Vychovávat Hope (TV seriál)

Raising Hope

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 2010–2014, 32 h 14 min (Minutáž: 21–24 min)

Lucas Neff, Martha Plimpton, Garret Dillahunt, Shannon Woodward, Cloris Leachman, Kate Micucci, Gregg Binkley, Ryan Doom, Bijou Phillips, Jermaine Williams, Ethan Suplee, Lou Wagner, Eddie Steeples, Skyler Stone, Jason Lee, Amy Sedaris, Phill Lewis, Jaime Pressly, David Krumholtz, Greg Germann, Mason Cook, Gary Anthony Williams, Sean Bridgers, Richard Hilton, Natalina Maggio, Michael McCafferty, Valerie Mahaffey, Brandon T. Jackson, Sam McMurray, J.K. Simmons, Paul F. Tompkins, Kent Avenido, Mary Lynn Rajskub, Danny Masterson, Richard Dean Anderson, Wylie Quinn Anderson, Jonathan Kite, D.C. Douglas, Patton Oswalt, Michael Cassidy, Andy Umberger, Stephen Root, Bree Turner, Shirley Jones, Lee Majors, Karl T. Wright, Andrew Dice Clay, Elijah Nelson, Fred Willard, Philip Tan, Dale Dickey, Ashley Tisdale, Chris Pontius, Katy Perry, Mary Birdsong, Kara Taitz, Vivica A. Fox, Travis Van Winkle, Desi Lydic, Anthony Anderson, Ed Begley Jr., Jackie Hoffman, Amy Hill, Marcus Folmar, Izabela Vidovic, Tichina Arnold, Alisa Hensley, Michael Scott Allen, Melanie Griffith, Tippi Hedren, Jenny Slate, Marcus Choi, Wilmer Valderrama, Leslie Jordan, Chris Klein, Mary Gross, Leann Hunley, Christopher Lloyd, Phil LaMarr, Elsie Fisher, Mike O'Malley, Liza Snyder, Luke Perry, Nadine Velazquez, Timothy Stack, Hilary Duff, Jason Kravits, Kevin Covais, Jolene Purdy, Drew Powell, Jorge Diaz, Christopher Frontiero, Arturo del Puerto, Brian Doyle-Murray, Sarah Domin, Barak Hardley, Nick Armstrong, Kerri Kenney, Kaitlyn Black, Bernie Kopell, Carla Renata, Laura Ashley Samuels, Jerry Van Dyke, Todd Sherry, Max Charles, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Matt Riedy, Raymond Ma, Corey Eid, Tonita Castro, Murray Gershenz, Shelley Robertson, Joy Regullano, James Keane, Nancy Grace, Joe Ordaz, Abdoulaye NGom, Kevin Fabian, David Ury, Ella Anderson, Julia Vera, Nick Gracer, Peter Mackenzie, Ray Santiago, Bob Turton, Marilyn O'Connor, Ben Begley, Kenny Loggins, David Bloom, Luke Davis, Matt Winston, Lou Beatty Jr., E.J. Callahan, Karen Maruyama, Alfred Dennis, Jeff Harlan, Jennifer Irwin, Carlease Burke, Artemis Pebdani, Michael Ralph, Ric Sarabia, Matt Leonard, Earl Billings, Juliocesar Chavez, Anzu Lawson, Malcolm Barrett, Da'Vone McDonald, Carla Jimenez, Matthew Glave, Jennifer Hasty, Linda Gehringer, Carol Herman, Donielle Artese, Lorin McCraley, Gibson Bobby Sjobeck, Jack Axelrod, Larry Clarke, Ethan Kent, Christopher Douglas Reed, Kelly Heyer, Gavin MacIntosh, Brad Grunberg, Federico Dordei, Christopher Gehrman, Christopher Darga, Miles Brown, Bret Loehr, Terence Bernie Hines, Whit Hertford, Matt Besser, Lewis T. Powell, Dominic Burgess, Harvey Guillen, Chuti Tiu, Roger Lim, Tangie Ambrose, Jeffrey Tambor, Clyde Kusatsu, Bunny Levine, Bonnie Hellman, Zabeth Russell, Nicole J. Butler, E.E. Bell, Molly Shannon, Mindy Sterling, B.J. Britt, Eric Nenninger, Diedrich Bader, Michelle Hurd, Rebecca Lowman, Gregory Thomas Garcia, André Gordon, Brigitte Nielsen, Keith Carradine, Tommy Chong, Judith Light, Michael Rapaport, Giovonnie Samuels, Seana Kofoed, Lesley Nicol, Michael Bowen, August Maturo, Rebecca Flinn-White, Kit Pongetti, Cheryl Texiera, Cameron Moulène, Amy Anderson, Richard Doyle, David Pressman, Betsy Sodaro, Tug Coker, Anthony Alabi, Alejandro Patiño, J.P. Manoux, Chet Grissom, Susie Geiser, Crystal Santos, Alison White, Brady Novak, Earl Schuman, Jocelyn Ayanna, Stephon Fuller

