blazma

Každý očekával, že příběh o světě Atlantídy bude CGI všude kde se podíváme, jenže ono to vypadá sakra dobře. Fakt si s tím James Wan vyhrál a po horrorech musím uznat že i toto se mu povedlo. Kdo by čekal že zrovna Aquaman, který se zdál jako drsňák bez vtipu, bude zároveň nejzábavnější film co DC zatím přinesl. Momoa je mega sympaťak, Amber Heard je taky skvělá. Patrick Wilson obstojný záporák. Všechno mi tady mega funguje, jen to šlo až moc rychle, uteklo to doslova jak voda a potřebuju pokračování. ()

Ereniss

Já přestávám být asi cílovka na tyhle digi pohádky. Za srdce mě to nechytilo, a přiznávám se, že superhrdinské filmy mě už dávno nebaví tak, jako kdysi, když jich nevycházelo každý rok tucet. Na Momoa se ale dobře kouká, to jo :) ()

megajalec

Úvod a predstavenie Aquamana sú fajn. Lenže ďalšie časti sú už scenáristicky slabšie, lepší je vizuál. Navyše je to tradične príliš dlhé a únavné. ()

maestrotatum

Aquaman je tradičný superčlovek moderného prevedenia komiksu do filmu. Silný, dobre vyzerajúci no lahkovážny vtipálek, ktorý okrem toho, že je citlivý aj zachráni svet. Waaau:/ Doteraz som nemal absolútne žiaden problém s kritikou ovenčeného DC(rozšíreného sveta). Každý film či to bol BvsS alebo SSQ som si vždy pekne užil a nemal žiadne výhrady. No zrazu príde Aquaman a mne sa hneď niečo nepozdáva. Ludia Atlantídy kšeftujú s pirátmi čo majú výstroj britskej 007-ičky. Polobohovia a bohovia morí majú laséry a nejaké nezničiteľné zliatiny z podmorskej wakandy?! Dosť sa teda čudujem, že aquaman nebol z radov lgbt komunity ale zas z toho by bola asi jednosmerná letenka na oscary... V každom prípade by pre mňa viacej fungoval blonďavý vodný muž, ktorý komunikuje s delfínmy a zachraňuje stratených rybárov z neznámych vôd. Ale doba napreduje. Rozumiem preto [70%] O a skoro by som zabudol na slečnu Heardovú alias povolnú, ktorá si hrdo bude štebotať v pokračovaní aj napriek obvineniu z domáceho násilia pričom jej ex manžel zhodou okolností herec, ktorý má v opätku topánky tisícnásobne viac hereckého talentu ako ona skončil a má po kariére.... ()

vodkasesemte

To je Nicole Kidman? You killed innocent ppl. Na palubě jaderný ponorky. Jistě. You dont deserve mercy. Can I take a pisture with you? Tak to bylo drsný. To se mi snad zdá. Moje noční mury obživly. Ta sračka má dvě a pul hodiny. Treated her with no mercy (nd). Chobotnice, co hraje na bubny. To je strašná píčovina, dávám dvě hvězdy za Amberku s Nikolku. Finish me. Mercy is not our way. ()

Raskoslav

Momoa to drží, ale jinak ani bambilion CGI efektů to nespasí. Na jedno kouknutí asi dobré, ale děj je recyklace toho, co už tu bylo milionkrát, postavy jsou nezajímavé, rozhovory plné vaty a žádná chemie postav (možná lehce s Amber Heard a hlavním hrdinou ok), záporáci naprosto tragičtí. PS. kdo vymyslel kostým černého brouka by měl letět na hodinu, něco takového bych čekal v parodii. Ani jako trolling by to nebylo dobrý. Celkem svěží nápady ohledně ztvárnění vodního světa (zbraně, suity plné vody atd.) a některé akční scény by i mohly mít potenciál být aspoň nadprůměr superhrdinského univerza, ale obojí je bídně nevyužité a tak vše zapadne do klasické šedi těchto všemožných novodobých marvelovek a DC. Suma sumárum - na to, že je to docela z jiného prostředí a i o poměrně nevšedním hrdinovi mi to prostě přišlo jako přes kopírák úplně stejné jako ty ostatní. ()

