Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Dado

Ak niečo môžem po tomto filme povedať s absolútnou istotou, tak potom to, že Thor v mojich očiach zostáva aj naďalej tou najmenej zaujímavou postavou marvelovského univerza (asi to bude tým, že takýto typ fantasy ma nikdy nebral), ktorá by sama o sebe na rozdiel od takého Tonyho Starka nedokázala utiahnuť celé dianie a potrebuje na to ďalšie postavy. Konkrétne v tomto prípade však postačí viac-menej jedna a tou je samozrejme Loki, ktorý aj napriek obmedzenému času na plátne dokáže v pamäti diváka utkvieť omnoho silnejšie ako samotný hlavný hrdina. Aj vďaka tomu sa Thor: Temný svet si ako-tak drží nálepku oddychového blockbusteru, ktorý dokáže zaujať, rozhodne nenudí a minimálne v mojom prípade zapôsobil ako príjemný predkrm pred aprílovým pokračovaním "jedného z členov tej Thorovej novej partičky". (60%) ()

markuc

Obavam se, ze uz me ty filmy podle komiksu prestavaji bavit (lepe receno filmy od Marvelu z tohoto universa). Cim dal chudsi a slabsi pribeh za cenu drahsich efektu. Jako nenudilo to, ale ani nejak extra nezaujalo. ()

Ryuuhei

Víc fantasy, víc Asgardu a víc sarkastického Lokiho. Tohle byla prostě paráda! Film dostál svého názvu "temný svět". Nic nebylo dopředu jasné, děj se zejména v bitevní části nesl v těžké nejistotě a i když by se mohlo zdát, že toho umírání bylo už od začátku dost, akorát se ukáže ta druhá, zatraceně překvapivá stránka. S pokračováním Thora jsem naprosto spokojen. Líbilo se mi o dost víc, než předešlý díl, který považuju už tak za velmi dobrý. 85% ()

Helmutek

To, na čem byla jednička postavená a v čem byla tak silná (fungující nadsázka, hlášky i vyvážení mezi fantasy/romance/akce), to tady už prostě nefunguje, nebo možná to tam ani neni. Ne, že by to bylo špatný - pořád je to dobrá oddechovka, ale až na cca tři scény (u Skarsgårda doma, části závěrečný bitvy /splašeně poletující kladivo, cesta metrem/) a pár jednohubkovejch gagů je to prostě často tak trochu nuda - což je stav, do kterýho se jednička nedostala snad vůbec. Je tam mnohem míň tý nadsázky a mnohem víc fantasy a (převážně vážně míněný) akce, což samo o sobě špatně samozřejmě neni, pro mě to je ale v porovnání s jedničkou jednoznačně krok dolů. Díky skvělejm hercům a pár momentům, který fakt stály zato, bych nejradši dal 3*, ale pak jsem si uvědomil, že ty světlý momenty mohly obsadit možná desetinu stopáže, a že se do další projekce fakt teda nepohrnu, takže jsem nakonec sklouz na ty 2*. Za mě ale mezi 2 a 3*. // Tak jsem to viděl podruhý - a abych nežral, oukej, asi jsem tomu napoprvý trochu křivdil. Jen trochu - na jedničku to nemá vůbec, ale jinak ten film slušnej je... Stačí vydržet pár slabších míst/scén/gagů nebo skousnout, že ne všechno dává úplnej smysl a že je to celý tak trochu přehnaný, ale od útěku z asgardskýho vězení je to jízda, která za to stojí a ty 3* si to zaslouží. ()

Lachtaan

Nechápu nařčení, že druhý Thor je jedním z nejslabších prozatimních kousků od Marvel Cinematic Universe. Tenhle filmový gigant za celých svých 19 velkolepých filmů zatím nešlápl vedle, pouze můžeme mluvit o lehce podceněných a oproti tomu výborně zvládnutých snímcích. V porovnání s letošními třetími Avengery, Civil War nebo i třetím Thorem je The Dark World o jistá procenta kvality i soudržnosti níže, stále je to ale ikonický Thor s úžasným castingem, propracovanými vizuálními efekty a důležitým podílem v celém MCU. Chrise Hemswortha každý správný Marvel fanoušek bude hltat ještě dalších několik filmů, i kdyby mělo celé dvě hodiny jít opět o souboj s údajně nepodstatnými Temnými elfy. ()

sallyann

2. díl se nese ve znamení škádlení Thora a jeho nezbedného adoptovaného bratříčka Lokiho, který však krade celý film pro sebe. Jeho hlášky a vtípky se změněnou podobou jsou i jedním z důvodů, proč dávám filmu plný počet. Romantická linka uspokojivá. Hopkins trošku zklamal. Hlavní elfí záporák opravdu šeredný (BTW jeden z řady Doktorů). Ovšem dostal mě zejména Stellan S. Ten chlapík je tak neskutečně ,,free". :) ()

