Vychovávat Hope (TV seriál)

Raising Hope

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 2010, 88x21 min

Sharone Meir

Danny Lux

Lucas Neff, Martha Plimpton, Garret Dillahunt, Shannon Woodward, Cloris Leachman, Kate Micucci, Gregg Binkley, Ryan Doom, Bijou Phillips, Jermaine Williams, Ethan Suplee, Lou Wagner, Eddie Steeples, Skyler Stone, Jason Lee, Amy Sedaris, Phill Lewis, Jaime Pressly, David Krumholtz, Greg Germann, Mason Cook, Gary Anthony Williams, Sean Bridgers, Richard Hilton, Natalina Maggio, Michael McCafferty, Valerie Mahaffey, Brandon T. Jackson, Sam McMurray, J.K. Simmons, Paul F. Tompkins, Kent Avenido, Mary Lynn Rajskub, Danny Masterson, Richard Dean Anderson, Wylie Quinn Anderson, Jonathan Kite, D.C. Douglas, Patton Oswalt, Michael Cassidy, Andy Umberger, Stephen Root, Bree Turner, Shirley Jones, Lee Majors, Karl T. Wright, Andrew Dice Clay, Elijah Nelson, Fred Willard, Philip Tan, Dale Dickey, Ashley Tisdale, Chris Pontius, Katy Perry, Mary Birdsong, Kara Taitz, Vivica A. Fox, Travis Van Winkle, Desi Lydic, Anthony Anderson, Ed Begley Jr., Jackie Hoffman, Amy Hill, Marcus Folmar, Izabela Vidovic, Tichina Arnold, Alisa Hensley, Michael Scott Allen, Melanie Griffith, Tippi Hedren, Jenny Slate, Marcus Choi, Wilmer Valderrama, Leslie Jordan, Chris Klein, Mary Gross, Leann Hunley, Christopher Lloyd, Phil LaMarr, Elsie Kate Fisher, Mike O'Malley, Liza Snyder, Luke Perry, Nadine Velazquez, Timothy Stack, Hilary Duff, Jason Kravits, Kevin Covais, Jolene Purdy, Drew Powell, Jorge Diaz, Christopher Frontiero, Arturo del Puerto, Brian Doyle-Murray, Sarah Domin, Barak Hardley, Nick Armstrong, Kerri Kenney, Kaitlyn Black, Bernie Kopell, Carla Renata, Laura Ashley Samuels, Jerry Van Dyke, Todd Sherry, Max Charles, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Matt Riedy, Raymond Ma, Corey Eid, Tonita Castro, Murray Gershenz, Shelley Robertson, Joy Regullano, James Keane, Nancy Grace, Joe Ordaz, Abdoulaye NGom, Kevin Fabian, David Ury, Ella Anderson, Julia Vera, Nick Gracer, Peter Mackenzie, Ray Santiago, Bob Turton, Marilyn O'Connor, Ben Begley, Kenny Loggins, David Bloom, Luke Davis, Matt Winston, Lou Beatty Jr., E.J. Callahan, Karen Maruyama, Alfred Dennis, Jeff Harlan, Jennifer Irwin, Carlease Burke, Artemis Pebdani, Michael Ralph, Ric Sarabia, Matt Leonard, Earl Billings, Juliocesar Chavez, Anzu Lawson, Malcolm Barrett, Da'Vone McDonald, Carla Jimenez, Matthew Glave, Jennifer Hasty, Linda Gehringer, Carol Herman, Donielle Artese, Lorin McCraley, Gibson Bobby Sjobeck, Jack Axelrod, Larry Clarke

Scénografie:

Randy Ser, John Zachary

Kostýmy:

Nadine Haders

Z nějaké zvláštního důvodu se mi nový seriál od tvůrce My Name Is Earl vyhýbal. Musím uznat, že jsem rád, že si ke mě nakonec našel cestu. První série je v podstatě o seznámení s postavama a zároveň o zvykání na styl. Je to stejně jako tomu bylo u Earla, pokud vydržíte a zvyknete si, tak vás čeká příjemně strávený čas v Natesville. V podstatě jakákoliv epizoda je skvělá a dá se u ní dobře pobavit, navíc se občas jako bonus ukáže někdo právě z Earla a přidá ještě něco navíc. Jedinej, kro mi v první řadě vadil byla Maw-Maw. *** Ve druhé sérii už byla jasno, že s Hope budu pokračovat. Od druhé série mi přijde i Maw-Maw v klidu, alespoň víc než dřív. Šílenost jako taková však nekončí, ale je ta správná šílenost, ta co vás při sledování baví. Burt a Virginie jsou opravdu hrozný rodičovský vzory a v každé epizodě musíte Jimmyho litoval, jak mu to mohli provést. V závěru série se mu to konečně podaří dát dohromady se Sabrinou, ale vrátí se i Hopeina matka, což úplně nakonec přinese trochu drama. Vtipný je opět i hostování herců z Earla a jako bonus se objeví i Katy Perry, ale věřím, že jí většina nepozná. *** I ve třetí sérii jsem se bavil víc než obstojně. Třeba hned na začátku, dvojdíl, kdy Maw-Maw zavítala do domova důchodců je povedenej. Mezi ty nejvtipnější díly patří i ten, kdy se jako host objeví Christopher Lloyd a odkazuje na Back to Future. Pro mě ale nejlepší díl je Making The Band - kdy se vrátí Smokey/Earl se svým seznamem a kromě něho se objeví i zbytek obsazení z Earla. Přestože je neskutečně vtipnej díky odkazům na Earla, není vtipnej jen kvůli nim. *** Po třech řadách jsem si jistej, že ve sledování budu pokračovat. Protože celá rodinka Chanceových mě prostě baví a už se těším jaké další rodičovské přešlapy předvede Burt s Virginií a jak se s tím bude muset Jimmy se Sabrinou vyrovnat. Možná to není ten nejlepší vysílaný sitcom, ale cestu do mého watchlistu má otevřenou a já ho budu řadit poměrně vysoko a těšit se na další díly.*** I když je možná pravda, že poslední čtvrtá série byla o něco slabší, tak mi to ani trochu nevadilo. Já jsem se při sledování pořád dobře bavil a užíval si ho. Spousta povedených fórků a obsazení, které se nezapomíná. Loučení s Raising bylo příjemné a nezanechalo za sebou žádnou špatnou emoci. Na partičku v čele s Babčou se mi bude dobře vzpomínat a rád se k nim vrátím.(30.1.2014)