Noobinator

Líbili se mi Harry Potter a Kámen Mudrců, Jak Vycvičit Draka, Thor Ragnarok, Jak vycvičit Draka 2, do jisté míry i Pacific Rim, Suprhrdina a Moucha. Ale když vezmete kus každého z těhlech filmu a dáte je dohromady, přisolíte je Jasonem Mamoa v komiksovém obleku Aquamana a proti němu postavíte Tinky Winkyho s laserovýma očima, a kameramana najmete z Rubí, tak vytvoříte perfektní Cringefest, který mě skoro donutil poprvé odejít z kina. 20% Za Mamou, párkrát to vypadalo, že začne tancovat Haka ()

PlaCzech

Šel jsem na Aquamana očekávajíc další temný a vážný film jaký má DC tendenci vypouštět, Musím však říct, že mě tentokrát překvapili. Nejedná se o klasický superhrdinský film, ale spíš je to taková akční pohádka. Největší slabinou celého filmu je nespojitost, V jednu chvíli se film tváří jako epická fantasy, v druhou chvíli si hraje na horror, a to vše prokládá momenty romantické komedie. Všechno to pohromadě ale drží vizuál. Strašně, ale strašně dobře se na to dívá. Atlantida je tak barevná, že si chvilku myslíte že se díváte na Avatara, akční scény přecházejí od jednoho souboje ke druhém v jednom záběru kamery, no prostě slast pro oči. K tomu hraje sice tuctová, ale velmi povedená hudba. Tohle si určitě zaslouží dvojku, už jen aby nám ukázali více z toho fantastické podmořského světa, vždyť toho o oceánech víme tak málo, scénáristé mají tolik možností! Jen tentokrát nechte panu Wanovi víc prostoru, oceán může být ve správném podání pořádně děsivý! A k tomu poprosím trošku víc překrásné Mery v moderním světě, to je nekonečná studnice gagů. Tři hvězdičky za film samotný a čtvrtou za Meru. Nevíte náhodou kde se dají takové sehnat? PS: Poslední věta asi dozrála jako mléko, že? ()

panki9922

Aquaman chce byť všetkým. Pestrofarebnou rozprávkou o skrytých národoch pod hladinou oceánu, ťažkým badass superhrdinským filmom, komédiou, pirátskym filmom, trochu hororom a trochu romantikou. To všetko ale dohromady nefunguje. Striedajú sa veľmi solídne pasáže s extrémne preplácanými. Mal som počas sledovania taký pocit, že sa Aquaman snaží byť píliš originálny. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale mať v jednom filme atlantídu, stratené more v jadre zeme, malé dinosauríky (wtf?) a piráta ktorý si vyrobý kostým pripomínajúci muchu mäsiarku je trošku priveľa. Páči sa mi ale predstava osedlať si vlastného žraloka. Navyše je film extrémne predvídateľný. Užil som si naháňačku v Sicílii aj keď skôr pripomínala počítačovú animáciu. Nemôžem si pomôcť, ale ja som postave Orma (Patrick Wilson) pomerne intenzívne fandil. Čo zlého urobil? Vyčistil oceány, plánoval trochu nakopať zadok suchozemskej populácií ktorá mu z jeho domova robí smetisko a zabil jedného kráľovského filozofa. Videné v Prahe, Cinestar Anděl - Dolby Atmos 14.12.2018. 50% ()

Rian_witcher

Proč plný počet hvězd? Hlavně jako odměna pro DC, že konečně dokázala natočit plnohodnotnou konkurenci pro filmový svět Marvelu. Objevuje se i zatím přehlížený humor a i když je ho poskrovnu, určitě se časem naučí DC i to. Momoa se do role opravdu hodí a nebojím se napsat, že našel svou životní roli. Moc hezká role připadla i Nicole Kidman a ta se jí zhostila vyloženě se ctí. I Amber Heard dokázala, že umí hrát více než přesvědčivě. Její role byla ve finále daleko herecky barvitější a i lépe zahraná, než Aquamanovo drsňáctví. Hezká role připadla i na akčního veterána Dolpha Lundgrena a překvapivě dokázal, že umí hrát roli i bez akce a pěstí. Teď trochu výčitek. Filmu by prospělo méně bizarních příšerek, počínaje obyvateli Hlubiny a konče podivnou příšerou (snad incestní potomek chobotnice a velryby) hlídající trojzubec. Jinak ale příběh klasicky pohádkovo-hrdinský, který nepřekvapí, ale ani neurazí. ()

