naprosto vyniká jsou vizuální efekty. Vzhledem k tomu, že se obrovská část děje odehrává pod vodou a v reálu se samozřejmě točilo na souši, museli se tvůrci poprat mimo jiné i s vlasy herců a udělat je pomocí CGI. K tomu připočtěte nespočet mořských potvor a máte práci pro tisíce lidí. Po technické stránce tedy není co vytknout, stejně tak jako v případě akčních scén v reálných prostředí (akční honička na Sicílii). Herecky se jedná o dobrý průměr, v čele stojí samozřejmě charismatický Jason Momoa, který si roli očividně užívá. Finální hodnocení: Po Wonder Woman opět důstojný zástupce DC světa. ()

x_ander

Aquaman je šleha nevídaná. Jak mě na jednu stranu mrzí, že se DCEU "muselo" přiblížit Marvelu, takže místo temnější vážnější komiksovky tu máme klasickou barevnou jízdu, vlastně mi to ve výsledku nevadí. Aquaman je skutečně monstrózní JÍZDA. Momoa je tahoun, Amber je nehorázně sexy, celé dvě a půl hodiny se nesundá noha z plynu a prostě tohle je důvod, proč se chodí do kina. Je to cheesy a je to blbé, ale je poctivý nářezový blockbuster. ()

LordArthas

Momoa tahá, Wan si podprahově hraje s divákem, Amber je sexy a vizuálně si stříkáte do trenek...on byl nějaký Infinity War? :D ()

DonBraso

To co jsem čekal jsem taky dostal.Klasická fantasy pohádka,která jede podle stejných filmových mustrů,že dobro...Vše je podřízeno naprosto skvělému vizuálu a jsou to vážně orgie.Lepší jsem tedy neviděl a v kině bych si asi ustřík.Samozřejmě příběh jako takový je lehkým standartem,kdy postavy kráčí ve střihu hravě kupředu,že to sice čekáte,jen si říkáte,kdy se posunem o kousek dál.Takže dialogy,že tohle jsem věděl,ty jsi zrádce,postavím se dobru je to houfně podpořeno.James Wan sázel na kartu hráče a prdne prostě Jason Momoa dopředu,kdy snímek nemá šanci nudit,protože jste pořád okouzleni vizuálním spektrem v akčním pojetí,že na nějaký scénáristický epopeje nemůže být řeč.Ale ruku na srdce,od DC jsem to ani nečekal.85% ()

Vasyl

To natáčení muselo být nejnudnější v historii kinematografie. Klidně to mohl být animáč. Warneři by nejspíš ušetřili a já bych nemusel přes dvě hodiny čumět na paní džonyovou depovou a nasranýho Kanye Westa. Asi jsem z těch komiksáků už vyrostl. Z tohodle si odnesu jen to, že chobotnice by nejspíš byla skvělej bubeník. ()

Drozdo57

Zo začiatku som si hovoril, že to nemá dej, príbeh a netuším, čo sa vlastne na obrazovke deje. Čiste technicky to ale bol film, takže som pokračoval v pozeraní. Asi po hodine sa to rozbehne, a to hlavne plnohodnotnou stávkou na Amber Heard, ktorá síce hrať nevie, ale za to sa na ňu dobre pozerá a spolu s rovnakým nehercom Momoom tam funguje akási chémia, ktorá film ako-tak držala. Nakoniec išlo o pomerne slušný, nenáročný výplach, ktorý hodnotím vyššie, ako by si možno zaslúžil už len preto, že sa naozaj na nič nehrá. Pretože takúto píčovinu by lepšie asi naozaj nešlo natočiť. Najlepšie moderné DC. To nie je síce bohvieaké ocenenie, ale predsa... ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů