Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

MartX

Tak.... shrnu to kratce... bylo to epicke, byli to super. Vsechny ty rubacky, hlasky a taky ty zensky. Do smrti nezapomenu, jak Mjolnir nahani Thora... ()

PEZ

Wow, tak taku zabavu som necakal. Pokracovanie Thora je nakoniec regulernou komediou. Whedonovi Avengers boli ocividne dobrou inspiraciou. Zaroven sa ale objavia aj temnejsie prvky, ktore tie komicke nekazia. Tomu sa vravi spravna vyvazenost. Este tak prepracovat trosku viac pribeh a bola by to pecka. I tak sa jedna o kvalitnu hollywoodsku zabavu. A este Loki - najzaujimavejsia postava, ktora si uz jednoznacne zasluzi svoj vlastny film. Ked je na platne, vyznieva Thor ako nejaky komparzista. Zacina to vyzerat tak, ze kazdu postavu s menom Loki znaci vynimocnost. ;) ()

FanKalEl

Tak pre mňa je Thorove pokračovanie jeden z best marvelovských filmov. Neskutočne som sa bavil. Má to super akciu, triky, vtípky a spády. Film vás vtiahne rýchlo do deja a 111 minút prebehne strašne rýchlo čo mi dosť vadilo i keď zatiaľ nič iné neviem vytknúť. Miestami mi film pripadal bláznivý, ale v dobrom slova zmyslu. (90%) ()

longercz

Plný počet dát nemůžu, protože pár věcí mi tam nesedí (zrovna Jane Foster najde portál, který vede přímo k té super mega schované tekuté temnotě??), ale to, co funguje u většiny filmů z Marvel Vesmíru funguje i tady. Výborná akce, úžasná vizuální stránka a i legrace je to místy výborná. Celá tahle hraná Marvel sága, která už teď musí čítat dobře přes deset filmů prostě funguje tak jak má a říkám na rovinu, že tyhle celověčeráky jsou pro mě v celoročním měřítku z pravidla filmovou údálostí č. 1. ()

bararich8

Bavilo po celou dobu. Vizuálně hodně přitažlivé. Dějově taky bez problému. Postav opět široká škála od cáklého vědce, stážistu stážisty po Asgardiny, prostě od každého něco, ale nepůsobí to rušivě, právě naopak. Těším se na pokračování, 4*. ()

redwik

Nakoľko Avengers patria medzi moje obľúbené filmy, a Tom Hiddlestone a jeho Loki asi každému medzi obľúbených záporákov, na Thora 2 som sa riadne tešil. A veru nesklamal. Síce mi to občas pripomínalo Star Wars: The Phantom Menace, no aj ten sa mi riadne páčil, takže super. Škoda, že viac času nedopriali Idrisovi Elbovi, naopak, Kat Dennings ho dostala asi aj zaňho (nie, že by som sa sťažoval). K tomu sa tu na pár sekúnd objavil aj Chris Evans ako Captain America, čo bola asi najvtipnejšia scéna celého filmu (a to na vtipoch rozhodne nešetrili).Ak Marvel dodrží svoje slovo, že každý rok uvedie do kín minimálne 2 komixové filmy, bude to krásny život. Chris Hemsworth - Thor /:/ Natalie Portman - Jane Foster /:/ Tom Hiddleston - Loki /:/ Anthony Hopkins - Odin /:/ Christopher Eccleston - Malekith /:/ Jaimie Alexander - Sif /:/ Zachary Levi - Fandral /:/ Ray Stevenson - Volstagg /:/ Tadanobu Asano - Hogun /:/ Idris Elba - Heimdall /:/ Rene Russo - Frigga /:/ Adewale Akinnuoye-Agbaje - Algrim / Kurse /:/ Kat Dennings - Darcy Lewis /:/ Stellan Skarsgård - Erik Selvig /:/ Jonathan Howard - Ian ()

HOFMAN

Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch! Ještě více nesouvisejících věcí spatlaných dohromady než v jedničce. ()