warha

Ariel a potetovaný Eric, honícím se za nějakým kopím, to přece nemůže vyjít, ne? První třetina filmu dost uspávající a při scéně, kdy čekáte bitku v baru, ale místo toho zuřivě vypadající gang nějakých chlápků požádá Erica o selfie tak řeknete si, že tohle je prvotřídní kravina. Ale pozor, tím veškerá nuda končí, jakmile se Arthur dostane do Atlantidy a začne jeho honba za kopím osudu, kdy s Merou v Itálii skáčou po střechách jako Nathan Drake, začnete si uvědomovat, že se vlastně díváte na něco báječného a nechcete, aby to skončilo! Nevím jak bych měl popsat závěrečnou válku, protože při ní zůstáváte jen zírat s otevřenou pusou. Už dlouho jsem neviděl něco tak krásného. James Wan vytvořil něco, co tu už dlouho nebylo, prostě veledílo. ()

SamGee

Už pekných pár rokov sa snaží filmové štúdio Warner Bros natáčať skvelé filmy o hrdinoch z DC univerza s cieľom osloviť čo najviac divákov, no nie vždy sa tieto snímky vydaria (Suicide Squad, Justice League). Ďalším príspevkom do tohto univerza je akčné fantasy Aquaman pod taktovkou hororového režiséra Jamesa Wana. Hlavným hrdinom tejto snímky je drsný Arthur Curry (Jason Momoa), ktorý zachraňuje ľudí so svojimi super schopnosťami a zároveň sa snaží žiť samotársky život. Jeho denná rutina je prerušená, keď podmorský svet na čele s Arthurovým nevlastným bratom Ormom (Patrtick Wilson) vyhlasuje vojnu proti súši. S nevôľou musí Arthur nielen zachrániť svet, ale aj čeliť svojmu pôvodu a získať trón, ktorý mu právoplatne patrí. Celý príbeh je klišéovitý, avšak obsahuje scény, ktoré dokážu ohromiť aj pobaviť divákov ako napríklad skvelé bojové scény, vtipné momenty s Arthurom a sekvencie zobrazujúce podmorský svet a Atlantídu. Veľa ľudí, ktorí videli film, sa sťažovali na prepálenú minutáž, ale pre mňa to nehralo významnú úlohu. Najväčší potlesk dávam Jasonovi Momoavovi. U divákov si dokázal vybudovať sympatie vďaka fyzickej kondičke, drsnosti a zmyslu pre humor. Nezaostáva za ním ani herečka Amber Heardová ako krásna bojovníčka Mera. Obe postavy majú skvelú chémiu a podávajú hlášky o sto-šesť. Herci hrajúci vedľajšie postavy podávajú prekvapivo slušný výkon. Bohužiaľ sa to nedá povedať o Patrickovi Wilsonovi, ktorý hraje zloducha Orma. Aj keď sa snažil podať čo najlepší výkon, nepodarilo sa mu to. Myslím si, že herec hrajúci Black Manthu bol viac presvedčivejší a výraznejší ako on sám. Hudba od Ruperta Gregsona-Williamsa je energická a rôznorodá, vytvára atmosféru filmu od začiatku do konca. Ďalším pozitívom sú špeciálne efekty zobrazujúce Atlantídu, podmorskú technológiu a tvory. Tie dokázali vyvolať dojem estetickosti a uveriteľnosti, to isté platí aj pri kostýmoch a brneniach. James Wan natočil skvelý film od DC, ktorý má menšie chyby, ale dokáže pohltiť diváka vďaka hláškujúcemu Momoavovi, sympatickým postávam, skvelej choreografii a dychberúcemu vizuálu. Verím, že v blízkej budúcnosti bude Warner Bros natáčať ďalej superhrdinovské filmy v podobnom štýle. Príbeh: 8/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 8/10, Špeciálne efekty: 8/10, Kostýmy: 8/10, Celkovo: 8/10. ()

Chaloupek

Bylo to boží! Není to samozřejmě na plnou palbu (vzhledem k tématu), ale nevim, co víc si od komiksové adaptace přát. ()

