Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

Qeo

Příjemné překvapení. Constantine je přiměřeně nepříjemný a tuhle masku si drží po celou dobu. Pěkná podíváná a až na několik klopýtnutí bych se rád dočkal další řady. ()

FanKalEl

Pilotný diel síce zaujal ale ešte veľmi nenadchol. Ale i tak som veľmi zvedavý na ďalšie časti lebo je to veľmi pekne spracované a tajuplné, predvídavosť a klišé som nezaznamenal. Pilot (80%) 4 dielom sa to už poriadne rozuzlilo a je to fakt kvalitka. (86%) Od finálnej časti som čakal viac takže dávam naspäť na 4 hviezdy, ale z tej poslednej vety ma až ožiarilo. Dúfam v druhú sériu. ()

Professor Zoom

Po zhliadnutí všetkých epizód som veľmi rozmýšľal, koľko * tomuto seriálu dám. Komiksovú predlhou som zatiaľ nečítal, avšak seriál mal pár naozaj dobrých epizód, ktoré väčšinou prevládali nad tými slabšími. S filmom sa to samozrejme porovnávať nedá, avšak aj tak si myslím, že tento seriál môže poslúžiť ako suprová večerná oddychovka. 85% - 4* ()

Kadas97

Rozhodne pestrejší Hellblazer ako filmový s Keanu Reevesom. Osobne u mňa boduje hlavne Invunche. Efekty, herci, zápletka a hlášky robia z Constantina komiksovejšiu adaptáciu, ktorá sa neberie príliš vážne. Serióznosť totiž potápa komiksovky. 10 z 10 ()

darkreider

Nechápem, čo sa stalo, ale posledné 4 časti boli skutočne strašné. No napriek tomu zamrzí, že sa asi nedozvieme ako to bolo s Brujeria. Zhruba do polovice série to bolo veľmi zábavné. ()

Haide

Začínala jsem koukat nadvakrát - první čtyři díly jsou docela zmatek, ale pak se to rozjede. Uuuuh fakt hodně mě štve, že není pokračovaní. ()

Xenon

Pro mě nutnost. Hra byla naprosto skvělá. Film byl peckovní ta úvodní scéna sehraná jako první cinematic ve hře je proste dokonalá. Takže seriál vítám s otevřenou náručí a natěšenej. ()

ER

Platí pro prvních 9 dílů I.série....Film patří mezi mé nejoblíbenější a tak vítám i vznik seriálu. Sice hlavní postava není tak charismatická jako Keanu Reeves a místy jeho snaha vyznít cool je okatě přehrávaná,ale nosná myšlenka zůstává a je dobře zpracovaná...a tou je boj s pekelným podsvětím,kde svou šachovou partii rozehrávají i "nebesa". ()

holub109

Úvodní díl sice nic moc, ale docela navnadil na další sledování. Po několika dílech se razantně zvedla kvalita, příběh se zlepšil a temná atmosféra jen podtrhla můj celkový dojem ze série. Hlavně díky představiteli Constantina Mattovi Ryanovi jsem si celý seriál neskutečně užil a každá scéna s ním stála za to. Teď už jen doufám v další sérii, které se však nejspíš nedočkáme. 1.série - 85% ()

Psycho.R

K mému překvapení jsem se bavil. Každá epizoda měla děj příjemně přitažený za vlasy (někdy jsem se i bál). Škoda, že nedošlo na druhou sérii. Závěrečná scéna byla dost nadějná. ()

mirak2

Supernatural trochu inak. Este som sa nerozhodol, ci lepsie alebo horsie, ale pilot Supernaturalu bol o hodne lepsi ako tento. (po 2 epizodach 60%) (po 7 epizodach dviham hodnotenie na 75%, zlepsuje sa to a ocakavam velky season finale) ()

Termitt

Jednu za akcent Matta Ryana. Jinak debilní dialogi s ještě blběšími hereckými výkony.... Můžeš mít prsa velká jak chceš, stejně hrát neumíš. Ano Angélico, mluvím k tobě. ()