Toto je prava americka rodinka. Bez penez, bez pratel a bez budoucnosti. Navic tu vedou zenske charaktery Cynicka Sabrina a jeji oskliva a osamela sestrenice, matka Virginia u ktere nevim jestli je blazen ona nebo ja , prababicka Barbara June co si nekdy mysli ze je jednou opravar jindy pes nebo se prave chysta rodit, vse je zabavne i bez obleceni na ktere nikdo z nas jen tak nema bez nablyskaneho pozlatka.a zavareneho smichu. Jen to nezkazit novyma postavama jako je bratranec Mike a jini novi pribuzni.(29.4.2011)

Zezačátku jsem Raising Hope sledovala jen proto, že jsem měla chuť na nějaký nový komediální seriál a nic lepšího jsem nemohla najít. Bylo to docela vtipné, oddechové, ale nic extra. Nicméně po čase jsem seriál naprosto začala hltat a ačkoliv není třeba na úrovni Big Bang Theory, tak si ho pustím stejně ráda a už se nemůžu dočkat nových dílů! Prostě mě chytl a ještě mě nezklamal jediný díl, vždycky jsem se dobře bavila. Proto těch pět hvězdiček - jelikož se vyšplhal mezi moje neoblíbenější seriály, ke kterým se budu vždycky ráda vracet.(1.1.2012)

Dívat se na to dá a občas se i zasmějete, i když většina scének je dost vyšroubovaných a nereálných. Samotná představa rodinky žijící v téhle sestavě mi přijde dost uhozená. Pokud jste baštili "Jmenuji se Earl", bude se vám líbit i tohle...i když asi ne tak moc. Každopádně styl humoru je takřka stejný. Z mého pohledu ale převažují nudnější pasáže občas prošpikované nějakou tou hovadinkou, která vám tu a tam vykouzlí úsměv na rtech, ale od srdce ze zasmějete málokdy. Takže něco málo nad 50 %.(17.9.2014)

• unclejack

Niečo tu smrdí. Skrížiť satiru typu Moje meno je Earl s dobráckym rodinným sitkomom, to by sa robiť nemalo. Vo výsledku totiž možno veľa stratiť, a presne v tomto svetle sa ukazuje seriál Raising Hope. Nevýrazný scenár a tuctové, po krátkom čase už značne iritujúce postavy, to je jediné, čo môže tento seriál ponúknuť. Dve je myslím tak akurát.(14.9.2015)

• - V seriálu se setkává řada herců ze seriálu Jmenuju se Earl (od r. 2005). Krom hlavních postava Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly a Eddie Steeples se objevují také Gregg Binkley v roli Barney Hughese, Nadine Velazquez hrající Valentinu, také Dale Dickey, opět coby prostitutka Patty, která ve 12. epizodě 2. série "Varuj se hazardu" dokonce přiznává, že je z Camdenu, její "kunčaft" Timothy Stack, jeden ze scenáristů Vychovávat Hope, i zde hrající sám sebe, Camdenskou místní pseudocelebritu seriálu Pobřežní lýtka (od r. 2000), jak jinak než "opět pod parou". (spiderakhero)

• - Hope Chance hrají ve skutečnosti dvojčata Bayley a Rylie Crecutovy. (Vojt@P)

• - Internetový magazín buddyTV.com vyhlásil postavu Hope Chance nejoblíbenější seriálovou dětskou hvězdou. Nechala za sebou takové hvězdy, jako jsou Lily (Aubrey Anderson-Emmons) ze seriálu Taková moderní rodinka (od r. 2009), Emmu (Cali Sheldon) ze seriálu Přátelé (od r. 1994), Harrisona (Evan George Kruntchev) ze seriálu Dexter (od r. 2006) nebo také kreslené děti Ikea ze seriálu Městečko South Park (od r. 1997), Stewieho Griffina ze seriálu Griffinovi (od r. 1999) a Maggie Simsponovou ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (Vojt@P)