Franki69

Podívaná to je, ale je to dlouhýýýý. A může za to hlavní Aquamanův comicsový záporák Black Manta (jsem se někde dočetl, že právě on je vodníkův comicsovej záporák, ne že by on byl přímo odpovědnej za těch 143 minut). Kdyby prostě v tomhle vizuálně vymazleným příběhu nebyl, měli bychom krásnou questovou adventuru o „získání zlatého trojzubce, zabránění válce světů a přijmutí své osudem předurčené role stát se vládcem souše i moří“, která se odehrává v úchvatných podmořských světech bájné Atlantis a v jiných hlubinných královstvích. Jenže scény s afroamerickým záporákem, v černém brnění a červenýma hmyzožabíma laserovýma očima bohužel ve filmu jsou. A kromě honičky po střechách domků sicilské vesnice do filmu bohužel nic zásadního nevnášejí. Děj nikam neposunou a…jsou prostě navíc. Asi jako Ben Afleck v Lize Spravedlnosti. Film ale rozhodně za vidění stojí. Vousatý Dolph Lundgren s červenýma vlasama a dabingovým hlasem Liama Neesona je parádní. A Willem Dafoe jako vezír a Aquamanův mentor je taky skvělej. Podvodní zákoutí podmořského království jsou dechberoucí. A kdyby to nebylo tak strašně dlouhý, určitě bych si i víc užil finální bitvu, za kterou by se nestyděl ani Peter Jackson. Podmořskou, s válečnejma žralokama, mořskejma koňma a nějakou megaprehistorickou příšerou, upomínající na Godzilu vykříženou s Kaiju. Ale neužil, po dvou hodinách už to prostě nebylo ono. Byli jsme s přítelkyní a hodnocení je tedy 80% (male) a 60% (female). Její shrnutí asi takhle. Úvod a scény v ponorce dobrý, pak to ještě šlo, postupně to bylo strašně dlouhý a Black Manta byl trapnej. ()

halberdier

Před 6 lety DC završilo neskutečně úspěšnou batmaní trilogii Temný rytíř a rok poté se o něco podobného pokusila i se Supermanem v Man of Steel, i když už tak velký úspěch to nebyl. Když DC vidělo, jak konkureční studio Marvel natáčí jeden úspěšný film za druhým korununovaný týmovkou Avangers, rozhodlo se, že něco podobného musí udělat i se svými hrdiny. A proto do jednoho filmu dostala své dvě nějvetší ikony a natočila Batman vs. Superman. Nebyl to špatný film, ale spoousta fanoušků film nemá ráda a i od komerečního úspěchu se čekalo víc. Proto bylo na čas přivézt na plátno další hrdiny. V 2017 se do kin dostala sólovka Wonder Woman a byl to velký hit, který studio povzbudil. Téhož roku do kin šla i dálší týmovka Justice League, od které se hodně očekávalo a navíc se zde byly představeny další nové postavy včetně Aquamana. Bohužel film se tolik nepovedl a pomalý rozklad budování DC univerza začal mít trhliny navíc korunovaný nepříliš přesvěčivými tržbami. DC se rozhodlo, že budování univerza pozastaví. Předtím však byla ještě odklepnuta sólovka právě Aquamana, od které se však už moc nečekalo, protože postava Aquamana v Justice League byla nevýrazná a ničím zajímavá. Jenže Aquamana dostal do ruky James Wan, který patří nejen mezi současného režisérského krále horrorů, ale dokázal díky Rychle a sběsile 7 vydělat neskutečné peníze a navíc ukázal, že mu jdou i akční filmy. A jestli se proto očekávalo, že film může něco zachránit, byl to právě Wan. A tak se i stalo. Když vynechám Nolenovy Temné rytíře, patří Aquaman společně s Man of Steel k nejlepším DC filmům. Aquaman je velký barevný blockbuster, který má feeling osmdesátkových filmů typu Indiana Jonnes a je velmi zábavný. Předevsím je zcela rozdílný oproti BvS či Justice League. Postava Aquamana konečně dostala víc prostoru a už to není ten nezajímavý floutek, ale skutečný hrdina, kterému může divák fandit. Jasně Momoa není žádný dobrý herec, nicméně role mu sedí a příjemně v ní překvapil. Akční scény a především podmořský svět jsou užásné a Wan vše drží pevně v rukou. Ostatní herci jsou fajn, záporák Patricka Wlsona slušný. Aquaman je nejzábavnější DC film , jedno z pozitivních blockubsterových překvapení letošního roku a studio může Wanovi líbat ruce, že jim zachránil reputaci. ()

tyzmrde

Pohádka o COOL vodníkovi. Asi nejlepší marvelovka od DC !!! Film mi hodně připomíná Star Wars, Thor Ragnarok a Indiana Jonese... ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů