Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

RidleyCrowe

V Thorovi 2 si každý nájde to svoje. Pre mužskú časť je tam množstvo efektov, dobré bitky, Jamie Alexander, Natalie Portman a hláškujúca Kat Dennings. Pre ženskú časť je tam Chris Hemsworth, romantika a humor (ktorý funguje aj pre mužsku časť, zavesenie kladiva ma dostalo). Alan Taylor odviedol veľmi dobrú prácu, aj keď po útoku na Asgard sa to trochu vlečie. Ale vynahradí si to veľmi zábavným a hravým finále. Thor ma spomedzi marvelovských sóloviek najlepšie ale aj najväčšie herecké obsadenie. Čo je problém lebo nie každý dostane toľko priestoru ako Hemsworth, Hiddleston, Portman, Eccleston (zatiaľ najslabší záporák). Každý dostane šancu sa predviesť, ale väčšinov iba v jednej scéne (Idris Elba vedie, dokonca aj Rene Russo). Na filme sa veľmi vyhrali kostyméri a dizajnéri, takže nám autori môžu ukázať viac, než len tri-štyri miestnosti ako v jednotke. Množstvo kostýmov, lodí, zbraní, hlavne granáty, ktoré vytvárajú malú čiernu dieru sú super. Viac by sa mohli snažiť scenáristi, nakoľko je príbeh veľmi jednoduchý. Finálny zvrat však sľubuje do budúcna veľké veci. ()

tranquill

Superman + Hvězdné války + Pán prstenů, to vše hoďte do jednoho hrnce, zamíchejte, přidejte velkou hrst kvalitních vizuálních efektů, několik výrazných postav spolu se sličnými děvami, přihřejte na teplotu, která roztaví i ty nejrohatější démony, a podávejte bez příboru, bagru či podobných propriet, jen s kladivem :-)) Já si pochutnal! HAMMERFALL! ()

ludva10

Až na pěkné efekty se mě osobně tedy film moc nelíbil ( chvílemi jsem přemýšlel i o 2* ). Chvílemi jsem se dokonce musel i smát, jak je to trapný. Osobně se mě teda ani třeba nelíbí, jak Thor běhá a drží v ruce to kladivo, je to takový směšný :-) ()

Fionor

Kdybych si mohl vybrat, tak by se tenhle film jmenoval Loki: The Dark World. Opravdu jsem se bavil snad jen ve scénách, kde byl Hiddleston - v prvním díle byl Loki bohužel víceméně užitečný idiot, tady naštěstí konečně zazářil. Děj filmu ale celkově stojí za zlámanou grešli. ()

salamandrr

Asi to není to nejlepší co kdy uvidíte, ale je je tam hodně řežby, kladivo masakruje, Natalia je kost, je tam jasný záporák a na konec to láká na další minimálně dva filmy neli víc. To už u těch comicsů tak bývá, že to nikdy nekončí jak venezuelská telenovela ()

Dienzenhofer

No co k tomuhle filmu dodat mají nejlepší herečku na světě a oni to takhle úplně podělají. Sice tenhle film má prvotřídní herce (Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman, Stellan Skarsgård, Tom Hiddlestone), ale jak sem říkal hodně se to nepovedlo. Začneme pozitivama, film má skvělé prostředí, ale taky místy skvělou atmosféru a taky skvělé herce, kteří to tam zachraňujou, kromě Anthonyho Hopkinse, který se chová jako blbec na rozdíl od jedničky, kde byl naprosto famozní. Dále záporák je strašný, nevýrazný a nahraditelný Kurse funguje jenom jako gorila Malekitha, takže taky nic moc. Jinak finále bylo celkem zajímavé. Zatím nejhorší marvelovka i Iron man 3 byl o něco lepší, ale Thor je lepší v tom, že tam není tolik blbých vtipů. Celkem 4/10 ()

