Reklama

Reklama

American Crime Story

(seriál)
Trailer 1
USA, (2016–2021), 24 h 48 min (Minutáž: 42–66 min)

Předloha:

Jeffrey Toobin (kniha)

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson, Darren Criss, John Travolta, Courtney B. Vance, Penélope Cruz, Selma Blair, David Schwimmer, Édgar Ramírez (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Režisér Ryan Murphy přináší na televizní obrazovky seriálovou adaptaci bestselleru The Run of His Life: The People v. O.J. Simpson od Jeffreyho Toobina o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století. Ten byl veden s americkým fotbalistou, hercem a miláčkem široké americké veřejnosti O.J. Simpsonem ve věci vraždy jeho manželky. Seriál podrobně vykresluje právnický proces i vše, co s ním bylo spojené. Tlak veřejnosti a médií i dlouholeté napjaté vztahy mezi policí a afroamerickou komunitou v Los Angeles. (geklon)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (94)

shyster 

všechny recenze uživatele

1. série: za mě perfektní rekonstrukce celého soudního procesu. 90 %. 2. série: o Versace se tam moc nedozvíme, resp. je to spíš o životě jeho vraha. Než jsem se na to naladil, tak mi to trvalo tak 2-3 díly. I to retrospektivní vyprávění mi taky začalo sedět až po 3. díle. Pak už ale za mě velká spokojenost. 80 %. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

1. sezóna: Z American Crime Story se totiž díky scénáři a zpracování stala takřka televizní povinnost pro každého seriálového fanouška a pro mě zároveň největší seriálová událost od první řady True Detective. Nabízí totiž tak silný příběh, který ve mně rezonuje ještě týden po dokoukání. A to se mi u seriálu nestalo už sakra dlouho. Máme tu jeden z nejpropracovanějších kousků posledních dívající se na případ brilantně hned z několika pohledů, parádní retro atmosféru a hlavně perfektní hereckou sestavu, v níž ani v té nejvedlejší roličce nenaleznete slabý článek. Bezchybná Sarah Paulson tu hravě strká do kapsy své party z bratříčka American Horror Story, Sterling K. Brown je pro mě naprostým hereckým objevem a z geniálního provedení Johnnie Cochrana v podání Courtney B. Vance vám bude běhat mráz po zádech. Seriálová nutnost! 100% ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na prípad O.J. Simpsona som sa obzvlášť tešil a chvalabohu, že niekoho napadlo natočiť k tomu aj seriál, nech to máme dopodrobna. Je naozaj majstrovstvom tvorcov, že dokázali tento prípad uhrať tak, aby si človek urobil názor sám, bez nanucovania nejakého názoru. Dodnes sa nevie, kto asi tak mohol zabiť dve osoby v oný večer, ale vie sa, že jediný podozrivý bol kvôli nátlaku verejnosti a rasovej otázke prepustený. Bol to jediný človek, ktorý to mohol urobiť, ktorý mal motív a proti ktorému boli dôkazy. A predsa rozhoduje porota, banda nevzdelancov rozhodujúcich podľa sympatií. Ukážka, ako je slovo rasizmus vtedy aj dnes veľkou zbraňou na obranu (alebo aj útok) v rukách tých, ktorí ju môžu použiť. Herecky bol Gooding výborný, ale vzhľadom mi nie celkom Simpsona pripomínal. Sarah Paulson sadla rola ideálne, najlepší bol ale jednoznačne obhajca zahraný Cortney B. Vanceom. Slabinami boli naopak David Schwimmer, čo by patetický blbec a najhoršie jednoznačne John Travolta. S tým teplým napichaným ksichtom by sa už nemal na obrazovkách ani ukazovať. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Po stránce atraktivity, informací, poučení, je případ OJ Simpsona fakt zajímavá kauza. Seriál je perfektně obsazený, ale chytá seriálové manýry - střihy na obličeje postav, záchvěvy jejich hlubokých pohledů a dlouze rozebírané pocity, které stačilo jen načtrnout. A má to deset místo čtyř nebo šesti dílů, méně by bylo více. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Pilot aktuálně jeden z nejsilnějších za poslední dobu. Výborně vykreslené postavy, scenáristé vychází z velice komplexní knihy a na těch detailech je to znát. Asi největším překvapením je pak Cuba Gooding Jr., jemuž toho démonického OJe prostě sežerete během prvních pár minut a jakmile se ponoříte do té devadesátkové atmosféry zaplněné hmatatelnými charaktery a tehdy stále poměrně nejistou americkou společností, začne vás z toho pomalu ale jistě mrazit. A to jsme teprve na začátku. Ke konci už si imho nikdo ani nevzpomene, že loni šel do kin nějaký Compton. Tohle vám teprve vykreslí skutečný obrázek o tom, jak se za oceánem pracuje s médii a potažmo rasismem. 10/10 za první díl. Odtud už leda dolů. Kompletní recenze zde. ()

Galerie (221)

Zajímavosti (26)

  • V lednu 2017 producenti oznámili přípravu třetí (Katrina) a čtvrté (Impeachment) sezóny. Třetí série, založená na knize „Five days at Memorial“, plánovaná na rok 2019 měla zachytit události okolo hurikánu Katrina, ale v únoru 2019 studio FX oznámilo zrušení produkce. Do třetí sezóny tak tvůrci zpracovali skandál Billa Clintona s Monicou Lewinsky. (kenny.h)
  • Sarah Paulson se ze začátku zajímala o roli Nicole Brown Simpson (Kelly Dowdle), nakonec si ale zahrála žalobkyni Marcii Clark. (gavosh)

Související novinky

Clive Owen ztvární Billa Clintona

Clive Owen ztvární Billa Clintona

16.11.2019

Herec Clive Owen (Potomci lidí, Knick: Doktoři bez hranic) byl oficiálně obsazen do role prezidenta Billa Clintona ve třetí sérii antologického seriálu American Crime Story. Nová řada ponese titul… (více)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

O čem bude nová serie American Crime Story?

O čem bude nová serie American Crime Story?

09.08.2019

Kabelovka FX oznámila nový přírustek do série American Crime Story. Po Lid versus O. J. Simpson a Versace se antologický seriál tentokrát zaměří na politicko-sexuální skandál z roku 1998, který se… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

Reklama

Reklama