Charlie84

Něco takhle vycucaného z prstu se nevidí každý den. Shakespearovské dialogy z Azgardu v jedničce nevadili, protože byly vyvážené nadupanou půlkou na zemi, která oplývala humorem, spádem a občasnou pointou. Několika slušnými humory je obdařen i Temný svět, ale jinak hrozná bída. Záporák je jen aby byl, kdyby jeho dark promluvy v dark elfštině nebyly otitulkované, vlastně by se nic nestalo. Spousta dobrých herců (Skarsgard, Alba, ...) jsou jen figurky bez jekéhokoli rozměru, vyjukaná Natálka NENÍ ANI TROCHU sexy, proč je do ní Thor stále paf ví pravděpodobně jen scénárista. Konečné rozuzlení, při němž všichni pobíhají po Londýně se srandovníma hromosvodama je nezábavné, nenápadité, celá linie na Zemi je vlastně navíc, proč si ona čarolátka vlezla zrovna do Natálky...inu protože by jinak polovina postav neměla žádný důvod k existenci. Což nemá ani tak. Jako ostatně celý film. A výborný Loki, který by se jako jediný dal nazvat postavou, to nevytrhne. ()

Rikky007

Je to průměrná Marvelovka s opulentními CGI kulisami. Ohrané schéma, kdy se prastarý nepřítel vynoří odnikud, aby znovu nabyl moci (resp. své tajné zbraně) mě donutilo hned na začátku k úsměvu. Asi jsem na podobné věci už moc starý, ale i tak musím říct, že jsem čekal víc. Nemůžu se rozhodnout, jestli mě víc bavilo tohle nebo první díl, ale první alespoň nebyl tak přeplácaný a když člověk přetrpěl obligátní love story, bylo to vcelku dobré uvedení Thora na scénu. V pokračování mě bavily v podstatě jen části s Lokim a jeho hlášky. I když co se týče sebeparodování, taky Thor 2 nepřišel s ničím originálním. Hezky se na to kouká a na popcornové rande to určitě stačí, nic víc. ()

Whitebeard

Nee, tohle mi nesedlo rozhodně tak, jako jednička. Relativně dost nudný, příliš siláckých řečí okolo, spousta zbytečných postav (komplet Thorova družina), oproti jedničce málo vtipných okamžiků (až na pověšení kladiva na věšák na návštěvě), efekty nudný, nezáživný. Za mě 3* za naprosto průměrnej film. ()

Torgal

Väčší rozmach (a rozpočet) spôsobili, že napriek počiatočnej skepse sa mi dvojka páči viac ako jednotka. Posun smerom k Star Wars a akcentovanie humoru mi sadlo a nemal som ani problém s nevýrazným záporákom a množstvom nelogických náhod. Finále postavené na dobrom nápade mohlo byť ešte prepracovanejšie, no aj tak sa jedná o zábavný oddychový blokbuster, ku ktorému sa ešte určite niekedy vrátim. 7+/10 ()

pepa3rd

Tam, kde mě první díl velmi příjemně překvapil, pokračování naopak hodně zklamalo. Není to vysloveně špatný film, ale asi jsem po velmi povedeném prvním dílu čekal víc, než jen tuctovou sci-fi, která v podstatě rezignuje na vše, co vybudoval předchůdce. Nejvíce filmu v mých očích ubližuje snaha o wow efekt za každou cenu. Vesmírné lodě, bitvy, tajné superzbraně mi do světa bohů a mytlogie nějak nezapadají. Jestli se vám ale na prvním díle nejvíce líbil akční závěr, možná vás dvojka mile překvapí. Mně spíše jen nemile zklamala. 60 % ()

Stíba

Oproti prvnímu dílu mě tohle už trochu nudilo a přišlo mi to přeplácené a místy nevkusné. Škoda, protože Thorův potencionál je podle mě mnohem větší. ()