Dívat se na to dá a občas se i zasmějete, i když většina scének je dost vyšroubovaných a nereálných. Samotná představa rodinky žijící v téhle sestavě mi přijde dost uhozená. Pokud jste baštili "Jmenuji se Earl", bude se vám líbit i tohle...i když asi ne tak moc. Každopádně styl humoru je takřka stejný. Z mého pohledu ale převažují nudnější pasáže občas prošpikované nějakou tou hovadinkou, která vám tu a tam vykouzlí úsměv na rtech, ale od srdce ze zasmějete málokdy. Takže něco málo nad 50 %.(17.9.2014)

Raising Hope patří mezi mé tři nejoblíbenější současné komediální seriály (vedle Modern family a The Middle). Show vyloženě visí a prosperuje na ženských představitelkách – přidrzlá mamina Virginie, pěkná a naivní Sabrina, její sestřenice s mrtvým zubem, zpěvem a hrou na ukulele a hlavně babča, která to nemá v hlavě zcela v pořádku. Jo, babča jede a je bezkonkurenčně tím nejvtipnějším, co vám může Raising Hope (a možná i celkově televize) nabídnout. Burt a Jimmy jsou na můj vkus až moc tupý (ale to v žádném případě neznamená, že mi vadí). Seriál pochází z dílny autorů My name is Earl, což je silně znát, např. tím, že jsou do Raising Hope obsazováni do malých roliček (za což jsem maximálně vděčná, protože vždy hrají skvělé postavy a charaktery). Vidím posun oproti Earlovi, tak doufám, že Raising Hope nečeká podobný osud.(20.11.2012)

Komediální seriál od Grega Garcii, který má na triku třeba My name is Earl, ze kterého v první sezóně vystupovala většina hlavních postav v epizodních rolích. Jinak to díky Garciovi má takový ten Earlovský nádech, který se mi líbí. Jedinečnou postavou je senilní babča, která jednou z nejzábavnějších seriálových postav poslední doby.(16.6.2011)

Příjemný seriál o partě ne zrovna chytrých buranů, kteří se snaží vychovávat malé dítě. Tvůrce Earla, Gregory Thomas Garcia, opět přichází se svým specifickým "buranským" humorem a opět mu to většinu času vychází. Některé díly jsou sice slabší a hlavně závěrečné epizdody 2.série jsou příběhově i po humorné stránce už dost mimo, ale i tak je tahle parta okolo malého prcka stále zdrojem nenáročné zábavy. Seriál asi nikdy nebude kopat první komediální ligu, ale i tak se u něj člověk celkem dobře pobaví .(31.5.2012)

1. řada --- Tady máme důkaz toho, že natočit dobrý, komediální seriál není nijak extrémně neuskutečnitelná záležitost. Proč se něco takového nemůže natočit u nás??? Je mi líto, ale řadový americký komediální seriál je pořád o třídu víš, než skoro všechny naše komediální seriály. Za posledních 10 let shledávám konkurence schopných snad jenom Comeback nebo letošní Okresní přebor. 2. řada --- O něco slabší...(5.12.2010)

• - V epizodě zazní píseň „Bette Davis Eyes“ od Kim Carnes. (Duoscop)

• - V seriálu se setkává řada herců ze seriálu Jmenuju se Earl (od r. 2005). Krom hlavních postava Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly a Eddie Steeples se objevují také Gregg Binkley v roli Barney Hughese, Nadine Velazquez hrající Valentinu, také Dale Dickey, opět coby prostitutka Patty, která ve 12. epizodě 2. série "Varuj se hazardu" dokonce přiznává, že je z Camdenu, její "kunčaft" Timothy Stack, jeden ze scenáristů Vychovávat Hope, i zde hrající sám sebe, Camdenskou místní pseudocelebritu seriálu Pobřežní lýtka (od r. 2000), jak jinak než "opět pod parou". (spiderakhero)

• - Internetový magazín buddyTV.com vyhlásil postavu Hope Chance nejoblíbenější seriálovou dětskou hvězdou. Nechala za sebou takové hvězdy, jako jsou Lily (Aubrey Anderson-Emmons) ze seriálu Taková moderní rodinka (od r. 2009), Emmu (Cali Sheldon) ze seriálu Přátelé (od r. 1994), Harrisona (Evan George Kruntchev) ze seriálu Dexter (od r. 2006) nebo také kreslené děti Ikea ze seriálu Městečko South Park (od r. 1997), Stewieho Griffina ze seriálu Griffinovi (od r. 1999) a Maggie Simsponovou ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (Vojt@P)