Jajar

Thorovi se podařilo nastolit mír v devíti světech a jako právoplatný Odinův nástupce může konečně usednout na asgardský trůn. Komplikace přichází ve chvíli, kdy se jeho pozemská láska Jane dostane do kontaktu s neznámou energií zvanou Aether (jeden z Infinity Stones). S Aetherem se totiž k životu probouzí i temní elfové, jejichž jediným cílem je nastolit věčné temno ve vesmíru. Thor se je pokusí porazit s pomocí svého vypečeného bratra Lokiho, který si právě odpykává trest v asgardském želáři.___Druhý film o Thorovi selhává v porovnání s prvním dílem ve všech aspektech. Příběh není ani konzistentní, ani promyšlený. Žene se dopředu velkou rychlostí, na vysvětlování nezbývá čas a děj tak nedává moc smysl. Romantika nefunguje, protože Thor mluví s Jane sotva pár minut. Záporák patří k těm nejnudnějším, co kdy Marvel vymyslel. Loki je skvělý, ale bohužel na plátně moc dlouho nepobyde. A poslední, docela zábavná patnáctiminutovka už tenhle fail nezachrání. Alana Taylora znovu nebrat prosím. ()

geek.ondra

Taylor přetavil Thora ve funkční fantasy které sice občas doplácí na dosti nevypečený scénář ale naštěstí má dostatek velkolepých scén aby bylo i po tolika letech důstojnou blockbusterovou zábavou. Stejně jako jednička to zraje lépe než bych čekal. 7/10 ()

Urukhaj98

Epičtější než minule a rovněž vizuálně atraktivnější, alespoň ze začátku. První půlka je řádně rozmáchlé vesmírné fantasy, ta druhá už pokulhává jak z hlediska vizuálu (proč je všechno tak šedivý?), tak poutavosti příběhu. Záporáci jsou řádně styloví, bohužel však zcela charakterově ploší. A finále je vzhledem k možnostem kovergence brutálně nevyužité a nenápadité. Škoda. 6/10 ()

ISAJ

Ja to zas až tak ružovo nevidím... No tak nám teda dorazil druý thor, respektíve presná definícia marvelovskej politiky, ktorá spočíva v uspokojený tej najvačšej možnej masy za kažú možnú cenu, čiže preložené v producentskom jazyku nahrabat čo najviac prachov na úkor filmovej kvality… Čím začať? Asi tým že ten kto bude prekvapený z konca poslednej scény asi nikdy nevidel film s na mílu predvídatelným zvratom… Vlastne každý akokoľvek zásadny zvrat nemá absolutne žiadnu hodnotu, kedže priemerne pozorný divák sa akurát tak zasmeje lebo už 5 min dopredu vie že s pomocou nejakej ´chytrej´ scenáristickej finty bude všetko po starom (asi spojlerujem). Branaghova jednotka aj napriek velkému množstvu nedostatkov, mala aspon nejaký osobitný štýl, taký ten prijemný feeling dobrodružnej fantasy. Tuto to však bol vyložene guláš všétkeho možného (prometheus meets hnev titanov meets lotr meets niečo ako král artuš), navyše hrajúci na vyložene blbé náhody s doslova prehnaným počtom totálne zbytočných vtípkov (niektore sa naozaj vydarili, obzvlašť ten s Capom) z ktorých bolo smiešnych tak 30%… Postava Thora ako takého tu doslova hrá len druhe husle pretože kedykoľvek sa na scéne objavý Loki, tak Thor je ale že totálne zatienený (Tom si doslova pýta vlastnú sériu). Treba ale uznať že prva polka bola relatívne dobrá, taká velkolepejšia s vačším priestorom pre tie ostatné svety, no ale potom sa už veselo začne prehánať s mágiou a už so spomenutými formi. Vrcholom je finále ktoré pôsobý velmi zle kedže nemá žiadne vyvrcholenie vdaka tomu akože cool, respektíve katastrofálnemu prelínaniu (už aj Wolverine mal lepší záver) ktoré zabilo akúkoľvek dynamiku akcie; navyše do toho tie vtipy, no des. Marvelovské triky sú známe tým že oscara pre vizuálne efekty asi nikdy nezískajú, lenže tu boli ešte horšie ako obyčajne pretože snád´ v žiadnom inom filme nie je viac vidno kontrast medzi kulisou a zeleným pozadím ako v druhom thorovi, doslova to tu bije do očí a malo by sa to premietať na filmových školách. Vlastne až po zhliadnutí dvojky ocenujem kvality jednotky. Loki druhého thora vyťahuje o jednu hviezdičku nahor, no a to radšej ešte nebudem spomínať hudbu ktorá hrala nevkusne. Samozrejme aj tu sa nájdu celkom solídne momenty hlavne v prvej polke, lenže ten celkový dojem kompaktnosti jednotky nedokážu vytvoriť. Pre mna sú to slabšie tri hviezdy. Zhliadnuté v kine. 4.5/10 + netreba čakať na podtitulkovú scénu: Del Toro tam vyzerá smiešne a okrem celkovo zbytočnej príbehovej debility ešte celá scéna vyzerá ako nechcená kulisa z faunovho labyrintu. ()