BS

Poněkud temnější a svižnější. Jenom toho Lokiho už je vážně moc, jeho scény jsou sice zábavné, ale už by ho konečně mohl někdo sejmout. ()

venison

Pro mě bohužel o chlup nižší level než byla prvotina.. Skvělé efekty (super byly "sbalovací" granáty), do detailu vymakané světy, bezva nápady (probíhačka světy), ale nějak mi to celkově neštymovalo.. Bylo toho moc pompézní, takže jsem si jednotlivé efekty moc neužila.. Příběh mě místy nudil, chybělo mi více vtipu (krom pasáží s Lokim) a dějově slabší (strašně mě štvali padouchové, kteří vypadali jako teletubbies z hororu).. Portmanka mi po dítěti taky přijde nějaká sešlá.. Jako dobrý, ale těším se na Avengers 2 :-D ()

ywo666

Tipycký blockbuster. Film má veľa kladov aj záporov. Viac menej podobných prvému dielu. Bratská dvojica Thor a Loki je super. Hlavne Tom sa v zradnom bohovi našiel. Naopak ženské obsadenie. Portmanka a Alexander sa do filmy zúfalo nechodí. Efekty a vizuál sú parádne. Niektoré postavy zaujmú alebo naznačia potenciál. Ale dokopy to nejak nedáva zmysel. Scénar je deravý. Motivácie a nápady hrdinbov ma moc nepresvedčili. Hlavne Thorov popiči plán je vlastne úplná blbosť. Našťastie sa popri akcií dočkáme aj nejakého vtipu, takže ako film je to pozerateľné. A pohreb v Asgarde má atmosféru. Veľa dobrých fragmentov nemusí nutne znamenať dobrý film. Toto je presne na hrane 3 a 4*. Hádžem mincou. Smola. Tri. ()

elanius

(16/2014) / Osobne sa mi tá rozháranosť moc nepozdávala. Asi som mal viac náladu na trošku viac serióznosti v príbehu. Celý je treba preraďovať sa z komédie do docela temnej drámy. Na vyššie hodnotenie to nebude, ale musím priznať, že obidve atmosféry sú zmáknuté obstojne. Oddychovka ako z ućebnice. BTW. Som jediný komu Hemsworth pripadá jemne nadhodnotený herec? Zatiaľ som nepostrehol žiadne veľké herectvo, aj keď vyslovene chalan nič nekazí. (6/10) ()

noriaki

Znáte to. Dvojka musí být epičtější, akčnější a zábavnější. Kupodivu je navzdory spoustě odlehčujících momentů i temnější. Po sofistikovanosti stále není ani stopy, a scenáristé a režisér se nebáli pracně vypiplanou atmosféru občas shodit rozpustilým vtípkem. Nevěřil bych tomu, ale kupodivu tohle prosakování do komedie vůbec neruší. Takže shrnuto a podtrženo, jsou tam vysoce působiví temní elfové, souboje stíhaček, vesmírná bitva a děj nabídne exkurzi i po dalších světech Yggdrasilu. Mně to stačilo. ()

Gar-mogoth

Fajnová, zábavná (a skoro se chce napsat i epická) oddechovka, ve které se poprvé ze všech Marvelovek objevuje skoroslzotvorná scéna. Loki opět potvrzuje, že je nejlepší postava. Z kina jsem odcházel spokojen. ()