Perth

Chtěl jsem dát 4*, já opravdu chtěl... ale když jsem si uvědomil, že jsem u vyvrcholení filmu usnul tak jsem prostě nemohl. Tvůrci se viditelně z prvního Thora dost poučili. A v kině bych si snímek užil možná mnohem víc. Příběh má slušný progres a rychlé tempo, navíc jsme se KONEČNĚ mohli dozvědět něco normálního o univerzu devíti světů (skoro mi vyhrkly slzy když jsem uviděl Yggdrasil :D ). Nejvíce mně ale oslovil Lokiho potenciál, který je zde oproti zdlouhavému prvnímu snímku a děsným Hovengers, využit nejvíc a je fakt vidět, že Hiddleston je zde na svém místě. Zato blonďákova herecky nejlepší scéna byla když se hned v prvních minutách promenádoval bez trička (při které jsem si nahlas řekl: "Jak typické."), při které musely náctileté divačky vlhnout v rozkroku, rvát si vlasy a znásilňovat peněženku se slovy "shut up and take my money"... a to jsem v kině rád oželel. Jak už tu někteří zmínili, podobnost čistě náhodná se Star Wars mně taky napadla a společně s nevhodnými rádoby vtipnými scénami mně odradily od vyššího hodnocení. ()

KafuR

Opravdu jsem přemýšlel, jestli aspoň kvůli ukecanému sympaťákovi LOCKimu, kterého byste u vaší první jízdy autem rozhodně nechtěli mít za spolujezdce, anebo kvůli přerostlé asgardské kočce honící ptáky po Mitgardu, tu jednu hvězdu navíc nevytáhnu, ale ee. Jak se může Asgard Zemi smát, že je bezmocná, když si ti jejich šašci (promiňte vojáci) furt hrají na středověk a fidlají se meči, na laserová děla odpovídají nefunkčními štíty a vězení je tam bezpečné jako kosmická loď v rukou Thora. Epické finále mě i přes veškerou svou rádoby vážnost pobavilo a totálně pohřbilo jakýkoliv můj zájem o to, jak tato taškařice tentokrát dopadne. ()

Hpatrik

První díl Thora jsem neviděl, takže je to pro mě premiéra tohohle univerza (když nepočítám Avengers), a určitě to není špatné a jako zábavná oddychovka to funguje celkem dobře. Asi nemá smysl řešit scénář, který opravdu není nejsilnější stránkou filmu, ale herecky mě to mile překvapilo (příjemné obsazení) a nechybí ani dost vtipných (cool) hlášek a gagů které rozesmějí, a dávají zapomenout na malinko zmatený děj a chaotický závěr. Co se toho univerza týče, připadá mi trochu přeplácané vším možným, (různé mytologie, středověk, sci-fi, fantasy, s reálným světem). Celkově ale spokojenost, a průměrné hodnocení. ()

dalziel

England na mňa bohužial pôsobí veľmi známo,tým pádom ma film okráda o extra scifi / fantasy zažitok.Zato všetko mimo Zem pôsobí priam úchvatne.Najvýznamnejšia postava pre mňa je opäť Loki, ktorý by si svoj samostatný film z dielne Marvelu nepočítajúc Iron Mana zaslúžil asi najviac. ()

RidleyCrowe

V Thorovi 2 si každý nájde to svoje. Pre mužskú časť je tam množstvo efektov, dobré bitky, Jamie Alexander, Natalie Portman a hláškujúca Kat Dennings. Pre ženskú časť je tam Chris Hemsworth, romantika a humor (ktorý funguje aj pre mužsku časť, zavesenie kladiva ma dostalo). Alan Taylor odviedol veľmi dobrú prácu, aj keď po útoku na Asgard sa to trochu vlečie. Ale vynahradí si to veľmi zábavným a hravým finále. Thor ma spomedzi marvelovských sóloviek najlepšie ale aj najväčšie herecké obsadenie. Čo je problém lebo nie každý dostane toľko priestoru ako Hemsworth, Hiddleston, Portman, Eccleston (zatiaľ najslabší záporák). Každý dostane šancu sa predviesť, ale väčšinov iba v jednej scéne (Idris Elba vedie, dokonca aj Rene Russo). Na filme sa veľmi vyhrali kostyméri a dizajnéri, takže nám autori môžu ukázať viac, než len tri-štyri miestnosti ako v jednotke. Množstvo kostýmov, lodí, zbraní, hlavne granáty, ktoré vytvárajú malú čiernu dieru sú super. Viac by sa mohli snažiť scenáristi, nakoľko je príbeh veľmi jednoduchý. Finálny zvrat však sľubuje do budúcna veľké veci. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)