Jan.Mlynar

Marvel jede.. a to hlavně s humorem, po Avengeres a Iron Manovi se i Thorovi dostalo humoru, který vyloženě rozesměje a nepůsobí trapně. Parodie na Kapitána Ameriku a scéna z metra jednoznačně nejlepší :) Natálka v každé scéně s Hemsworthem dokonale vyzobrazovala tváře dívek v publiku, no možná, co se jim dělo i tam dole... ()

Fightluki

Koukám na hodnocení ostatních jako průměr a nechápu to. Já jsem naprosto spokojen. Thor 2 určitě lepší než již tak dobrá jednička. Loki předvádí excelentní výkon (captain America), Thor svoji klasiku. Jo a nechápu, že se lidi ještě nepoučili a odcházejí už během titulků, celkově jsou tam ješte dvě titlukové scény. Mé hodnocení 89% ()

Likan7

Pojďte klidně do mě, ale líbilo se mi to, a za tím si budu stát. Chris je sympaťák a i jindy pro mne nesympatická Natálka mi tady nevadila. Jen škoda, že se víc nerozvedl vztah Thora a Sif, protože bych jim to přál :) akce v pohodě a fajn, humor vynikající a přitom do očí nebijící. I vedlejší postavy tady byly fajn. Ono to je celý vlastně moc fajn. Baví víc než jednička. Jen škoda, že nebylo víc Medel...Medelltkrinatha...prostě padoucha. Jen tak dál a budu chodit poctivě dále. Takových poctivých 70%. Pojď Kapitáne, míč je na tvé straně. ()

AloisNeuman

!!!! POZOR 2X PODTITULKOVÁ SCÉNA !!! Oproti jedničce úplně jiný film. Víc fantasy. Lepší pokračování než Iron Man 2. SKVĚLÝ HUMOR!! Těšit se můžete i na jiného Avengera v supervtipné scéně :) Funguje výborně po schlédnutí jedničky a AVENGERS ()

Bobšule

Docela jsem se té "temné " dvojky obávala, ale naštěstí zbytečně. Bavila jsem se. A to velmi příjemně. Osobně moc nemusím marvelovské odkazy na jejich další filmy, to považuji za uboze samosprašné, ale pokud to má únosnou míru, jsem ochotná to přehlédnout. Děj se mi líbil, nějaké výrazné trhliny v logice jsem nenalezla, takže spokojenost. K pěti hvězdičkám to má ale hodně daleko. Stejně jako jedničce vyčítám i dvojce hudbu. Ani nevím, že tam nějaká byla. Proboha proč??? A nesmím, samozřejmě, zapomenout zmínit se o Toníkovi!!! Vypadá tam dost staře, řekla bych. Zatímco na Zemi uplynuly dva roky a její obyvatelé nedoznali žáných změn, Odin vypadá, jakoby v Asgardu uteklo aspoň pět, ne-li deset let. Bída... :-) ()

engman

Síce slabší dej, menej priestoru dostali jednotlivé postavy, ale o to akčnejší a vtipnejší než predchádzajúci Thor. ()

Pavel82

Jedničku si už nepamatuju, ale na dvojku jen tak nezapomenu. Na další romantickou záchranu milované dívky? Na znovu převařenou vizi zničení světa? Vizuál či hudbu? Nikolivěk, vážení. Nečekal jsem totiž, že bůh hromu pověsí své kladivo na hřebík a bude cestovat podzemím v té nejméně elegantní formě... Prostě jsem se po dlouhé době od srdce zasmál... A po subjektivně podprůměrném prvním díle se mi dostalo nečekaně nadprůměrného zážitku. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)