MikyAff

To co chybělo jedničce - víc nadpřirozena, vtipu, informací o ostatních světech a mnohem víc Lokiho - dvojka vcelku úspěšně doplnila. (Jenže Lokiho hebude nikdy dost.) Strašně jsem uvítala víc pobytu na Asgardu , který je prostě překrásně vytvořený. Temní elfové jako záporáci sedí a pohled na nahé tělo Hemswortha mi vykouzlil blažený výraz na tváři. Lokiho hlášky byly smrtící, obzvlášť ve vznášedle. SPOILER Dokonce jsem mu věřila i tu zradu a co nejhůř i tu smrt! Dlouho mi něčí smrt tak nedostala. Zprkeněla jsem s výkřikem ,,Ne, to nejde! Loki nemůže umřít, prostě ne.." Naštěstí opravdu nemohl. Nechtěla jsem jim na to skočit, ale stalo se. K tomu všemu krutost tvůrců nemá hranice. Jakmile umře, o pár scén později se Erik ptá, jak se má a když zjistí, že je mrtví, řekne ,,Díky bohu!". To bylo v tu chvíli pro truchlícího fanouška už trochu moc. :D Jsem strašně zvědavá, co vyvede, ale na to si budu muset počkat. KONEC SPOILERU I přes to, jak zavrhuji a nebaví mi neustálé filmové lovestory, tak tady to se to dá překousnout. Portman svou roli hraje velmi hezky, i když neni zrovna mou favoritkou. SPOILER Každopádně to, že kvůli ní Thor opustil Asgard a chce žít na Zemi, jí neodpustím. Sakra co se to děje! Nejdřív Iron Man, teď Thor. Ty ženský jim úplně ničí kariéru! KONEC SPOILERU Ještě mi tak nějak nedochází význam stážisty stážistky, bez kterého bychom se zjevně obešli, ale co. Každopádně když už jsem se vyvztekala, tak musím říct, že druhý díl se mi líbil o něco víc, než první. // Jeden sloup jsi minul! ()

Pavlínka9

Pro mě bylo největším zklamáním změna režisérské pozice, jelikož jsem to poznala již po pár minutách filmu....Je to jiné než "jednička" a dost mě to zklamalo....Brala jsem to jako navazující snímek na předešlý film, ale bohužel to bylo dost jiné a hlavně pro mě dost nezajímavé :( :( Vtipy a narážky mi přišli trapné. Nebyl to takový "odvaz", jakého chtěli podle mého názoru docílit - a hlavně - přišlo mi to až trapné. Ano, jako pro mnoho zde pro mě byl hlavní tahnounem opět Loki :) Prostě je to postava, kterou mám ráda a jeho představitele ještě více. Líbila se mi narážka na Thora, kdy jeho "přítelkyně" prohlásila - "Viděla jsem Tě v New Yorku" :D :D To bylo fajn a tak nějak celkově se tam prolínaly další postavy od Marvel...Ale pro mě celkově zklamání. ()

terunka003

Thorovské, kladivové, pozemské, elfské, hrdinské, akční, marvelovské. Dobré jako první film. Spousta akce, hrdinských činů. Kombinace mečů, kladiv, luků a šípů, a létajících bitevních lodí a kulomety bylo trošku zvláštní. Každopádně příběh srozumitelný, který pobaví. ..ten by byl bez toho kladiva úpe marnej, kámo.. ()

anli

Thor se nám vrací v plné síle a tentokrát ho na režisérské židli kočíruje Alan Taylor ,který ubral dramatické vážnosti a přidal humoru a StarWars konceptu.Ale hezky po pořádku.Marvelovský vesmír se nám pěkně rozjíždí a jeden film navazuje na druhý a prolíná se s dalšími.Je to paráda sledovat a je to náročné tvořit ,to je jasné.Donedávna jsem komiksy nijak nevyhledával a filmům jsem se až na vyjímky vyhýbal.Teď tak musím vše dohánět ,protože jednotlivé filmy a postavy jsou spolu propojené a navazují na sebe dějem a událostmi a vidět je jednotlivě vytržené z kontextu nemá žádný význam a užije si to čllověk opravdu na půl.Druhý Thor navazuje na první Avengers a opět potkáváme staré známé ,včetně Natalie Portman ,která se tentokrát podívá i mimo zemi a Stellana Skarsgarda.Scénář je oproti jedničce více akční a plný humoru ,což občas sedí a občas ne.Vizualizace je opravdu perfektní a dechberoucí ,jen myslím ,že inspirace Star Wars byla až příliš velká ,chtělo to malinko ubrat plyn.Kamera je dynamická a skvělá ,stejně jako střih a hudba ,o vynikajícím zvuku ani nemluvě.Místy je atmosféra malinko temnější a místy zase ne ,což je myslím dáno tím ,že chvílemi režisér nevěděl jakou cestou se vydá a proto to kolísání.Naštěstí není nijak velké a filmu příliš neuškodilo ,protože jinak je druhý Thor velmi příjemná a svižná podívaná se spoustou humoru a hlášek.U mě dvojka malinko zůstala za jedničkou ,ale opravdu malinko ,takže dávám kladiváckých 80% a opět podotýkám-koukejte do konce titulků a uvidíte náznak dalšího komiksového děje. A proto už vím ,na co se můžeme těšit.Halelujá!!!! ()

hroubek

Thor: Temný svět trpí syndromem Iron Mane 2. Tento syndrom se projevuje tak, že vše vypadá naprosto cool, příběh rozšiřuje hrdinův svět a je dostatečně temný a hlavní hrdina je zahnán do bezvýchodné situace, kterou lze vyřešit jen obětováním, nebo jiným morálním dilematem. A takhle nějak se Thor: Temný svět prezentoval v trailerech. Bohužel realita je trochu jiná. I přesto, že druhý Thor patří k tomu horšímu co se v marvelovském světě vytvořilo, pořád je to podívaná, která baví a rozhodně stojí za to, abyste jí viděli. Jen prostě není, tak povedená, jako předchozí díl. Těžko říci zda za to může studio, příběh, nebo nový režisér. Alan Taylor není špatný režisér, jen mu chybí klid a dialogová jistota jakou předvedl Kenneth Branagh v prvním filmu. Při sledování mě přišlo, že Taylor neustále čeká až se bude moc rozjet, a když ten moment přijde, tak si jen říkáte, že tohle je ten potenciál Thora, který chcete vidět. A co se týče temnoty filmu, tak vůbec temný není, jen si na tu temnost hraje. Chris Hemsworth hraje Thora dobře, ale není mu dán prostor, aby svého hrdinu mnohem lépe prodal a totéž platí i pro většinu postav. Natalie Portman je moc krásná, ale její postava se do všeho dostane jen čistě náhodou nebo ze scenáristické lenosti. Chybí tam nějaká osudovost nebo, tak něco. Tom Hiddleston si Lokiho užívá a taky má proč, jelikož je to nejlépe napsaná postava celého filmu a jeho motivace nikdy nejsou zprvu jasné a pořád je tam možnost jít dál. Hodně mě mrzelo nevyužití většiny vedlejších postav, a že jich tady je. Nakonec všechny strčí do kapsy Kat Dennings, která je prostě neuvěřitelně zábavná a skvěle hlášku a dodává filmu mnohem větší šmrnc. Záporáci jsou nevýrazný a dosti nudný. Začátek filmu je pomalejší a skoro až komorní. A celé se to rozjede s příchodem na Asgard, který konečně nevypadá jako jen digitální trik. Následující akce je opravdu moc povedená a velmi snadno zapomenete na slabší začátek. Poté děj trochu zpomalí, aby se připravil na velkolepé finále, na které se moc dobře kouká a i pěkně vypadá, jen u něho nesmíte myslet, jelikož by Vám došlo, jak moc hloupé je. Takhle je to z celým filmem, který jede až moc na velké náhody a jednoduchosti. Naštěstí film ve slabších chvílích podrží humor, kterého je ve filmu dostatek jako kladivo na věšáku, Lokiho proměny, scéna z metra a jakýkoliv výstup Kat Dennings. Thor: Temný svět není špatný film, má několik chyb, kterého ho budou dělat horším filmem, než ve skutečnosti je. Pro mě osobně je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdy. PS: Podtitulkové scény se povedly a hlavně ta první ukazuje jakým směrem se půjde. ()

machrus

Je pravda,že to nebylo dobré jako 1.díl...bylo to lepší než 1.díl,ale přesto mně tady v 2. dílu něco nesedělo.Sice fajn vtípky i dramatično,ale...Asi to, že ten Loki je fakt takový hajzl nebo to,že Jane přežila mi prostě vadilo.Nevím ale něco tam bylo špatně,ale jinak se mi film z celkového hlediska líbí.Jsem zvědavá na pokračování.A to moc zvědavá. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)