Kozy9

HODNOTENIE PO PILOTE: Tak John Constantine je pre mňa postavou známou. Ako fanúšik komiksovej série som strávil čítaním jeho príbehov veľa hodín a možno aj to bola hlavná príčina, prečo som sa tak obával zhliadnuť tento seriál. Film bol sám o sebe dobrý i keď z komiksového hladiska nekorektný. Škoda, že to isté platí o seriály. Hlavný hrdina a jeho vystupovanie bolo pomerne v poriadku (viazalo sa charakter opísaný Azzarellom). Constantine sa správal trochu namyslene ale prefíkane. Provokatérsky ukrývajúc svojich vnútorných démonov. Taktiež ma potešil Chas a opis Constantinovho detsva, ktoré sa taktiež zhodovalo s predlohou. No a tuto to hasne. Všetko ostatné bolo viac-menej komerčne spracované. Dej bol prirýchly, hektický a nedostatočne do hĺbky rozobratý. Postavy mene výrazné, hudba klasická, dialógy očakávatelnej kvality. Najviac ma avšak zarazilo zasadenie zápletky seriálu. Constantine si opäť láme hlavu s démonmi aby vykúpil svoju dušu. V predlohe tomu tak aspon z počiatočných prvých 40 čísel a všetkých knih nie je. Zatiaľ čo v predlohe sa Constantine dostáva do problémov s rôznymi najmä mysterióznymi záležitosťami a problémami, a démoni či duchovia sú skôr spestrením variácie podivných prípadov, v tomto seriály tvorcovia vsadili na to, na čo vsadili aj tvorcovia filmu. Nebo, peklo, anjeli demoni. V seriáli je John progresívnejší a rieši problémi priamo, ofenzivne. V predlohe je skôr účastníkom, ktorý sa do daného problému zatiahol iba svojou hlúposťou a náhodou, k čomu sa viažu jeho postupi pri riešení prípadov. Jednoducho veľa krát ani sám nevie ako sa mu daný kúsok podaril. Takže zhrnutím. Seriál je určite kvalitnou zábavou a aj pre tých, ktorí nikdy neboli komiksovými nadšencami, ponúka prvotriednu i keď z počiatku hektickejšiu jazdu. Pre tých, ktorým sa dostalo do rúk pár čísel komiksu budú trochu sklamaný. Nie je to ten starý dobrý na cigaretách závislý John, je to jeho mladšie akčnejšie ja. DOČASNÉ HODNOTENIE: 80%. ()

TEKAS

Trailer vypadal báječně, těšila jsem se, místy je celkem vtipný, ale ten mix; Constantine mluvící jako Klaus z deníků, nadávající jako Ron z Harryho Pottera, a hudbou příliš podobnou Sherlockovi není tím, co jsem očekávala. Komiks jsem nikdy nečetla, takže věrnost předloze nemohu posoudit, ale pro mě zůstane navždycky jenom jeden Constantine. Jdu si ho pustit, abych si spravila chuť. ()

Bube1

Jelikož mám rozkoukaný všechny DC seriály (Arrow, Gotham, Flash), tak jsem se tomuhle záměrně vyhýbal, abych z tý vysoký školy taky něco měl. :D Nicméně kamarád mě nalákal a rozhodně toho nelituji! Matt Ryan je maximální sympaťák a narozdíl od Keanu Reevese je své komiksové předloze velmi podobný. Seriál stojí zatím hlavně na něm, protože vedlejší postavy se vykreslují pomalu, tak uvidíme, co z nich vyleze. Efekty slušný a hudba je určitě nejlepší ze všech výše zmíněných seriálů. Nevidim důvod nedat plný počet. ()

frozen1

Pôvodný komentár :1.séria 85% Ani neviem prečo som vlastne vtedy tomu dal 85% aj to myslim že to bolo po prvej časti ale s odstupom času stále neprestáva bolieť že to zrušili po výbornej sérii ked ešte k tomu v ten rok predlžili aj pár s*a*iek ()

VvV14

S kvalitou jednotlivých dílů to bylo na štíru od první minuty. Je ale fakt, že se to postupně začalo rozjíždět a jak se šíří temnota, tak stoupá i má pozornost. S filmem se to rozhodně nedá spojovat ani srovnávat a to sem tak nějak čekal (a zároveň i doufal). První půle první série nepodala nejlepší výkon, ale slušně nastiňuje na co si v seriálu zvyknout a co očekávat. Druhá půle je však mnohem atraktivnější a nejen kvůli vydařenému konci. I když je to místy poměrně rozpačité a něco funguje víc a něco zase míň, rozhodně by si šanci na pokračování zasloužili. 2* za Constantina, 1* za atmosféru a 1* za stoupavou kvalitu. ()

P.H.

Tři a půl. Druhá řada by skutečně neměla smysl, jelikož jednotlivé díly mrskali podle stejného kopyta a ono by se to rychle okoukalo. P.S. Jsem jedinej, komu Ryan připomíná mladší klon Nicka Slaughtera? :) Z některých úhlů jsou k nerozeznání. ()

tara22

Tento seriál mě vážně dostal. Už jenom ten námět o exorcistovi mě zaujal a to provedení vážně skvělé. Po Pilotu jsem si myslela že to bude nějaký obyčejný fantasy seriál, ale jak se děj rozvíjel začalo mě to vážně bavit. Matt Ryan se na tu postavu perfektně hodí. Myslím že je strašná škoda, že další sérii se nechystají natočit. Ale asi nejhorší u ukončených seriálů jsou otevřené konce, i když člověk si alespoň může vytvořit vlastní konec. Mohly by natočit víc takových seriálů...95% ...Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy. ()

boo-boo

Constantine je brak, ktorý sa neskutočne dobre pozerá. Všetky tie treťotriedne epizódne linky a podzápletky sú našťastie spoľahlivo schované pod slušným remeselným prevedením, príjemnou atmosférou a hlavne 100% presným Mattom Ryanom. Už len kvôli nemu by si ten seriál ďalšiu sériu zaslúžil, vážne. A kvôli Mannymu (epizóda 12!!). ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí